Villa Kaktüs
  • Ramazan Bayramı İzlanda Turu
  • Ramazan Bayramı İzlanda Turu
  • Ramazan Bayramı İzlanda Turu
  • Ramazan Bayramı İzlanda Turu
  • Ramazan Bayramı İzlanda Turu

Ramazan Bayramı İzlanda Turu

4 GECE 5 GÜN (23-27 Mayıs 2020)

Ramazan Bayramı İzlanda Turu. Promosyonel tur. Sınırlı Kontenjana Özel Promo Fiyat 1499 EURO Yerine 1299 EURO

€ 1.299’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Ramazan Bayramı İzlanda Turu
 
1.Gün:  İstanbul - Oslo - Reykjavik // 23 Mayıs 2020 Cumartesi
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Hava Yolları  TK 1751 sefer sayılı uçuşu ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Oslo’ya varışımızın ardından İzlanda Hava Yolları ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Keflavik Havalimanı’na varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Başkent Reykavik’e varıyoruz. Dünyanın Kuzey Kutbu’na en yakın  başkenti olan  şehrin ismi “ Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup Inginmundur Sveinsson tarafından tasarlanmıştır. Panorama katından Reykjavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims Kilisesi’ne geçeceğiz. Hallgrims Kilisesi, 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin Gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.
 
2. Gün: Reykjavik // 24 Mayıs 2020 Pazar
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Golden Circle (Altın Halka) turumuza katılabilirler. İlk ziyaret noktamız Thingvelir Ulusal Park’ı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika, Avrasya ve Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir Vadisi aynı zamanda İzlanda haklı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı  Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir Ulusal Parkı’ndan ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal Alanı’na ulaşacağız. Burada hâlâ aktif durumdaki Strokur Gayzeri’ni görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20-30 metre yüksekliğe su fışkırtan gayzerin tahmini olarak 10.000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayzeri göreceğiz. Ardından İzlanda’nın en güzel şelalelerinden olan Hvita Nehri Kanyonu’nda bulunan Gulfoss’a (Altın Şelale) gidiyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımızı çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.  
Altın Halka Turu: 120 €  (Kişi başı)
 
3. Gün: Reykjavik - Güney Kıyıları // 25 Mayıs 2020 Pazartesi
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Güney Kıyıları (Vik) turumuza katılabilirler.   Güzergahımız Sellfoss üzerinden Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı sizlere muhteşem bir görsel sunuyor.  60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğindeki diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60mt yüksekli ve 23mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır.  Ardından ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah kumsal ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey Burnu’nda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Güney Kıyıları Turu: 175 €  (Kişi başı)
 
4. Gün: Reykjavik - Mavi Lagün // 26 Mayıs 2020 Salı
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Lagün turuna katılabilir. Mavi Lagün İzlanda’nın en ünlü jeotermal kaplıcasıdır. Misafirlerimiz Comfort Spa Paketi ile kaplıcanın tadına varacaklar. Lav alanları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında turun tüm yorgunluğunu atacağız. Mavi Lagün ardından otele dönüş. Öğleden sonra Reykjavik şehrinde serbest zaman  geceleme otelimizde.
Mavi Lagün Turu (Comfort Spa Paketi Dahil) : 175 €  (Kişi başı)   
 
5. Gün: Reykjavik - Oslo - İstanbul
Odaları boşaltıp Keflavik Havalimanı’na transferin ardından İzlanda Hava Yolları tarifeli seferi ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından uçak değiştirip Türk Hava Yolları TK1754 seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul'a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.
 
Turumuz promosyon bir program olup 3 yıldızlı otel konaklamalıdır, yüksek standart beklentisini karşılamaz.
Ekstra turlar minimum 14 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
 
OTELLER
3* Lights Hotel vb
www.keahotels.is/en/hotels/reykjavik-lights

EKSTRA TUR PAKETİ
470 € Yerine 440 €
Altın Halka Turu  120 €
Güney Kıyıları Turu     175 €
Mavi Lagün Spa Comfort Paket Dahil 175 €
* Comfort Paket (Kaplıca girişi,havlu, 1 içecek, maske)
 
Ektsra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.299 Ek yatak€ 1.299 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.839 Çocuk fiyatı€ 1.249

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul - Oslo - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
:: İzlanda Hava Yolları ile Oslo - Reykjavik - Oslo ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
:: Programda belirtilen tüm transferler
:: 3* otelde oda kahvaltı konaklama
:: Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti
:: Reykjavik Şehir Turu
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu (50 TL)
:: Öğle ve akşam yemekleri
:: Ekstra turlar
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Vize ücreti
:: Kişisel harcamalar
:: Ek bagaj ücretleri

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

İzlanda Schengen bölgesi ülkelerindendir. Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Husussi pasaport hamilleri vizeden muaftır.
 
(İzlanda Vizesi , Türkiye'de Danimarka Konsolosluğuna başvurarak alınabilmektedir)

 

SIKÇA SORULAN SORULAR
 
AŞI ZORUNLULUĞU
İzlanda’ya  girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Sigortası bu ülkede çok önemlidir. Tedavi hizmetleri ücretlidir. Bu nedenle zorunlu seyahat sigortanıza ek olarak yurtdışı sağlık sigortası öneririz.
 
YEME&İÇME
Yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. İzlanda  İskandinav mutfağına sahip bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.Her ne kadar musluk suyu içilebilir olsa da şişe suyu kullanmanızı tavsiye ederiz.
 
UÇUŞ SÜRESİ
İzlanda’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Başkent Reykjavik’e İstanbul’dan Avrupa’da başka ülke aktarmalı olarak yaklaşık 6,5 – 7 saatte ulaşılabilir.
 
PARA BİRİMİ
İzlanda’nın para birimi İzlanda Kronası’dır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerinden de bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 
SAAT FARKI
Türkiye ile İzlanda  arasında -3 saat fark olacaktır. İstanbulda saat 12:00 iken, İzlanda’da saat 09:00 olacaktır.
 
TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.
 
KIYAFET & EKİPMAN
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları (özellikle kaymayı engelleyen) ve sıcak tutacak bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 
ELEKTRİK
Türkiye’de  kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 Volt AC, 50Hz akıma sahiptir.
 
ALIŞVERİŞ
İzlanda’da çok fazla alışveriş imkanı olmamakla beraber ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler almak mümkündür.
 
KONTENJAN
Turumuz 20-45 kişi arası katılımla gerçekleşir.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Uzun yolculuğumuza değdi. Çok güzel yerler gördük. Rehberimiz muazzam alakadar oldu ve tanıttı. Çok ta güzel dostlar kazanarak dönüyoruz. Teşekkür ederiz.
Mukadder

Bu sizinle dördüncü seyahatim. Rehber seçimlerinizi ve program dilinizi çok beğeniyorum. İzlanda da 10/9 alır benden.
Özgür

Otel seçimlerinizi beğendik ancak tabii bu bölgede kahvaltı, yemek sıkıntı oldu biraz. Tedarikli gelen arkadaşlar ve rehberimiz imdadımıza yetişti. Gezi programı gayet iyiydi, harika yerler gördük. Rehberimizden de memnun kaldık. Seneye Nepal Bhutan istiyoruz.
Esin

Tur öncesi Arzum Hanım vize konusunda çok yardımcı oldu, biraz stres yaşadık ama sonunda çıktı vizemiz. Tur da sorunsuz ve çok keyifli idi. Herşey için teşekkür ederiz.
Erdal

Güzel bir turdu, izlanda için fazla alternatif yoktu, çekinceliydik ama memnun dönüyoruz.
Fahriye

Az kişi olmamızın avantajıyla sakin ve daha keyifli bir gezi oldu. Genel olarak çok keyifli ve memnun olduğum bir seyahatti. Oteller ve araç iyiydi. Yerel ortamlarda biraz daha vakit geçirmek isterdim. Ne yazık ki çok fazla serbest zaman olmadı. Rehberimize teşekkürler, bilgi ve ilgisi gayet iyiydi.
Aslı

Genel olarak gayet iyiydi. Tur rehberi gerek izlanda gerek kuzey ülkelerinin geneli hakkında oldukça bilgiliydi. Sadece bazı günlerde öğle yemeği yediğimiz yerleri beğenmedim. Rehberimiz bu konuda biraz daha araştırmacı olmalı. Bir de programa bazı günler daha çok yürüyüş eklenebilir.
Ersin

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive