14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Uçakla Şeb-i Arus Turu 2 (Pegasus)

 • Tarih : 13-14 Aralık 2014 (kontenjanımız dolmuştur)
 • Süre : 1 GECE 2 GÜN (13-14 Aralık)
 • 1 gece 5 yıldızlı Konya Anemon Hotel konaklamalı 13-14 Aralık 2014 Uçakla Şeb-i Arus Turu. Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından gidiş dönüş uçak bileti ve Şeb-i Aruz tören bileti dahil program.

  TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR.KONYA ŞEB-İ ARUS TURLARINDA 12 YILLIK DENEYİM.

  Tüm Şeb-i Aruz tur programlarına ulasmak için tıklayınız.
 • PDF indir

REZERVASYON

TarihKalan Kontenjan
Uçak bileti dahil0 kişi
 • 1. GÜN    ALÂEDDİN CAMİİ – İNCE MİNARE – KARATAY MEDRESESİ – ŞEMS TÜRBESİ – MEVLANA MÜZESİ 
  Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Konya tarifeli uçuşu ile 08:10'da Konya'ya uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 10 dk. sonra Konya Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Konya Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra Konya'daki programımıza (Otel odaları müsaitse önce otele gidiş ve odalara yerleşme. Otelimiz müsait değil ise gezimizi öne alarak turumuza başlıyoruz) İlk gezi noktamız 1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile yoldaşı Şems-i Tebriz'inin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından 2. İzzettin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnce minare Medresesi (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Konya'nın otantik yemeklerini bulabileceğimiz restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veledin bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı, Nisan Tası, El Yazma Eserler ve Çile Haneler gibi bölümleri geziyoruz. Sonrasında, Mevlana'yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesi ziyaretlerini takiben, Koyunoğlu Etnografya Galerisi gezimizi yapıyoruz. Otelimize dönüp ve bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinden sonra aracımız ile hareketle Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvufu Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
  Konaklama: Konya Anemon Hotel (*****)

  2. GÜN    SİLLE – AYA ELENA KİLİSESİ – MERAM – ATEŞBAZ VE TAVUS BABA TÜRBELERİ – ARKEOLOJİ MÜZESİ – AZİZİYE CAMİİ
  Sabah kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile ilk olarak Konya'nın en ilginç yerlerinden biri olan Sille'ye gidiyoruz. Sille'nin sizlere ilk çağrıştırdığı şey Kapadokya olacaktır. Özellikle volkanik kayaç yapısı ve tüm yamaca hâkim mağaralar kendinizi Kapadokya'da sanmanıza sebep olacaktır. Sizlerle birlikte Sille'de yapacağımız gezi sırasında Aya Elena Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Sille Konakta vereceğimiz çay kahve molasının ardından Konya'nın doğası en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları ve Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikologu I. Alâeddin Keykubat Devrinde Konya'da ölmüş olan Şeyh Tavus Mehmet-el Hindi'ye ( TAVUS BABA ) ait olan cami ve türbeyi geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Konya'ya dönüyoruz. Öğle yemeğimizde bu gün etli ekmek yeme imkânı bulabiliriz. Yemekten sonra ilk ziyaret edeceğimiz mekân ise Konya Arkeoloji Müzesi oluyor. Müzenin yanında bulunan Taç Kapı ise görülmeye değer. Özellikle bu bölgeye has Siderama Lahit çeşitliliği ile dikkatinizi çekecek müze gezisi sonrasında Aziziye Camii gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Aziziye Camii çevresindeki çarşıda bir süre serbest zaman vererek günümüzü sonlandırıyor ve havaalanına yapacağımız transferle 19.15 civarlarında havaalanında oluyoruz. 20.25'te kalkan Pegasus Hava Yolları uçağı ile Konya – İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçuşumuzu yapıyor ve bir başka turumuzda tekrar görüşmek ümidi ile vedalaşıyoruz. 

   
  NOT: Rehber grubu Konya Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEP NATURE sorumlu tutulamaz. Şebi Arus törenleri günde iki kez yapılmaktadır. Bilet müsaitliğine göre gündüz yada akşam seansına gidilecek olup tur programı tören saatine göre rehber tarafından düzenlenebilmektedir.
   

 • HAREKET
  Turumuz kesin hareketli olup kontenjan 45 kişi ile sınırlıdır.


  TUR ÖZETİ
  Turumuz Tasavvufun eri Mevlana Celaleddin-i Rumi felsefesini derinlemesine anlamaya ve anlatmaya çalışan bir kültür gezisidir. Bu geziyi Mevlana'nın güzel sözü " Fi hi Mafih" ( Ne arasan kendindedir ) özetliyor. Sizlere şehrin curcunası ve hayatın karmaşasından uzaklaşarak bir süre kendimizi dinleme imkanı veren özel bir gezi alternatifi sunmaya çalıştık...

  HATIRLATMALAR
  :: Şebi Arus törenleri günde iki kez yapılmaktadır. Bilet müsaitliğine göre gündüz yada akşam seansına gidilecek olup tur programı tören saatine göre rehber tarafından düzenlenebilmektedir.
  :: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin.
  :: Küçük bir sırt çantanız bulundurmanızı öneririz.
  :: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince film, hafıza kartı, yedek pil vb. bulundurunuz.

 • TUR FİYATI  (kontenjanımız dolmuştur)
  Kredi kartıyla peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 839 TL
  Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 799 TL

  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen -Konya / Konya-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti
  :: Bölgedeki ulaşımlar
  :: Profesyonel rehberlik hizmeti
  :: 5 yıldızlı Konya Anemon Hotel'de 1 gece konaklama
  :: 1 sabah kahvaltısı
  :: 1 akşam yemeği
  :: Şeb-i Aruz tören bileti
  :: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
  :: Zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Öğle yemekleri
  :: Akşam yemeğindeki içecekler
  :: Müze giriş ücretleri*
  :: Tur programında yer almayan geziler
  :: Kişisel harcamalar


  * Müzekartınız varsa yanınızda bulundurmayı unutmayınız.


  ÇOCUK İNDİRİMİ
  0-5 yaş çocuk kabul edilmemektedir.
  6-12 yaş %15 indirimli (iki yetişkinle aynı odada kalmak kaydıyla)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde 250 TL single farkı talep edilir (single kontenjanımız sınırlıdır)

 • PEGASUS HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ VE BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.


  UÇUŞLAR
  GİDİŞ : 13.12.2014 İstanbul Sabiha Gökçen 08:10 > Konya 09:20 (PEGASUS HAVA YOLLARI)
  DÖNÜŞ : 14.12.2014 Konya 20:25 > İstanbul Sabiha Gökçen 21:35 (PEGASUS HAVA YOLLARI)

  Rehber grubu Konya  Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEP NATURE sorumlu tutulamaz.

  (PNR BİLGİSİ UÇUŞTAN 24 SAAT ÖNCESİNE KADAR E-POSTA İLE İLETİLİR)

  BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA
  Bölgedeki ulaşımlar klimalı turistik araçlarla sağlanmaktadır.

 • 1 SABAH KAHVALTISI VE 1 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  Cumartesi akşam yemeği otelde set menü veya açık büfe olarak sunulacak olup tur ücretine dahildir, içecekler ekstradır.
  Pazar sabah kahvaltısı otelde açık büfe olarak sunulacak olup tur ücretine dahildir.

   

  Cumartesi günü öğle yemeği
  Yöresel olarak Köşk Sofrası veya Cemo Etli Ekmek'te ekstra olarak sunulacaktır.

  Sizlere Önerdiğimiz Menü

  - ÇORBA ( ARAP AŞI veya BAMYA TERCİHLİ )
  - SU BÖREĞİ 1/4 veya ETLİ EKMEK 1/4 ORTAYA
  - SALATA
  - ETLİ YAPRAK SARMA 1/4 ORTAYA
  - KONYA FIRIN KEBABI veya TİRİT
  - TATLI SAÇARASI veya HÖŞMERİM 1/4 ORTAYA
  - SU + ÇAY
  NOT: MEŞRUBAT EKSTRA

  Pazar günü öğle yemeği
  Öğle yemeğimizi ilk gün aldığımız noktaya göre sizler ile birlikte belirleyeceğiz.

 • Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.  Bu tur hakkında 3 yorum var. 5 tanesi listelendi.
  Tüm yorumlar için tıklayınız.

  23.08.2013 - Merhaba, Çok keyifli bir turdu. Baştan sona her anından çok keyif aldık. Rehberimizin tarih bilgisi, tura hakimiyeti ve bizlere olan yaklaşımı bu turu kusursuzlaştırdı. Başta rehberimiz olmak üzere herkese tesekkurler. Sevgiler.
  Çiğdem, 15-16 Aralık 2012 Uçakla Şeb-i Arus Turu

  23.08.2013 - Konya turundan memnun kalarak dönüyoruz. Grubumuz adına herhangi bir sıkıntı yaşamadık, genel olarak detaylar düşünülmüştü. Rehberimiz Yeliz Hanım çok ilgili ve bilgisi üst düzeyde. Otelin merkezde olmasından mutlu olduk. Teşekkür ederiz.
  Münevver, 14-16 Aralık 2012 Şeb-i Arus Turu

  04.10.2012 - Merhabalar, 10-11 Aralık 2011 Sebi Aruz Turuna katıldım ve süper bir tur ile iki gün geçirdim. Çok büyük bir keyif aldım. Nezdinizde rehberimize de teşekkür ederim. Veee tabiki DEEP NATURE ve Ali Bey'e de çok teşekkürler. Diğer turlarda buluşmak dileğiyle...
  Şenay, 10-11 Aralık 2011 Şebi Aruz Turu

Hatırlatmalar

:: Kullanmak zorunda olduğunuz bir ilaç var ise mutlaka yanınıza alınız.
:: Aralık döneminde Konya'daki düşük hava sıcaklıklarını da dikkate alarak yanınıza kalın kıyafetler getirmeyi unutmayınız.
:: Şebi Arus törenleri günde iki kez yapılmaktadır. Bilet müsaitliğine göre gündüz yada akşam seansına gidilecek olup tur programı tören saatine göre rehber tarafından düzenlenebilmektedir.
:: Yağmurluk ve şemsiye alınız ve tur başlangıcından itibaren yanınızda bulundurunuz.
:: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
:: Bu tura katılmadan önce Mevlana - Şems ve Mevlevilik ile ilgili ufak da olsa bir araştırma yapınız.
 
:: DEEP NATURE Rehberi; hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Kültür TurlarıTüm turlar