Villa Kaktüs
  • St. Petersburg Turu
  • St. Petersburg Turu
  • St. Petersburg Turu
  • St. Petersburg Turu
  • St. Petersburg Turu

St. Petersburg Turu

3 GECE 4 GÜN (20-23 Nisan 2018)

Rusya Turları uzmanı ekibimizden 20-23 Nisan 2018 St. Peterburg Turu. Rus mimarisinin birbirinden güzel örneklerine evsahipliği yapan Kuzeyin Venedik'i St. Petersburg turları deneyimli rehber ile. TÜRK HAVA YOLLARI ile uçuşlar, 4 yıldızlı otel konaklamalı.

€ 599’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
St. Petersburg Turu
 
1.Gün  : İstanbul  - St.Petersburg // 20 Nisan 2018 Cuma
İstanbul  Atatürk Havalimanı Dış  hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla  saat  08:00’de  buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 401 sefer sayılı uçağı ile saat  10:55‘ te St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 14:15’de St. Petersburg’a varışı takiben pasaport işlemleri ve havalimanında karşılanmanın ardından yapılacak olan panoramik  şehir turunda dünyanın en ünlü mimar ve sanatçılarının en güzel örneklerinin sergilendiği caddeleri ve şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı yakalayacağız. Ünlü yazarların kitaplarında işlenen ünlü Nevsky Prospect, Eski Liman Fenerleri, Darphane, Saat Kulesi, Deli Petro’ nun Heykeli, Kışlık Saray, Saray Meydanı, Amirallik Binası ve Avrora Zırhlısı görülecek yerler arasındadır. Turun ardından serbest zaman. Arzu  eden misafirlerimiz  rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilirsiniz. St.Petersburg’un en güzel restoranlarından Troika Restoran’da akşam yemeği ve muhteşem dans şovları izleyeme fırsatını kaçırmamalısınız.
Rus Gecesi Turu:85€uro

2.Gün  : St.Petersburg // 21 Nisan 2018 Cumartesi
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitaj ve Peterhoff turuna katılabilirsiniz. Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitaj Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir. Öğleden sonra Peterhoff turumuza devam ediyoruz. Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.
Hermitaj Turu: 50€uro/kişi başı       Peterhoff Turu: 60€uro/kişi başı

3.Gün  : St.Petersburg //  22 Nisan 2018 Pazar
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kanal gezisi, Puşkin Çar Kasabası  ve  Peter & Paul turlarına katılabilirler. Kanal turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri’ne kadar uzanıyoruz. Tur bitiminde Puşkin Çar Kasabası turumuz için devam edeceğiz. 18. yy’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi, 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası Katerina Sarayı’dır. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Turumuzun bitiminde dileyen misafirlerimiz ile Peter & Paul turumuza devam edeceğiz. Petro tarafından 1700’lü yıllarda St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış.
Kanal Turu:30€uro/kişi başı  Puşkin Çar Kasabası:65€uro/kişi başı  Peter&Paul Turu:40€uro/kişi başı

Not: Puskin Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksine artık daha kısıtlı sayıda grup kabul edilmesi ve önceden rezervasyonların dolmuş olma ihtimaline karşı bu turumuz müsaitlik doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

4.Gün  : St.Petersburg – İstanbul  // 23 Nisan 2018 Pazartesi
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte hava alanına transfer. Türk  Hava Yolları’nın TK 402 sayılı tarifeli uçuşu ile saat 15:15’te İstanbul’a hareket ve saat 18:45’te İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

OTEL
St.Petersburg Park Inn by Radisson Pulkovskaya vb.  – 4*  Standart oda, oda kahvaltı konaklamalar
http://www.parkinn.com/tr/hotelpulkovskaya-stpetersburg
 

Not: St. Petersburg Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. St. Petersburg Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış St. Petersburg Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. St. Petersburg Turu için doğru adrestesiniz.

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 599 Ek yatak€ 499 Single konaklamalı tur ücreti€ 749 Çocuk fiyatı€ 559

• Türk Hava Yolları Tarifeli seferi ile Istanbul’dan  St.Petersburg’a  gidiş ve  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
• Havalimanı vergileri
• St.Petersburg’da 4* otelde  3 gece standart oda tipinde konaklamalar
• Sabah Kahvaltıları
• Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
• Panoramik St.Petersburg  şehir turu
• Şehir vergileri
• Türkçe Rehberlik Hizmeti

• Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
• Ekstra turlar
• Seyahat Sigortası
• Kişisel harcamalar
• Rusya Vize ücreti (160 Euro)

 

 

İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ
ŞEHİR ANKARA İZMİR ADANA KIBRIS
FİYAT 125€ 125€ 125€ 175€

 

Bu tura katılım için en az 6 geçerli pasaport ve Rusya vizesi gerekmektedir.
 
Umumi Pasaport sahibi iseniz veya hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, Rusya’ya girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Rusya vize ücreti 160 € ’dur.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Sağlık 
Rusya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

 

Vize Bilgileri 
Umumi Pasaport sahibi iseniz, Rusya’ya girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde Rusya'ya vize almaları gerekmemektedir. Rusya vize ücreti 140 € ’dur


Uçuş Süreleri 
İstanbul – St. Petersburg  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat 25 dakikadır. St. Petersburg – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat 35 dakikadır.


Para Birimi 
Rusya’da para birimi Rus Rublesidir  1 Ruble : 0,05 TL’dir. Yanınızda Dolar ve Euro bulundurmanızda fayda vardır.


Saat Dilimi 
Türkiye ile Rusya arasında saat farkı bulunmamaktadır.


Telefon Kullanımı 
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar 
Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.


Yemek Kültürü 
Çin, Arap, Türk ve Fransız Mutfaklarından etkilenmiş olan Rus Mutfağı, çeşitlilik açısından çok zengindir. Birçok etnik grubun yaşadığı Rusya'da mutfak bölgelere göre değişkenlik gösterir.


Elektrik 
Rusya’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.


Alışveriş 
Şehir  merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 1 yorum var.

Merhaba, St. Petersburg gezimiz icin size tesekkur etmek istedim. Turumuz bastan sona kadar sorunsuz gecti. St. Petersburg'u gecesi ve gunduzuyle dolu dolu gezdik. Rehberimiz Mustafa Bey'den cok memnun kaldik, Umarim baska gezi firsatlarinda gorusmek dilegiyle.
Tülin

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive