Villa Kaktüs
  • Sömestr Peru Bolivya Şili Turu
  • Sömestr Peru Bolivya Şili Turu
  • Sömestr Peru Bolivya Şili Turu
  • Sömestr Peru Bolivya Şili Turu
  • Sömestr Peru Bolivya Şili Turu

Sömestr Peru Bolivya Şili Turu

10 GECE 13 GÜN (19-31 Ocak 2020)

Dolu dolu programla Sömestr Peru Bolivya Şili Turu. KLM ve Air France ile, 10 gece 13 günlük, üç ülkeyi kapsayan eşsiz gezi içeriği ile Güney Amerika uzmanı deneyimli ekip tarafından hazırlanmış özel bir program. BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. ŞİMDİ REZERVASYON YAPTIRIN, 140 EURO ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİYLE 2990 EURO YERİNE 2850 EURO ÖDEYİN.

€ 2.850’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Sömestr Peru Bolivya Şili Turu

1.GÜN/19OCAK’20 İSTANBUL-AMSTERDAM- SANTIAGO (ŞİLİ) 17:55 11:05+1
Bugün öğleden sonra saat 15:00’da İstanbul 3. Havalimanında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra KLM HAVA YOLLARI ile AMSTERDAM üzerinden Santiago (Şili) uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.GÜN/20OCAK’20 SANTIAGO DE CHILIE (ŞİLİ)
Sabah saat 11:05’de Santiago’ya  varışımızı takiben, şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMA, Katedral Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK(FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado, yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız , Tur bitimi otele dönüş serbest zamanGeceleme otelimizde..
OTELİMİZ :Hotel NH Ciudad de Santiago 4*

3.GÜN/21OCAK’20 VALPARAISO ve VINA DEL MAR TURU
Sabah kahvaltı sonrasında güzel bir turumuz var. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’ nın yaşadığı, sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyor.Şehir merkezine 2,5 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini görüyoruz.ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.  Bu ziyaretimiz esnasında  zamanımız el verirse  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI  ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak,Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ :Hotel NH Ciudad de Santiago 4*

4.GÜN/22OCAK’20 SANTIAGO /ARICA-LAPAZ (BOLİVYA )05:15
Bu sabah erken saatlerde Santiago’dan ayrılıyoruz. Uçak saatimiz 05:15.Uçak yolculuğu ile Şili’nin GÜNEY bölgesine geçeceğiz.Arica  havalimanına varışımızı takiben , bizi bekleyen özel otobüsümüz ile and dağları güzergahını takip ederek , BOLİVYA sınırına yöneliyoruz. ATACAMA  çölünü geçiyoruz.
Yolculuğumuz 8 saat  sürecektir. Bolivya-Şili hudut noktasına  ulaşıyoruz. ŞİLİ ‘den çıkış ve Bolivya’ya giriş işlemlerimizi  yapacağız. Bolivya’ya geçince aracımızı değiştireceğiz. Bizi bekleyen BOLİVYA tur ekibimizle Lapaz’a doğru ilerliyoruz.  ÖĞLE YEMEĞİmizi  Paket olarak alacağız.
Lapaz ‘a varışımızı takiben, kent merkezinde otelimize yerleşip, rehberimiz eşliğinde kent meydanına yürüyüşe çıkacağız.
CADILAR PAZARINI göreceğiz.  Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : LA CASONA HOTEL 3*

5.GÜN/23OCAK’20 LAPAZ (BOLİVYA)
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben Lapaz  şehir turumuza başlıyoruz.  San Francisco Kilisesi ve Şehre1 saat mesafedeki AY VADİSİ  gezisi yapacağız. Öğleden sonra TIWANAKU ANTİK KENTİ ziyareti , yapmak üzere  şehir merkezinden ayrılıyoruz. Öğle Yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz.  Öğle yemeğimiz sonrası BOLIVYA ve çevresinin en eski Uygarlığı olan TIWANAKU  antik yerleşimini ziyaret ediyoruz. Hem MÜZESİNİ hem de antik sit alanını ziyaret  edeceğiz.  Tapınakları ve UNESCO  dünya mirası sit alanını ziyaret ettikten sonra,. Geceleme Lapaz da otelimizde.
OTELİMİZ : LA CASONA HOTEL 3*

6.GÜN/24OCAK’20 LAPAZ-PUNO [TİTİKAKA GÖLÜ ]
Kahvaltının ardından,karayolu ile PERU ‘ya geçeceğiz.Yine hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız, Bolivya’dan çıkış, Peru’ya giriş prosedürlerimizi bitireceğiz, sınır noktasında, araç değişimi olacağı için Bolivya sınırına geldiğimiz araçta lütfen eşyalarınızı bırakmayınız.ÖĞLE YEMEĞİ molasını güzergahımız üzerinde bir restoranda alacağız.Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat  sürecektir. Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.
Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz. geceleme otelimizde.
HOTEL CASA ANDINA STANDARD PUNO 3*

7.GÜN/25OCAK’20 PUNO-Cuzco
Kahvaltının ardından, karayolu ile Cuzco şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molası vereceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ mizi  paket olarak alacağız. Öğleden sonra Cuzco ‘ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz..[  Cusco ,deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır], kısa bir dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır.. Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası serbest  saatler  geceleme  otelimizde. 
CASA ANDINA HOTEL 3*

8.GÜN/ 26OCAK’20 TAM GÜN -MACHU PICCHU turu
Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle Yemekli MachuPicchu turumuz başlıyor. Yolculuğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo( Kutsal Vadi ) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla  geçiliyor, burada  istasyona ulaşıp PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  AquaCalientes  (MachuPichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz,  dönüşümüzde aynı  rota  üzerinden olacaktır. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.
CASA ANDINA HOTEL 3**

9.GÜN/27OCAK’20 CUZCO –LİMA 09:40 11:05 uçuş
Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Cuzco  havalimanına geçeceğiz , burada Peru Yerel hava yolları ile PERU ‘nun  Lima’  ya uçuşumuzu yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİyerel restoranda alınacaktır.Lima’ya varışta panoramik şehir turu yaparak otelimize geçiyoruz.Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : CASA ANDINA STANDARD 3*

10.GÜN/28OCAK’20 LIMA ‘’ KRALLAR ŞEHRİ ‘’
Sabah kahvaltı sonrasında ,Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEOORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor. .Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : CASA ANDINA STANDARD 3*
 
11.GÜN/ 29OCAK’20 LİMA–PARİS 21:50 16:15+1
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası , rehberimizin belirteceği saate kadar serbest saatlerin sonrasında Havalimanına geçiyoruz, ve Air France  HAVA YOLLARI   tarifeli uçuş ile geri  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta

12.GÜN/ 30OCAK’20 PARİS -ISTANBUL’a varış 22:35 04:05+1
16:15'te Paris Havalimanına ulaşıyoruz. Uçuş saatimiz 22:35

13.GÜN/ 31OCAK’20 ISTANBUL
İstanbul’a varış saatimiz 04:05 ve turumuzun sonu.
 
OTELLER
Casa Andina Classic Lima  3*
Casa Andina Standart Cusco  3*
La Casona Butik Hotel Lapaz  4*
Hotel Arica  3*
 
Not: Sömestr Peru Bolivya Şili Turu  programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 4-5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Sömestr Peru Bolivya Şili Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Sömestr Peru Bolivya Şili Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Sömestr Peru Bolivya Şili Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.850 Ek yatak€ 2.850 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.130 Çocuk fiyatı€ 2.050


*İstanbul-LIMA-SANTIAGO-Istanbul arasında AIR FRANCE/KLM  Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı
*YEREL Havayolları ile SANTIAGO/ARICA   - CUSCO/LIMAarası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri
*ÖZEL araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
*özel araçlarla şehir turları
*Lima şehir turu
*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları
*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri[9 ÖĞLE YEMEĞİ ]
*MacchuPichu Lüks tren bileti /*MacchuPichu ören yeri gezisi  bileti
*Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )
*Tiwanaku Antik kent gezisi
*Ay Vadisi ziyareti
*Santiago de Chile şehir turu
*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
* Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti
*3 ve 4 yıldızlı ve  butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama
* Seyahat sigortası

:: Kişisel harcamalar
:: Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)       
:: Ekstra tur ücretleri
:: Dahil olduğu belirtilenler dışındaki öğle ve akşam yemekleri
:: Yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
:: Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 100 € kişi başı (alanda toplanılacaktır)
:: Sınır  Geçiş /vergi Harçları Toplamı- Kişi Başı 20€
:: Sağlık sigortası

Peru ve Bolivya Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 8 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.
 Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı acentamıza aittir.
 
UÇUŞLAR HAKKINDA
 
Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir. Aktarmada ilk uçuşun rötar yapması nedeniyle uçağa yetişilememesi halinde başka bir uçuş ile aktarma sağlanacaktır.
Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
 
 
TUR HAKKINDA
 
Bu Turumuzdan Önce bir TUR  TOPLANTISI düzenlenecektir. Bu toplantıda, Tur detayları, güzergah bilgileri en güncel şekli ile iletilecektir. Rehberiniz ile ve diğer grup üyeleri ile tanışma  şansınız olacaktır.
 
• Uluslar arası uçuş süresi uzundur. Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
 
• Gezi boyunca gidilecek ülkelerde genel hava şartları ortalama olarak ;
TUR YOPLANTIMIZDA EN GÜNCEL HAVA SICAKLIKLARI İLETİLECEK OLUP- GENEL TABLO ŞÖYLEDİR.
* Lima: 26/20 derece
* Cuzco: 16/ 7 derece
* La Paz 16/ 5 derece
* Santiago de Chile 30/ 14 derece
 
• Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Bu sebeple seyahatinizin konforu açısından yağmurluklarınızı günlük turlarınızda yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi bulundurmanızı da tavsiye ederiz. Yüksek rakımlı bölgelerde rastlanabilecek hava değişikliklerine karşı yanınızda 2 adet polar bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 
• Peru ile Türkiye arasındaki saat farkı -8 saattir. Örneğin Peru’da saat sabah 09:00 iken Türkiye’de akşam üstü 17:00’dır. Diğer ülkeler sırasıyla Bolivya ile -7 saat , Şili ile -6 saat farkımız bulunmaktadır. ( Tüm bu ülkeler saat olarak bizden geridedirler. )
 
• Peru’nun Para Birimi Peruvian Nuevo Sol’üdür.1 USD = 3.25 Sol’dur.
 
• Bolivya’nın Para Birimi Boliviano’dur.1 USD = 6.90 Bolivianos’dur.
 
• Şili’nin Para Birimi Şili Peso’sudur.1 USD = 650 Peso’dur.
 
• Gidilecek ülkelerin her birinde rahatlıkla Amerikan Doları kullanabilirsiniz. Ayrıca para değiştirmek için havalimanlarında bulunan change ofislerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Amerikan Doları’nın kullanılması gidilecek ülkelerde Euro’ya göre daha avantajlı olmaktadır.
 
• Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
 
• Gidilecek olan ülkelerde yapılacak Kara yolculuklarında sınır geçişlerinde ödenmek üzere yaklaşık 40 USD nakit bulundurmanızı ve tur başlangıcında havalimanı görevli personele teslim etmenizi önemle rica ederiz.
 
• Yasalar gereği el bagajlarında uygulanan sınırlamalara bağlı olarak  100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı vardır, özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri, parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları önemle rica olunur.
 
• Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Fakat yapılacak olan iç hat uçuşlarında bagaj sınırı 20 kg + 5 kg el bagajı şeklindedir.Bagajı bu ağırlığın üzerinde olan yolcularımız havalimanlarında ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirler. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
 
• Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz. Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
 
• Ülkelere girişlerde Gümrük kuralları gereği genelde giriş belgesi doldurulması istenir . Bu konuda Rehberimiz Grup toplandıktan sonra yardımcı olacaktır. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
 
• Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
 
• Kalacağımız otellerde otele giriş işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Sizlerden sadece kısa formlar doldurmanız ve imzalamanız rica edilir. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz. Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşam yemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
 
• Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
 
• Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive