14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Uçakla Şeb-i Arus Turu 2 (GALA GECESİ)

 • Tarih : 17-18 Aralık 2016
 • Süre : 1 GECE 2 GÜN (17-18 Aralık 2016)
 • 1 gece 5 yıldızlı Konya Anemon Hotel konaklamalı 17-18 Aralık 2016 Uçakla Şeb-i Arus Turu. Anadolu Jet Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından gidiş dönüş uçak bileti ve Şeb-i Aruz Gala Gecesi tören bileti dahil program.

  TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. KONYA ŞEB-İ ARUS TURLARINDA 14 YILLIK DENEYİM. KONUSUNDA UZMAN REHBERLERİMİZLE UNUTULMAZ BİR KONYA ŞEB-İ ARUS DENEYİMİ...

  Tüm Şeb-i Aruz tur programlarına ulasmak için tıklayınız.
 • PDF indir

REZERVASYON

Ödeme seçenekleri
* Erken rezervasyon indirimli fiyat ödeme yapacak ilk 10 kayıt için geçerlidir. * Misafirlerimiz tur hareketinden 30 gün öncesine kadar tur iptal talebini tarafımıza bildirdiği takdirde yaptığı ödemeden ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar, zorunlu sigorta ve güvence paketi bedelleri düşülerek kalan tutarın tamamı koşulsuz iade olunur.
 • 1. GÜN    ALÂEDDİN CAMİİ – İNCE MİNARE – KARATAY MEDRESESİ – ŞEMS TÜRBESİ – MEVLANA MÜZESİ 
  Sabah 03:15' de Ataköy Atrium önünden, 03:40' da Beşiktaş Yıldız Camii önünden, 04:00' de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na hareket ediyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanı'na kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 04:45’ te buluşuyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Anadolu Jet kontuarında check in işlemlerinin gerçekleştirilmesi ardından Anadolu Jet Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Konya tarifeli uçuşu ile 06:00'da Konya'ya uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 10 dk. sonra Konya Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Konya Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra Konya'daki programımıza (Otel odaları müsaitse önce otele gidiş ve odalara yerleşme. Otelimiz müsait değil ise gezimizi öne alarak turumuza başlıyoruz) İlk gezi noktamız 1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile yoldaşı Şems-i Tebriz'inin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından 2. İzzettin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnce minare Medresesi (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Konya'nın otantik yemeklerini bulabileceğimiz restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veledin bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı, Nisan Tası, El Yazma Eserler ve Çile Haneler gibi bölümleri geziyoruz. Sonrasında, Mevlana'yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesi ziyaretlerini takiben, Koyunoğlu Etnografya Galerisi gezimizi yapıyoruz. Otelimize dönüp ve bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinden sonra aracımız ile hareketle Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvufu Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
  Konaklama: Konya Anemon Hotel (*****)

  2. GÜN    SİLLE – AYA ELENA KİLİSESİ – MERAM – ATEŞBAZ VE TAVUS BABA TÜRBELERİ – ARKEOLOJİ MÜZESİ – AZİZİYE CAMİİ
  Sabah kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile ilk olarak Konya'nın en ilginç yerlerinden biri olan Sille'ye gidiyoruz. Sille'nin sizlere ilk çağrıştırdığı şey Kapadokya olacaktır. Özellikle volkanik kayaç yapısı ve tüm yamaca hâkim mağaralar kendinizi Kapadokya'da sanmanıza sebep olacaktır. Sizlerle birlikte Sille'de yapacağımız gezi sırasında Aya Elena Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Sille Konakta vereceğimiz çay kahve molasının ardından Konya'nın doğası en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları ve Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikologu I. Alâeddin Keykubat Devrinde Konya'da ölmüş olan Şeyh Tavus Mehmet-el Hindi'ye ( TAVUS BABA ) ait olan cami ve türbeyi geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Konya'ya dönüyoruz. Öğle yemeğimizde bu gün etli ekmek yeme imkânı bulabiliriz. Yemekten sonra ilk ziyaret edeceğimiz mekân ise Konya Arkeoloji Müzesi oluyor. Müzenin yanında bulunan Taç Kapı ise görülmeye değer. Özellikle bu bölgeye has Siderama Lahit çeşitliliği ile dikkatinizi çekecek müze gezisi sonrasında Aziziye Camii gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Aziziye Camii çevresindeki çarşıda bir süre serbest zaman vererek günümüzü sonlandırıyor ve havaalanına yapacağımız transferle 19.30 civarlarında havaalanında oluyoruz. 21.00'de kalkan Anadolu Jet Hava Yolları uçağı ile Konya – İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçuşumuzu yapıyor ve servis aracımızla sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz...  

   
  NOT: Rehber grubu Konya Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEP NATURE sorumlu tutulamaz. 

 • HAREKET
  Turumuz kesin hareketli olup kontenjan 40 kişi ile sınırlıdır.


  TUR ÖZETİ
  Turumuz Tasavvufun eri Mevlana Celaleddin-i Rumi felsefesini derinlemesine anlamaya ve anlatmaya çalışan bir kültür gezisidir. Bu geziyi Mevlana'nın güzel sözü " Fi hi Mafih" ( Ne arasan kendindedir ) özetliyor. Sizlere şehrin curcunası ve hayatın karmaşasından uzaklaşarak bir süre kendimizi dinleme imkanı veren özel bir gezi alternatifi sunmaya çalıştık...

  HATIRLATMALAR
  :: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin.
  :: Küçük bir sırt çantanız bulundurmanızı öneririz.
  :: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince film, hafıza kartı, yedek pil vb. bulundurunuz.

 • TUR FİYATI  (ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLİ)
  İki kişilik odada konaklamalı kişi başı 999 TL yerine 889 TL

  * Erken rezervasyon indirimli fiyat ödeme yapacak ilk 10 kayıt için geçerlidir.
  * Misafirlerimiz tur hareketinden 30 gün öncesine kadar tur iptal talebini tarafımıza bildirdiği takdirde yaptığı ödemeden ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar, zorunlu sigorta ve güvence paketi bedelleri düşülerek kalan tutarın tamamı koşulsuz iade olunur.

  (grup bileti kontenjanımız dolmuştur, dışarıdan uçak bileti alarak oluşacak anlık fiyatları lütfen sorunuz)

  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: Anadolu Jet Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen -Konya / Konya-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti
  :: Bölgedeki ulaşımlar
  :: Profesyonel rehberlik hizmeti
  :: 5 yıldızlı Konya Anemon Hotel'de 1 gece konaklama
  :: 1 sabah kahvaltısı
  :: 1 akşam yemeği
  :: Şeb-i Aruz tören bileti
  :: Müze giriş ücretleri
  :: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
  :: Zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: İlk gün sabah kahvaltısı
  :: Öğle yemekleri
  :: Akşam yemeğindeki içecekler
  :: Kişisel harcamalar


  ÇOCUK İNDİRİMİ
  0-5 yaş çocuk kabul edilmemektedir.
  6-12 yaş %15 indirimli (iki yetişkinle aynı odada kalmak kaydıyla)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde 180 TL single farkı talep edilir (single kontenjanımız sınırlıdır)

 • ANADOLU JET HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ VE BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.


  UÇUŞLAR
  GİDİŞ : 17.12.2016 İstanbul Sabiha Gökçen 06:00 > Konya 07:05 (ANADOLU JET HAVA YOLLARI)
  DÖNÜŞ : 18.12.2016 Konya 21:00 > İstanbul Sabiha Gökçen 22:40 (ANADOLU JET HAVA YOLLARI)

  Rehber grubu Konya  Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEP NATURE sorumlu tutulamaz.

  (PNR BİLGİSİ UÇUŞTAN 24 SAAT ÖNCESİNE KADAR E-POSTA İLE İLETİLİR)

  BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA
  Bölgedeki ulaşımlar klimalı turistik araçlarla sağlanmaktadır.

 • 1 SABAH KAHVALTISI VE 1 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  Cumartesi akşam yemeği otelde set menü veya açık büfe olarak sunulacak olup tur ücretine dahildir, içecekler ekstradır.
  Pazar sabah kahvaltısı otelde açık büfe olarak sunulacak olup tur ücretine dahildir.

   

  Cumartesi günü öğle yemeği
  Yöresel olarak Köşk Sofrası veya Cemo Etli Ekmek'te ekstra olarak sunulacaktır.

  Pazar günü öğle yemeği
  Öğle yemeğimizi ilk gün aldığımız noktaya göre sizler ile birlikte belirleyeceğiz.

 • Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.  Bu tur hakkında 3 yorum var. 5 tanesi listelendi.
  Tüm yorumlar için tıklayınız.

  23.08.2013 - Merhaba, Çok keyifli bir turdu. Baştan sona her anından çok keyif aldık. Rehberimizin tarih bilgisi, tura hakimiyeti ve bizlere olan yaklaşımı bu turu kusursuzlaştırdı. Başta rehberimiz olmak üzere herkese tesekkurler. Sevgiler.
  Çiğdem, 15-16 Aralık 2012 Uçakla Şeb-i Arus Turu

  23.08.2013 - Konya turundan memnun kalarak dönüyoruz. Grubumuz adına herhangi bir sıkıntı yaşamadık, genel olarak detaylar düşünülmüştü. Rehberimiz Yeliz Hanım çok ilgili ve bilgisi üst düzeyde. Otelin merkezde olmasından mutlu olduk. Teşekkür ederiz.
  Münevver, 14-16 Aralık 2012 Şeb-i Arus Turu

  04.10.2012 - Merhabalar, 10-11 Aralık 2011 Sebi Aruz Turuna katıldım ve süper bir tur ile iki gün geçirdim. Çok büyük bir keyif aldım. Nezdinizde rehberimize de teşekkür ederim. Veee tabiki DEEP NATURE ve Ali Bey'e de çok teşekkürler. Diğer turlarda buluşmak dileğiyle...
  Şenay, 10-11 Aralık 2011 Şebi Aruz Turu

Hatırlatmalar

:: Kullanmak zorunda olduğunuz bir ilaç var ise mutlaka yanınıza alınız.
:: Aralık döneminde Konya'daki düşük hava sıcaklıklarını da dikkate alarak yanınıza kalın kıyafetler getirmeyi unutmayınız.
:: Yağmurluk ve şemsiye alınız ve tur başlangıcından itibaren yanınızda bulundurunuz.
:: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
:: Bu tura katılmadan önce Mevlana - Şems ve Mevlevilik ile ilgili ufak da olsa bir araştırma yapınız.
 
:: DEEP NATURE Rehberi; hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Kültür TurlarıTüm turlar