Villa Kaktüs

Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Bostwana Turu

9 GECE 11 GÜN (18 Ekim, 8 Kasım, 29 Kasım, 6 Aralık 2020, 24 Ocak, 21 Şubat, 7 Mart, 18 Nisan, 25 Nisan, 9 Mayıs 2021 hareketle)

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile 2020 2021 Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Bostwana Turu. EŞİ BENZERİ ZOR BULUNUR BİR PROGRAM. HER TUR İÇİN KONTENJAN 30 KİŞİDİR.

₺ 16.109’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Bostwana Turu

1. GÜN / ISTANBUL/CAPE TOWN      01:55  11:50           
TÜRK HAVA YOLLARI  TK 044  seferi ile  saat 01:55  gece yarısı Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
Sabah saat 11:50’de Cape Town’a  ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir  dinlenmeyi takiben, ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere  otelimizden ayrılıyoruz.
Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun  son durak CAPE TOWN Water Front , Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hem de Restoranların bulunduğu bir  mekandır.
Geceleme otelimizde.
HOTEL UPPERSIDE 3*

2.GÜN / CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU
Bugün kahvaltı sonrası  turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir  fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz.. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği  Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.
Bugün  sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda  akşam saatlerinde otelimize  ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

3.GÜN / CAPE TOWN - Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası turumuz var.Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi  turumuz olacak -, rehberimiz eşliğinde ,turlarımıza  devam ediyoruz, Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Turumuzun sonunda , akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

4.GÜN / CAPE TOWN/ JOHANNESBURG
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 08:00 da Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle PİLANNESBERG  bölgesine geçiyoruz.
PİLANESBERG Milli Parkı , Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki OTELİMİZE geçiyoruz.
Otelimiz : KINGDOM  Hotel 4*

5.GÜN / SUN CITY - JOHANNESBURG
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası SUN CITY ziyareti yapacağız. SUN OTELLER grubuna ait bir özel tesiste keyifli bir vakit geçireceğiz. Yüzme havuzları- Safari görünümlü havuzlar- casino ve daha bir çok aktivite bizleri bekliyor..
Öğleden sonra 16:00 gibi SUN CITY ‘den ayrılacağız. İstikametimiz  Johannesburg olacak. Akşam geç saatlerde şehre varıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Geceleme Otelimizde.
OTELİMİZ : REEF  OTEL 4*

6.GÜN / JOHANNESBURG -LESEDİ KÖYÜ
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Johannesburg çevre gezilerimize başlıyacağız. ŞEHİR TURU ve LESEDİ KÖYÜ  ziyaretini yapacağız. Güzergahımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz, LESEDI KÖYÜ  ziyaretimizi yapacağız, Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Johannesburg  ŞEHİR TURU turumuzu yaptıktan sonra  otelimize dönüyoruz.
OTELİMİZ : REEF HOTEL  4*

7.GÜN / JOHANNESBURG / VIKTORYA FALLS-ZIMBABAWE 11:25 13:05
Bu sabah Çok erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben  Yerel hava yolu ile saat11:25’de ZIMBABWE  ye hareket ediyoruz.  VICTORYA FALLS  kentine  ulaşıyoruz.
Özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra  VİKTORYA ŞELALESİ TURU yapacağız. Şelale  ZAMBİYA-ZİMBABWE sınırında arada yer alıyor.
VIKTORYA MİLLİ PARKI  ziyaretimizi,  Şelaleyi  ziyaretimizi yapacağız. (Çok ıslanacağız!- Yanınıza extra T-shirt alınız)
Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler.
İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı.[1] Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.
Kuzey Amerika'daki Niagara Şelaleleri'nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.
Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.
Geceleme otelimizde.

8.GÜN / BOTSWANA TURU
Bu sabah  kahvaltı sonrası,  Bu bölgeye gelmişken  komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU  yapalım
CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI  SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU 
Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz.Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor.Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız.
Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız.Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak.Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız

9.GÜN / ZAMBIYA- LUSAKA
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Zimbabwe- Zambiya kara sınırına geliyoruz. Sınır geçişimizi yaptıktan sonra  artık ZAMBİYA ‘dayız. Livinstone kentineden başlayacak yolculuğumuz  başkent KUSAKA’ya  kadar  devam edecek. Uzun bir kara yolculuğu bizleri ebkliyor. 7 Saat sürecek yolcluğumuzda ZAMBİYA ‘nın başkenti LUSAKA ‘YA ULAŞACAĞIZ. Yol güzergahımızda molalarımız olacaktır.  Lusaka’ya varışımızı takiben, Kabwata Cultural Village  Kültür/El Sanatları Pazarını ziyaret edeceğiz. Yorucu bir günün sonunda otelimize yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : BEST WESTERN LUSAKA 4*

10.GÜN / LUSAKA/ISTANBUL 06:15 15:45
Sabah çok erken saatlerde  havalimanına geçiyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI  tarifeli  sefer ile İSTANBUL  dönüş yolculuğumuz  sabah 06:15 ‘te başlayacaktır. 15:45 ‘de İstanbul’a ulaşacağız.

UYARI/ NOTLAR 
:: Bu turumuz için ‘’sarı humma-yellowfever ‘’aşısı gereklidir. Aşı olduktan sonra  verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı  il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz
:: 18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve  babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğere ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir.
(Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)
 
Not: Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 3 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Güney Afrika Zambiya Zimbabwe programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 16.109 Ek yatak₺ 16.109 Single konaklamalı tur ücreti₺ 18.299 Çocuk fiyatı₺ 14.109

:: Türk Hava Yolları İstanbul- Cape Town uçak bileti
:: Türk Hava Yolları Lusaka /İstanbul uçak bileti
:: Capetown-Johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti
:: Johannesburg - Vfa(vıktorıa) uçak bileti
:: 3 gece capetown, 2 gece johannesburg, 1 gece Pilannesberg Bölgesi ,2 Gece Zimbabwe, 1 Gece Lusaka /Zambiya toplam 9 gece 3 yıldızlı otellerde konaklama
:: Tüm kahvaltılar
:: CAPE TOWN ŞEHİR  TURU
:: JOHANNESBURG ŞEHİR TURU VE PRETORIA TURU
:: VİKTORYA ŞELALESİ GEZİSİ
:: BOTSWANA GEZİSİ
:: Türkçe Rehberlik
:: Zorunlu seyahat sigortası
:: Tüm transferler
:: PROGRAM DA  YAZILI BÜTÜN TURLAR VE YEMEKLER

:: Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
:: Zambiya vize harcı (50 USD) sınırda alınıyor-lütfen yanınızda nakit USD bulundurunuz
:: Zimbabve vize harcı (55 USD) sınırda alınıyor-lütfen yanınızda nakit USD bulundurunuz
:: Bostwana giriş ücreti (30 USD) sınırda alınıyor-lütfen yanınızda nakit USD bulundurunuz
:: Programda yazanlar dışındaki öğle yemekleri
:: Akşam yemekleri
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Otel ekstraları
:: Kişisel harcamalar


:: Tur bahşişleri (500 TL tavsiye edilir) Turda yabancı personel için dağıtılacak servis  bahşişleri /kişi Başı 500 TL tavsiye edilir (Birinci gün havalimanında toplanır-grup ile birlikte Bölgeye gönderilir.

Güney Afrika vize istememektedir. Zambiya, Bostwana ve Zimbabwe için ise vize gerekmektedir. Her üç ülke vizesi de sınırda alınabilmektedir.

:: Zambiya vize harcı (50 USD) sınırda alınıyor
:: Zimbabve vize harcı (55 USD) sınırda alınıyor
:: Bostwana vize harcı (30 USD) sınırda alınıyor

Not: vize harçları için lütfen yanınızda nakit USD bulundurunuz.

UYARI!!!

Bu tura katılacak misafirlerin pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

GEREKLİ AŞILAR

Bu tura katılım için SARI HUMMA (YELLOW FEVER)  aşısı gereklidir. Aşı olduktan sonra verilen ve 10 yıl geçerli olan aşı kartınızı il sağlık müdürlüğünden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

 

ET

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 8 yorum var.

Harika bir turdu. Hem bilgilenme açısından hem de eğlence bakımından çok dolu ve keyifli geçti. Rehberimiz Gencer Bey muhteşemdi. İlk kez bir turdan bu kadar keyif aldım.
Ayşe

Kurban Bayramı Güney Afrika turunuza eşimle beraber katıldık. Tur içerisinde gezilen yerler, rehberimiz Gencer Bey'in katkısı ve kaldığımız oteller gayet iyiydi. Bu turu bize tavsiye eden Arzum Hanım, rehberimiz ve emeği geçenlere teşekkürler. Yeni turlara görüşmek dileğiyle
Davut

Her şey çok güzeldi. Keyifli ve eğlenceli aynı zamanda kültürel anlamda doyurucu bir turdu. Başta rehberimiz Gencer Bey ve tüm ekibe teşekkür ederiz. Tabi aynı zamanda Deepnature'a da teşekkürler!
Hatice

Güney Afrika turunda Cape Town'daki otel dışında geri kalan hizmetlerden memnun kaldık. Cape Town'daki otelin çalışanları ilgisiz, kahvaltı sınırlı idi. Rehber Gencer bey tecrübeli ve hakim bir arkadaş. Hizmetinden memnun kaldık. Turlar da doyurucuydu.
Ferruh

Gayet memnun kaldık, teşekkürler.
Füsun

Rehberimizin deneyimi ve pozitif yapısı sayesinde oldukça keyifli bir tur yaşadık. Güney Afrika görülmeyi hakeden ilginç bir yer, her gün farklı bir şey gördük bu ülkede. Otel seçimleri iyi, rehber başarılı, ekstra turlar biraz daha ucuz olmalı, tur fiyatı da.
Cem

İstediğim bir turdu; kendi açımdan keyif aldığımı söyleyebilirim. Geldim, gördüm, gezdim. Teşekkürler
Harun

Güney Afrika turunda Johannesburg, Suncity ve Cape Town'da seçilen otelleri beğendik. Safari, Lesedi, Ümit Burnu hemen hemn tüm ekstra turlara katıldık ve memnun kaldık. Rehberimiz Gencer Bey çok pozitif ve neşeliydi. Tüm bilgilendirmeleri zamanında ve detaylı yaptı. Teşekkür ederiz. Vietnam ve İzlanda turlarınıza katılmayı düşünüyoruz.
Özlem

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive