Villa Kaktüs
  • Tunceli Ovacık Kemaliye Turu
  • Tunceli Ovacık Kemaliye Turu
  • Tunceli Ovacık Kemaliye Turu
  • Tunceli Ovacık Kemaliye Turu
  • Tunceli Ovacık Kemaliye Turu

Tunceli Ovacık Kemaliye Turu

3 GECE 4 GÜN (11-14 Ekim 2019)

3 gece 4 günlük eşsiz bir programla Uçakla Tunceli Ovacık Kemaliye Turu... En fazla 25 kişilik butik tur konsepti. DEEPNATURE'ın özenli ve kaliteli tur anlayışıyla hazırlanmış, keyifli ve iyi programlandırılmış içerik. Bölgeye hakim, bilgilendirici, profesyonel rehberlik hizmeti. Butik konseptte, az kişiyle tur keyfi...

₺ 1.949’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Tunceli Ovacık Kemaliye Turu
 
1.GÜN / CUMA   ELAZIĞ- HARPUT - MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI - OVACIK - TUNCELİ
Tunceli Ovacık Kemaliye Turu için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen - Elazığ seferi. 05:55 kalkış / 07:40 varış
Rehberimiz misafirlerimizi Elazığ Havaalanında karşılıyor ve ilk olarak Harput'a hareket ederek Harput'u geziyoruz. Harput Kalesi, Ulu Cami ve Kurşunlu Camii içeren gezinin ardından feribot ile Tunceli'ye geçiyoruz. Feribot yolculuğu sırasında panoramik olarak Pertek Kalesi’ni de görüyoruz. Öğle yemeğinin ardından Doğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan, 1971 yılında milli park ilan edilmiş Munzur Vadisi Milli Parkı güzergahı üzerinde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından  Ovacık’a hareket ediyoruz. Munzur dağlarının güneyindeki ilçe olan Ovacık’ta ilçe hakkında bilgiler alıyor ve yöresel ürünler için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tunceli'ye hareket ediyoruz. Tunceli'de bulunan otelimize yerleşme ve anlaşmalı restoranda set menü akşam yemeği.
Konaklama: Tunceli Royal Demir Otel 4*

2.GÜN / CUMARTESİ    TUNCELİ - ONAR KÖYÜ - YEŞİLYURT KÖYÜ - KEMALİYE
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Tunceli merkezini geziyoruz ve ardından Tunceli Cem Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Pertek İskelesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Feribot ile Keban Barajı gölü üzerinden Elazığ’a geçiyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Onar Köyü’ ne hareket ediyoruz. Burada bulunan Göktürkçe yazılı mezar taşları ve tarihte bilinen en eski Cem Evi’ ni geziyoruz. Sonrasında Yeşilyurt Köyü’ nü ziyaret ediyor ve Kemaliye’ ye hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve ardından set menü akşam yemeği.
Konaklama: Kemaliye Bozkurt Hotel veya Eğin Hotel

3.GÜN / PAZAR   KEMALİYE - SIRAPINAR KÖYÜ - APÇAĞA KÖYÜ - TA TU TA EKOLOJİK ÇİFTLİK - MANİLİ YOL
Hemen her konuda türküsü bulunan eski ismiyle Eğin, yeni ismiyle Kemaliye doğası, kültürü ve evleriyle ilgi çekici güzellikleri barındırır. Taş işçiliğinin benzersiz örnekleri, mühendislik harikası köprüler, pınarlardan akan suların hayat verdiği vadiler manzumesi Kemaliye, kuruluşundan bu yana, çeşitli kültürlerin yaşandığı bir yer olma özelliğini taşır.
Kahvaltı sonrası Anadolu’daki Türk konut türlerinin gerçek bir temsilcisi kabul edilen evlerin bulunduğu Sırakonak Köyü’nden yürüyüşe başlıyoruz. Vadi manzarası eşliğinde yürüyerek Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü’ne varıyoruz. Öğle yemeği için “Ta Tu Ta” (Tarım, Turizm, Takas) Projesi üyesi olan ekolojik tarım çiftliklerinden birine gidiyoruz. “Ta Tu Ta”, Buğday Derneği tarafından yürütülen “Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası” projesinin kısa adı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan bu çiftliklerde isterseniz gidip gönüllü olarak çalışabiliyorsunuz. Çalışma karşılığında gönüllünün konaklama ve yemek ihtiyaçları çiftlik tarafından karşılanıyor. Ya da ben çalışamam ama oradaki hayatı görmek istiyorum diyorsunuz ve ücretli olarak konaklıyorsunuz. Öğle yemeğinden sonra Kemaliye’yi gezmeye başlıyoruz. Manili Yol’a çıkıyor, tüm o hasret ve sevda dolu manileri okuduktan sonra her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasından aşağı doğru iniyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’de mola veriyoruz. Daha sonra programımızı tamamlayarak otele dönüyoruz. Akşam yemeği set menü olarak servis edilecektir.
Konaklama: Kemaliye Bozkurt Hotel veya Eğin Hotel
 
4.GÜN / PAZARTESİ    KARANLIK KANYON - TEKNE TURU - TAŞ YOL - OCAK KÖYÜ - MALATYA
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk olarak Dünya’ nın ikinci büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki  Karanlık Kanyon’ da tekne gezisi yapıyoruz. Sonrasında yapımı tam 132 yıl süren Dünya’ nın en keskin yolllarından birisi olan ve 8 km uzunluğunda Kemaliye’ yi Divriği’ ye bağlayan “Taş Yol” u görüyoruz. Öğle yemeği ardından Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip, dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken Ocak Köyü’ ne hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz bölgenin ilk ve tek müzesi olan Ali Gürer Müzesi’ ni gezebilirler. Ardından Malatya'ya hareket ediyoruz. Zaman uygunluğu olması halinde yapılacak panoramik Malatya şehir turu ardından 19:00 itibarıyla misafirlerimizi Malatya Havaalanına bırakarak uğurluyoruz. Dönüş 20:00 kalkışlı Anadolu Jet tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na.
 
Not: Programdaki yerlerin gezi sıralaması şartlara göre rehber tarafından tekrar düzenlenebilir.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.949 Ek yatak₺ 1.949 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.299 Çocuk fiyatı₺ 1.649

:: Pegasus Hava Yolları İstanbul S.Gökçen - Elazığ uçak bileti
:: Anadolu Jet Hava Yolları ile Malatya- İstanbul S. Gökçen uçak bileti
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Feribot geçiş ücretleri
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: 1 gece 4* Tunceli Royal Demir Hotel'de konaklama
:: 2 gece Kemaliye Bozkurt Hotel veya Eğin Hotel'de konaklama
:: 3 sabah kahvaltısı
:: Set menü 3 akşam yemeği
:: Program dahilindeki tüm çevre gezileri
:: Tekne turu
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Tüm müze ve ören yeri girişleri
:: 15 kg den fazla bagaj getirilmesi halinde havayolu şirketine ödenecek ek bagaj ücreti
:: Kişisel harcamalar
 


Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 11 yorum var.

Öncelikle tur rehberimiz ve servis şoförümüzden memnuniyetimizi belirtmek isteriz. Zor yollarda içimiz rahat gezdik, bol bol bilgilendik. Rehber tercihiniz icin tebrik ederim. Rehberinizi bilgi birikimi ve müşteri memnuniyeti anlamındaki çabaları olağanüstü. Ayrıca programa uyulması ve tur öncesi bilgilendirme ve alakanız da memnuniyet verici idi. Tekrar yeni bir tur organizasyonunda başka bölgelere katılım sağlamayı düşünmekteyim.
Kerim & Melek

Deep Nature ismi doğayı çağrıştırıyor o nedenle daha fazla doğa ile iç içe mekanlar olması beklentisi vardı. Doğada vakit geçirdik ama bir tık daha fazla olabilirdi. Oteller ve yemekler güzeldi, yani bölge şartlarında daha iyisini beklemedik. Tur rehberimizden hepimiz çok memnun kaldık, turun en güzel taraflarından biri de rehberiydi.
Alihan

Tunceli Ovacık Kemaliye turunda herşeyden çok memnun kaldık, herhangi bir olumsuzluk yaşamadık.
Umut

Turumuz genel olarak sıcak ve güzel geçti. Tur rehberimiz elinden geldiğince gayet iyi bir şekilde turumuzu organize etti. Genel olarak memnun bir şekilde ayrılıyorum. Hem Tunceli hem de Kemaliye görmek istediğim yerlerdi, güzel bir programla gezmiş görmüş olduk. Teşekkür ederim
Metin

Açıkçası ilk günümüz biraz yorucuydu. Fakat bunda uçak saatinin erken olması ve bizlerinde çok erken saatlerden beri yollarda olmamızın payı çok büyük. Rehberimiz ve şoförümüzden çok memnunuz. Öncelikle doğu hakkında önyargılı olduğumu fark ettim. Ne güzel manzaralar ve hoşluklar saklıydı gezdiğimiz coğrafyada. Gezdiğimiz yerleri beğendim. Otellerden memnun kaldık. Rehberimiz bizler ne talep ettik ise sabırla karşıladı ve bizimle çok güzel ilgilendi. Her şey için teşekkürler.
Aynur

İlk karşılıklı tanışma ve yöreyi öğrenme deneyiminden sonra gelişen sıcak dostlukla beraber rehberimiz eşliğinde mutlu bir şekilde gezdik. Fakat ilk gün kalınan Tuncelideki otelinin hafta sonu müzik sesi sorunu rahatsız etti. Tur kapsamında olmadığı halde ricamız üzerine bizi kırmayıp onaylanan köy gezisi beni ve arkadaşlarımı mutlu etti. Diğer turları da bu vesile ile bize düşündürttü.
...

Tur içeriği ve Rehberimizin yörenin tarihiyle ilgili çok bilgili oluşu bizi ziyadesiyle memnun etti. Sorunsuz bir turdu. (Kemaliye'deki Otelin kahvaltısı ve yemeği daha iyi olabilirdi. Ama odalar otantikti)
Süleyman

Otellerin hijyeni daha iyi olabilirdi. Rehberimizden memnun kaldık, bilgili ve ilgiliydi. Gidişte sabah kahvaltısı verilse daha iyi olur. Program çok başarılı. Deepnature kalitesinde bir tur oldu, teşekkür ederiz.
Aslı

Farklı ve güzel bir tur olsun, hem dolu dolu geçsin hem de konfor ve kaliteden ödün vermeyelim istiyorduk, bu açıdan beklentilerimizi kesinlikle karşıladığınız için teşekkür ederiz. Hava koşulları ve tur programının yoğunluğu zaman sorunu oluştursa da bazen, genel olarak çok memnun kaldık. Rehberimiz çok profesyonel ve çok nazik bir yaklaşımla son derece keyifli bir tur geçirmemizi sağladı kendisinden çok memnun kaldık.
Hande

Tur rehberimiz ve şoförümüzün katkısıyla turumuz oldukça keyifliydi. Yorucu fakat bir o kadarda keyifli tatil geçirdik. Doğa bize harika sürprizler sundu, gördüğümüz manzaralar tek kelime ile enfesti. Oteller son derece güzeldi akşam yemekler harikaydı. Üçüncü gün öğle yemeği yenilen yemekler kötüydü tesis pis ve düzensizdi.
İlkay

Çok güzel, keyifli ve güvenli bir geziydi. Teşekkürler
Neval

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive