Villa Kaktüs

Patagonya Paskalya Adası Turu

9 GECE 12 GÜN (8-19 Eylül 2020 / 26 Şubat-11 Mart 2021)

Güney Amerika Turları uzmanı ekip tarafından hazırlanmış, deneyimli rehber eşliğinde Patagonya Paskalya Adası Turu. Vizesiz tur. Eşsiz bir rota. EKSTRA TUR YOK!

₺ 30.829’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Patagonya Paskalya Adası Turu

1.GÜN/ 8 EYLÜL’20 ISTANBUL- AMSTERDAM -SANTIAGO CHILE 17:55 11.10+1
İstanbul  Havalimanında  saat  15:30’da tur yetkilimiz ile  buluşma,
KLM HAVA YOLLARI  ile , bagaj ve check in işlemlerimizi  takiben ,SANTIAGO ŞİLİ  yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.GÜN/9 EYLÜL Valparaiso PASİFİK KIYILARI ( ŞİLİ )
Sabah  saatlerde ŞİLİ- SANTIAGO havalimanına varıyoruz. Gezimiz başlıyor,  özel aracımızla  ŞİLİ nin  Pasifik Kıyılarında yer alan ;  dünyaca ünlü  şair  Neruda ‘nında  evinin bulunduğu Valparaiso’ya  geçiyoruz. Yine aynı bölgede  VINA DEL MAR kenti  ziyaretimiz olacak , Varışta  Nerdua’nın evini  ziyaret edeceğiz ;  Gezimizi  tamamladıktan sonra ÜZÜM BAĞLARI  ve Şarapları ile  ünlü Casablanca  vadisine doğru ilerliyoruz, şarap tatma ziyaretimiz olacaktır.Daha sonra Santiago’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : PANAMERICAN  HOTEL CENTRO /SANTIAGO CHILE

3.GÜN/10 EYLÜL SANTIAGO / ISLA DE PASCUA (EASTER IS. ) 06:30 /09:45
Bu sabah  otelimizde erken saatlerde alacağımız  kahvaltımızı  takiben ; başkent Santiago Hava Limanına geçiyoruz;  Pasifik Adalarındaki  toprakları  dünyaca  meşhur  ‘’  ISLA  DE  PASCUA’’  ya  gitmek üzere                LAN CHILE  H.Y  ait  ucakla  saat 06:30 da  yolculuğumuız  başlıyor ,5 Saat 40  dakika  sürecek ; uzun  bir  uçuştan  sonra  Paskalya  Adasına  varıyoruz..Turumuza  başlıyoruz ,Adanın bir  başka yöresine  doğru  yöneliyoruz.  İlk olarak  Rano Kau  Volkanını  ziyaret edeceğiz; daha sonra tarihi Orongo  bölgesine  devam ediyoruz.  Burada  yine mistik  görünümleri ile 7 adamlar  heykellerini görüyoruz;  rehberimizden  bilgiler  alıyoruz. ;  turumuzun  sonunda yeniden otelimize  dönüyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme  otelimizde.
[ NOT : Adaya ayak basıldığında 60 USD Giriş ayakbastı Toplanıyor / Nakit olarak hazırlıklı olunuz ]
Otelimiz;  TAHA  TAI  HOTEL 3*+

4.GÜN/11 EYLÜL ISLA DE PASCUA
Otelimizde  alacağımız  kahvaltıyı takiben ; TAM GÜN ÖĞLE  yemekli bir  tura  başlıyoruz;  Paskalya  adasının mistik tarihi geçmişini tanımaya çıkıyoruz ;  ‘’  Taştan İnsan heykelleri  yani yerel Moais heykellerinin ilk olarak inşa  edildiği Akahanga  Arkeolojij  bölgesine  ilerliyoruz;  burada  rehberimiz bize  bu ada  üzerindeki; bu kayaların ve  yapılmış insane  figürlerinin tarihçesini  izah ediyor..Piknik bir  öğle  yemeği için mola  veriyoruz;  daha sonra  Anakena  Plajının tepelerinde  okyanusa  doğru  dizilmiş ve denize  bakan sıra halindeki  heykellerin  bulunduğu  yöreye geçiyoruz; bu  manzarayı ve  bu  çok ilgiç  figürleri  fotoğraflıyoruz;  aynı manzaraya  dahil oluyoruz; tarih öncesine bakan bu  dev  kaya  figürlerinin sırlarını  anlamaya  çalışıyoruz.. geceleme  otelimizde.

5.GÜN/12 EYLÜL ISLA DE PASCU / SANTIAGO 14:45 21:00
Bugün adadaki son günümüz; kahvaltıdan sonar  uçuş saatimize  kadar serbest saatlerimiz  olacak ;  daha sonra saat 12:00de  havalimanına  hareket ediyoruz, LAN H.Y ile  yapılacak uçuşumuzun saati  14:05;   tekrar  başkente varmak üzere  yola  çıkıyoruz;  yerel saat ,ile saat 20:00 de  başkent Santiago ‘dayız..Havalimanında  özel aracımızla ;  konaklayacağımız  otelimize  geçiyoruz..
OTELİMİZ : PANAMERICAN  HOTEL CENTRO / SANTIAGO CHILE
 
6.GÜN/13 EYLÜL SANTIAGO-PUNTA ARENAS uçuş 07:00 sky- ‘’MACELLAN ADASI’’
Sabah erkan saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Santiago Havalimanına geliyoruz, 07:00’da Şili sky Yerel havayolları ile  PUNTA  ARENAS ‘a Güney Patagonya  bölgesi liman şehrine ulaşıyoruz, buradan özel aracımızla ,   vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.
MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU
Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir , kısa br tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz,Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda  on binlerde Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşf ediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra , PUNTA ARENAS merkezine döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ/ GECELEME otelimizde.
Otelimiz : Hotel Cabo de Hornos  4*

7.GÜN/14 EYLÜL PUNTA ARENAS- PUERTO NATALES
PUNTA  ARENAS- PUERTO NATALES
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, 3,5 saat  sürecek kara yolculuğumuz başlıyor Puerto Natales kentine ulaşıyoruz ,  Varışımızı  takiben Torres Del Paine Milli Park Turu başlıyor.
Torres del Paine Mili Parkı  Turu
Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki,  Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz,  Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir.
Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor.  Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası.Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz.. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Parktan çıkışımızı  kayıt altına alabilmek için , Weber köprüsünden geçiş. Ardından öğle yemeği servisi için Rio Serrano Hotel’e varış. Öğle yemeği süresi:  1 saat  Öğle yemeğinden sonra, son durağımız olan, Milodon Mağarasına varmak üzere, yolculuğumuza devam ediyoruz. 1895 yılında, Alman  Hermann Eberhard’ın mağaranın içerisinde, 5000 yıl önce soyu tükenmiş bir hayvanın deri parçasını bulması üzerine, burası tarihi ve turistik önem kazanmıştır.
Geceleme otelimizde  PURTO NATALES ‘de
Otelimiz : Hotel Costaustralis 3*+

8.GÜN/15 EYLÜL PUERTO NATALES –EL CALAFATE(Arjantin)
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımız ile bu bölgeden ayrılıyoruz.
Arjantin sınırına ulaşacağız. Gümrük/ asaport işlemlerini takiben , Hudutu geçerek, El Calafate ‘ye yolculuğumuz  başlıyor,  yüksek platoları aşarak El Calafate ‘ye varıyoruz, eşyalarımızla otelimize yerleşiyoruz,   Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL 3*
 
9.GÜN/16 EYLÜL PERITO MORENO BUZULU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , turumuza başlıyoruz.PERITO MORENO  BUZULU  ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz,  dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret  ediyoruz.BUZUL  MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat  sürecek bir  TEKNE turuna katılacağız.
Turumuzun sonunda ,yeniden EL CALAFATE ‘YE döneceğiz.Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL 3*

10.GÜN/17 EYLÜL EL CALAFATE/ BUENOS AIRES 15:00 18:00
Bu sabah  otelimizde alacağımız  kahvaltıyı takiben ,,Patagonya  bölgesinde son saatlerimizi  geçirdikten sonra  saat 15:00de  Arjantin Hava Yolları ile başkent Buenos Aires’e  ulaşacağız, varışta  özel aracımızla   OTELIMZE TRANSFER, GECELEME  BUENOS AIRES te.
AKŞAM YEMEĞİ/ TANGO SHOW restoranda urumuza dahildir.
OTELİMİZ : Dazzler Buenos Aires. 4*

11.GÜN/18 EYLÜL BUENOS AIRES-AMSTERDAM ISTANBUL 16:30
Sabah otelimizde  alacağımız  kahvaltıyı takiben   PANAROMİK ŞEHİR TURU  yapacağız. LA BOCA MAHALLESİNİ  ziyaret edeceğiz. Hediyelik alış veriş için en güzel semtte olacağız.
Daha sonra havalimanına götürmek üzere özel aracımız ile hareket edeceğiz. UÇAK SAATİMİZ 16:30
KLM HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile  AMSTERDAM aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Geceleme uçakta.

12.GÜN /19 EYLÜL İSTANBUL- VARIŞ- 16:55
Varışımız..Turumuzun sona  ermesi.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 30.829 Ek yatak₺ 30.829 Single konaklamalı tur ücreti₺ 37.080 Çocuk fiyatı₺ 30.829
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 30.829 Ek yatak₺ 30.829 Single konaklamalı tur ücreti₺ 37.080 Çocuk fiyatı₺ 30.829

:: ISTANBUL/AMSTERDAM/SANTIAGO – BUENOS AIRES/AMSTERDAM/ISTANBUL  KLM HAVA YOLLARI UÇAK BİLETİ

:: Yerel havayolları ile şehirler arası yapacağımız ekonomi sınıfı uçuş biletleri
Santiago Chile – Punta Arenas
Santiago- Isla de Pascua-  Santiago (Lan H.Y)
Santiago- Punta Arenas - lan Chile H.Y
El Calafate- Buenos Aires 
 

:: EASTER ISLAND -PASKALYA ADASI TURLARI
Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri
3/4* otellerde Standart Odalarda 8 gece oda-kahvaltı bazında konaklamalar
Programda  açıkça  belirtilmiş  Öğle Yemeği ve Akşam Yemekleri
MACELLAN ADASI TURU
TORRES DEL PAINE MİLLİ PARK TURU

 

:: TÜRKÇE REHBERLİK
:: ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

:: Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
:: Programda yazılmamış tüm öğle ve akşam yemekleri
:: Yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
:: Paskalya Adası ayakbastı ücreti (60 USD)
:: Sınır geçiş ve vergi harçları (kişi başı toplamı 30 USD)
:: Uçaklarda 20 kg'ı aşan bagaj ücreti
:: Tüm yerel servis tipleri ( yerel rehber , şoför , otel , restoran vb. 100 Euro kişi başı alanda toplanılacaktır)
:: Kişisel harcamalar

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

 

UÇUŞLAR  HAKKINDA

Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir. Aktarmada ilk uçuşun rötar yapması nedeniyle uçağa yetişilememesi halinde başka bir uçuş ile aktarma sağlanacaktır.
Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

TUR İÇERİĞİ VE FİYAT BİLGİSİ
Bu turumuz ortak operasyonlu bir tur olup fiyatlar kademeli olarak değişebilmektedir, afişe fiyatlar yayınlandığı gün geçerlidir. Operasyonel durumlar nedeniyle turun hareket günü  tarafımızdan  + - 2 gün değiştirilebilir.
 

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive