Villa Kaktüs
  • Yılbaşı Hindistan Turu
  • Yılbaşı Hindistan Turu
  • Yılbaşı Hindistan Turu
  • Yılbaşı Hindistan Turu
  • Yılbaşı Hindistan Turu

Yılbaşı Hindistan Turu

5 GECE 6 GÜN (29 Aralık-4 Ocak 2018)

2018 Yılbaşı Altın Üçgen Hindistan Turu. Hindistan turları uzmanı ekibimizden deneyimli rehber eşliğinde Hindistan turu programı. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle, 5 yıldızlı otellerde beş gece konaklamalı, Türkçe rehberlik hizmeti. Tüm öğle ve akşam yemekleri tur ücretine dahil!

$ 1.399’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Yılbaşı Hindistan Turu

1.Gün: İstanbul – Delhi  // 29 ARALIK 2017 CUMA
Saat 18.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 20.50’de Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2.Gün: Delhi-Jaipur   // 30 ARALIK 2017 CUMARTESİ
Yerel saat 05.15’te Delhi’ye varıyoruz. Havaalanında karşılamanın ardından  Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz (yaklaşık 5,5 saat = 280 km). Yol üzerinde durup kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltının ardından yola devam edeceğiz. Öğleden sonra Jaipur’a varacağız. Akşam yemeğimiz otelde. 

3.Gün : Jaipur  //  31 ARALIK  2017 PAZAR
Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz.  Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Otele transfer.  Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Fil Safarisi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Jaipur’un yaklaşık yarım saat dışında bulunan Fil kampına gidip Filler ile orman içerisinde safari turu yapıyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Ekstra Fil Safarisi Turu: 75-$ / Kişi Başı

4.Gün :Jaipur  - Fatehpur Sikri - Agra   // 01 OCAK  2018 PAZARTESİ
Sabah kahvaltısının ardından Agra’ya doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sikri mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Sonrasından Agra’ya doğru devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Varışımızın ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz sonrasında otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Agra’daki otelimizde.
Dileyen misafirlerimiz Ekstra  Mohabbat Taj Show’na katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın,  eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz.
Ekstra Tur: Mohabbat Taj Show: 70-USD ( Kişi Başı )

5.Gün: Agra- Delhi // 02 OCAK  2018 SALI
Kahvaltının ardından Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra özel transfer aracımız ile Delhi’ye doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuz ardından Delhi’ye varıyoruz Otele transfer . Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve coşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.
Ekstra Tur: Bollywood Show- Kingdom of Dreams 65-$ / Kişi Başı

6.Gün: Delhi // 03 OCAK 2018 ÇARŞAMBA
Kahvaltının ardından  otelden hareket edeceğiz ve tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görecek ve Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çek çekler ile kısa bir tur yapıyoruz.  Tur sonrası öğle yemeği. Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayun Türbesi , Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binalarını ve Sikh Tapınağını görüp otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz otelde. 

7.Gün Delhi – İstanbul // 04 OCAK 2018 PERŞEMBE
Gece yarısından sonra 30 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından saat  06.55’ te Türk Havayollarının TK 717 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a geçiyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah 11.25’de Atatürk Havalimanına varıyoruz. Varışımızda turumuz son buluyor.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

OTELLER

Delhi – 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.
http://www.vivantabytaj.com/dwarka-new-delhi/photo-gallery.html

Agra - 5* Ramada Plaza  vb.
http://ramadaplazaagra.com/
 
Jaipur – 5* Holiday Inn City Centre vb.
https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/jaipur/jaicc/hoteldetail

Not: Yılbaşı Hindistan Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Yılbaşı Hindistan Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Yılbaşı Hindistan Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Yılbaşı Hindistan Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.399 Ek yatak$ 1.399 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.699 Çocuk fiyatı$ 1.349

• Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul, Delhi  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• 5* Otellerde 5 gece konaklama
• Sabah Kahvaltıları
• Tüm öğle ve akşam yemekleri
• Programda belirtilen tüm geziler
• Tac Mahal gezisi giriş ücreti
• Amber Kalesi’ne giriş ücretleri
• Agra Kalesi giriş ücretleri
• Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
• Türkçe Rehberlik Hizmeti

• Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
• Vize Ücreti  (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)
• Ekstra turlar
• Seyahat Sigortası (15 USD)
• Kişisel harcamalar


İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ
ŞEHİR ANKARA İZMİR ADANA KIBRIS
FİYAT 185-USD 185-USD 185-USD 200-USD

 

Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Hindistan vizesi gerekmektedir.

SIKÇA SORULANLAR


SAĞLIK
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul - Delhi - İstanbul uçuşlarımız direkt uçuş olup yaklaşık 6 saat sürmektedir.

 

PARA BİRİMİ
Para birimleri Hint Rupisi ’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

 

SAAT DİLİMİ
Türkiye’den 3 saat 30 dakika ileridedir.

 

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

 

ELEKTRİK
Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

ALIŞVERİŞ
Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.