Deepnature
  • Küba Turu
  • Küba Turu
  • Küba Turu
  • Küba Turu
  • Küba Turu
Küba Turu Küba Turu Küba Turu Küba Turu Küba Turu

Küba Turu

7 GECE 9 GÜN (25 Ocak-2 Şubat 2017)

Air France ile 7 gece 9 gün Küba Turu. 5 yıldızlı otellerde 7 gece konaklamalı. Kendine özgü ruhu, misafirperver ve canayakın insanları, dünyaca meşhur puroları, eski arabaları ve salsasıyla Küba, keyifli bir programla sizleri bekliyor. Küba turlarında deneyimli ekibimizle özel bir Küba turu deneyimi. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. 2 ÖĞLE YEMEĞİ VE 6 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİL!

€ 2.650’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
1.GÜN/25 OCAK 2017  ISTANBUL - PARİS – HAVANA
Saat 03.15’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 06.15’te Air France ait AF1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 40 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 08.55’te Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip saat 16.30’da AF946 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 10 saat 10 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 20.25’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Havana’daki otelimizde.

2. GÜN / 26 OCAK 2017 HAVANA
Kahvaltının ardından özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra Havana Club Rom Müzesi’ni gezecek ve şeker kamışının roma dönüştüğü uzun macerayı izleyeceğiz. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Tropicana Show turumuza katılabilirler.
Ekstra Tropicana Show: 110 € (Kişi başı)

3. GÜN / 27 OCAK 2017 HAVANA – TRİNİDAD – CAYO SANTA MARİA
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Varışta panoramik Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktansonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası özel otobüsümüz ile Cayo Santa Maria’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN / 28 OCAK 2017 CAYO SANTA MARİA
Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama.

5. GÜN / 29 OCAK 2017 CAYO SANTA MARIA – SANTA CLARA – CIENFUEGOS -  HAVANA
Kahvaltının ardından Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara şehrini görmek için yola çıkıyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve  Cienfuegos şehrine hareket ediyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarı’nı göreceğiz. Tur sonrası Havana’ya hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Konaklama.

6. GÜN / 30 OCAK 2017 HAVANA
Kahvaltının ardından düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana’daki otelimizde.

7. GÜN / 31 OCAK  2017 HAVANA
Kahvaltının ardından Hemingway Köyü turuna gidiyoruz.  Son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Yazarın Ambos Mundos otelde 7 yıl kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Tur sonrası otele transfer. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki Cafe Taberna’daki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama Havana’daki otelimizde.
Ekstra: Cafe Taberna Show (Bueno Vista Müzik Grubu Eşliğinde): 50 € (Kişi başı)
 
8. GÜN / 01 ŞUBAT 2017 HAVANA - PARIS
Kahvaltının ardından havaalanı transferine kadar şehri gezmek için serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. Air France AF943 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:50’de Paris’e uçuş. Geceleme uçakta.

9. GÜN / 02 ŞUBAT 2017 PARİS – ISTANBUL
Yerel saat ile 14.05’te Paris’e varış. AF1390 sefer sayılı uçuş ile saat 18.50’de İstanbul’a hareket ve saat 23.15’te varış.


OTELLER

Havana- Melia Habana 5* vb
http://www.melia.com/en/hotels/cuba/havana/melia-habana/index.html


Cayo Santa Maria - Melia Cayo Santa Maria  5* vb
http://www.melia.com/en/hotels/cuba/cayo-santa-maria/melia-cayo-santa-maria/index.html

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.650 Ek yatak€ 2.650 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.250 Çocuk fiyatı€ 2.500
Ödeme seçenekleri

:: Air France Tarifeli seferi ile İstanbul-Paris-Havana – Paris – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Havalimanı vergileri
:: Havana’da 5* Otelde 5 gece Y.P konaklama
:: Öğle yemekli Havana şehir turu ve öğle yemekli Pınar del rio turu
:: Cayo Santa Maria’da 5* Otelde 2 gece her şey dahil konaklama
:: Havana’daki 4 akşam yemeği (otelde)
:: Trinidad ve Santa Clara  şehir turları sırasında öğle yemekleri (yerel restoranda)
:: Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara şehir turları
:: Programda belirtilen şehirlerarası transferler
:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti
:: Seyahat Sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
:: Vize Ücreti  ( 60 $ )
:: Ekstra turlar
:: Kişisel harcamalar
:: Ek bagaj ücretleri

Bu tura katılım için Küba vizesi gerekmektedir. Küba vizesi ücreti 60 USD olup 6 ay geçerli pasaport ve iki adet fotoğraf gerekmektedir.

 

:: Küba vizesi Amerika'ya girişte herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.
:: Yeşil pasaportu olan T.C. vatandaşlarına Küba vizesi gerekmemektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

SAĞLIK
Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

VİZE BİLGİLERİ
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da, giriş yaparken gümrük memurunu uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir damga veya ibare vurulmaz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul - Paris: 3 saat 30 dakika, Paris - Havana: 10 saat , Havana– Paris: 9 saat 30 dakika,
Paris- İstanbul: 3 saat 30 dakika.

PARA BİRİMİ
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.

SAAT DİLİMİ
Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

ELEKTRİK
Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm.
Adaptör getirmeniz gerekecektir.

ALIŞVERİŞ
Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor.

KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM?
Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive