Villa Kaktüs
  • Uçakla Butik Doğu Anadolu Turu
  • Uçakla Butik Doğu Anadolu Turu
  • Uçakla Butik Doğu Anadolu Turu
  • Uçakla Butik Doğu Anadolu Turu
  • Uçakla Butik Doğu Anadolu Turu

Uçakla Butik Doğu Anadolu Turu

4 GECE 5 GÜN (27 Nisan-1 Mayıs 2019 / 19-23 Haziran / 16-20 Ekim 2019)

4 gece 5 günlük eşsiz bir Uçakla Doğu Anadolu Turu... En fazla 25 kişilik butik tur konsepti. DEEPNATURE'ın özenli ve kaliteli tur anlayışıyla hazırlanmış, Van, Ahlat, Nemrut Krater Gölü, Kars, Doğubeyazıt, Ani Harabeleri, Meteor Çukuru, Muradiye Şelalesi ve Erzurum'u kapsayan 4 gece 5 günlük Uçakla Doğu Anadolu turları. Keyifli ve iyi programlandırılmış içerik. Bölgeye hakim, bilgilendirici, profesyonel rehberlik hizmeti. Butik konseptte, az kişiyle tur keyfi... EKSTRA REHBERLİK ÜCRETİ, HİZMET BEDELİ TOPLAMIYORUZ! AKDAMAR TEKNE TURU VE NEMRUT DAĞI MİNİBÜS ÜCRETİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR, KARŞILAŞTIRIRKEN GÖZDEN KAÇIRMAYINIZ!

₺ 1.999’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Uçakla Butik Doğu Anadolu Turu

1.GÜN: ISTANBUL – ERZURUM
Uçakla Butik Doğu Anadolu Turu için Anadolu Jet Hava Yolları 08:05 uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Erzuruma uçuş. Rehberimiz sizi 10:00'da Erzurum Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra Erzurum gezimize başlıyoruz. Erzurum'da ilk olarak şehrin askeri valisi Hoca Cemalettin Yakut 1310 yılında yaptırılmış Yakutiye Medresesi'ni geziyoruz. Ardından mimari özelliklerinden XIII. yüzyıl sonlarında veya XIV.yüzyılın başlarında yapıldığı sanılan Çifte Minareli Medrese'yi sonrasında en büyüğünün Emir Saltuk'a ait olduğu ve XII. yüzyılın sonlarında yapıldığı sanılan 3 Kümbetleri geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında Rüstem Paşa Kervansarayı diğer ismi ile Taşhan'a giderek yakınlarımıza Otludan yapılmış hediyeler alıyoruz. 1890 yılında yaptırılmış, 1915/1916 yıllarında Alman Konsolosluğu olarak kullanılmış ve 1984 yılında ziyarete açılan Atatürk Evi'ni gezdikten sonra otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Konaklama: ERZURUM 4* PALAN SKI  RESORT HOTEL

2.GÜN : SARIKAMIŞ – ANİ HARABELERİ  - KARS
Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, Pasinler ve Horasan'ı geçip Sarıkamış'ta 60.000 şehidimiz adına yapılan Anıtı görüyoruz ve sonrasında Kars'a varıyoruz. Öğle yemeğimizi Kars'ta alıp, Ocaklı köyü'ne doğru yola çıkıyoruz. Ocaklı köyü'nde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpa Çayı'nın yanında kurulan Ani Harabelerini gezmeye başlayacağız.  Yıkık Minare, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi, Türk istilası sonunda yapılan ve dolayısıyla Anadolu'nun ilk Camisi Manucehr Camii'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde carşı olark kullanılan caddesinde yürüyerek bir ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra aracımız ile Kars'a dönüyoruz. Kars'a vardığımızda 12 Havariler Kilisesi'ni göreceğiz. Şehirde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Konaklama: KARS 4* BÜYÜK KALE HOTEL veya KARS PARK HOTEL

3.GÜN : DİGOR – İSHAK PAŞA SARAYI METEOR ÇUKURU - TENDÜREK DAĞI - MURADİYE ŞELALESİ
Bugün turumuzun en yoğun günü. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında erken hareketle yola çıkarak Digor üzerinden Iğdır'a varıyoruz. Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi gezimizin ardından muhteşem Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt'a varıyoruz. Öğle yemeğimizi Doğubayazıt'ta aldıktan sonra inşası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784'te bitirilen İshak Paşa Sarayı'nı tanıyoruz. Saray gezimiz sonrasında Doğubayazıt'a tekrar dönüp İran ile sınırımız Gürbulak Sınır Kapısı'na varıyoruz. Resim molası sonrasında dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz. Gezilerimiz sonrasında  Tendürek Dağı'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'nin güzelliğini anılarımıza ekledikten sonra  Van'a ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.
Konaklama: VAN 4* TAMARA HOTEL

4.GÜN :  AHLAT - NEMRUT KRATER GÖLÜ - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI
Kahvaltı sonrası hareketle Van Gölü'nün manzarası eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra bizi bekleyen minibüslerimizle Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Tatvan'a ulaşıp öğle yemeği molası veriyoruz. Büryan Kebabı tavsiye olunur.  Yemeğin ardından Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından programımızı tamamlayarak Van'da konakladığımız otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde
Konaklama: VAN 4* TAMARA HOTEL

5.GÜN : VAN
Sabah kahvaltımızı dileyen konuklarımız meşhur Van Kahvaltıcılarında yapabilirler. Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında konuklarımızı Van Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları 16:05 Van-İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu ile.18:25 İstanbul'a varış.

Hatırlatma: Fiyat farkıyla THY ile İstanbul Atatürk Havaalanından aşağıdaki uçuşlarla gidiş dönüş uçuş alternatifi mevcuttur, fiyat güncel bilet fiyatlarına göre belirlenmektedir. Lütfen sorunuz.
Gidis : THY İstanbul Atatürk - Erzurum 06:15 - 08:05 (Erzurum Havaalanında Sabiha Gokcen'den gelen ucak beklenecektir, 9:20'de iniyor)
Dönüş: THY Van - İstanbul Atatürk 18:40 -21:05 (Van Havaalanında 2,5 saat ekstra bekleme gerekmektedir)

Not:  Uçakla Butik Doğu Anadolu turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Uçakla Butik Doğu Anadolu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın 18 yıllık deneyimiyle hazırladığı Uçakla Butik Doğu Anadolu turu programları, katılımcılarına bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Uçakla Butik Doğu Anadolu turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.999 Ek yatak₺ 1.999 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.299 Çocuk fiyatı₺ 1.699
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.999 Ek yatak₺ 1.999 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.299 Çocuk fiyatı₺ 1.699
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.999 Ek yatak₺ 1.999 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.299 Çocuk fiyatı₺ 1.699
Ödeme seçenekleri

:: Anadolu Jet / Pegasus Hava Yolları İstanbul S.Gökçen - Erzurum / Van - İstanbul S. Gökçen eco sınıf uçak bileti
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: 4 gece 4* otellerde konaklama
:: 4 sabah kahvaltısı
:: 4 akşam yemeği
:: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
:: Nemrut Krater Gölü minibüs ücreti
:: Akdamar Adası tekne ulaşımı
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Tüm müze ve ören yeri girişleri
:: 15 kg den fazla bagaj getürilmesi halinde havayolu şirketine ödenecek ek bagaj ücreti
:: Kişisel harcamalar


KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup 12 ile 25 kişi arasında katılımcı ile yapılmaktadır.

REZERVASYON HAKKINDA
Doğu Anadolu Turlarımızda sınırlı kontenjan ve otel opsiyonları nedeniyle rezervasyonların tur hareketinden 30 gün öncesine kadar tamamlanması  gerekmektedir.

TUR İÇERİĞİ HAKKINDA
Turumuz kültür turudur. Doğunun en güzel şehirlerini ve en gözde yerlerini gezeceksiniz.
Bu turda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz, yöre kültürü ve coğrafyası hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Folklorü, müziği, mutfağı ve yaşam tarzı hakkında deneyim edinebilirsiniz.
Bu turumuz iyi organize edilmiş kültür ve trekking gezisi isteyen doğa ve tarih severler için idealdir.
Program yoğundur, 4 gece 5 günde yapılabileceğini düşündüğümüz en iyi programı sunmaya çalıştık.
Ayrıca büyük kalabalık gruplarla gezmekten hoşlanmıyorsanız veya kendi grubunuz varsa bu turumuz size uygundur.


TUR HAKKINDA

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha fazla yer gezdiren, gün içerisinde 3-4 şehir gösteren programlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir ancak bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 12 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre sayıya göre iki-üç kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek bu geziyi gerçekleştirme imkanı vermektedir.

* Turumuz 18 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

* Turumuzda konforlu otellerde konaklama sağlıyoruz. Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Tüm otellerde rezervasyonumuz yılın başında yapılmış olup size birkaç otel içinden şunda konaklarsınız demiyoruz.

*  Rehberlerimiz en büyük farklarımızdandır. Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. DEEPNATURE TURU sadece bizim tarafımızdan yapılabilir ve araştırırsanız siz de göreceksinizdir DEEPNATURE rehberlerinden duyulan memnuniyet dilden dile dolaşmaktadır.   

 

4 SABAH KAHVALTISI VE 4 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
 
Sabah kahvaltıları açık büfe, akşam yemekleri set menü olarak servis edilir. Otellerin yoğun talep aldığı dönemlerde akşam yemekleri de açık büfe olarak servis edilmektedir. Bazı akşam yemekleri anlaşmalı restoranda se menü olarak sunulacaktır.

Öğle yemeklerinde rotamızın müsaade ettiği ölçüde otantik ve yöresel lezzetleri tadabileceğimiz restoranlara uğramaya çalışacağız.

Van Kahvaltısı tur ücretine dahil değildir. Bu güzel kahvaltıyı almak isteyen konuklarımız rehberimizden fiyat ve mekan bilgisi alabilirler.
 

not: Akşam yemeklerindeki içecekler ekstradır.

 

AŞAĞIDA BELİRTİLEN OTELLERDE 4 GECE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

1 GECE ERZURUM PALAN SKI RESORT HOTEL (4*)
1 GECE KARS SİMER HOTEL (4*) veya KARS BÜYÜK KALE HOTEL (4*)
2 GECE VAN BÜYÜK URARTU OTEL (4*)


İlgili tur tarihinde belirtilen otellerde yaşanabilecek rezervasyon sıkıntısı halinde acenta aynı kategoride bir başka otelde konaklama sağlar.

 

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive