Villa Kaktüs
  • Ramazan Bayramı Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • Ramazan Bayramı Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • Ramazan Bayramı Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • Ramazan Bayramı Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • Ramazan Bayramı Butik Van Doğubeyazıt Turu

Ramazan Bayramı Butik Van Doğubeyazıt Turu

3 GECE 4 GÜN (6-9 Haziran 2019)

Ramazan Bayramı Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu. Van turları uzmanından, bölge uzmanı rehber eşliğinde 3 gece konaklamalı en fazla 25 kişilik butik tur

₺ 2.199’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Ramazan Bayramı Butik Van Doğubeyazıt Turu

1. GÜN / 6 HAZİRAN 2019    IĞDIR-DOĞUBEYAZIT
Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı - Iğdır tarifeli uçuşu 05:55 kalkış-08:15 varış.
İstanbul'dan kalkan uçağınız 2 saat 20 dk. sonra Iğdır Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Iğdır Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra İran ile sınırımız Gürbulak Sınır Kapısı'na gidiyoruz. Resim molası sonrasında dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz. Meteor Çukuru; Doğubayazıt’ ın 35 km doğusunda, İran sınırına 2 km uzaklıkta, Gürbulak Sınır Kapısı ile Sarı Çavuş (Gülveren) Köyü arasındadır. Alaska’da ki Meteor Çukuru’ndan sonra dünyanın en geniş gök taşı çukurudur. Meteor Çukuru 1913 yılında düşen bir göktaşı sonucunda oluşmuştur. Genişliği 35m, derinliği 60m’dir. Toprağa gömülü bulunan gök taşının üzeri bir toprak tabakasıyla örtülüdür.
Doğubeyazıt'ta öğle yemeği molasının ardından etkileyici İshakpaşa Sarayı günün son gezi noktası.  İshak Paşa Sarayı ya da İshak Paşa Külliyesi, Ağrı Dağı'nın yakınında, Doğubayazıt'ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Yapımı 99 sene sürmüştür. Yazar ve bilim adamı Ahmed-i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır.
Programımızı tamamladıktan sonra Iğdır'daki otelimize yerleşme . Akşam yemeği otelde.
Konaklama: Iğdır Star Royal Hotel
 
2. GÜN / 7 HAZİRAN 2019    IĞDIR-MURADİYE ŞELALESİ - VAN
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi gezimizin ardından Tendürek Dağı'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'nin güzelliğini anılarımıza ekledikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Van'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Öğleden sonra Van'a ulaşarak şehir merkezini geziyoruz.  Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.
Konaklama: 4* Van Büyük Urartu Hotel
 
3. GÜN / 8 HAZİRAN 2019    VAN
Sabah kahvaltımızı dileyen konuklarımız meşhur Van Kahvaltıcılarında yapabilirler. Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sumak ve Cicim , Doğu Anadolu – İran coğrafyasının en değerli geleneksel dokuma ürünleridir. Bugün bölgede halen dokunulmaktadır. Sonrasında serbest öğle yemeği molasının ardından yaklaşık yarım saat sürecek olan yolculuğumuz bizi Urartuların önemli merkezlerinden birisi olan Çavuştepe’ye ulaştıracak. Çavuştepe; içerisinde sarnıçlar, depo odaları ve krali yapıları barındıran Çavuştepe Kalesi Türk kazıları ile ortaya çıkmıştır. Kale, önceden gördüğümüz başkent Tuşpa Kalesi’nden daha önce yapılmıştır ve döneminde Urartu Kralı Sarduri’ye ithafen ‘’Sardurihinili – Sarduri Şehri’’ olarak adlandırılmaktadır.
Günün son gezi noktası Hoşab Kalesi. Bu kale, stratejik olarak önemli bir geçiş noktası olduğu için Urartu Dönemi’nden başlayıp Osmanlı Dönemi’ne kadar devam eden tarihsel sürece sahiptir. İç kale-Dış kale sistemine sahip kale surları ve iç müştemilatı ile oldukça estetiktir.
Günün sonunda Van’ın geleneksel değerlerinde savat atölyesini ziyaret ediyoruz.  Savat kara demektir. Gümüş, bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan savat 400 derecenin üzerinde ısıtılıp çelik uçlarla işlenmektedir. Bu denenle ‘’kara’’ olarak adlandırılmaktadır. Savattan hediyelik ve kullanım eşyaları yapılmaktadır.
Gezilerin ardından otele dönüş ve akşam yemeği
Konaklama: 4* Van Büyük Urartu Hotel

4. GÜN / 9 HAZİRAN 2019    AKDAMAR ADASI - AHLAT- NEMRUT KRATER GÖLÜ
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak  Van Gölü'nün manzarası eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra bizi bekleyen minibüslerimizle Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Tatvan'a ulaşıp öğle yemeği molası veriyoruz. Büryan Kebabı tavsiye olunur.  Yemeğin ardından Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından programımızı tamamlayarak Van Havaalanı'na hareket ediyoruz. 17:30 itibarıyla Van Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları 18:40 Van-İstanbul Yeni Havaalanı uçuşu ile. 21:05 İstanbul'a varış.
 
UÇUŞ DETAYLARI
Gidiş (6 Haziran 2019 Perşembe)
TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Yeni Havaalanı - Iğdır Havaalanı 05:55 kalkış - 08:15 varış
Dönüş (9 Haziran 2019 Pazar)
TÜRK HAVA YOLLARI  Van - İstanbul Yeni Havaalanı 18:40 kalkış - 21:05 varış
 
not: Rehber grubu Iğdır Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Yeni Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.199 Ek yatak₺ 2.199 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.549 Çocuk fiyatı₺ 1.899
Ödeme seçenekleri

:: Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı- Iğdır uçak bileti
:: Türk Hava Yolları Van- İstanbul Yeni Havaalanı uçak bileti
:: 1 gece Iğdır'da Star Royal Hotel vb. otelde konaklama
:: 2 gece Van'da 4* Büyük Urartu Hotel vb. otelde konaklama
:: 3 kahvaltı
:: 3 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: Akdamar Adası tekne ulaşımı
:: Krater Gölü minibüs ulaşımı

:: (İstenirse) Van kahvaltısı
:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar    


KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive