Villa Kaktüs
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu

Ürdün Turu

5 GECE 6 GÜN (Bu turumuz şu an yapılmamaktadır)

Gül renkli kayalar, taşa oyulmuş mabetler ülkesi Ürdün... Petra, Amman, Akabe, Wadi Rum ve Ölüdeniz'i görme imkanı sunan 5 gece 6 günlük Vizesiz Kurban Bayramı Ürdün Turu. Wadi Rum'un ilkel çekiciliği, Petra'nın görkemli kalıntıları, Ölüdeniz'in ihtişamı ve Akabe’nin muhteşem denizi bu turda sizi bekliyor...

$ 699’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Ürdün Turu

1. GÜN     İstanbul – Akabe
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 19:40’ta buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 818 sayılı seferi 22:40’ta Akabe’ye hareket.ve Ürdün Turu
programımız başlar.

 

2. GÜN  Akabe
Yaklaşık 2 saat, 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından yerel saatle 01:30’da Akabe’ye varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla otelimize transfer. Check-in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde. Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin extra olarak düzenleyeceği Rum Wadisi turuna katılabilirler. Turumuzda Akabe’nin kuzey doğusunda bulunan muhteşem bir çöl olan Rum Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta T.W Lawrence ve Sherif Hussein’in  izledikleri güzergah üzerinde bulunan Rum; geniş vadisi, engebeli dönemeçleri ve kumla kaplı tepeleriyle Lawrance of Arabia filmine de doğal olarak en uygun zemini oluşturmuştur. Rum Vadisi’ne varışımızı takiben yapacağımız 2 saatlik çöl turunda büyüleyici manzarayı yakından tanıyabilecek ve bedevi çadırında akşam yemeğini alıp, çayımızı içecek ve çölün yerlileriyle tanışma imkanına sahip olacağız. Geceleme otelimizde.
Ekstra Rum Vadisi Turu: 150 $ (Akşam yemeği dahil)

3. GÜN  Akabe – Ölü Deniz - Madaba – Nebo – Amman
Sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla Ürdün’ün kuzeyine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz’i ziyaret ediyoruz. Daha sonra  Hz.Musa’nın Vadedilmiş Topraklar’ı izlediği Nebo Dağı’ı ve Bizans zamanında inşa edilmiş kiliseyi göreceğiz. Ardından Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Mabada’ya çıkıp, Amman’a devam ediyoruz. Konaklama Amman’daki otelimizde.

4. GÜN   Amman - Akabe
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Önceleri Umman Krallığı’nın (Ammon Kingdom) en önemli şehri Rabbath-Ammon olarak ve daha sonra da Philadelphia olarak anılan Ürdün’ün modern başkenti Amman, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış durumdadır. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde Ulusal Müze’yi gezecek ve Kral Abdullah Camisi’ni göreceğiz. Turumuzun ardından Kral Yolu üzerinden Akabe’ye devam ediyoruz. Varışta otelimize gidiyoruz. Konaklama  Akabe’deki otelimizde.

5. GÜN  Akabe 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Petra turuna katılabilirler. Modern zamanların dünya harikalarından biri olarak kabul edilen ve Ürdün’ün hiç şüphesiz ki en önemli turistik cazibesi haline gelen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bir Nebati şehri olan Petra’ya doğru hareket ediyoruz. Zamanında bir kale şehir olan Petra sarp kayalıklardan oluşan ve ulaşılması neredeyse imkansız olan  bir noktaya kayaların oyulmasıyla oluşturulmuştur. Kuzey Arabistan’ın Semitik kabileleri tarafından M.Ö. 800 yıllarında kullanılmaya başlanan şehir en parlak dönemini Romalılar’ın yerleştiği 2. yüzyılda yaşamıştır. Petra’da olumlu anlamda kademeli olarak yerleşim ve gelişim olmasına karşın, şehrin önemi sevkiyatların kervanlarla yapılmasıyla birlikte giderek azalmaya başlamıştır. 1812 yılında İsviçreli bir gezgin tarafından keşfedilene kadar da unutulup gitmiştir. Dar ve derin bir geçidin ardında güçlendirilmiş bir yer olan ve tarih kitaplarında pek fazla yer alamamış bu esrarengiz şehir tüm gizemi ve estetiği ile ziyaretçilerini beklemektedir. Birkaç saatlik bir ziyaret bile Petra’nın insan eliyle yapılmış muhteşem estetiğini taktir etmeye yeter. Petra ziyaretinden sonra Akabe’ye dönüyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde.
Ekstra Petra turu: 175 $  (Öğle yemeği dahil)

6. GÜN  Akabe - İstanbul
02:00 kalkışlı İstanbul uçuşumuz için rehberimizin belirleyeceği transfer saatinde otelin lobisinde buluşma ve Akabe Havalimanı’na transfer. 02:00’de THY’nın TK 819 sefer sayılı direkt uçuşuyla İstanbul’a hareket ve 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından 04:35’te İstanbul’a varış. Bir sonraki Ürdün Turu programında  görüşmek dileğiyle.                                                               

Not:Ürdün turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Ürdün turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Ürdün turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Ürdün turu için doğru adrestesiniz.

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 699 Ek yatak$ 699 Single konaklamalı tur ücreti$ 899 Çocuk fiyatı$ 649

:: Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul-Akabe gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4* otellerde Akabe’de 4 gece, Amman’da 1 gece konaklama

:: Sabah kahvaltıları

:: Programda belirtilen geziler

::  Mabada gezisi, Nebo Dağı gezisi, Ölü Deniz gezisi

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

:: Türsab zorunlu seyahat sigortası

 

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Ekstra turlar

:: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

:: Program harici geziler

:: Kişisel harcamalar

 

Ürdün'e giriş için en az 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. Turistik seyahatler için  Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.


KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive