Villa Kaktüs
  • Ramazan Bayramı Provence Turu
  • Ramazan Bayramı Provence Turu
  • Ramazan Bayramı Provence Turu
  • Ramazan Bayramı Provence Turu
  • Ramazan Bayramı Provence Turu

Ramazan Bayramı Provence Turu

4 GECE 5 GÜN (5-9 Haziran 2019)

Ramazan Bayramı 2019 Provence Turu. Mor lavanta tarlaları, taş evler ve geleneksel yaşam... Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile 4 gece 5 günlük Fransa Provence Turları. Provence bölgesinde 4 gece konaklama, Türkçe rehberlik hizmeti. İyi programlanmış programımız, Fransa turlarında deneyimli ekibimiz ve özenli hizmet anlayışımızla Provence Bölgesi'ni DEEPNATURE farkıyla gezin. AFİŞE FİYATLAR ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLİ OLARAK SINIRLI UÇAK BİLETİ KONTENJANIMIZ İÇİN GEÇERLİDİR. PROVENCE BÖLGESİNDE EKSTRA TUR YOK, TÜM GEZİLER FİYATA DAHİL!

€ 1.199’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Ramazan Bayramı Provence Turu
 
1.GÜN / 5 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA   İSTANBUL – MARSİLYA – AIX EN PROVENCE
Provence turu için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 06:15’de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1365 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:45’de Marsilya'ya  uçuş. Saat 11:20’de varışımıza istinaden bizi bekleyen özel aracımız ile Marsilya şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında , şehre hakim konumda bulunan ve Marsilya'nın simgesi olan Notre Dame de La Garde Bazilikasını ziyaret ediyor ve tepeden muhteşem Marsilya manzarasını seyrediyoruz.Şehir turumuzun ardından Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Aix en Provence’e gidiyor ve ünlü ressam Cezanne’nin şehri Aix en Provence’i keşfediyoruz. Sanat ve ışığın kenti olan bu sevimli şehirde Dört Yunus Çeşmesi , Rahipşer Çeşmesi , Albertas ve Cardeurs Meydanları , Saint Sauveur Katedrali, Cours Mirabeau gibi şehrin önemli noktaları ile birlikte ünlü ressam Paul Cezanne'nin çalışma odası da görülecek yerler arasındadır. Sonrasında buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam ünlü Food Market’i ziyaret edeceğiz. Konaklama otelimizde.
Konaklama: Aix-en-Provence
 
2.GÜN / 6 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE    AIX EN PROVENCE –LOURMARIN –LACOSTE –MENERBES
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ünlü ressam Albert Camus’un da yaşamış olduğu ve mezarının bulunduğu sanat galerilerinin çokluğu ile ünlenmiş Lourmarin Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamandan sonra , Fransa’nın ikonik karakterlerinden Marki de Sade’nin de şatosunun bulunduğu Lacoste kasabasına gidiyor ve oradan da Fransa’nın en güzel köylerinden olan Menerbes’i görüyoruz. Picasso’nun sevgilisi Dora Maar’ında bir dönem yaşadığı bu küçük Provence köyünü de gördükten sonra Aix En Provence'e dönüyoruz.
Konaklama: Aix-en-Provence
 
3.GÜN / 7 HAZİRAN 2019 CUMA     ROUSSILLION – GORDES – SAULT - AVIGNON
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sault'a doğru yola çıkıyoruz. Sault, Marsilya’ya 50 kilometre uzaklıkta bir başka köy. Tarihin ilk çağlarından bu yana Sault’ta yerleşim var. Şu andaki nüfusu yaklaşık 1500. Ancak her yıl bu küçük tarihi ve lavanta kokulu köye binlerce turist geliyor. Tam bir lavanta cenneti. Doğal güzelliğini, hatta ekonomisinin ciddi bir bölümünü lavantaya borçlu. Alplerin eteğinde yüksek bir tepeye kurulmuş köyün etrafındaki düz ovaların çoğu lavanta tarlalarıyla çevrili. Temmuz tam da lavanta mevsimi. Göz alabildiğine uzanan mor lavantalar görsel bir şölen sunuyor. Sault’ta küçük, mütevazı bir çarşı var. Buradaki dükkânların da çoğu asırlardır kimliğini koruyor. 1887’den bu yana açık olan Andre Boyer Pastanesi lavanta ballarının tek adresi. Lavantalı dondurmayı bir topunun 2.5 euro olmasına aldırış etmeden mutlaka deneyin.
Buradaki gezimizin ardından binalarının renkleri nedeni ile kına kırmızısı olan Roussilion 'da 19. yüzyıldan kalma saat kulesini de görerek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise dönemin ünlü ressamlarınında feyz aldığı ortaçağ döneminin mimarisini en güzel yansıtan Godes köyünü ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra Avignon'a gidiyoruz ve şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Avignon şehir turumuzda Papalık Sarayı ve Aziz Benazet Köprüsünü göreceğiz. Avignon festivalleri , muhteşem köprüleri ve surları ile etkileyici bir ortaçağ şehridir.
Turlarımızın bitiminde otele geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
Konaklama: Aix-en-Provence
 
4.GÜN / 8 HAZİRAN 2019 CUMARTESİ    AVIGNON – SAINT REMY DE PROVENCE – LES BAUX DE PROVENCE – ARLES
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Saint Remy de Provence’e doğru yola çıkıyoruz. Burada ressam Van Gogh’un sağlık sorunları nedeni ile yatırıldığı ve buradaki muhteşem manzaralardan esinlenerek son eserlerini yaptığı St.Paul de Mauzole Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından sadece çarşamba günleri kurulan St. Remy pazarını geziyoruz. Sonrasında ise yılda iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği  Les Baux de Provence kasabasına gidiyoruz. Tarihinin 8000 yıl kadar geriye gittiği bu küçük kent , Fransa'nın en güzel kasabalarından biridir. Burada çok güzel bir görsel şov da bizi bekliyor. Ekstra 15 Euro karşılığında katılabileceğiz Carrieres De Lumieres Show ile bir mağarada devasa duvarlara yansıtılan ünlü ressamların göz alıcı eserleri arasında görsel ve işitsel olarak muaazam bir şovu deneyimleyebilirsiniz. Turumuzun bitiminde her yeri buram buram tarih kokan ve roma döneminin önemli kalıntılarını barındıran “ Galya’nın Roma’sı” ünvanı da verilmiş olan Arles kasabasına hareket ediyoruz. Şehir turumuzun ardından programımızı tamamlayıp Aix En Provence'e dönüyoruz.
Konaklama: Aix-en-Provence
 
5.GÜN / 9 HAZİRAN 2019 PAZAR     AIX EN PROVENCE – MARSİLYA –İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Marsilya havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1366 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:15’te İstanbul’a hareket. 16:30'da İstanbul’a varış ve Provence Turumuzun sonu..
 
Önemli Not : Güney Fransa’da Lavanta çiçekleri haziran başı itibari ile hava şartlarında da bağlı olarak açmaya başlar ve bölgesel olarak Ağustos sonuna kadar görülebilir.
 
Not: Provence Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Provence Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Provence Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Provence Turu için doğru adrestesiniz.
 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.199 Ek yatak€ 1.199 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.579 Çocuk fiyatı€ 1.049
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.499 Ek yatak€ 1.499 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.899 Çocuk fiyatı€ 1.349
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.299 Ek yatak€ 1.299 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.659 Çocuk fiyatı€ 1.149

• Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Marsilya / Marsilya - İstanbul ekonomi sınıfı  uçak biletleri
• Havalimanı vergisi
• 4 gece Aix-en-Provence'de seçilen kategoride otelde oda kahvaltı konaklama
• Marsilya Havalimanı – Otel – Marsilya Havalimanı transferleri
• Program dahilindeki tüm geziler (Aix En Provence, Arles, Avignon, Sault, Saint Remy De Provence, Gordes, Rosullion, Lourmarin, Lacoste ve Menerbes)
• Marsilya panoramik şehir turu
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu seyahat sigortası

• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  (15 TL)
• Öğle ve akşam yemekleri
• Müze giriş ücretleri
• Vize ücreti
• Kişisel harcamalar
 

Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Schengen vizesi gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

KATILIMCI SAYISI
Turumuz butik konseptli olup katılımcı sayısı 25 kişiyle sınırlıdır.
 
SAĞLIK
Fransa’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.
 
UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul – Marsilya  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat 40 dakikadır. Marsilya – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat 10 dakikadır.
 
PARA BİRİMİ
Fransa’da para birimi Euro’dur (EUR) Toplu ulaşım biletleri dahil bir çok yerde kredi kartı geçmektedir. ATM sıklıkla bulunur.
 
KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneriririz.
 
YEMEK KÜLTÜRÜ
Peynir ve Şarabın vazgeçilmez olduğu Fransa’da yemek kültürü oldukça gelişmiştir. ülkenin orta ve doğu bölgelerinde, jambon ve av etleri oldukça çok tüketilir. Deniz kıyısında yer alan bölgelerde ise midye, karides, ıstakoz gibi kabuklu deniz ürünlerinin yanı sıra, ringa, levrek ve dil balığı sıkça tüketilir. Güney Fransa’da ise yemekler zeytin yağı ile lezzetlendiriliyor.
 
ELEKTRİK
Fransa’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive