Villa Kaktüs

Butik Doğu Anadolu Turu

5 GECE 6 GÜN (10-15 Kasım 2020)

5 gece 6 günlük eşsiz bir Uçakla Butik Doğu Anadolu Turu... En fazla 25 kişilik butik tur konsepti. DEEPNATURE'ın özenli ve kaliteli tur anlayışıyla hazırlanmış, Kemaliye, Malatya, Elazığ, Bitlis, Tunceli, Ovacık, Van, Ahlat, Doğubeyazıt, Muradiye Şelalesi ve Doğubeyazıt'ı kapsayan Doğu Anadolu turları. Keyifli ve iyi programlandırılmış içerik. Bölgeye hakim, bilgilendirici, profesyonel rehberlik hizmeti. Butik konseptte, az kişiyle tur keyfi...

₺ 2.799’den itibaren ₺ 342 ’den başlayan taksitlerle Taksit seçenekleri
ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Uçakla Butik Doğu Anadolu Turu
 
1.GÜN / MALATYA - KARANLIK KANYON - KEMALİYE
Doğu Anadolu Turu için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen - Malatya seferi. 05:55 kalkış / 07:40 varış
Rehberimiz misafirlerimizi Malatya Havaalanında karşılıyor ve ardından Malatya şehir turu yapıyoruz. Şehir merkezinde 250’den fazla kayısı dükkanına evsahipliği yapan tarihi Şire Pazarını ve Malatya’nın simgelerinden biri olan Kernek Meydanı'nı gezdikten sonra Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip, dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken Ocak Köyü’ ne hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz bölgenin ilk ve tek müzesi olan Ali Gürer Müzesi’ ni gezebilirler. Öğle yemeği molası ardından Dünya’ nın ikinci büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki  Karanlık Kanyon’ da tekne gezisi yapıyoruz. (isteğe bağlı katılım / ekstra) Sonrasında yapımı tam 132 yıl süren Dünya’ nın en keskin yolllarından birisi olan ve 8 km uzunluğunda Kemaliye’ yi Divriği’ ye bağlayan “Taş Yol” u görüyoruz. Ardından Kemaliye’ ye hareket. Otele yerleşme ve ardından set menü akşam yemeği.
Konaklama: Kemaliye Bozkurt Hotel veya Eğin Hotel
 
2.GÜN / KEMALİYE - SIRAPINAR KÖYÜ - APÇAĞA KÖYÜ - TA TU TA EKOLOJİK ÇİFTLİK - MANİLİ YOL
Hemen her konuda türküsü bulunan eski ismiyle Eğin, yeni ismiyle Kemaliye doğası, kültürü ve evleriyle ilgi çekici güzellikleri barındırır. Taş işçiliğinin benzersiz örnekleri, mühendislik harikası köprüler, pınarlardan akan suların hayat verdiği vadiler manzumesi Kemaliye, kuruluşundan bu yana, çeşitli kültürlerin yaşandığı bir yer olma özelliğini taşır.
Kahvaltı sonrası Anadolu’daki Türk konut türlerinin gerçek bir temsilcisi kabul edilen evlerin bulunduğu Sırakonak Köyü’nden yürüyüşe başlıyoruz. Vadi manzarası eşliğinde yürüyerek Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü’ne varıyoruz. Öğle yemeği için “Ta Tu Ta” (Tarım, Turizm, Takas) Projesi üyesi olan ekolojik tarım çiftliklerinden birine gidiyoruz. “Ta Tu Ta”, Buğday Derneği tarafından yürütülen “Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası” projesinin kısa adı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan bu çiftliklerde isterseniz gidip gönüllü olarak çalışabiliyorsunuz. Çalışma karşılığında gönüllünün konaklama ve yemek ihtiyaçları çiftlik tarafından karşılanıyor. Ya da ben çalışamam ama oradaki hayatı görmek istiyorum diyorsunuz ve ücretli olarak konaklıyorsunuz. Öğle yemeğinden sonra Kemaliye’yi gezmeye başlıyoruz. Manili Yol’a çıkıyor, tüm o hasret ve sevda dolu manileri okuduktan sonra her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasından aşağı doğru iniyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’de mola veriyoruz. Daha sonra programımızı tamamlayarak otele dönüyoruz. Akşam yemeği set menü olarak servis edilecektir.
Konaklama: Kemaliye Bozkurt Hotel veya Eğin Hotel
 
3.GÜN /  ONAR KÖYÜ - YEŞİLYURT KÖYÜ – MUNZUR DAĞI MİLLİ PARKI - TUNCELİ - OVACIK
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Yeşilyurt Köyü’ nü daha sonra da Onar Köyü’ ni ziyaret ediyoruz. Burada bulunan Göktürkçe yazılı mezar taşları ve tarihte bilinen en eski Cem Evi’ ni geziyoruz. Sonrasında Feribot ile Keban Barajı gölü üzerinden Pertek'e geçiyoruz.
Feribot yolculuğu sırasında panoramik olarak Pertek Kalesi’ni de görüyoruz. Öğle yemeğinin ardından Doğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan, 1971 yılında milli park ilan edilmiş Munzur Vadisi Milli Parkı güzergahı üzerinde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından  Ovacık’a hareket ediyoruz. Munzur dağlarının güneyindeki ilçe olan Ovacık’ta ilçe hakkında bilgiler alıyor ve yöresel ürünler için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tunceli'ye hareket ediyoruz. Tunceli'de bulunan otelimize yerleşme ve anlaşmalı restoranda set menü akşam yemeği.
Konaklama: Tunceli Grand Şaroğlu Hotel (4*)

4.GÜN / ELAZIĞ – HARPUT – BİTLİS - TATVAN
Kahvaltı sonrası hareketle Elazığ'a doğru yola koyuluyoruz. Elazığ merkeze 5 km mesafedeki Harput'ta birbirinden güzel sivil mimari örneklerini barındırantarihi sokakları gezdikten sonra Bitlis'e doğru yola devam ediyoruz. Öğle yemeği molamızı Bitlis'te verip ''Beş Minareli Şehri'' geziyoruz. Selçuklu dönemi eseri İhlasiye Külliyesi'nin görülmesi ardından Tatvan'a hareket ve otele yerleşme.
(Tur tarihinde jandarmanın izin vermesi halinde, Türkiye'nin en büyük krater gölüne evsahipliği yapan 2935. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkılacaktır. Ekstra minibüs ücreti kişibaşı 30 TL'dir)
Konaklama: Tatvan Taşar Royal Hotel (4*)

5.GÜN /  AKDAMAR ADASI – GEVAŞ – AHLAT - VAN
Kahvaltı sonrası erken hareketle Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından Van Gölü'nün manzarası eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra Van'a hareket ediyoruz. Öğleden sonra Van'a ulaşarak Van şehir merkezi gezimize başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Akşam üzeri programımızı tamamlayarak Van'da konakladığımız otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelde
Konaklama: Van Rönesans Life Hotel (4*)
 
6. GÜN   MURADİYE ŞELALESİ – TENDÜREK DAĞI GEÇİDİ – DOĞUBEYAZIT - İSHAKPAŞA SARAYI
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Bendi Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi'nde de fotoğraf molası verdikten sonra yola devam ederek Tendürek Dağı Geçidi'nden (2644 m) geçerken katılaşmış lavları göreceğiz. Sonrasında öğle yemeği molası. Ardından Doğubeyazıt'a varış.  Çıldıroğullarından II. İshak Paşa ile Çolak Abdi Paşa tarafından 1685'te yaptırılan, 1784'te son şekli verilen Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı`nı gezdikten sonra Van Havaalanına hareket ediyoruz.. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk ardından Van Havaalanına varış ve Pegasus Hava Yollarının 20:40 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul'a dönüyoruz. 22:40'da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve turumuzun sonu.
 
Not:  Uçakla Butik Doğu Anadolu turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 4 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Uçakla Butik Doğu Anadolu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın 19 yıllık deneyimiyle hazırladığı Uçakla Butik Doğu Anadolu turu programları, katılımcılarına bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Uçakla Butik Doğu Anadolu turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.799 Ek yatak₺ 2.799 Single konaklamalı tur ücreti₺ 3.299 Çocuk fiyatı₺ 2.299

:: Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen  - Malatya uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Pegasus Havayolları Van-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: 2 gece Kemaliye Bozkurt Hotel veya Eğin Hotel'de konaklama
:: 1 gece 4* Tunceli Grand Şaroğlu Hotel vb. otelde konaklama
:: 1 gece 4* Tatvan Taşar Royal Hotel'de konaklama
:: 1 gece 4* Van Rönesans Life Hotel'de konaklama
:: Konaklanan otellerde 5 sabah kahvaltısı
:: Konaklanan otellerde 5 akşam yemeği
:: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
:: Akdamar Adası tekne ücreti
:: Feribot ücretleri
:: Zorunlu seyahat sigortası
:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Tüm müze ve ören yeri girişleri
:: 15 kg den fazla bagaj getirilmesi halinde havayolu şirketine ödenecek ek bagaj ücreti
:: Kanyonda Tekne turu
:: Nemrut Krater Gölü minübüs ücreti
:: Kişisel harcamalar
 

KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup 12 ile 25 kişi arasında katılımcı ile yapılmaktadır.

TUR İÇERİĞİ HAKKINDA
Turumuz kültür turudur. Doğunun güzel şehirlerini ve gözde yerlerini gezeceksiniz.
Bu turda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz, yöre kültürü ve coğrafyası hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Folklorü, müziği, mutfağı ve yaşam tarzı hakkında deneyim edinebilirsiniz.
Bu turumuz iyi organize edilmiş kültür ve trekking gezisi isteyen doğa ve tarih severler için idealdir.
Program yoğundur, 5 gece 6 günde yapılabileceğini düşündüğümüz en iyi programı sunmaya çalıştık.
Ayrıca büyük kalabalık gruplarla gezmekten hoşlanmıyorsanız veya kendi grubunuz varsa bu turumuz size uygundur.


TUR HAKKINDA

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha fazla yer gezdiren, gün içerisinde çok ça yer gösteren programlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir ancak bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 12 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 45 kişilik bir tura göre sayıya göre iki-üç kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek bu geziyi gerçekleştirme imkanı vermektedir.

* Turumuz 19 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

*  Rehberlerimiz en büyük farklarımızdandır. Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. DEEPNATURE TURU sadece bizim tarafımızdan yapılabilir ve araştırırsanız siz de göreceksinizdir DEEPNATURE rehberlerinden duyulan memnuniyet dilden dile dolaşmaktadır.   

Havale/EFT ile ödeme:
2.799 TL
Kredi kartı ile tek seferde:
2.799 TL


  Advantage Axess BankkartCombo Bonus CardFinans Maximum MilesSmiles Paraf Wings World
Taksit
2
3
4
5
6
7
8
9
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.399,50 TL2.799,00 TL
933,00 TL2.799,00 TL
699,75 TL2.799,00 TL
582,19 TL2.910,96 TL
492,16 TL2.952,95 TL
427,85 TL2.994,93 TL
647,27 TL5.178,15 TL
342,10 TL3.078,90 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.399,50 TL2.799,00 TL
933,00 TL2.799,00 TL
699,75 TL2.799,00 TL
582,19 TL2.910,96 TL
492,16 TL2.952,95 TL
427,85 TL2.994,93 TL
379,61 TL3.036,92 TL
342,10 TL3.078,90 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.399,50 TL2.799,00 TL
933,00 TL2.799,00 TL
699,75 TL2.799,00 TL
582,19 TL2.910,96 TL
492,16 TL2.952,95 TL
427,85 TL2.994,93 TL
379,61 TL3.036,92 TL
342,10 TL3.078,90 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.399,50 TL2.799,00 TL
933,00 TL2.799,00 TL
699,75 TL2.799,00 TL
582,19 TL2.910,96 TL
492,16 TL2.952,95 TL
427,85 TL2.994,93 TL
379,61 TL3.036,92 TL
342,10 TL3.078,90 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.399,50 TL2.799,00 TL
933,00 TL2.799,00 TL
699,75 TL2.799,00 TL
582,19 TL2.910,96 TL
492,16 TL2.952,95 TL
427,85 TL2.994,93 TL
379,61 TL3.036,92 TL
342,10 TL3.078,90 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.399,50 TL2.799,00 TL
933,00 TL2.799,00 TL
699,75 TL2.799,00 TL
582,19 TL2.910,96 TL
492,16 TL2.952,95 TL
427,85 TL2.994,93 TL
379,61 TL3.036,92 TL
342,10 TL3.078,90 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.399,50 TL2.799,00 TL
933,00 TL2.799,00 TL
699,75 TL2.799,00 TL
587,79 TL2.938,95 TL
496,82 TL2.980,94 TL
431,85 TL3.022,92 TL
383,11 TL3.064,91 TL
345,21 TL3.106,89 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.399,50 TL2.799,00 TL
933,00 TL2.799,00 TL
699,75 TL2.799,00 TL
582,19 TL2.910,96 TL
492,16 TL2.952,95 TL
427,85 TL2.994,93 TL
379,61 TL3.036,92 TL
342,10 TL3.078,90 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.399,50 TL2.799,00 TL
933,00 TL2.799,00 TL
699,75 TL2.799,00 TL
576,59 TL2.882,97 TL
488,89 TL2.933,35 TL
426,25 TL2.983,73 TL
379,61 TL3.036,92 TL
346,77 TL3.120,89 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.399,50 TL2.799,00 TL
933,00 TL2.799,00 TL
699,75 TL2.799,00 TL
582,19 TL2.910,96 TL
493,56 TL2.961,34 TL
703,75 TL4.926,24 TL
678,76 TL5.430,06 TL
346,77 TL3.120,89 TL
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive