Villa Kaktüs
  • Sömestr Küba Turu (Promosyon)
  • Sömestr Küba Turu (Promosyon)
  • Sömestr Küba Turu (Promosyon)
  • Sömestr Küba Turu (Promosyon)
  • Sömestr Küba Turu (Promosyon)

Sömestr Küba Turu (Promosyon)

7 GECE 9 GÜN (19-27 Ocak 2019)

5 yıldızlı otellerde 7 gece konaklamalı Türk Hava Yolları ile Sömestr Küba Turu

€ 1.899’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
1.GÜN 19 OCAK    İSTANBUL-HAVANA- VARADERO       02:00  07:25
Sabah saat 02:00’ de İstanbul 3. Havalimanından TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile HAVANA’ ya yolculuğumuza başlıyoruz.
Sabah yerel saat ile  07:25 Havana Havalimanına ulaşıyoruz. Pasaport kontrolü sonrası, bagajlarımızı alıyoruz ve havalimanı  dışında bizleri bekleyen yerel rehberimiz ile buluşuyoruz. Özel aracımız ile  turumuz başlıyor.Havana kuzey yolundan Matanzas vilayetine gçiyoruz, sahil rotasını takip ediyoruz, yolda Küba ‘nın en yüksek karayolu köprüsünü gören bir noktda tesiste fotoğraf molası  vereceğiz. Mola  Sonrası, VARADERO sahil bölgesine ulaşıyoruz. ÖĞLE-AKŞAM yemekleri ALL INCLUSIVE konaklayacağımız otelimizde alınacak.
Hotel Melia Peninsula Varadero 5* ALL INCLUSIVE

2.Gün 20 OCAK VARADERO - HAVANA
Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası Havana ‘ya dönüyoruz,

HAVANA ŞEHİR TURU  [ ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR ]
Saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de  adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak..UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme otelimizde
OTELİMİZ : FOUR POINTS SHERATON 5*

3.Gün 21 OCAK HAVANA
Kahvaltı sonrası EXTRA  TURUMUZvar ,  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 95€ ) .Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz

4.Gün -5.Gün-6.Gün (22-23-24 OCAK) CIENFUEGOS-TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN ) KONAKLAMALI
EXTRA TUR PAKETİ / Aşağıdaki ekstra tura   Katılmayan misafirlerimiz  Havana ‘da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.
 
EXTRA GEZİ PLANI          (2 GECE /3 GÜNLÜK PROGRAM)
4.GÜN:   DOMUZLAR KÖRFEZİ -CIENFUEGOS –TRINIDAD
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest gün..Arzu edenler için  EXTRA TUR.
(Bu turumuz 2 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yasabileceğiniz
CASA PARTICULAR  yani  EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak. Trinidad ‘da konaklanacak.)
Bugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak.Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz.

5.GÜN:   TRINIDAD
Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonunda
Bir gece konaklayacağımız  ‘’ CASA PARTICULAR  ‘’  Kübalı ailenin evine  gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalarıdr,  grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde,  hareketli sokaklarında geçireceğiz.

6.GÜN: SANTA CLARA -HAVANA
Sabah çok erken Kahvaltı  sonrası  saat 07:30 da  Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve  zırhlı tren anıtını  ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz  sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.
Daha  sonra  Havana ‘ya  yöneliyoruz, akşam saatlerinde  Havana ‘ya ulaşıyoruz.  Otelimize  yerleşme.
 
2 GECE TRINIDAD CASA  konaklamalı  + 2 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler  +Rehberlik Hizmeti Dahildir.
Çift Kişilik Odada Kişi Başı  235 € dur.(2Gece / 3Gün)
Odada Tek Kişi Kalmak isteyenler 60€ ilave  fark ödüyorlar
 
7.Gün 25 OCAK HAVANA
Serbest Gün. Geceleme  otelimizde
 
8.Gün 26 OCAK HAVANA / İSTANBUL UÇUŞU 09:35 10:10+1
Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz.   Uçuş saatimiz 09:35  TÜRK HAVA YOLLARI  ile  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
 
9.Gün 27 OCAK İSTANBUL –Varış. 10:10
10:10  İstanbul ‘a varış.
 
OTELLER
HAVANA FOUR POINT SHERATON  5*
VARADERO MELIA PENINSULA  5*
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.899 Ek yatak€ 1.899 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.329 Çocuk fiyatı€ 1.849

:: Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Havana gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Havalimanı vergileri
:: Havana’da 5* Four Point Shereton Hotel vb. otelde 6 gece oda + kahvaltı konaklama
:: Varadero'da 5* Melia Peninsula Hotel vb. otelde 1 gece her şey dahil konaklama
:: Öğle yemekli Havana şehir turu
:: Programda belirtilen tüm turlar ve transferler
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
:: Vize Ücreti ( 60 $ )
:: Küba çıkış vergisi ( misafirler tarafından direkt ödenir 25 CUC )
:: Öğle ve akşam yemekleri
:: Ekstra turlar
:: Seyahat Sağlık Sigortası
:: Kişisel harcamalar
:: Ek bagaj ücretleri
:: Yerel servisler ve bahşiler -kişi başı 60 Euro - turun birinci günü toplanır

Bu tura katılım için Küba vizesi gerekmektedir. Küba vizesi ücreti 60 USD olup 6 ay geçerli pasaport ve iki adet fotoğraf gerekmektedir.

 

:: Küba vizesi Amerika'ya girişte herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

:: Yeşil pasaportu olan T.C. vatandaşlarına Küba vizesi gerekmemektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

SAĞLIK
Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

VİZE BİLGİLERİ
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da, giriş yaparken gümrük memurunu uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir damga veya ibare vurulmaz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul - Havana: 13 saat 50 dakika, Havana– İstanbul: 16 saat 15 dakika.

PARA BİRİMİ
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.

SAAT DİLİMİ
Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

ELEKTRİK
Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm.
Adaptör getirmeniz gerekecektir.

ALIŞVERİŞ
Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor.

KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM?
Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive