Villa Kaktüs

Kolombiya Ekvador Galapagos Turu

11 GECE 13 GÜN (20 Ocak-3 Şubat 2021)

Güney Amerika Turları uzmanı deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanmış 11 gece 13 gün eşsiz Kolombiya Ekvador Galapagos Turu. Kontenjanımız 25 kişiyle sınırlıdır.

₺ 20.900’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Kolombiya Ekvador Galapagos Turu

1.GÜN ISTANBUL-PARIS-QUITO 04:15 18:10
İSTANBUL 3. Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 02:00’de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında AIR FRANCE HAVAYOLLARI   tarifeli uçuşu ile PARIS aktarmalı , QUITO(EKVATOR) uçuşumuz başlıyor. varışı takiben özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde…
OTELIMIZ :  QUITO GARDEN INN 4*

2.GÜN QUITO[ EKVADOR ]
Bu sabah Kahvaltı sonrası turumuza başlıyoruz. Şehrin tarihi merkezine doğru ilerliyoruz.
‘El Panecilllo’, San Francisco ve Basilika klişeleri, Plaza de la Independencia, katedrali, Governments Palace, La Campania Klisesi görülecek yerler arasında.
Öğleden sonra ,  çevre gezilerimize  devam ediyoruz ,  şehrin kuzey kısmına doğru ilerleyip burda kuzey ve güney paralellerini birbirinden ayıran ‘Middle of the World Cıty’ heykelini görüyoruz.DÜNYANIN ORTASI-  EKVADOR  ÇİZGİSİNİ  yerinde ziyaret edeceğiz. Bu unutulmaz deneyim esnasında Kuzey Yarım Küre ve Güney Yarım Kürenin, birbirinden ayrıldığı çizgiyi tanıyacağız ve manyetik farklılıkları bazı küçük deneylerle rehberimiz bizlere izah edecek.
Turumuzun sonunda otelimize  döneceğiz. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ :  QUITO GARDEN INN 4*

3.GÜN QUITO -GALAPAGOS ( BALTRA) SANTA CRUZ 10:40 1150
Erken alacağımız kahvaltımızı takiben   havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile iç hat Galapagos adaları yolculuğumuz başlıyor. Unesco dünya mirasları listesinde en tepede yer alan ve tüm özellikleri ile koruma altına alınmış bu adacıklar topluğuna yapacağımız 2 gecelik gezimiz başlıyor..Sadece birkaç noktasında havalimanı olan ve bunlardan en işleği olarak bilinen Baltra havalimanına uçuyoruz. Varışta yerel ekimizi tarafından karşılanıyoruz  adaları üzerindeki maceramız başlıyor. Santa Cruz adası halen en önemli merkez Galapagos adası durumundadır. Önce Feribot  geçişi  yapıyoruz adalar arasında, daha sonra kara yolu ile konaklayacağımız kasabaya  doğru ilerliyoruz. Çok kısıtlı imar izni verilen ve sadece beli noktalarda yaşam hakları tanınmış bir  bölge  burası. Tamamına yakını MİLLİ PARK   kurallarına tabi.2 gece konaklayacağımız , yazlık küçük bir otele  yerleşiyoruz. Burada kalış süremiz  boyunca Tüm çevre gezilerini bu kasabadan hareketle yapacağız. Sahile çok yakın bir konumda olan,  şirin bir tatil kasabası  görünümünde olan bu yere her yıl binlerce  doğa ve tabiat tutkunu gezgin uğramaktadır.Turumuz sonrasında akşam yemeğini alarak Geceleme otelimizde… NOT GALAPAGOS MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETİ dahil değildir (100 USD-varışta nakit olarak tahsil ediliyor) . Bugün Öğleden sonra dünyca meşhur Charles Darwin- Koruma merkezine giderek, nesilleri koruma altına alınmış, Dev kaplumbağaları  göreceğiz.
OTELIMIZ : LOBO DEL MAR BOUTIQUE vb

4.GÜN  GALAPAGOS
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben bölgedeki turlarımıza devam ediyoruz. ..Dünya mirası koruma listesinde öncelikli olarak belirtilen ve halen yılın her ayı binlerce turistin yöreye akın ettiği bu adlarda nadir hayvan türlerini yaşatmak üzere verilen çabalara şahitlik edeceğiz. Turumuza yerel rehberlerimiz eşliğinde Tekne turumuza  Körfez Turu adı altında; bir turumuzda olacak ; küçük turistik teknelerle yapılan bu turda ; hem kimi deniz hayvanlarını yakından görme imkanı bulacağız ;hem de fırsat ve imkan olursa yüzme şansı yakalayacağız. Bu turun sonunda   hem bakir plajları görmek , hemde sahil yapısını keşf etmek üzere ; Galapagos Adalarının en meşhur sahili  TORTUGA BAY plajlarına gideceğiz.
‘’Buraya gitmek için 4 km lik Milli Park içinden yürümek gerekmektedir. Yanımıza  ŞAPKA-İÇİMİZE  MAYO-TERLİK-KÜÇÜK SIRT ÇANTASI-HAVLU  alınması  Tavsiye edilir. Sıcak bir  kumsalda  uzun bir  yürüyüş olacaktır ‘’ Akşam yemeği  ve  Geceleme otelimizde…

5.GÜN BALTRA-GUAYAQUIL 10.00 12.50
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben,  Havalimanına ulaşma ve yeniden Ekvador ana karaya uçuşumuz  olacak. Varışın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda şehri tanıma fırsatı bulacağız. Bu turumuz esnasında şehir merkezi , Malecon meydanında tarihi bir toplantının da yapıldığı Simon Bolivar ve San Martin buluşması ve anlaşmaların sonuçlandırıldığı, bu esnada kullanılan tarihi binaları, biraz yürüyerek şehir eski merkezini, Iguana Parkını da görme imkanı bulacağız. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Hotel Continental 4*

6.GÜN GUAYAQUIL- CUENCA
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltıyı takiben Cuenca’ya doğru yola çıkıyoruz. Berrak gölleri ve dağdaki bitki östüsü ile ünlü olan ‘Cajas Milli Park’’ına doğru yol alıyoruz.
Başlıca  ,’3 cruses’ı ve bazı gölleri ziyaret edeceğimiz yürüyüş turu, muz ve kakao ağaçları ile donanmış kıyı bölgesinden başlamış yol güzergahımız, AND  dağları  görselleri ile  bitecek.Yani kıyı bölgesinden başlayaıp Orta Ekvador yöresinde , dağlar arasında  bitireceğiz. Cuenca’ya ulaşıyoruz
Cuenca şehir turu. Calderon Parkı, Eski ve yeni katedral, Flower Market ziyaretleri ve geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : HOTEL ORO VERDE CUENCA vb

7.GÜN CUENCA- RIOBAMBA-Cotopaxi
Bu sabah otelimizde  ERKEN KAHVALTI  sonrası  Ekvador’un iç kısımlarına , orta bölgelerine doğru yolculuğumuza  devam ediyoruz.255 km mesafede yer alan Riobamba kentine doğru yöneliyoruz. RİO Bamba kent şehir merjezinde  ÖĞLE YEMEĞİ molası vereceğiz. Kısa bir Panaromik gezi sonrası , yolculuğumuza devam edeceğiz. İstikametimiz Cotopaxi bölgesi olacak
Akşam üzeri bölgeye varacağız , otelimize  yerleşme AKŞAM YEMEĞİ  otelimizde,
OTELİMİZ : Hotel Cuello de Luna –Butik

8.GÜN Cotopaxi-IBARRA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Yol boyu  And dağlarının muhteşem manzarasına hayran kalacağınız .Cotopaxi milli Parkında kısa bir mola veriyoruz.
Yolculuğumuz Ibarra da  sona eriyor, geceleme otelimizde.
HOTEL : IBRARRA HOTEL 3*

9.GÜN Ibarra- Tulcan- Pasto(Kolombiya)-Bogota
Bu sabah erken saatlerde 06:00  da otelimizden ayrılıyoruz, yaklaşık 2 saat sonra ; KOLOMBİYA-EKVADOR   kara sınırına ulaşacağız. Burada Sınır Geçiş işlemlerimizi  yapacağız.   Puente De Rumichaca kağsından KOLOMBİYA ‘ya kara  girişi yapacağız. İşmlemlerimizi tamamladıktan sonra, Araç değiştireceğiz, Kolombiya’lı aracımız ile yolculuğumuza  devam edeceğiz. İstikatemiz PASTO  şehri olacak. Yolculuğumuz  yaklaşık 3 saat sürecektir. Pasto da havalimanına geçmeden önce ÖĞLE YEMEĞİ molası vereceğiz.
Öğleden sonra 17:00 de uçuşumuz  başkent  BOGOTA’ya olacaktır.
Bogota’ya varışımızı takiben,  özel aracımız ile karşılanma ve otelimize  transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : GRAND HOTEL BOGOTA 4*

10.GÜN BOGOTA
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 11:45’de yerel rehberimiz bizi otelimizden alıyor,vakit kaybetmeden , şehir merkezine geçiyoruz, şehir turumuz  başlıyor,  turumuzda  ‘’ ALTIN MÜZESİ  ‘’  ki  Kolombiya  tarihini yakından anlayabileceğimiz  en düzenli  ve kapsamlı müzedir burası,  bu müzeyi ziyaret edeceğiz, ve  dünyaca  meşhur MONSARATI TEPESİ , ki  Bogota’nın en güzel manzarasını buradan görebilirsiniz, oraya Finükiler ile  çıkacağız. Tüm  ziyaretlerimiz  sonrası  turumuzun  sonunda  otelimize geçiyoruz.
Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : GRAND  HOTEL 4*

11.GÜN BOGOTA – Zipaquirá (Salt Cathedral)-TUZ KATEDRALİ
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben ,öğle saatlerinde    çok özel bir  bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla  ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz    Tuz Kayalar yada Salt Cathedral , Zipaquirá  bölgesinde yer almaktadır.Doğa  harikası bir  yöre olan ve  Kolombiya iç  bölgelerinde yılda binlerce Turistin  ziyaret ettiği kutsal topraklar olarak çok saygı gören bir  bölgedir. Turumuz esnasında yerel rehberimizden bilgiler alıyoruz.  Turumuzun sonunda  otele  geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
                                     
12.GÜN BOGOTA- PARIS 23:55
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Uçuş saatimiz 23:55
olduğu niçin ;21:00 ‘de havalimanında olmamız gerekecek; Bu boş vaktimiz için ;
EXTRA TUR önerimiz var / KAHVE BAHÇELERİ TURU- ÖĞLE YEMEKLİ- 100€
Turumuzda KOLOMBİYA’nın meşhur kahve yetiştiriciliği hususlarında bilgi alacağız, Kahve
bitkisini yakından tanıyacağız; Taze çekilmiş kahve almak için son bir fırsatımız olacak.
Akşam havalimanına geçiyoruz.
Bogota Havalimanına varışımız takibinde ;Uçuş için Check in İşlemlerimizi yapıyoruz.AIR FRANCE HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile PARIS aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor.. Geceleme uçakta.

13.GÜN PARIS- ISTANBUL –VARIŞ 11:30 16:55
PARIS ‘de aktarma yapacağız ve Istanbul uçuşumuzu yapacağız. 22:30 uçuşumuzun saati
varışımız ertesi sabah 04:00

Önemli uyarı : Sabah-Öğle yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar ve Öğle yemekleri paket
halinde olabilir.

Not: Kolombiya Ekvador Galapagos Turu programımızda peşin fiyatına 4 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Kolombiya Ekvador Galapagos Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kolombiya Ekvador Galapagos Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kolombiya Ekvador Galapagos Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 20.900 Ek yatak₺ 20.900 Single konaklamalı tur ücreti₺ 23.800 Çocuk fiyatı₺ 20.900

:: İSTANBUL-QUITO /BOGOTA -ISTANBUL arasında AIR FRANCE HAVA YOLLARI ile ile yapılacak uçuşlar
:: QUITO-GALAPAGOS (BALTRA ) BALTRA- GUAYAQUIL PASTO-BOGOTA şehirleri arası yapılacak olan uçuş biletleri
:: Programda belirtilen yapılacak olan şehir turu ve çevre gezileri
:: 3/4YILDIZLI ve Butik otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar
:: Program içerisinde yazılmış tüm geziler ve transferler
:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
:: Zorunlu seyahat sigortası

::  Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
::  Öğle ve akşam yemekleri
::  Ücrete dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
::  Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri ,
restoranlardaki garsonlar içindir.) Tavsiye edilen ,650 TL kişi başı İstanbul Havalimanında
toplanılacaktır.
::  GALAPAGOS MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ 100 USD
(nakit olarak Baltra Havalimanında ,yerel gümrük polislerine ödenmektedir )
::  Galapagos Adalarında 15 USD şehir vergisi (Bölgede ödeniyor nakit )
:: EKSTRA BOGOTA KAHVE BAHÇELERİ TURU (100 Euro)

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.
Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz Programı doğal akışı içinde yaşanması olası , zorlanma ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu misafirin kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu kendisindedir. Bu tarz rahatsızlıkları mevcut yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

TURUMUZDA SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE MEVCUTTUR.
TUR GÜZERGAHI VE TUR AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ; SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE ORGANİZE EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive