14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Mardin Turu

 • Tarih : Bu turumuz tekrar 2015'te yapılacaktır.
 • Süre : 2 GECE 3 GÜN
 • İki gece butik Maridin Hotel konaklamalı butik konseptte, kapsamlı Mardin Turu. Mardin, Midyat, Savur, Dara, Malabadi Köprüsü ve Hasankeyf gezilerini içeren keyifli program. Araştırın, inceleyin, eşinize dostunuza sorun, Mardin turlarında deneyimi ve bölgeye hakim, beğenilen rehberleriyle DEEP NATURE'ın farkını siz de yaşayın.

  TURUMUZ DİYARBAKIR'DA BAŞLAR VE DİYARBAKIR'DA SONA ERER. ANA ULAŞIM TUR ÜCRETİNE DAHİL DEĞİLDİR.

  Kurban Bayramı tatili Uçaklı Güneydoğu tur programlarına ulaşmak için tıklayınız.
 • PDF indir

REZERVASYON

 • 1.GÜN / CUMA   MARDİN - DEYR-ÜL ZEFERAN MANASTIRI
  Buluşma noktamız ve saatimiz Diyarbakır Havaalanı 09:15'tir. Rehberimiz sizi Diyarbakır Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra Mardin'e hareket edip bir saatlik yolculuğun ardından Mardin'e ulaşarak gezimize başlıyoruz. Gün içerisinde Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, Ptt Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeğinde eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Dileyen misafirlerimiz öğle yemeklerini meşhur Cerçiş Murat Konağında yiyebilirler. Öğle yemeğinin ardından yöreye has mırralarımızı da içtikten sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Günün son gezi noktası olan Kasimiye Medresesi'nin görülmesinin ardından çarşıda serbest zaman. Sonrasında otele yerleşme ve  akşam yemeği.
  Konaklama: MARİDİN OTEL (özel belgeli)

  2.GÜN / CUMARTESİ    DARA - SAVUR - MİDYAT - MOR GABRIEL MANASTIRI
  Sabah kahvaltısının ardından yola koyuluyoruz ve gün içersinde ilk olarak bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında “minyatür Mardin” Savur'a hareket ediyoruz. Savur şirin bir kasaba, beğeneceğinizden eminiz. Sonrasında büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyüne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bu köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Köyü gezdikten ve dileyenler Süryani şarabı satın altından sonra Midyat'a doğru yola devam ediyoruz ve öğle yemeğimiz Midyat'ta. Yemeğin ardından Midyat ve çevresini geziyoruz. Gezimiz Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Kilisesi, Devlet Konuk Evi ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Telkariciler Çarşısında bir atölyeye konuk oluyoruz ve telkaricilik hakkında ustasından bilgi alıyoruz. Ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Mardin'e dönüş ve akşam yemeği.
  Konaklama: MARİDİN OTEL (özel belgeli)

  3.GÜN / PAZAR    HAH(ANITLI) MERYEM ANA KİLİSESİ - HASANKEYF - MALABADİ KÖPRÜSÜ
  Kahvaltı sonrası erken hareketle yola çıkıyoruz. Gün içersinde Süryanilerce kutsal sayılan Tur Abdin Bölgesi'ndeki Hah(Anıtlı) Meryem Ana Kilisesini gezip Dicle Nehri üzerine kurulu ünlü Hasankeyf'e sadakatlerimizi sunmak üzere yola devam ediyoruz. Ilısu Barajı Gölü altında kalacak bu etkileyici manzarayı belki son defa görebileceğimiz için tadını çıkartıyoruz. Öğle yemeği Hasankeyf'de. Yemek sonrası Hasankeyf'ten ayrılıp Diyarbakır'a doğru yola koyuluyoruz. Etkileyici Malabadi Köprüsünü de görüp Batman üzerinden Diyarbakır'a ulaşıyoruz. Uçuş saatine zaman olması halinde araçla yapılacak panoramik Diyarbakır şehir turu ardından saat 18:15 itibarıyla konuklarımızı Diyarbakır Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 • TUR HAKKINDA

  * DEEP NATURE Mardin turlarında en çok tercih edilen seyahat acentalarından biridir.  Bayram dönemi turlarımızın kontenjanları 1 ay önceden dolmaktadır. Gerek çalıştığımız oteller, gerek rehber kadromuz ile bölge şartlarında verilebilecek en iyi hizmeti sunabilecek şekilde programlar hazırlıyoruz. Araştırın, eşinize dostunuza arkadaşlarınıza sorun elbet DEEP NATURE ile bölgeye gitmiş bir tanıdığınıza rastlarsınız. Onlar anlatsın bizi size. Bölge hakimiyetimiz ve tecrübemiz ile Mardin ve çevresini en iyi şekilde gezebilmek için DEEP NATURE'ı tercih edin.

  * Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.

  * Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

  * Turumuzda ekstra hizmet bedeli, rehberlik ücreti toplanmaz. Farklı turlarla karşılaştırırken bu detayı göz önüne almanızı hatırlatırız.

  * Turumuz 14 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

  * Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Dört tane beş tane otel ismi yazıp aralarından birinde kalacaksınız demiyoruz. Bizim tur tarihlerimizde yazdığımız otellerde rezervasyonumuz var ve o nedenle kalacağımız yerleri alternatifsiz yazabiliyoruz. Dilerseniz konaklayacağımız otelleri arayarak rezervasyonlarımızı kontrol edebilirsiniz. 4-5 konaklama alternatifi yazan acentaları tercih ederseniz, nerede yer bulurlarsa orada kalırsınız. Tabii yer bulamazlarsa da iki gün kala iptal ederler. Nereden mi biliyoruz? Son günlerde yana yakıla bize rezervasyon için dönen misafirlerden.

  * Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)
   

   

  REZERVASYON HAKKINDA

  Bu turda otellerde sınırlı oda kontenjanı ve yoğun talep nedeniyle en az 10 gün öncesinden rezervasyon gerekmektedir.

  Turlarımız 10 ile 25 kişi arası katılımcı sayısında butik konseptte yapılmaktadır.

  Turumuz en az 14 kişilik kapalı gruplar için afişe fiyatlardan sunulabilir, grubunuza özel yapılmasını tercih edebilirsiniz. 14 kişi altı katılımlarda fiyat yükselir, sayıya göre teklif verilir. 20 ile 25 kişi arası grup olması halinde kişi başı fiyat bir miktar düşecektir. Özel grup çalışması bayram tatil dönemleri dışında, otel ve rehber uygunluğuna bağlı olarak istenen tarihte yapılabilir. Özel grup çalışmaları için en az 20 gün önceden kesin rezervasyon gerekir.


  TUR BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ NOKTALARI

  Turumuz Diyarbakır Havaalanında başlar ve Diyarbakır Havaalanında sona erer.

  Buluşma: Diyarbakır Havaalanı (Cuma saat 09:15)
  Tur Bitiş Noktası : Diyarbakır Havaalanı (Pazar saat 18:15)


  FİYAT FARKLILIĞI

  Bu turumuz belirtilen tarihlere ek olarak bayram, yılbaşı gibi özel dönemlerde de yapılmaktadır. Program ayrıca yayınlanır. Bayram ve resmi tatil dönemlerine denk gelen turlarda fiyatlarda farklılık olacaktır.

 • TUR FİYATI
  Kredi kartıyla peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 499 TL
  Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 475 TL


  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: Bölgedeki ulaşım ve transferler
  :: Profesyonel rehberlik hizmeti
  :: Mardin Maridin Otel'de 2 gece konaklama
  :: Konaklanan otelde 2 sabah kahvaltısı
  :: Konaklanan otelde 2 akşam yemeği
  :: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
  :: Zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Ana ulaşım (Diyarbakır'a ulaşım)
  :: Öğle yemekleri
  :: Akşam yemeklerindeki içecekler
  :: Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  :: Son gün akşam yemeği
  :: Kişisel harcamalar

  (HİZMETİMİZ DİYARBAKIR HAVAALANINDA BAŞLAR VE DİYARBAKIR HAVAALANINDA SONA ERER. DİYARBAKIR'A ULAŞIM KATILIMCILARA AİT OLUP TUR ÜCRETİNE HARİÇTİR)


  İNDİRİMLER
  :: 2-5 yaş arası (iki yetişkinle beraber bir odada kalırsa) 120 TL koltuk ve sigorta ücreti alınır.
  :: 6-12 yaş (iki yetişkinle beraber bir odada kalırsa) 100 TL indirimli
  :: En az 6 kişilik gruplara %5 indirim
  (Erken rezervasyon kampanyası ile birlikte uygulanmaz)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde 100 TL single farkı talep edilir.

 • BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  Hizmetimiz Diyarbakır Havaalanında başlar, Diyarbakır Havaalanında biter. Ana ulaşım katılımcıya aittir.

  Buluşma noktası Cuma günü saat 09:15'te Diyarbakır Havaalanı İç Hatlar geliş çıkış kapısıdır. Uçakla gelecek misafirlerimiz bu saate uygun olacak şekilde uçak bileti rezervasyonlarını kendileri yaparak tura katılabilirler.

  Turun bitiş noktası Pazar günü saat 18:15'te Diyarbakır Havaalanıdır. Pazar günü saat 19:15'ten itibaren olan uçuşlardan birine rezervasyon yaptırabilirsiniz.

   

  TURUMUZ İÇİN UYGUN İSTANBUL'DAN UÇUŞ ALTERNATİFLERİ

  Gidiş (Cuma)
  ONUR AIR İstanbul Atatürk - Diyarbakır 06:45 kalkış -08:35 varış
  THY İstanbul Atatürk - Diyarbakır 07:15 kalkış -09:05 varış

  Dönüş (Pazar)
  THY Diyarbakır-İstanbul Atatürk 19:15 kalkış - 21:15 varış
  ONUR AIR Diyarbakır-İstanbul kalkış 21:25- 23:15 varış

  :: Uçak rezervasyonları katılımcılar tarafından yapılır. Uçak bileti fiyatı tur ücretinin dışındadır. Tura rezervasyon yaptırıp bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız. Uçak bilet fiyatları döneme ve biletin ne kadar erken tarihte alındığına göre değişir.

   

  Bölgedeki ara ulaşımlar :
  Klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.

  17 kişilik Mercedes Sprinter yada yada Mercedes Sprinter
  27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
  35 kişilik Eurobus yada Powerbus

 • 2 GECE MARDİN'DE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
   

  MARİDİN OTEL MARDİN (özel belgeli)
  www.maridin.com


  Turumuz otelin standart odalarında konaklamalıdır. Suit odada konaklamak isteyen misafirlerimiz rezervasyon aşamasında talep etmeleri ve otelde müsaitlik olması kaydıyla standart süitler için kişi başı 150 TL (iki gece için toplam)  farkla süit odada konaklama yapabilirler.

  Maridin Otelde standart üç kişilik oda bulunmadığından dolayı üç kişilik konaklama tercih edilmesi halinde üçüncü yatak ek yatak olmaktadır. Rezervasyon aşamasında talep edilmesi ve otelde müsaitlik olması kaydıyla standart süitler için kişi başı 90 TL (iki gece için toplam) farkla süit odada konaklama opsiyonu sağlanabilir.

 • 2 SABAH KAHVALTISI VE 2 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
   
  Sabah kahvaltıları açık büfe, akşam yemekleri set menü olarak servis edilir. Otellerin yoğun talep aldığı dönemlerde akşam yemekleri de açık büfe olarak servis edilmektedir.

  :: Akşam yemeklerindeki içecekler ekstradır.

 • Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.  Bu tur hakkında 182 yorum var. 5 tanesi listelendi.
  Tüm yorumlar için tıklayınız.

  05.06.2014 - Turunuzu gerek gezdirilen yerler, gerekse Şükran Hanım’ın etkili anlatımlarıyla keyifle yaptık. Herkese teşekkür ederiz. Hiçbir aksilik yaşamadık. Arkadaşlarımıza da tavsiye edeceğiz. Tarih, dilleri dinler karışımı Mardin Hoşça kal 
  Aysen-Gökhan, 17-19 Mayıs 2014 Mardin Turu

  05.06.2014 - Çok güzeldi. Özellikle rehberimiz Şükran hanımdan aldığımız hizmetten çok memnun kaldık. Çok teşekkürler.
  Cem, 17-19 Mayıs 2014 Mardin Turu

  05.06.2014 - Her şey çok güzeldi, teşekkür ederiz.
  Hünkar, 17-19 Mayıs 2014 Mardin Turu

  05.06.2014 - Daha önce bu bölgeye gelmemiştim. Ailece olduğumuz turdan çok keyif aldık. Burada kapalı grup gelmemizin de etkisi olmadı diyemem. Ancak Şükran hanım, otelimiz, Mardin apayrı, her şey çok güzel ve iyiydi. Deep Nature’ın temsilcisi Şükran hanım turumuzun kaliteli ve neşeli geçti. Herşey için teşekkürler.
  Selcan, 17-19 Mayıs 2014 Mardin Turu

  05.06.2014 - Turu genel olarak çok güzel buldum. Mardin ve civar yaşantıları, sosyal yapı, mimari yapı vb. gibi bir çok konuda rehberimiz tarafından bilgilendirildik. Sorulan her soruya cevap verdi Şükran hanım. Kendisi son derece bilgili, kendini yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam ediyor. Keyifli bir tur, keyifli sohbetler gerçekleşti. Otelden çok memnun kalmadık. Uzun bir hikayesi var bu memnuniyetsizliğimin. Bebek yatağı talebimiz vardı ancak bebek yatağı tesiste yokmuş, koltuk koymayı önerdiler… Sonunda ise haberimiz olmadan odayı değiştirdiler (aynı odanın 2 yan tarafı gibi) Otel haricinde turu çok beğendik. Mardin’i yaşadık, sadece gezmedik.
  Hülya&Murat, 17-19 Mayıs 2014 Mardin Turu

Hatırlatmalar

:: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin.
:: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
:: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.).
:: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
:: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil vb.
:: Uçak bileti fiyatı tur ücretinin dışındadır. Tura rezervasyon yaptırıp bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız.
:: Müzekart çıkartmayı düşünüyorsanız, bölgede Müzekart tedarik etmeniz mümkün olamayabileceğinden tur öncesinde almanızı öneririz.
:: DEEP NATURE Rehberi;  hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Kültür TurlarıTüm turlar