Villa Kaktüs
  • Sömestr Singapur Malezya Vietnam Hong Kong Turu
  • Sömestr Singapur Malezya Vietnam Hong Kong Turu
  • Sömestr Singapur Malezya Vietnam Hong Kong Turu
  • Sömestr Singapur Malezya Vietnam Hong Kong Turu
  • Sömestr Singapur Malezya Vietnam Hong Kong Turu

Sömestr Singapur Malezya Vietnam Hong Kong Turu

9 GECE 11 GÜN (23 Ocak-2 Şubat 2020)

Asya turları uzmanı ekip tarafından hazırlanmış, deneyimli rehber eşliğinde 2020 Sömestr Singapur Malezya Vietnam Hong Kong Turu. Kuala Lumpur, Singapur, Saygon ve Hong Kong Şehir Turları Dahil!

$ 2.049’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Sömestr Singapur Malezya Vietnam Hong Kong Turu

Alan Buluşması: 22 Ocak 2020 Çarşamba saat 22.30

1. GÜN: İSTANBUL – SİNGAPUR //  23 Ocak 2020 Perşembe
22 Ocak 2020 Çarşamba saat 22.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.00’da Türk Havayolları’na ait TK 54 sefer sayılı uçak ile Singapur’a hareket ediyoruz. 10 saat 20 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 17.50’de Singapur Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Otelimize geçiyoruz. Check in sonrası serbest zaman.  Geceleme otelimizde.

2.GÜN: SİNGAPUR //  24 Ocak 2020 Cuma
Kahvaltının ardından Singapur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.  Panaromik şehir turumuzda Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapur’un simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır. Şehir gezisinin ardından ekstra olarak düzenlenecek Sentosa adası turuna katılabilirler. Sentosa Singapurluların haftasonlarını değerlendirdikleri Singapur'un en büyük adası. Öncelikle teleferikle adaya güzel manzara eşliğinde geçiyoruz. Ada üzerinde önce Butterfly Park & Insect Kingdom'ı gezeceğiz, sonra adanın sahilinde yapılan muhteşem ışık ve lazer gösterisini izleyeceğiz. Sentosa park gezimiz sonrası kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Sentosa adası turu : 75 USD

3.GÜN: SİNGAPUR – KUALA LUMPUR // 25 Ocak 2020 Cumartesi
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemleri sonrası Kuala Lumpur’a uçuyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile Kuala Lumpur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz da panoramik olarak Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. GÜN: KUALA LUMPUR // 26 Ocak 2020 Pazar
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz Batu Mağaraları & Ateş böceği turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu gezimizde binlerce yıl öncesinden günümüze gelen kireçtaşı oluşumlarının içerisinde Hindu dinine ait eski tapınakları ve birbirinden renkli batik işleme atölyelerini göreceğiz. Tur Sonrası Kuala Lumpur otelimize geri dönüyoruz.
Batu Mağaraları  & Ateş Böceği Gezisi : 75 USD

5.GÜN: KUALA LUMPUR   // 27 Ocak 2020 Pazartesi
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Yağmur Ormanları Turumuzu katılabilirler. Bu gezimizde Kuala Lumpur’un en önemli Tropikal ormanlarından birinde zaman geçireceğiz. Gerçek bir tropikal ormanda olmanın hissini yaşayacağınız gezimiz esnasında ayrıca hala daha bu ormanlarda yaşayan geleneksel Malay orman köylülerini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Kuala Lumpur’a geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Kuala Lumpur Yağmur Ormanları Gezisi: 60 USD

6. GÜN: KUALA LUMPUR - SAYGON // 28 Ocak 2020 Salı 
Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Vietnam Saygon uçuşumuz için özel aracımız ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemleri sonrası Sayhon’a hareket edeceğiz. Varışımızın ardından özel aracımızla Vietnam şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz esnasında Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Şehir turumuz sonrası rehberlerimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cu Chi Tünelleri turuna çıkıyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turumuzun bitişiyle geri dönüyoruz . Geceleme otelimizde.
Cu Chi Tünelleri Gezisi : 40 USD

7.GÜN: SAYGON // 29 Ocak 2020 Çarşamba
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberlerimizin ekstra düzenleyeceği Mekong Deltası turuna katılabilirler. Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Ardından Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Gezi sonrası otelimize geri dönüyoruz ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Mekong Deltası Gezisi öğle yemekli : 65 USD

8. GÜN: SAYGON - HONG KONG  // 30 Ocak 2020 Perşembe
Sabah kahvaltısı otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Hong Kong uçuşumuz için bilet, bagaj ve biniş işlemleri sonrası hareket ediyoruz. Hong Kong’a varıyoruz.                   * Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Kowloon, Causeway Bay, Victoria Tepesi, Aberdeen Balıkçılar Koyu, Repulse Bay ve Tin Hau tapınağı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Hong Kong Körfezi tekne gezisine katılabilirler. Turumuzda canlı müzik ve açık büfe servisimiz ile Hong Kong'un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkânı bulabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Akşam etkinliği : Yemekli Hong Kong Körfezi Tekne gezisi :  90 USD
* ara uçuş saatine göre panaromik şehir turu bir sonraki gün yapılabilir. 

9. GÜN: HONG KONG // 31 Ocak 2020 Cuma
Sabah otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz Çin Cumhuriyeti içerisinde özerk bir bölge olan Macau Adası gezimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Macau Adası turu öğle yemeksiz: 140 USD

10. GÜN: HONG KONG - İSTANBUL // 1 Şubat 2020 Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında  transfer saatimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz Ocean park gezisini gerçekleştireceğiz. Bu gezimize dünyanın en iyi akvaryumlarından biri ile başlıyoruz. Çin' in simgesi olan sevimli pandalardan sonra teleferikle Hong Kong’un muhteşem manzarası eşliğinde parkımızın eğlence merkezine geçiyoruz. Burada, yunus balıkları ve fokların gösterilerini izleyebilme ve diğer aktivitelerle doyasıya eğlenme imkânı bulacaksınız. Sonrasında Hong Kong’da kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Ardından havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. İstanbul uçuşumuz için bilet, bagaj ve biniş işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 23:00’de TK 71 sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.  
Ocean Park Gezisi: 90 USD

11. GÜN: İSTANBUL // 2 Şubat 2020 Pazar
Yerel saat ile 05:25’de  İstanbul’a varışımızın ardından turumuzu noktalıyoruz.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

OTELLER

Singapur: 4* Grand Pasific vb.
http://www.hotelgrandpacific.com.sg/

Kuala Lumpur : 4* Mercure Shaw Parade vb.
https://www.accorhotels.com/tr/hotel-9279-mercure-kuala-lumpur-shaw-parade/index.shtml

Saygon : 4* Novotel Saigon vb.
http://www.novotel-saigon-centre.com/

Hong Kong: 4* Regal Hotel Kowlooon vb.
https://www.regalhotel.com/regal-kowloon-hotel/en/home/home.html

EKSTRA TUR PAKETİ-1 (Opsiyonel)
Hong Kong - Macau Adası  $ 140,00
Singapur -Sentosa adası $   75,00
Kuala Lumpur - Batu Caves Gezisi $   75,00
Saigon - Cu Chi Tünelleri Gezisi  $   40,00
Saigon - Öğle yemekli Mekong Deltası  $   65,00
Tur Öncesi Toplu Alımda 395 $ Yerine 365 $

EKSTRA TUR PAKETİ-2 (Opsiyonel)
Hong Kong - Macau Adası  $ 140,00
Singapur -Sentosa adası $   75,00
Kuala Lumpur - Batu Caves Gezisi $   75,00
Saigon - Cu Chi Tünelleri Gezisi  $   40,00
Tur Öncesi Toplu Alımda 330 $ Yerine 300 $

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.049 Ek yatak$ 2.049 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.849 Çocuk fiyatı$ 1.999

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Singapur gidiş / Hong Kong– İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
:: Singapur- Kuala Lumpur, Kuala Lumpur-Saygon, Saygon-Hong Kong arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
:: Kuala Lumpur  4* otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
:: Singapur 4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
:: Saygon’da  4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
:: Hong Kong’da 2 gece kahvaltı dahil konaklama
:: Kuala Lumpur, Singapur, Saygon ve Hong Kong şehir turları
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
:: Vietnam C1 belgesi (100 USD Tek Girişli)
:: Vietnam Vize Ücreti (55 USD)
:: Programda belirtilen Ekstra turlar
:: Tüm öğle ve akşam yemekleri
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Kişisel harcamalar
:: Ek bagaj ücretleri

Vietnam  Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır.

Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi size 100 Usd karşılığında karşılığında temin edebiliyoruz. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 55-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Sağlık
Kuala Lumpur, Sinapur, Saygon ve Hong Kong’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.


Vize Bilgileri
Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.


Uçuş Süreleri
İstanbul – Kuala Lumpur arası : 10 saat 35 dakika, Hong Kong– İstanbul: 14 saat


Para Birimi
Singapur’un para birimi SGD Singapur Doları, Malezya’nın para birimi MYR Ringgit, Vietnam Dongu ve  Hong Kong dolarıdır dır. Seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.


Saat Dilimi
Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saatlik saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kuala Lumpur’da  17:00 dır


Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.


Elektrik
Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.


Alışveriş
Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive