Villa Kaktüs
  • Vietnam Kamboçya Turu 4
  • Vietnam Kamboçya Turu 4
  • Vietnam Kamboçya Turu 4
  • Vietnam Kamboçya Turu 4
  • Vietnam Kamboçya Turu 4

Vietnam Kamboçya Turu 4

9 GECE 11 GÜN (7-17 Aralık 2017)

Türk Havayolları tarifeli seferiyle, 4 yıldızlı otellerde 9 gece konaklamalı Vietnam Kamboçya Turu. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri tur fiyatına dahil! Asya'nın bu mistik coğrafyasını deneyimli ekibimizin hazırladığı programla keşfedin. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. AFİŞE FİYATLARIMIZ MEVCUT UÇAK BİLETİ KONTENJANIMIZLA SINIRLIDIR. REZERVASYONLARLA BİRLİKTE UÇAK BİLETİ ARTMAKTADIR. ERKEN REZERVASYON YAPTIRIN DAHA AZ ÖDEYİN!

$ 2.490’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Vietnam Kamboçya Turu

1. Gün:  ISTANBUL - SAIGON (HO CHİ MINH) // 07 ARALIK 2017 PERŞEMBE
Turumuz 06 Aralık  Saat 23:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor.
07 Aralık Saat  02.35’de  Türk Havayolları TK-168 sefer sayılı uçuşla Saigon ’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16.35’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Saigon otelimizde.
 
2. Gün:  SAIGON (HO CHİ MINH) // 08 ARALIK 2017 CUMA
Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Opera Binası, Başkanlık Sarayı, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını  ziyaret edeceğiz. Ayrıca Savaş Müzesi ve ChoLon pazarını gezeceğiz. Akşam yemeği .Konaklama Saigon otelimizde.
 
3. Gün: SAIGON (HO CHİ MINH)  -  MEKONG DELTASI – SAIGON // 09 ARALIK 2017 CUMARTESİ
Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Ho Chi Minh ( Saigon ) otelimizde.
 
4. Gün: SAIGON (HO CHİ MINH) - CU CHI TÜNELLERİ – PHNOM PENH // 10 ARALIK 2017 PAZAR
Kahvaltının ardından ilkönce Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışımızım ardından otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde.

5. Gün PHNOM PENH – SIEM REAP // 11 ARALIK 2017 PAZARTESİ
Kahvaltımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Silver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak ardından Öğle yemeğimizi alacağız ve Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek “Öldürme Alanı” ile başlıyoruz. Khmer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan Öldürme Alanı’nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Havaalanına transfer oluyoruz.  Yerel Havayolları Siem Reap’e uçuyoruz. Otelimize transfer olacağız.

06. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // 12 ARALIK 2017 SALI
Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon , Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi  tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

07. Gün: SIEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - HANOI // 13 ARALIK 2017 ÇARŞAMBA
Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini otelde  alıyoruz. Konaklama Hanoi otelimizde.
 
08. Gün: HANOI // 14 ARALIK 2017 PERŞEMBE
Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi,Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

09. Gün: HANOI – HALONG BAY  // 15 ARALIK 2017 CUMA
Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta
keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi Halong Bay’de alacağız. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.
 
10. Gün: HALONG BAY  -  HANOI- ISTANBUL // 16 ARALIK 2017 CUMARTESI
Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hanoi havaalanına transfer ve Hanoi’de serbest zaman. Ardından havaalanına transfer ve Saat  22.15’de  Türk Havayolları TK-168 sefer sayılı uçuşla İstanbul ’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17 Aralık saat 05.30’da varış.

OTELLER

Saigon  - Bay Hotel - 4* vb.
www.bayhotelhcm.com

Phonem Penh - Frangipani Royal Palace 4* vb.
www.frangipanipalacehotel.com

Siem Reap -  Empress Angkor Hotel 4*  vb.
www.empressangkor.com
 
Hanoi: Silk Path Hotel 4* vb.
http://hangbong.silkpathhotel.com

Halong City – Halong Plaza 4* vb.
http://www.halongplaza.com
 
Not: Vietnam Kamboçya Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Vietnam Kamboçya Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Vietnam Kamboçya Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Vietnam Kamboçya Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Ek yatak$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.975 Çocuk fiyatı$ 2.440
Ödeme seçenekleri

Türk   Havayolları ile İstanbul –Ho Chi Mınh (Saigon) / Hanoi -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
Saigon  - Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
Phnom Penh- Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
Siem Reap – Hanoi  ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
Tüm  öğle ve akşam yemekleri  ( 10.gün akşam yemeği hariç )
Programda belirtilen tüm geziler
Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu
Su Kuklası Tiyatrosu
Tonle Sap Gölü tekne turuna
Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
Türkçe rehberlik hizmeti

·        Vietnam vize ücreti
·        Kamboçya vize ücreti
·        Yemeklerdeki içecekler
·        Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
·        Programda belirtilmemiş turlar
·        Ekstra bagaj ücretleri
·        Kişisel harcamalar ve giderler

Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi size 100 Usd karşılığında karşılığında temin edebiliyoruz. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.


Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında)
Misafirlerimiz kapıda 30 USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. 


(Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir)

 

TURUN ARTILARI

• Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turuna çıkacağız.
•  Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni geziyoruz.
• Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz.
• Restored Sword Gölü'nü görecek ve Kızılırmak Deltası kültüründen "Su Kuklası Tiyatrosu" izleyeceğiz.
*UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü "Junk Boat"larda tura çıkacağız.
*UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı,Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.
* Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız.
 

DETAYLI BİLGİLER
 
SAĞLIK
Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı
düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.
 
VİZE BİLGİLERİ

Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi size 100 Usd karşılığında karşılığında temin edebiliyoruz. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında)

Misafirlerimiz kapıda 30 USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. 

(Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir)
 
UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul – Singapur arası uçuş süresi yaklaşık 10 saat 30 dakika , Singapur – Hanoi arası uçuş süresi yaklaşık 3 saat 15 dakika, Phnom Penh – Singapur arası uçuş süresi yaklaşık 4 saat, Singapur – İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık 11 saat 35 dakikadır.
 
PARA BİRİMİ
Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir.
Kamboçya’nın para birimi Cambodian Riel’dir (KHR). 1 USD yaklaşık 4.066 KHR değerindedir.
Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.
 
SAAT DİLİMİ
Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.
 
TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.
 
KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve
şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 
YEMEK KÜLTÜRÜ
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.
 
ELEKTRİK
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho
 
ALIŞVERİŞ
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşyabakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 8 yorum var.

9-15 Ekim tarihleri arasındaki Güney Doğu turuna katıldık. Proğram (gezi ve konaklama) Harika; bizlere rehberlik eden Sait bey ve Deepnature firmanıza teşekkürler...
Nevzat

Sevgili Deep Nature, Bir rastlantı eseri sizinle tanışma fırsatı buldum. Başlangıçta sizleri tanımıyor olmamdan dolayı ön yargıyla yaklaşmıştım.Ancak, hergün tam sayfa, hatta sayfa sayfa ilanları çıkan bildik turlardan farklı bir tarzınız olması dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum. Vermiş olduğunuz tur programını eksiksiz uygulayarak, bilgili, işini layıkıyla yapan bir tur rahberi ile,  insanları sık boğaz etmeden  gerçekleştirmeniz çok güzel idi. Sayenizde keyifli bir tatil geçirdim. Tüm ekibinize teşekkür ediyorum. En kisa zamanda baska bir gezide görüşmek üzere.
Serpil

Genel olarak memnun kaldığımız bir tur oldu. Teşekkürler
Engin-Esin

Deep Nature ile ilk tanışmam bu turla oldu. Gezilen yerler ve özellikle Rehber Selim Bey çok iyiydi. Teşekkürler tekrardan görüşmek üzere.
Aslı

Vietnam Kamboçya turu hayatımda yaşadıgım unutulmaz zamanlardan bir parçası oldu benim için. Deep Nature'ın işini ciddiye alarak ama ciddiyetin keyif ve güzel vakit geçirmeyle birarada olmasi gerektigini özümsemiz anlayışı tüm gruba çok keyifli zamanlar geçirtti. Rehberimiz Selim Bey'in bölgeeye hakim, gerektiğinde de tavırlı yaklaşımları herkesin hakkının korunmasını ve zamanın en optimum şekilde değerlendirilmesini sağlamış oldu. Ufak aksamalar oldu ama rehberimiz sıkıntıya dönüşmeden ürettiği çözümlerle takdiri haketti.
Turan

Vietnam da güzel, Kamboçya da. Şimdi hangisini anlatsam? Sağolsun selim bey ile çok keyifli şekilde gezdik. Kamboçyadaki oteller biraz daha iyi olabilir diye düşünüyorum, bir de yerel motifler sanki biraz daha içeriğe katılsa daha iyi olur kanaatindeyim. Genel olarak organizasyon için teşekkür ederiz.
Umut

Vietnam Kamboçya güzel izlerle geride kaldı. Turumuzda emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Filiz

Sömestre dönemi Vietnam Kamboçya turuna katıldık. Yemeklere alışmak, hava şartları biraz zorladı ama güzel bir deneyim yaşadık. Tur programı ve zamanlaması iyi bulduk. Otellerden hanoi, ve ho chi min deki otel gayet iyiydi. Diğerlerini ortalama bulduk. Rehberimiz Selim Bey deneyim ve alakasıyla bizi memnun etti. Seçiminiz için tebrik ve teşekkür ederiz. Bir sonraki seyahat planımız Filipinlere. İmkan olursa yine kendisiyle tur yapmak isteriz.
Aziz

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive