Villa Kaktüs
  • Yılbaşı Endonezya Turu
  • Yılbaşı Endonezya Turu
  • Yılbaşı Endonezya Turu
  • Yılbaşı Endonezya Turu
  • Yılbaşı Endonezya Turu

Yılbaşı Endonezya Turu

10 GECE 13 GÜN (27 Aralık 2017-08 Ocak 2018)

Yılbaşı Endonezya Turu. Bu turumuzda Muhteşem doğası, tarihi ve sıcak kanlı insanları ile Endonezya ‘yı geziyoruz..Gezi parkurumuzda Başkent Jakarta’dan yola çıkıyoruz, kent kent, köy köy geçerek baştan sona Jawa ‘yı görüyoruz, pirinç tarlaları,kahve ağaçları, Kalibaru ormanları, Bali kumsalları, UNESCO dünya mirasından BORABODUR TAPINAĞI Parambanan Tapınağı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. BROMO Yanardağı tırmanışı ve sabah gün doğumunda Yanardağ ziyareti gezimizde öne çıkan bazı detaylar arasındadır. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR.

€ 1.855’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Yılbaşı Endonezya Turu

1.Gün  İSTANBUL  JAKARTA Yolculuğu,    14:25 Hareket
Bugün saat 21:00 de (lütfen buluşma  saatini harekete 1 hafta kala  ofimizden teyid ediniz)
SINGAPUR Hava Yolları ile  SINGAPUR  aktarmalı olarak Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya doğru yola çıkıyoruz. Bu gece uçakta uyuyacağız. Varışımız ertesi sabah olacak.

2.Gün  JAKARTA varış  |   Şehir turu
Bu sabah erken saatlerde  Jakarta’ya ulaşıyoruz,  havalimanında  gümrük işlemlerimizi  hallettikten sonra bagajlarımızla dışarı çıkacağız, Güney Asya’nın en büyük şehileri arasında yer alan Jakarta’ya yı şehir turu yaparak gezeceğiz. Müslüman ağırlıklı bir  nüfusa  sahip ve ticari hayatı çok gelişkin olan bu metropolde,  ziyaretlerimizi  tamamladıktan sonra,  geceyi geçirmek üzere otelimize  gidiyoruz,
 AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : Santika Jakarta 4*                                 

3.Gün   JAKARTA –BANDUNG Yolculuğu..
Bu sabah otelimizde kahvaltımızı  aldıktan sonra, saat 07:30 gibi otelimizden ayrılacağız, yeni yapılan otoyolu kullanarak Bandung şehrine doğru yola çıkacağız. Şehre varışımızı  takiben,  önemli ziyaretimiz olacak Perahu Volkanı, Bandung kent merkezine 20 km mesafede yer alan , ve halen kükürt çıkışı devam eden bir Volkandır.  Turumuzu takiben otelimize yerleşiyoruz, Bandung aynı zamanda büyük alışveriş merkezleri ve Fabrika satış mağzalarının olduğu bir çok markanında üretildiği bir merkezdir, bu akşam alış veriş merkezlerine bir göz atmaya ne dersiniz? Çok hesaplı ürünleri bulabilirsiniz.
OTELİMİZ : Grand Tjokro Bandung  4*        
      
Bandung, Endonezya'nın Batı Cava bölgesinin başkentidir. 2007 istatistiklerine göre 7.4 milyon nüfusuyla Endonezya'nın üçüncü büyük şehridir. Denizden 768 metre yükseklikte olan şehir, diğer Endonezya şehirlerine kıyasla yıl boyunca daha serin bir iklime sahiptir. Nehir yatağı üzerine kurulu olan şehir ayrıca yanardağlarla çevrilidir. Coğrafi yapısının şehire doğal bir güvenlik sistemi sağlamasından dolayı geçmiş yıllarda burada sömürge kurmuş olan Hollandalılar ülkenin başkentini Cakarta'dan Bandung'a taşıma planları yapmışlardır.
Onsekizinci yüzyılda Hollandalı sömürge güçler şehri çeviren dağlarda çay tarlaları açtılar. Daha sonra bu tarlaları kurdukları yollarla şehre bağladılar. Bölgede yaşayan Avrupalıların isteği üzerine, 1906 yılında, ilk belediyesi kurulan Bandung, düzenli bir yerleşim birimi haline geldi. Lüks oteller, lokantalar, kafeler ve Avrupai butiklerin açılmasıyla birlikte şehir; "Paris van Java" (Cava'nın Paris'i) olarak anılmaya başlandı.
Endonezya'nın 1945 yılında bağımsızlığını kazanmasının ardından şehir hızlı bir şekilde gelişip kentleşmeye başladı. Her ne kadar Bandung, içme suyu problemi, yoğun trafiği, selleri ve başka problemleriyle yüzyüze olsa da şehir hala pek çok insanın ilgisini çeken yerleden birisidir. Cakarta'ya karayoluyla 3 saat mesafede bulunmasından dolayı Cakarta'da yaşayanlar haftasonları bu şehre gidip tatillerini burada geçirirler.

4.Gün  BANDUNG-  BATURADEN Yolculuğu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Baturaden yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz esnasında kısa beklemeler ile duracağımız noktalar olacaktır.İlk durağımız Naga Köyü , burada Sudanlı yerlilerin geleneksel yaşam tarzlarını görerek tecrübe edineceğiz.Sonrasında yolcuğumuz Baturadan’a varışımızla bugünlük son buluyor. Mt. Slamet dağında yer alan otelimize yerleşiyoruz.AKŞAM YEMEĞİ   , Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ :Santika Purwokerto   4*                      

5.Gün BATURADEN- YOGYAKARTA     
Erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Jogyakarta yolculuğumuza başlıyoruz.Yol güzergahımız üzerinde Antik Hindu Tapınakları kompleksini görmek üzere Dieng yaylasında mola vereceğiz.Tapınağın bulunduğu yer renkli bir gölüm kenarında köpüren çamur yakınındadır. Ardından Borobudur tapınağını ziyaret edeceğiz. Borobudur Tapınağı Dünya’daki en büyük budist tapınağıdır. Yolculuğumuzun sonunda 2 gece konaklayacağımız Yogyakarta ya varıyoruz.
Geceleme otelimizde. OTELİMİZ : Melia  Hotel    5*
 
6.Gün  YOGYAKARTA |  TAM GÜN ÇEVRE TURU
Sabah kahvaltımızın ardından ilk ziyaretimiz Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır.  Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Son olarak Gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize dönüyoruz ve geceleme otelimizde.
ÖĞLE YEMEĞİ, yerel restoranda alınacaktır.

Yogyakarta bir şehir ve Java, Endonezya Yogyakarta Özel Bölgesi başkentidir. Böyle batik, bale, drama, müzik, şiir ve kukla gösterileri gibi eğitim (Kota Pelajar), klasik Cava ince sanat ve kültür merkezi olarak tanınır. Yogyakarta başkanın ofisi olarak Gedung Agung ile 1949 1945 Endonezya Ulusal Devrimi sırasında Endonezya başkenti oldu. Yogyakarta, Kotagede içinde bölgelerinden biri, 1575 ve 1640 şehir Ramayana destanı gelen Ayodhya Hint şehir adını arasındaki Mataram Sultanlığı başkenti oldu. Yogya "Uygun, uyum, doğru" ve karta, anlamına gelen "refah, gelişen" (yani, "fit bir şehir iflah”) anlamına da gelir. (bormo yanardağı)

7.Gün  YOGYAKARTA- (UÇUŞ) SURABAYA  -TOSARİ BROMO
Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz, Endonezya Yerel hava Yolları ile  SURBAYA iline  uçuşumuzu yapacağız. Uçuşumuz 1 saat sürecektir. Buradan aracımızla  Tosari-Bromo bölgesine transfer için yola koyuluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Güzergahımızda molalarımız olacak,
Öğleden sonra Bromo bölgesine varıyoruz. Tosari de otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.
Otelimiz : Bromo Cottages

8.Gün  TOSARİ BROMO |JİP İLE  YANARDAĞ TURU | - KALİBARU
Sabah çok erken saatlerde 04:00 sularında Penanjakan adı verilen gündoğumunu seyredebileceğiniz BOROMO DAĞI için jiplerle  çıkış yapacağız, zirve bölgesine ulaşıp, bölge hakkında bilgi alıyoruz. Daha güneş  doğmadan Yollardayız- MACERAYA HAZIR OLUN!!  (  Hava  soğuk!  Sıkı  giyinin )Dünyanın sayılı yerlerinden bir cennet. Fotoğraf molamızın ardından kahvaltı için otele varış. Sonrasında bugünkü turumuza Kalibaru köyü ile devam edeceğiz. Tropikal bitki ve baharat koleksiyonu bulabileceğiniz Doğu Java köyüdür.  Tipik köy biberleri, kahve, kakao, hardal, ve diğerleri de yetişir. Geceleme otelimizde.  AKŞAM  YEMEĞİ, ve Konaklama  Kalibaru Bölgesinde.Otelimiz : Margo Utomo    4*                              

9.Gün  KALİBARU - BALİ
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından UZUN BİR  YOLCULUK BİZİ BEKLİYOR. Yaklaşık 6,5 saat sürecek bir yolumuz var. Önce  FERİBOT ile  BALİ adasında geçeceğiz. Herkesin düşündüğünün aksine  BALİ  büyük bir adadır.  FERİBOTTAN indiğimiz yerden, gezeceğimiz ve konaklayacağımız yerler arası mesafe 3 saat mesafede.
Yorucu bir yolculuk sonrası, kara turumuzun son noktasına BALİ adasına ulaşıyoruz. Otelimizdeyiz.  Akşam keyifli gezmeler için Bali sokakları sizleri bekliyor..

Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar'dır.
2009 yılı sayımlarına göre 3,551,000 nüfusa sahip olan adanın 93.2%'si Hindu geri kalan kesimin çoğunluğu ise müslümandır. Bali ayrıca Endonezya'nın en turistik adasıdır. Dans, heykelcilik ve resim gibi sanat dalları gelişmiştir.
Bali, milattan önce 2000 yıllarında Tayvan'dan göç eden Avusturonezyalılar tarafından yerleşim birimi olarak kullanıldı. Bu nedenle Bali halkı kültür ve dil bağlamında Filipinler ve Okyanusya ile benzerlikler gösterir.
Bali kültürü, milattan sonra 1. yüzyıldan itibaren Hint ve Çin kültürlerinden önemli bir biçimde etkilendi. Özellikle Hinduizmin bölgedeki kültüre güçlü etkileri oldu. "Bali dwipa" (Bali Adası) ismi ilk kez milattan sonra 914 yılında Sri Kesari Warmadewa tarafından yazılan kitabelerde "Walidwipa" olarak geçer. Subak adı verilen ve pirinç yetiştiricliğinde kullanılan kompleks sulama sistemi de bu dönemde geliştirildi. Bugün hala bazı dini ve kültürel geleneklerde o dönemin izlerine rastlanır.
OTELİMİZ : Best Western resort Kuta  4*          

10.Gün     BALİ
Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden BALİ deyiz ve..Bugün  BALİ  DENİZ TAPINAĞI  Ziyaret edeceğiz..Bu tapınak mimari olarak BALİ nin sembolü  durumundadır..Tapınağın ziyareti sonrası El sanatları  ATÖLYELERİNİ  ZİYARET EDECEĞİZ..Tahta oymacığı, Batik  tekstil  ürünlerini ve kültürel sanat öğlerini  görme  şansımız olacak..
Geceleme otelimizde..

11.Gün        BALİ
Bu güzel  cennet adada  serbest  günümüz..arzu edenler  tekne turlarımıza  katılabilirler(rehberimiz bilgi verecektir.)
Geceleme  otelimizde.

12.Gün  BALİ- SINGAPUR-ISTANBUL                             21:45
Bali’de  son günümüz. Öğle saatlerinde  odalarımızı   boşaltacağız, daha sonra serbest saatlerimiz devam edecek, uçağımız gece kalacak (21:45), otelin lobisinde  buluşuyoruz  ve saat  18:30 gibi havalimanına geçiyoruz.,  dönüş yolculuğumuz başlıyor..  

13.Gün  ISTANBUL ‘a  varış   08:25
İstanbul Atatürk Havalimanına  varış..  ve Turumuzun sona ermesi.
 

Not: Endonezya Turu programımızda peşin fiyatına 5-6 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Endonezya  Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Endonezya Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Endonezya Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.855 Ek yatak€ 1.855 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.295 Çocuk fiyatı€ 1.755
Ödeme seçenekleri

İSTANBUL (ATATÜRK) – JAKARTA/-BALI – İSTANBUL AKTARMALI  EKONOMİ SINIFI ULUSLAR ARASI UÇUŞLAR
YOGJAKARTA- SURBAYA ARASI – EKONOMİ CLASS TEK YÖN UÇAK BİLETİ
10 GECE KONAKLAMA  -OTELLER   3/4/5 YILDIZLI
PROGRAMDA BELİRTİLEN  5 adet AKŞAM YEMEKLERİ ve 1 Öğle yemeği
JAKARTA DAN BALİYE OTOBÜS YOLCULUĞU
KALİBARU LİMANI-BALİ FERİBOT BİLETİ
BROMO YANARDAGI- SABAH JİP SAFARİ
BORABODUR TAPINAGI TURU
PRAMBANAN TAPINAGI TURU
TÜM HAVAALANI – OTEL TRANSFERLERİ
TÜRKÇE REHBERLİK
YEREL REHBERLİK
GİRİŞ BİLETLERİ

KAPIDA VİZE- 50 USD
 “AYAKBASTI” PARA UYGULAMALARI OLUYOR. TOPLAMI- 25 USD (bali çıkışta ).
YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL)
BELİRTİLENLER DIŞINDA ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
SEYAHAT SİGORTASI
BU TURDA, ŞÖFÖRLER VE KAPTANLAR İÇİN BAHŞİŞLER TOPLAMI –KİŞİ BAŞI *100€.

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. SEYAHAT DÖNÜŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

 

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

ET

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive