Villa Kaktüs
  • Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri Turu
  • Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri Turu
  • Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri Turu
  • Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri Turu
  • Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri Turu

Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri Turu

7 GECE 8 GÜN (24 Haziran-1 Temmuz 2017)

Türk Hava Yolları ile 7 gece 8 günlük 2017 Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri Turu. Riga , Tallinn, Helsinki, Minsk ve Vilnius turları. Etkileyici tarihi, eşsiz kültürel yapısı, muhteşem mimarisi ve canlı gece yaşantısı ile ziyaretçilerini büyüleyen Baltık şehirlerini içeren eşsiz bir program. AFİŞE TUR FİYATLARINA HAVALİMANI VERGİSİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI DAHİLDİR.

€ 949’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri Turu

1.Gün İstanbul - Helsinki //  24 Haziran  2017  Cumartesi
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla 04:55'te  buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1761 sefer sayılı uçuşu ile 07:55’te Helsinki’ye hareket ve Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri Turu başlıyor. Yaklaşık 3 saat 40 dakika sürecek uçuştan sonra yerel saat ile 11:25’te varışımızın ardından Helsinki’de şehir turumuz başlıyor. Turumuzda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli’ni görme imkanı yakalıyoruz. Panoramik turumuzun ardından otele yerleşiyoruz.Ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Porvoo turuna katılabilirler. Bu turumuzda eski şehir, şehir meydanı ve Porvoo katedralini göreceğiz.  Finlandiya’nın en eski ikinci şehri olan Porvoo, kültürel açıdan harika bir atmosfere sahiptir. Tur sonrası otelimize transfer.  Geceleme Helsinki’deki otelimizde.
Porvoo turu kişi başı : 40 €

2.Gün Helsinki – Tallinn // 25 Haziran 2017 Pazar
Kahvaltının ardından Tallinn’e gitmek üzere Helsinki Limanı’na gidiyor ve feribota biniyoruz. Tallinn’e varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ile  şehir turumuzu gerçekleştiriyor ve otele yerleşiyoruz. Tallinn şehir turumuzda; gotik mimarinin en güzel örneklerini görme fırsatı yakalayacağımız şehir merkezi, Toompea Kalesi ve Tepesi, 13.YY Dome Katedrali, 19. YY Ortodoks Alexander Nevski Katedrali, 15.YY Belediye Binası ve St. Olaf kilisesi bulunuyor. Otele yerleştikten sonra serbest zaman. Geceleme otelde.

3.Gün Tallinn // 26 Haziran 2017  Pazartesi
Sabah  kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz öğleden önce ekstra düzenlenecek olan  Rocca Al Mare Turuna katılabilirler. Avrupa’da sayısı az olan açık hava müzelerinden Rocca Al Mare turunda 18. YY Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açık hava müzesi 18. YY dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi ve köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya’nın geçmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde eski dönem Estonyalıların yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra extra düzenlenecek olan Viking köyü turuna katılabilirler. Turumuzda Vikinglerin yaşam tarzını gözlemleme fırsatı bulup ayrıca ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Ardından Viking atmosferinde güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme Tallinn’de otelimizde.
Rocca Al Mare Turu kişi başı :  45 €
Viking Köyü Akşam Yemeği turu kişi başı:  50 €


4.Gün Tallin – Riga // 27 Haziran 2017 Salı
Sabah  kahvaltısının ardından  Riga’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Estonya’nın yazlık bir kasabası olan Parnu’da mola veriyoruz. Bir zamanlar çarların seçkin uğrak yeri ve gözde bir tatil beldesi olan bu güzel şehri keşfediyoruz. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğun ardından Riga’ya varış ve takiben panoramik şehir turu. Riga şehir turumuzda, Kedi Evi, Dome Katedrali, Özgürlük Anıtı, Büyük ve Küçük Lonca Binaları, Daugava Nehri ve şehrin diğer önemli bölgeleri bulunmaktadır.  Şehir turumuzun ardından otele yerleşiyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz ile ekstra Rosengrals Restoran Akşam Yemeği turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski Riga’nın merkezinde bulunan, şehir limanından merkeze uzanan, gizli geçidin açıldığı 800 yıllık bir yapının mahzeninde kurulmuş, sadece mum ışıklarıyla aydınlatılmış, dekorundan çalışanlarına, yemeklerinden müziklerine, atmosferinden göz zevkine kadar her şeyi ile ziyaretçilerine Orta Çağ ziyafeti sunan harika bir tarihi Orta Çağ restoranıdır. Ardından otelimize transfer. Geceleme Riga’daki otelimizde.
Rosengrals Restoran Akşam Yemeği kişi başı:  50 €

5.Gün Riga // 28 Haziran 2017 Çarşamba
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Sigulda turumuza katılabilirler. Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Riga’ya geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Jurmala Turu'na katılma imkanı. Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında bulunan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkartabilirsiniz. dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından otele geri dönüş. Geceleme Riga'daki otelimizde.
Sigulda Turu kişi başı : 60 € ( Öğle yemekli )
Jurmala Turu Kişi Başı : 35 €


6.Gün Riga - Vilnius  // 29 Haziran 2017 Perşembe
Kahvaltının ardından Vilnius’a hareket. Yol üstündeki ilk durağımız, Litvanya sınırlarında yer alan Haçlar Tepesi (Hill of Crosses)olacak. Burası Katolik Litvanya’nın kutsal yerleşim bölgesi. Bu bölgede yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda Hac bulunduğu tahmin ediliyor. Litvanya’nın en etkileyici yerlerinden biri olan Hill of Crosses’i gezdikten sonra, yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben Vilnius panoramik şehir turu yapıyoruz. Vilnius şehir turunda; Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi’nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatı. Ardından otelimize yerleşiyoruz.  Geceleme Vilnius’ta otelimizde.

7.Gün Vilnius  – Minsk // 30 Haziran 2017 Cuma
Sabah  kahvaltısının ardından öğle kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Kaunas & Trakai turuna katılabilirler. Öncelikle Kaunas şehir turu yapıyoruz. Litvanya’nın ikinci en büyük şehri olan Kaunas, Nemunas ve Neris Nehirleri’nin kesiştiği bölgede konumlanmıştır. 2. Dünya Savaşı’nda yok edilmeyen şehirlerden olan Kaunas’da görülecek yerler arasında 13. YY’dan kalma kale, tarihi şehir merkezi, “Beyaz Kuğu” olarak da adlandırılan Bazilika, St. Francis Xavier Kilisesi ve Cizvit Manastırı, Perkunas Evi, Vytautas Kilisesi başlıca görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Trakai’ye geçiyoruz. Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki, Litvanya’nın eski başkenti olan Trakai, göller, tepeler ve ormanlık alan üzerine kurulmuş olan ve günümüzde hala Karaim Türkleri’nin yaşadığı bölgedir. 14. YY’da inşa edilmiş muhteşem manzarayı doya doya izleme imkanı bulacaksınız. Göl kenarında kurulmuş olan hediyelik eşya dükkanları, Litvanya Hatıraları için en doğru adreslerden biri. Öğlen Minsk’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Minsk’e varış.Varışı takiben panoramik Minsk şehir turu. Bu turumuzunda görülecek yerler; Bağımsızlık caddesi, Zafer caddesi,18yy ve 20yy ın mimarı anıtları olan Belediye binası, Kutsal ruh katedrali, Meryem Ana katedrali, Trinity bölgesinin varoş sokakları, Dünyanın en muhteşem mimarı yapıları listesinde yer alan Zafer anıtı ve Ulusal kütüphane. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Minsk’teki otelimizde.
Kaunas &Trakai  turu kişi başı : 45 €

8.Gün Minsk – İstanbul // 1 Temmuz 2017 Cumartesi
Kahvaltının ardından  öğleye kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan  Stalin Hattı & 2. Dünya Savaşı Müzesi turuna katılabilirler. Minsk şehir merkezine 30 km. mesafede bulunan şehrin dışındaki gezilip görülebilecek önemli merkezlerden biri olan Stalin Hattı, Moskova’nın düşmemesi için Alman Ordusuna karşı Kızılordu tarafından yüksek yerde konumlanmış bir savunma hattıdır. Stalin Hattı, II. Dünya Savaşında ”Savunma Hattı” olarak bilinmektedir. Stalin Hattı’nda II. Dünya Savaşı’nda kullanılan çok çeşitli silahlarla birlikte, kurulan savunma hattı da gezilecek olup, burada Askeri Ekipmanlar Açık Hava müzesinde tanklar, uçaklar, helikopterler ve toplar görülecek eserler arasındadır. Yaklaşık 1 buçuk saatlik gezimizin ardından 2. Dünya Savaşı Müzesine geçiyoruz. Nazi döneminde, 1944 yılında yapılan ve 2. Dünya savaşını betimleyen dünyadaki ilk müzedir. Müzede, partizan hareketi günlükleri, el yazısı ve basılı kitaplar, el yapımı silahlar vardır. Bugün 3.000 metrekarelik alana kurulmuş olan müze, savaş raporları, günlükler, çizimler, askeri birlikler, askeri üniformalar, askeri silahlara ev sahipliği yapmaktadır. Turdan sonra havaalanına yolculuk için rehberimizle buluşup dönüş transferimizi yapıyoruz. Türk Hava Yolları TK284 sefer nolu tarifeli uçuşu ile saat 16:20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
Stalin hattı turu kişi başı : 35 €

Not:  Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri Turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.  Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış  Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Ramazan Bayramı Beyaz Geceler Baltık Başkentleri turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 949 Ek yatak€ 949 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.339 Çocuk fiyatı€ 909
Ödeme seçenekleri

• Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Helsinki gidiş /  Minsk -  İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• 4* otellerde; Helsinki 1, Tallinn 2, Riga 2, Kaunas 1, Minsk 1  toplam 7 gece konaklama
• Sabah kahvaltıları
• Panoramik Helsinki, Tallinn, Riga, Vilnius ve Minsk  şehir turları
• Alan - otel - alan ve şehirlerarası tüm transferler
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu seyahat sigortası

• Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)
• Vize Ücreti (125 €)
• Ekstra turlar
• Kişisel harcamalar
• Öğle ve akşam yemekleri

İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ
ŞEHİR ANKARA İZMİR ADANA KIBRIS
FİYAT 95€ 95€ 150€ 150€

Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Schengen vizesi gerekmektedir.

BU TURUN ARTILARI

• Helsinki’de; Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali ni görme fırsatımız olacak.
• Avrupa’da sayısı az olan açık hava müzelerinden Rocca Al Mare turunda 18. YY Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz.
• Riga’da; Kedi Evi, Dome Katedrali, Özgürlük Anıtı, Büyük ve Küçük Lonca Binaları, Daugava Nehrini keşfedeceğiz.
• Moskova’nın düşmemesi için Alman Ordusuna karşı Kızılordu tarafından yüksek yerde konumlanmış bir savunma hattı olan Stalin Hattını göreceğiz.
• Eski Riga’nın merkezinde bulunan, şehir limanından merkeze uzanan, gizli geçidin açıldığı 800 yıllık bir yapının mahzeninde kurulmuş, sadece mum ışıklarıyla aydınlatılmış, dekorundan çalışanlarına, yemeklerinden müziklerine, atmosferinden göz zevkine kadar her şeyi ile ziyaretçilerine Orta Çağ ziyafeti sunan harika bir tarihi Orta Çağ restoranında akşam yemeği alabilirsiniz.
• Vikinglerin yaşam tarzını gözlemleme fırsatı bulup ayrıca ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz.


OTELLER

Minsk - 4* Hampton by Hilton Minsk City Centre vb. Standart oda kahvaltı konaklama
http://hamptoninn3.hilton.com/en/hotels/belarus/hampton-by-hilton-minsk-city-centre-MSQHXHX/index.html

 

Vilnius - 4* Radisson Blu Hotel Vilnius vb. Standart oda kahvaltı konaklama
https://www.radissonblu.com/en/lietuvahotel-vilnius

 

Riga 4* Radisson Blu Daugava Hotel vb. Standart oda kahvaltı konaklama
https://www.radissonblu.com/en/hotel-riga

 

Tallinn - 4* Hotel Park Inn Radisson Central vb.- Standart oda kahvaltı konaklama
http://www.parkinn.com/hotel-centraltallinn

 

Helsinki - 4* Radisson Blu Hotel vb. Standart oda kahvaltı konaklama
https://www.radissonblu.com/en/plazahotel-helsinki

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive