Villa Kaktüs
  • Tanzanya Zanzibar Turu
  • Tanzanya Zanzibar Turu
  • Tanzanya Zanzibar Turu
  • Tanzanya Zanzibar Turu
  • Tanzanya Zanzibar Turu

Tanzanya Zanzibar Turu

10 GECE 12 GÜN

Tanzanya Zanzibar Turu programında, birbirinden eşsiz otantik deneyimler yaşayamaya hazır olun. Tur boyunca sizleri bekleyen özel anlardan bazıları; Seregenti Ulusal Parkında Afrika’nın Beş Büyükleri olarak bilinen aslan, fil, bufalo, leopar ve gergedan görebilme fırsatı, Zanzibar’ın eşsiz kumsallarında okyanus ve güneş keyfi, Mto wa Mbu köyünde yerlilerle tanışma ve kültürlerini yakından görebilme imkanı, Ngorongoro Kraterinde gün batımı… TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. FİYATLAR UÇAK BİLETİ FİYATLARINA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR, ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

€ 4.999’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Tanzanya Zanzibar Turu
 
1. Gün : 
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 18:00'de İstanbul'dan Klimanjaro'ya uçuş ve Tanzanya Zanzibar turu başlıyor.
 
Türk Hava Yolları  TK673
18:00 IST İstanbul Atatürk 6 sa 50 dk
01:50 (+1) JRO Kilimanjaro
 
2. Gün: Arusha, Tanzanya
Yerel saatle 01:50'de Klimanjaro Uluslararası Havaalanına iniş ve havalimanından transferle Arusha’daki otelimize ulaşıyoruz. Arusha Tanzanya’nın ve Doğu Afrika’nın “safari başkenti” olarak anılmaktadır. İyi korunmuş Ulusal parkları ve vahşi yaşam çeşitliliği ile tüm Dünyadan safari yapmak için gelen turistleri ağırlamaktadır. Modern görüntüsü, merkezi konumu ve canlı günlük yaşamı ile safari turu için ideal bir başlangıç noktasıdır. Tur liderimiz sizinle buluşarak program hakkında bilgilendirme yapacak.
Konaklama: Outpost Lodge (Arusha)
 
Ekstra tur opsiyonu:
IIkidinga Köyü Yürüyüş ve Ziyareti (100 USD kişi başı)
Arusha'dan IIkidinga köyüne rehberli yürüyüş (yaklaşık 1,5 saat)
Yerel bir ev, kahve tarlası ve muz plantasyonu ziyaret ediliyor. Bu, öğle yemeği içeren tam günlük bir tur. Toplam tur süresi transferler dahil 5 saat.
 
3. Gün: Mto Wa Mbu Köyü
İlk olarak Arusha'dan Mto wa Mbu köyüne devam edip yerel bir öğle yemeği yiyeceğiz. Köy halkıyla beraber buradaki kültür örneklerini göreceğiz. Sonrasında Manyara Gölü Ulusal Parkında doğal yaşam safarisi.
Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.
Konaklama: Twiga Kamp Lodge
 
4. Gün:  Mto Wa Mbu / Serengeti
Tanzanya Zanzibar turunda bugün Masai  halkıyla tanışacağız. Bir Masai köyü ziyaret edip Serengeti Ulusal Parkı yolundaki  uluslararası destekli ''Temiz Yemek Ocağı Projesi'' çalışmalarına katılacağız.
Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.
Konaklama: Seronera Kamp Lodge
 
5. Gün :  Serengeti
Kenya’da bulunan Masai Mara bölgesinin yaklaşık 7 katı büyüklüğünde olan ve Afrika’nın en iyi safari gezilerinin yapıldığı Serengeti Ulusal Parkına gidiyoruz. Erken hareketle sabah safarisi. Sonra öğle yemeği için kampa dönüş. Öğleden sonra ''big five'' beş büyüğün peşinde Serengeti savanalarında safariye devam ediyoruz.
Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.
Konaklama: Seronera Kamp Lodge
 
6. Gün :  Serengeti / Ngorongoro
Sabah erken hareketle Serengeti'de safari. Öğle yemeği sonrasında eşsiz bir görünüme sahip Ngorongoro Kraterine doğru yol alıyoruz. Afrika’nın binlerce avcı hayvan ve milyonlarca otçul hayvana ev sahipliği yapan bu coğrafyayı gezerken, doğanın eşsiz güzelliğine hayran kalacağınıza eminiz.
Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.
Konaklama: Simba Kamp Lodge
 
7. Gün : Ngorongoro / Arusha
Ngorongoro Kraterinde safari ardından Arusha'ya dönüyoruz. Muhteşem manzaraya sahip krater ve çevresinde çok iyi korunmuş vahşi yaşamı göreceksiniz. Kraterin tabanında bulunan sulak alan bölgenin kalbi durumundadır. 1978 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunmaktadır.
Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği
Konaklama: Outpost Lodge (Arusha)
 
8. Gün : Arusha / Zanzibar
Sabah yerel hava yoluyla Arusha'dan Zanzibar'a uçuyoruz. Uçuş süresi 1 saat 35 dk. Zanzibar Havaalanından karşılama ve Stone Town'daki otele transfer. Zanzibar turları sorumlumuz ile buluşma ve bilgilendirme ardından serbest zaman
Yemek: 1 kahvaltı
Konaklama: Golden Tulip Zanzibar Boutique Hotel vb.
 
9. Gün : Stone Town
Unesco kültür mirası listesindeki Stone Town sokaklarında rehber eşliğinde yürüyüş turu. Tarihi kolonyal mimaride binalar, Arap mimarisindeki camiler ve binalar, Köle Pazarı, Balık Pazarı, Ulusal Müze görülecek yerler arasında.
Yemek: 1 kahvaltı
Konaklama: Golden Tulip Zanzibar Boutique Hotel vb.
 
10. Gün : Stone Town / Mangapwani
Rehberli tur ile yerel baharat plantasyonunu ziyaret ediyoruz. Sonrasında güneşlenmek için dinlenmeye devam ediyoruz ve kristal berraklığında sularda şnorkelle dolaşıyoruz.
Hint Okyanusu'na bakan bir uçurumun üzerinde bulunan, dinlenme salonlarından, restoranlardan, barlardan panoramik manzaralar sunan otelde 2 gece konaklayacağız.
Yemyeşil tropik bahçelerin ve yüzme havuzunun keyfini çıkarın.
Yemek: 1 kahvaltı ve 1 akşam yemeği
Konaklama: Sea Cliff Resort & Spa vb.
 
11. Gün : Mangapwani
Havuz kenarında dinlenmek, otel bünyesindeki spayı ziyaret etmek, bahçelerde dolaşmak veya bir gezi yapmak için tüm gün oteldeyiz.
Bugün şnorkelle yüzme, Jozani ormanında kırmızı maymunları görme ve birden fazla ada turu için ekstra tur seçenekleriniz de var.
Yemek: 1 kahvaltı ve 1 akşam yemeği
Konaklama: Sea Cliff Resort & Spa vb.
 
12. Gün : Mangapwani/Stone Town
Zanzibar Havaalanı transfer ve turun sonu. Türk Hava Yolları tarifeli direkt seferi ile 05:40'ta İstanbul'a uçuş. 13:00'te İstanbul'a iniş.
 
Türk Hava Yolları  TK567
05:40 ZNZ Zanzibar
13:00 IST İstanbul Atatürk 6 sa 50 dk
 
 
DİĞER TANZANYA ZANZİBAR TURLARIMIZ
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 4.999
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 5.199

:: Türk Hava Yolları İstanbul- Klimanjaro / Zanzibar-İstanbul uçak bileti
:: Gidişte Klimanjaro Havaalanı - Otel tek yön transfer
:: Tanzanya'da 6 kahvaltı, 5 öğle yemeği, 4 akşam yemeği
:: 6 gece otel, 4 gece toplu kamp konaklaması
:: Özel tur minibüsü, 4×4 safari araçları ile ulaşımlar
:: Mto wa Mbu köyü gezisi
:: Ngorongoro Kraterine giriş ve safari
:: Seregenti Ulusal Parkına giriş ve safari
:: Manyara Gölü Ulusal Parkında safari
:: İç hat Zanzibar uçuşu
:: Stone Town’da oryantasyon yürüyüşü
:: Deneyimli tur rehberi, aşçı ve şoför, sertifikalı safari rehberleri ve şoförleri, yöresel destek için yerel rehberler (İngilizce)
:: Maksimum 14 kişi, ortalama 10 kişilik küçük grup deneyimi
:: Tur esnasında Whatsupp Türkçe asistans hizmeti

:: Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
:: Seyahat sigortası (25 Euro)
:: Sağlık sigortası
:: Programda belirtilmeyen transferler
:: Tur programında belirtilmeyen yemekler (Tura dahil olmayan öğünler 180-230 USD arası tutar)
:: Tanzanya vizesi
:: Tur programında belirtilmeyen opsiyonel gezi ve etkinlikler
:: Kişisel harcamalar ve bahşişler

BU TURA KATILIM İÇİN TANZANYA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

TUR KONSEPTİ HAKKINDA

Turumuz klasik konsepttedir. Klasik tur tipi maksimum çeşitlilik için tasarlanmış seyahat tipidir. Bu yüzden Klasik turlarda sizlere aktif keşfin, sıradışı coğrafyaların, vahşi yaşamın ve yerel kültürlerin ideal kombinasyonunu sunuyoruz!
 
Uygun fiyatlara otantik deneyimler sunduğumuz Klasik turlarda, bölgenin kültürünü yakından deneyimlemek asıl amaçtır. Konaklamalar gidilen coğrafyaya göre farklı tiplerde turist sınıfı oteller, özenle seçilmiş konuk evleri ve çadır konaklamaları olmak üzere değişkenlik gösterir. Ulaşım için özel araç transferlerinin yanı sıra toplu taşıma araçları da kullanılabilir.

 
● Maksimum çeşitlilik için tasarlanmış bu seyahatimiz, aktif keşfin, sıradışı coğrafyaların, vahşi yaşamın ve yerel kültürlerin ideal kombinasyonudur.

● Bu tur, normal kondisyon seviyesinde, çok zorlayıcı olmayan, hafif doğa yürüyüşü ve trekking performansı içeren bir turdur.
 
● Turlarda önceden belirlenmiş günlük program geçerlidir. Fakat olabilecek her türlü koşula karşı esneklik söz konusudur.
 
● Bu tur, Global tur operasyon sistemine bağlı yetkili acentaları vasıtasıyla rezervasyon yapmış, tüm dünyadan gezginlerin katıldığı bir özel ilgi turudur. Rehberlik dili İngilizcedir.
 
 
DEEPNATURE SİZİ YURTDIŞI PLUS TURLARIMIZ İLE BULUŞTURUYOR!
 
Yurtdışı Plus turlarımızda global tur operasyon sistemine bağlı olarak oluşturulmuş tur paketleriyle, otantik konaklama opsiyonları ve yerel ulaşım araçlarının harika kombinasyonları ile dünyanın en etkileyici kültürlerini, geleneklerini ve doğa örneklerini sizin için sunuyoruz. Dünyanın farklı ülkelerinden acentalar vasıtasıyla rezervasyon yaptırmış misafirlerden oluşan turlarda farklı milletlerden katılım olmakta, rehberlik dili İngilizce olarak verilmektedir.
 
Turizm sektöründe 1999'dan bugüne hizmet veren DEEPNATURE TRAVEL güvencesi ile dünyanın pek çok ülkesine, 702 tur programı ve binlerce garanti depar tarihleri ile seyahat etme opsiyonunu sizlere sağlıyoruz. Türkiye'de yetkili genel satış acentesi olduğumuz bu tur ağına ait eşsiz programları transfer, uçak bileti ve Türkçe destek hizmetlerimizle beraber, deneyimli seyahat uzmanlarımız tarafından sizlere sunuyoruz.
 
 
Bambaşka Bir Seyahat Anlayışı!
 
Çocuklarınız ile katılabileceğiniz Aile Turları, maceranın kalbine dalacağınız Aktif Turlar, rahatınızdan ödün vermeyeceğiniz Konfor  & Ugraded Turlar, yerel kültürü ister festivallerde, ister yerel ailelerin yanında, isterseniz o ülkenin lezzetlerini tadarak deneyimleyeceğiniz Özel İlgi Turları, yüzen seyahatleri size sunduğumuz Gemi & Cruise Turları ve Klasik – Standart Turlar gibi zengin seyahat seçenekleri ile istediğiniz konseptte seyahat etmenin keyfini çıkarmanızı istiyoruz!
 
 
 
%100 Garanti Depar
 
—————————
 
Tüm  turların hareket tarihleri garantidir! Turu aldığınız andan itibaren, turun dolması beklenmeden sizin için gerçekleşeceği kesindir. Hiç bir sebep dolayısıyla (kötü hava koşulları ve güvenlik dışında) turunuzu iptal etmiyoruz.
 
 
 
 
 
Tek Kişi Katılım Farkı Yok
 
 
 
—————————
 
 
 
Yalnız seyahat eden gezginleri ‘single konaklama farkı’ ile cezalandırmıyoruz! Çünkü tek kişi seyahat etmenin yalnız seyahat etmek olmadığını biliyoruz. Tur boyunca sizi hem cinsiniz bir gezgin ile aynı odada konaklatıyoruz. Böylece ‘single konaklama farkı’ ödemenize gerek kalmıyor.
 
 
 
 
 
Hayat Boyu Depozito Sistemi
 
—————————
 
Beklemediğiniz bir durum, erteleme ya da iptal yüzünden tura katılamayacak mısınız?
 
Hayat Boyu Depozito Sistemi sayesinde depozitonuzu katılacağınız bir sonraki tur için koruyoruz! Detayları şartlar kısmında okuyabilirsiniz.
 
 
7/24 Hizmet Garantisi
 
———————
 
Global bir seyahat ve otantik deneyim şirketi olmamızın farkı, bizimle seyahat edenlerin bize her an ve her yerde ulaşmak isteyebileceğini iyi anlamamızı gerektiriyor. Bu yüzden sizin için hizmetlerimizi 7 gün 24 saat sınırsız ve uzmanlarımızı her zaman ulaşıma hazır tutuyoruz.
 
 
 
Seçme Hakkı
 
———————
 
Size 125 ülkede, 702 farklı garanti tur programın sunuyoruz. Bununla beraber yüzlerce hareket tarihi, 9 farklı tur tipi, klasik – standart – kamp ve upgraded olmak üzere 4 farklı servis tipi sunuyoruz. Bu yüzden nereye, ne zaman, nasıl ve niye seyahat edeceğiniz size kalıyor ve biz sizi oraya, istediğiniz tarihte, dilediğiniz şekilde götürüyoruz!
 
 
Küresel Ağ
 
———————
 
Dışarıda kocaman bir dünya var! Türkiye Yetkili Satış Acentesi olduğumuz global tur operasyon sisteminine ait özel tekneler, araçlar, lodgelar ile baştan sona keyif dolu unutamayacağınız deneyimleri sizi sunuyoruz.

 


DTWE  TDTZDC

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive