Villa Kaktüs
  • Sömestr Avustralya Yeni Zelanda Tazmanya Turu
  • Sömestr Avustralya Yeni Zelanda Tazmanya Turu
  • Sömestr Avustralya Yeni Zelanda Tazmanya Turu
  • Sömestr Avustralya Yeni Zelanda Tazmanya Turu
  • Sömestr Avustralya Yeni Zelanda Tazmanya Turu

Sömestr Avustralya Yeni Zelanda Tazmanya Turu

12 GECE 15 GÜN (23 Ocak-6 Şubat 2019)

Dolu dolu programla 2019 Sömestr Avustralya,Yeni Zelanda ve Tazmanya Turu.. Uzman ekibimizle, uzak diyarları bizimle keşfedin. EKSTRA TUR YOK! DOLU DOLU PROGRAM. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. HER TUR İÇİN KONTENJAN 30 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

€ 2.990’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Sömestr Avustralya Yeni Zelanda Tazmanya Turu

1.GÜN:23 Ocak 2019 ISTANBUL-SINGAPUR-MELBOURNE 1330 0500+1/ 0745 1810
İstanbul Atatürk Havalimanında saat 11:30 da buluşma,  bagaj ve check in işlemlerimizi takiben, SINGAPUR Hava Yolları ile SINGAPUR   aktarmalı olarak MELBOURNE yolculuğumuz başlıyor Geceleme  Uçakta.

2.GÜN:24 Ocak2019 18:10-VARIŞ MELBOURNE
Akşam saatlerinde MELBOURNE’e ulaşıyoruz.  Havalimanında  karşılanma ve  otelimizde transfer.Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : IBIS MELBOURNE HOTEL 3* - ve/veya benzeri    

Melbourne, 2011 yılında The Economist dergisi tarafından yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilmiştir.

Melbourne, Avustralya'nın en büyük üç şirketine ev sahipliği yapmaktadır: Telstra, BHP Billiton ve National Australia Bank. Avustralya Ticaret Konseyi, Avustralya Sendika Konseyi ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören şirketlerin çoğunluğu Melbourne'da bulunmaktadır.Avustralya'nın spor kenti olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin büyük spor musabakalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar Melbourne Bahar At Yarışları Festivali (Melbourne Kupası buna dahildir), Avustralyan Formula Bir Grand Prix, Avustralya Açık Tenis Turnuvası ve AFL Büyük Finali. Melbourne güney yarımkürenin ilk Olimpiyatlar'ına 1956 yılında ev sahipliği yaptı. 2006 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları da Melbourne'da düzenlendi.

3.GÜN:25 Ocak 2019
Avustralya’nın en büyük şehirlerinden olan  Melbourne’de 07:30 da erken saatlerde ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. Turumuz 3 saat sürecektir, şehir turumuz olacak.  Viktoria Sanat Merkezi’ni ve Melbourne’un simgelerinden biri olan çelik kulesini ve St Kilda Caddesi’nde bulunan Anzak Anıtı’nı göreceksiniz.
MELBOURNE TURU VE PENGUENLER VE PHILIP ISLAND TURU *(DAHİL)
Öğleden sonra , Tam Gün *  Phillip Island turu yapılacaktır (DAHİL)
Muhteşem bir  programgece  21:00 e  kadar  ; sürecek..unutulmaz bir  tur..Güzergahımız  Philip Island  denen  yöreye..Yolda..Çikolata tatma imkanımız olacak, bir fabrika  ziyaretimiz , Botanik  Bahçeleri ;  Koala  koruma  merkezi   ziyareti;  Turun en son durağında ise Melbourne ü  dünyaya tanıtan PENGUENLER  var. Bu penguenler  akşam gün batımızı sonrası okyanuztan belli bir  sahil bölgesine çıkış yapıyorlar. İşte bu çıkış plajları üzerine bir  koruma  parkı ve  Turist ziyaret merkezi  inşa edilmiş. Yüzlerce  meraklı gezgin akşam saatlerinde  Plan kıyısında -tıpkı bir  stadyum gibi bankaları olan  kısma yerleşiyorlar ve sessizce Penguenlerin çıkışlarını bekliyorlar.
NOT: Akşam gün batımı sonrası deniz kıyısı hayli serin oluyor. Yanınızda  ceketlerinizi  getirmeyi unutmayın ! meşhur  minik  Penguen lerin  geçişini izlenmesi ve  biraz  alış veriş molası sonrası turumuz  sona  erecek. Bu turumuz esnasında  Öğle saatlerinde Paket sandviç ve içecek servisi  yapılacaktır.

4.GÜN:26 Ocak 2019 MELBOURNE Puffing Billy and Healesville Sanctuary TAM GÜN TURU (Extra)
Bu sabah kahvaltı sonrası EXTRA turumuz var ( 150€ ).BUHARLI TREN turumuz ile Melbourne  Yarra Vadisini  güzelliklerini doğal yaşımını yakından göreceğiz, yine  Avustralya ‘ya özgü Koala, Kangru korunaklarında onları yakından tanıyacağız. Bu Doğa turumuz saat 07:45 de başlayıp akşam saatlerine kadar sürmektedir (8 saatlik Tur) yemeksiz tam gün turumuz yapılacaktır.
Geceleme otelimizde.

Melbourne, Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkenti ve 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehri (2006 sayımına göre). Melbourne bir milyon nüfusu aşmış şehirler arasında dünyanın en güneyinde bulunanıdır.

5.GÜN:27 Ocak 2019 MELBOURNE /HOBART (TAZMANYA)
 Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, bagajlarımı ile  birlikte otelden ayrılıacağız,  havalimanına  gideceğiz,  Uçuş saatimiz 10:40 havalimanına varışımızı  takiben, iç hat uçuşu işlemlerimizi  yapıyoruz ve Avustralya  VIRGIN  Havayolları tarifeli seferi ile Hobart’a yani Tazmanya  adasına yolculuğumuz  başlıyor,  Hobart havalimanımıza varışımızı takiben, Özel aracımıza binerek , otelimize  geçiyoruz.
Otelde odalarımıza yerleştikten sonra, öğleden sonra Hobart şehir turumuzu yapacağız, küçük bir yerleşim olan Hobart’ta  Marina ve çevresini rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Tazmanya, 64.519 km²'lik alanı ile Avustralya'nın en büyük adasıdır. Ancak Avustralya'nın en küçük bölgesi olduğundan, nüfus yoğunluğu azdır. Kuzeyden güneye 296 km, doğudan batıya 315 km uzanır. Çevresindeki küçük adaları da sayacak olursak 68.401 km²'lik bir alanı kapsar. Bass Kanalı ile Avustralya anakarasından ayrılır. Ayrıca kuzey batısındaki King Adası ile kuzeydoğu ucundaki Flinders Adası'nın ortasında kalır. Adada , sıradağlar ile yüksekliği yaklaşık 1.600 m'yi bulan yaylalar ağırlıktadır. En büyük yükseltisi 1.617 m olan Ossa Dağı'dır.
 
6.GÜN:28 Ocak 2019 HOBART PORT ARTHUR TURU( DAHİL)
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra çevreyi keşfetmeye devam edeceksiniz.
Bugün   (YEMEKSİZ)- PORT ARTHUR  turumuza çıkıyoruz.Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, Port Arthur olarak bilinen Milli  Parka  götürüyoruz.. Turumuz Tazmanya adasının doğal ve tarihi güzelliklerini daha yakından tanımamıza yardımcı olacaktır, eski kale ve Milli parkı ziyaret ediyoruz.Geceleme otelimizde.

7.GÜN: 29 Ocak 2019 HOBART / SYDNEY 10:00 11:50
Bu sabah SYDNEY  yolculuğumuzu  yapacağız. Avustralya’nın en güzel  şehirlerinden SYDNEY  ‘e ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla , konaklayacağımız , otelimize  doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşmeyi  ve eşyalarımızı odalarımıza bırakmayı takiben turumuz başlıyor.

SYDNEY   ŞEHİR TURU  ve    DINNER  CRUISE *(  EXTRA)
Yarım günlük Sydney  şehir turu, şehir merkezi, aşıklar koyu Opera binası ve  Sydney ‘in kendine has güzel manzarasını doyasıya  göreceğiz. ve alışveriş imkanı bulacağımız serbest saatler Rehberimiz eşliğinde  şehrin   en önemli ve dikkat çeken mekanlarını  görme imkanı yakalayacağız.

Akşam için EXTRATUR / Yemeki   GEMI TURU   Dinner Cruise on Sydney Harbour (100€)
OTELİMİZ : IBIS  PARAMATTA  HOTEL  3* - ve/veya benzeri

Sidney  Avustralya'daki en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Ülkenin ekonomik dahil her açıdan merkezi olmasına rağmen başkenti değildir. (Başkent Canberra'dır.) Jackson Limanı'nın kıyılarında kurulmuştur.

Sidney Botany Körfezi ile Pittwater arasında yaşayan Darut kabilesinin anayurdu olarak bilinmektedir. Bu sebeple burada tarih öncesinden kalma çok sayıda yerleşmeler bulunmakta; yer isimlerinin de çoğu bu eski yerleşmelerden gelmektedir.Sidney'de yaşam 1778 yılında bir sömürge kolonisi olarak başlamış ve şehir altmış yıl boyunca İngiliz toplumunun istenmeyen, suçlu kişilerini barındırmıştır. Bu kötü başlangıca rağmen Sidney şu anda dünyaca ünlü bir kültür ve sanat merkezi hâline gelmeyi başarmıştır.Sidney'in orijinal yerlileri, buraya 18. yüzyılda gelen İngiliz askerleri tarafından zorla yerlerinden edilmişlerdir. Yerli halkın büyük bir kısmı İngiliz birlikleri tarafından katledilmiş, geri kalanların önemli bir kısmı ise genelde kötü çalışma şartlarından kaynaklanan hastalıklar nedeniyle kalabalık topluluklar şeklinde ölmüşlerdir.1788 yılı Ocak ayında Sidney'e gelen İngiliz donanması komutanı James Cook'un önerisiyle şehre İngiltere'nin aşırı kalabalık hapishanelerinden 759 adet suçlu getirilmiştir. Bu İngiliz donanmasının yerleşmesi sayesinde, körfezin kuzeyinde bugünkü Sidney kenti gelişmiştir.

8.GÜN: 30 Ocak 2019 SYDNEY BLUE MOUNTAINS TURU ( Öğle yemekli – TAM GÜN)
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz.

Bugün programımızda ;Tam gün Blue Mountains turu vardır. (DAHİL)
bu yöre şehrin dışında, dünyaca meşhur bir manzaraya sahiptir. Katoomba denilen kasabaya, şehir merkezinden  ÖZEL OTOBÜSÜMÜZ ile  gidilecektir, daha sonra çevre gezilerimiz  devam edecektir. Mavi dağlar doğal yaşam merkezine ulaşacağız burada

World Scenic  Center ı ziyaret edeceğiz. Milli  Park tarafından işletilen Teleferik-tırmanış trenine  bineceğiz,  yine park içerisinde yürüyüş yapacağız.  Bu turumuza  Öğle yemeği  DAHİL dir.  Turumuzun  sonunda SYDNEY ‘e  dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

9.GÜN: 31 Ocak 2019 SYDNEY HUNTER VADİSİ- ÜZÜM BAĞLARI TURU ( ÖĞLE YEMEKLİ-TAM GÜN)EXTRA
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben EXTRA /çevre gezilerimize devam ediyoruz. HUNTER VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI turumuz başlıyor (EXTRA -120€)

Bu yöre şehrin 2 saat mesafede dışında, dünyaca meşhur Hunter Valley bağlarını ziyaret edeceğiz, turumuz esnasında Şarap tatma imkanımız olacak. Hunter Vadisi, Sydney ve çevresinde yer alan , en güzel doğal vahşi yaşam parkları arasında yer almaktadır. Hoş bir gün bizileri bekliyor.Bu turumuza Öğle yemeği DAHİL dir

10.GÜN:1 ŞUBAT 2019 SYDNEY / AUKLAND (YENİ ZELANDA) 10:35 15:40
Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanına  geçiyoruz. İşlemlerimizi  takiben, Yeni Zelanda’ya yolculuğumuz  başlıyor. Bu şehir yaklaşık bir milyon nüfusu ile Yeni Zelanda'nın en büyük kentsel bölgesidir. Auckland size geniş kumsallar, güzel bir liman, inanılmaz alışveriş imkanları, gece eğlenceleri ve metropolit bir şehir kültürü sunar.Yapacağımız ayrıntılı şehir gezisinde şehri  tanıma ve  alışveriş imkanı bulacağımız serbest saatler.    Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : IBIS HOTEL AUCKLAND 3 YILDIZ. - Ve/Veya Benzeri
ÖNEMLİ NOT: Yeni Zelanda’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde ve ya valizinizde açık yiyecek ve ya içecekler bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük yetkililerinin uygulayacağı cezadan şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Auckland metropolitan alanı Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alır. Bu alan ülkenin en fazla şehirleşmiş yerleşimidir. Yaklaşık 1.3 milyon nüfusuyla ki bu rakam Yeni Zelanda'nın nüfusunun dörte birinden fazladır. Ülkedeki nüfusu en fazla olan şehirdir. Ayrıca nüfus artışının ülkenin geri kalanından daha yüksek olması bu durumun gelecekte de süreceğini göstermektedir.Şehir ülkedeki ekonomik faliyetlerinin en yoğun olduğu merkezdir.

Mercer tarafından her yıl hazırlanan, Dünyanın en yaşanabilir şehirleri 2011 endeksinde Auckland 3. sırada yer almıştır.[2] Yine The Economist dergisi tarafından her yıl düzenlenen, 2011 yılı Dünya Şehirleri Yaşam Endeksi'nde, Auckland 9. sırada yer almıştır.

11.GÜN:2 ŞUBAT 2019 AUCKLAND -ROTORUA ‘’ gayzerler şehri ‘’
Bu sabah , saat 09:00 da  Auckland  şehir merkezinden otobüs ile (şehirler arası  otobüs) Yeni Zelanda ‘nın bir  başka  büyük  şehri  ROTORUA ‘ya  doğru yolculuğumuz  başlıyor. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecek.
Bugün Rotarua güzergahımız üzerindediyebileceğimiz bir noktada dünyaca ünlü HOBBIT KÖYÜ müzesi bulunmaktadır. Yüzüklerin efendisi filminde  dikkat çeken ve Film çekimlerinde kullanılan Sinema Platformu günümüzde ziyaretçilere   açılmış durumdadır.( DAHİL)
Varışımızı  takiben otelimize yerleşme ve  öğleden sonra kısa  şehir turumuzda  çevreyi tanıyoruz.
OTELİMİZ: ROTORUA INN 3 YILDIZ. - Ve/Veya Benzeri

Bu akşam  çok özel bir program bizleri bekliyor.
MAORI YERLİ KÖYÜ-EXTRA TUR / GECE  SHOW – AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ-  ( 110€)
Otelimizden akşam 18:00 de  transferimiz  yapılacak,  Yeni Zelanda yerlileri yani Maori köylüleri bölgesine geçişimiz ve onların  hayatları hakkında  sunumlar, dans ve özel yemek ile..güzel bir  gece.

12.GÜN:3 ŞUBAT 2019 WAITAMO MAĞRALARI ÇEVRE GEZİSİ (YEMEKSİZ- EXTRA TUR -110€ )
Bu sabah erken saatte  kahvaltıyı takiben,  Otelimizden yerel Operatörümüzün aracı ile, EXTRA TUR -gezimize başlıyoruz.
Yeni Zelanda ‘nın meşhur Waitomo mağaralarını ziyaret etmek üzere  yola çıkıyoruz. Yerel rehberimizden bölge hakkında bilgiler alıyoruz.Waitomo Mağralarını ziyaret edeceğiz. Bölgedeki meşhur Koyun yetiştiriciliği hakkında  bilgiler alıyoruz, Rotorua’a  dönüyoruz.

13GÜN:4 ŞUBAT 2019 ROTORUA-AUCKLAND
Bu  sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben. Yeniden otobüs ile  Auckland a  dönüyoruz.Otelimize yerleşme ve  Serbest Gün..
OTELİMİZ : IBIS  HOTEL 3 YILDIZ – Ve/Veya Benzeri

14.GÜN:5 ŞUBAT 2019 AUCKLAND/ SINGAPUR 12:10 19:10
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızı takiben,  havalimanına transferimiz yapılacak,  geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Singapur Hava Yolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı olarak ,yolculuğumuz başlıyor.Singapur’da aktarma yapıyoruz ve kısa beklemeyi takiben ,İstanbul’a devam edeceğiz.

15.GÜN: 6 ŞUBAT 2019 SİNGAPUR /ISTANBUL 01:45 07:45
 İstanbul a  varış. Turumuzun sona ermesi

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.990 Ek yatak€ 2.990 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.590 Çocuk fiyatı€ 2.093

:: İstanbul’dan İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı;
(Avusturalya  ve Yeni Zelanda'da bazı iç hat  uçuşlarda  taşıma hakkı 15kg dır. üstü ağırlıklara ücret alınabilmektedir)
:: 3 yıldızlı otellerde 12 gece konaklama (3 gece Sydney, 2 gece Aukland, 2 gece Rotorua, 3 gece Melbourne,  2 gece Hobart)
:: Ara uçuşlar (auckland /sydney/hobart(tazmanya) )
:: SYDNEY  /Akşam Yemeki   GEMI TURU   Dinner Cruise on Sydney-
:: SYDNEY  / BLUE MOUNTAINS TURU ( Öğle  yemekli – TAM GÜN)-
:: SYDNEY   / HUNTER VALLEY  TAM GÜN-
:: HOBART /PORT ARTHUR TURU-
:: HOBART / VINEYARD TURU
:: MELBOURNE  / PHILIP ISLAND TURU
:: MELBOURNE  /Puffing Billy and Healesville Sanctuary TAM GÜN TURU  -
:: ROTORUA /   MAORI YERLİ KÖYÜ- GECE  SHOW – AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ-
:: ROTORUA /     WAITAMO  MAĞRALARI   -
:: ROTARUA  /  HOBBİT KÖYÜ (Yüzüklerin Efendisi)
:: AUCKLAND PANAROMİK ŞEHİR TURU
:: MELBOURNE PANAROMİK ŞEHİR TURU
:: SYDNEY PANAROMİK ŞEHİR TURU
:: HOBART ŞEHİR TURU
:: Melbourne/auckland/sydney /hobart havalımanı-otel transferleri
:: Türkçe rehberlik hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası
 
(BU TURUMUZDA  YENİ ZELANDA TÜRKÇE REHBERİMİZ ORADA  YAŞAMAKTADIR- GRUBU AVUSTRALYA ya götüren rehberimiz grubumuza Avustralya bölgesinde gezdirmektedir,    Yeni Zelanda ya  geçişte  Grubumuzu Yeni Zelanda ikametle Türk rehberimiz karşılayıp hizmetini vermektedir)

:: Avustralya ve Yeni Zelanda Vize ve hizmet bedeli (200 Euro)
(Vizeler Ankara’dan alınmaktadır. Acenta kontrolünde yapılır)
:: Diğer belirtilmemiş tüm yemekler ve dahil yemeklerdeki içecekler
:: Yeni Zelanda  çıkış  harcı (25 NZD)
:: Geleneksel yerel rehber ve şoför bahşişleri 150 Euro (havaalanında toplanmaktadır)
:: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
:: Kişisel harcamalar

Bu tura katılım için Avustralya ve Yeni Zelanda vizesi gerekmektedir.

 

Avustralya ve Yeni Zelanda Vize ve hizmet bedeli (200 Euro) olup vizelerin toplu olarak tarafımızdan alınabilmektedir.

 

UÇUŞLAR HAKKINDA


Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir. Aktarmada ilk uçuşun rötar yapması nedeniyle uçağa yetişilememesi halinde başka bir uçuş ile aktarma sağlanacaktır.
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.


HATIRLATMALAR

ÖNEMLİ NOT: Yeni Zelanda’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde ve ya valizinizde açık yiyecek ve ya içecekler bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük yetkililerinin uygulayacağı cezadan şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu olmayacaktır.
DEEPNATURE, HAVA YOLU TERCİHİNİ GÜN VE GECE SAYISI EKSİLMEDEN – DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.

Bu güzergahı ;Tur  hareketinden önce ;içerik aynı kalmak şartı ile;şehirlerin ziyaret sıralaması değişebilir;Bu hak DEEPNATURE  da  saklıdır.


Önemli UYARI :
** Avusturalya  ve Yeni Zelanda  gümrük  kontrolleri ve uygulamaları gereğince ; yanınıza yiyecek-içecek almanız ; istenmemektedir. Lütfen  bu kurala  uymaya  özen

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive