Villa Kaktüs
  • Peru Bolivya Turu
  • Peru Bolivya Turu
  • Peru Bolivya Turu
  • Peru Bolivya Turu
  • Peru Bolivya Turu

Peru Bolivya Turu

7 GECE 9 GÜN (4-12 Mayıs 2018)

1799 EUROYA PROMO PERU BOLİVYA TURU!!! Güney Amerika Turları uzman ekibimiz tarafından hazırlanmış Promosyonel 7 gece 9 gün Peru Bolivya Turu. Peru Bolivya Turu için uygun fiyat, deneyimli rehber eşliğinde gezi farkı.

€ 1.799’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Peru Bolivya Turu

1.GÜN/4 MAYIS’18 İSTANBUL-PARIS - LIMA (PERU) 04:05 16:10
Sabah saat 02:00 da ISTANBUL ATATÜRK Havalimanında  buluşma,
AIR FRANCE Hava yolları ile uçuşumuzu gerçekleştirmek için bagaj ve check in işlemlerinin yapılması , daha sonra saat 04:05 de sayılı uçuşumuz ile PARIS aktarmalı olarak ,Peru başkenti LIMA ‘ya yolculuğumuz başlıyor.
Yerel saat ile saat 16:10 ‘da Lima ‘ya ulaşıyoruz, bagajlarımızı aldıktan sonra , bizi bekleyen özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor.
Geceleme  otelimizde.OTELIMIZ : Hotel El Tambo 3* vb
2.GÜN/5MAYIS’18 LIMA
Kahvaltıyı takiben ; serbest günümüz  .
Arzu eden misafirlerimiz- EXTRA TAM GÜN ŞEHİR TURU ( Öğle yemekli ) katılabilirler.
 
LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddeleinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Klisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´..göreceğimiz yerlerden bazıları…Öğle yemeğini turumuz esnasında alacağız, turumuzun ikinci bölümünde ALTIN MÜZESİ yerel adı ile MUSEO DEL ORO ziyaretimiz yapılacaktır. Son olarak Miraflores bölgesinde AŞIKLAR PARKI ve LARCO MAR alış veriş merkezinde mola veriyoruz ve turumuzu tamamlıyoruz.[ 75€ ]
 
AKŞAM TURU : Extra Turumuzda PERU DANSLARI Akşam yemekli gezimiz olacak, Peru yerel danslarını izleyerek, hemde çok çeşitli Peru Mutfağı lezzetlerini tadacağımız bir ortam bizleri bekliyor. Saat 19:00 da otelimizden hareket edeceğiz (saati rehberimiz teyid edecektir ) ( 70€ )
Geceleme  otelimizde.

3.GÜN/6MAYIS’18 LIMA ISLA BALLESTAS ADALARI ve Huachahinca TURU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben serbest günümüz başlıyor.
Arzu eden misafirlerimiz için
EXTRA TUR  TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ - ISLA  BALLESTAS -ICA  TURU
Bu geziye katılmak isteyen misafirlerimizin Otelden hareket saati , 05:00. Kahvaltımızı paket olarak alacağız. ICA-PARACAS Milli Parkı bölgesine yolculuğumuz özel aracımızla başlıyor, Pasifik kıyılarını takiben,kum çölü rotasını takip ederek , PARACAS a ulaşacağız, yolculuğumuz yaklaşık n4 saat  sürecektir,n UNESCO dünya mirası listesine alınmış; PARACAS vahşi Yaşam Koruma Milli parkını ziyaret edeceğiz. Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan , ÇÖL İle Okyanusun buluştuğu bir sahil boyu ve yarım ada burası..Tüm canlılar ,kuşlar koruma altında. PARACAS iskelesinden . JETBOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor ) Bu deniz gezimiz esnasında koruma altındaki Vahşi deniz canlılarını (foklar,martılar,deniz aslanları,binlerce kuş. Göreceğiz Turumuzdan sonra, tekrar Paracas ´a dönüyoruz..Daha sonra vakit kaybetmeden buraya 30 dk mesafede yer alan Huachahinca Vahasında bir mola veriyoruz. Arabistan Çöllerini anımsatan bir ortama ulaşıyoruz, Bu Çölün ortasında küçük bir Göl var, Vaha buraya deniliyor. Bu bölge Peru halkının hafta sonları ve bayram günlerinde tatillerini geçirmek için geldiği bir bölge. ÖĞLE YEMEĞİ servisini yerel bir restoranda burada alacağız.
Bu bölgede Yemekten sonra Bir  aksiyon sürprizi  sizleri bekliyor ☺
15 dk sürecek ÇÖL  BUGGY araçları ile bir  deneyim  yaşayacağız. Kumlar üzerinde  safari sürüşü..
Turumuzun sonunda, Bölgeden ayrılıyoruz ve yeniden LIMA ‘ya     döneceğiz. Geç saatlerde LIMA ‘da noluyoruz.  [ Kişi başı 110€ ]
Geceleme  otelimizde.

4.GÜN/7MAYIS’18 LIMA - CUSCO uçuşu 10:50 / 12:15
Serbest Gün..  Geceleme  otelimizde.                
[ BOLİVYA-TİTİKAKA EXTRA TUR TAVSİYEMİZ  VAR]

5.GÜN/8MAYIS’18 CUZCO
Serbest Gün..  Geceleme  otelimizde .
[ BOLİVYA -TİTİKAKA EXTRA TUR TAVSİYEMİZ VAR]

6.GÜN /9MAYIS’18 CUZCO
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Öğleden sonra şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. CUSCO eski sokakları ve koloni mimarisi ile Peru’nun en kalabalık 2.büyük şehridir. Dar sokaklar , taş kaldırımlar ile gerçekten otantik bir şehirdir. Turumuzu Kent Eski merkezi sokaklarında yürüyerek rehberimiz eşliğinde yapacağız. Turumuz esnasında , KATEDRAL MEYDANI ve Koricancha tapınağını ziyaret edeceğiz.( Koricancha tapınağı giriş ücreti 7 USD dahil değildir ) Öğleden sonra serbest saatlerimiz olacaktır.
Geceleme otelde OTELİMİZ : Royal Inti Cusco 3*

7.GÜN/10MAYIS’18 CUZCO / MACHU PICCHU / CUSCO
Bugün serbest günümüz var.
Arzu edenler için Muhteşem bir  günde rehberimiz  eşliğinde EXTRA turumuzda TAM GÜN - MACHHU PICHU- (Öğle yemekli )- Lüx Trenli Turu

Sabah 05:30 da otelimizde ayrılıyoruz, Cusco merkeze 1 saat mesafede yer alan POROY kasabasına yöneliyoruz. Burada PERURAIL trenlerlerinin ilk İstasyonu vardır. Machhu Pichu ‘ya gitmenin Tek yolu, tren yolculuğu olduğu için , daha önceden sizler için rezerve edilmiş Tren yolculuğumuzu POROY istasyonundan yapacağız. Konforlu CamTavanlı- trenlerde yerlerimizi alıyoruz. Bu yolculuk, yaklaşık 3 saat sürecektir. Tren yolcluğumuz AQUA CALIENTES kasabasında yani Son durakta bitecek, burada trenden ineceğiz, rengarenk çarşıların içerisinden geçerek, MACHU PICHU ören yerine çıkışımızı sağlayacak, Shuttle minibüslerine bineceğiz. Bu yolculuk yaklaşık 35 dk sürececektir. Bizleri Machu Pichu ören yeri kapısında kadar çıkaracak olan bu kısa kara yolcluğundan sonra, rehberimizin eşliğinde, Machu Pichu efsane şehri ziyarete başlıyoruz. Tarihi gizemlerle dolu, bu antik yerleşimi adım adım geziyoruz, rehberimizden bilgiler alıyoruz, en güzel fotoğraf karelerini yakalamaya gayret ediyoruz. Rehbermiz özel anlatımlarından sonra, bize yeteri kadar serbest zamanda veriyor, bu sayede, keyfimizi çıkartmaya devam da edeceğiz. Gezinin sonunda aynı geldiğimiz minibüs servisleri ile AquaCalientes kasabasına döneceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ burada alınacaktır.
Öğle yemeğimizin ardından , pazarları ile ünlü, alış veriş için ideal bir yöre olan bu sokaklarda serbest olarak gezintimize devam edeceğiz. Şehre geri dönen akşam treninin saatini (17:45) yakalayarak, Cusco ya geri dönüş yolculuğumuz başlayacak, akşam 21:00 gibi otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde. ( Bu turu Kişi Başı .255€ )

8.GÜN /11MAYIS’18 CUZCO/ LIMA / PARIS
Bugün PERU daki son günümüz. LİMA  ya hareket etmek için Cusco Havalimanına  geçiyoruz.
Uçak saatimiz  13:30 ,  Lima ya    varışımız  ve AIR FRANCE ava Yolları ile    dönüş yolculuğumuz başlıyor.
LIMA  hareket saati 18:10 - Geceleme uçakta.

9.GÜN/12MAYIS’18 PARIS - ISTANBUL 15:25 19:55-VARIŞ
PARIS de aktarma yapıyoruz ve Istanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varış saatimiz gece 19:55 Biraz yorgun ama Anılarla dolu turumuzun sonu.
 
 
EKSTRA TURLAR
Lima Tam Gün -Öğle yemekli Şehir Turu (75€)
Lima PERU Dansları Akşam Yemeği (70€)
Tam Gün Lüx Trenli MACHHU PICHU  (Öğle Yemekli )  turu   (255€ )
Titikaka-Bolivya Turu (2 Gece/3Gün )  398€
ISLA  BALLESTAS ADALARI ve  Huachahinca  TURU (110€ )
 
Bu turda  908 EURO Extra Turlar bedeli.           
TAM PAKET  İNDİRİMLİ : 840€
 
 
2 GECE/3 GÜN EXTRA PAKET [398€] 
TİTİKAKA GÖLÜ ve BOLİVYA TURU PROGRAMI
 
4.GÜN 7MAYIS/LIMA / LA PAZ / UÇUŞU (06:45 09:45)
Bu sabah 04:00 da otelden ayrılıyoruz, ve Lima havalimanına geçiyoruz. Buradan Peru Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile BOLIVYA’nın en büyük şehri olan LA PAZ a uçuşumuzu yapıyoruz. 09:40 yerel saat ile varışımızı  takiben , havalimanı  El ALTO  da,  yerel rehberimiz ve Bolivyalı aracımız ile Turumuza  başlıyoruz. El Alto yani Yüksek Şehir, La Paz merkezin tepelerindeki yeni yerleşim kentinin adıdır, nüfüsu 1 milyon kişiye ulaşmıştır. El ALTO  havalimanında hiç vakit  kaybetmeden, 60 km mesafe yer alan TIWANACU ANTİK ŞEHRİ ziyaretimize yapmak üzere yola çıkıyoruz. TIWANACU tüm Peru ve Bolivya bölgesindeki en eski yerleşim ve medeniyet izlerini barındıran bir kültür alanıdır. TIWANACU da, yerel dinler ve inanışlar, yaşam hakkında bilgiler alacağımzı  Tiwanacu Müzesini ziyaret ediyoruz  , daha sonra Antik şehrin içine gireceğiz. Güneş tanrısı, Ölüler mabedi göreceğimiz  yerler narasındadır. UNESCO Dünya mirası koruma listesinde yer alan bu  antik şehri  ziyaretimiz sonrası ÖĞLE  YEMEĞİ molası veriyoruz,  turumuza dahil olarak  yerel Küçük bir  restoranda  yemek servisi alacağız. Yemekten sonra  LA PAZ a  doğru yola  çıkıyoruz.Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat  sürecektir. Lapaz  kent merkezine girişte YENİ YAPILAN Alman mühendislerin şehre bir katkısı olan TELEFERİK hattını kullanarak  şehre tepeden bakma imkanımız olacak.(Bazı günler bakım çalışması olabiliyor)Lapaz  merkezden  yine vakit kaybetmeden,  AY VADİSİ  ziyaretimizi  yapmak üzere, şehrin aşağı eteklerine doğru  aracımız ile iniyoruz. Lapaz 3400 m  rakında olan bir yerleşimdir. Güney Amerika nKıtasının en Yüksek  şehirlerinden biridir.  AY VADİSİ- VALLE DE LUNA, doğal volkanik tüf  dokusu ile Türkiye deki Kapadokya doğasını andırmaktadır.Ziyaretimiz sonrası  Lapaz çarşılarının olduğu  merkeze geçiyoruz. Katedral Meydanını görüyoruz ve hemen yanında yer alan CADILAR PAZARINI ziyaret edeceğiz.Turumuzun sonunda. Otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde. OTELİMİZ : ROSARIO
HOTEL 3*

5.GÜN 8MAYIS      LAPAZ – COPPACABANA (TITIKAKA GÖLÜ) GÜNEŞ ADASI
Bu sabah 06:00 da  otelimizden ayrılıyoruz ve  Coppacabana kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Yolcluğumuz yaklaşık 3,5 saat sürecektir. Körfez geçişi yapacağız, Burada göl üzerinde yerel FERRY botları ve tekneleri kullanıyoruz. Aracımız ayrı bir bota ,yolcular ayrı bir bota biniyor ve yerel halk ile içe içe 15 dk lık bir göl geçişi yapıyoruz. Coppacabana ya varışımızı takiben TITIKAKA Gölü kıyısından Yerl teknelere binerek GÜNEŞ ADASINA doğru yola çıkacağız. Güneş Tapınağından adına alan ve KUTSAL ÇEŞME ninde bulunduğu adayı ve köyü ziyaret edeceğiz.
Buradaki turumuzu bir öğle yemeği ( YEREL KECHUA-BOLİVYA ) mutafğından, doğal bir piknik havasında alacağız.Haşlamalar ve kimi kızartmamalardan oluşan bir öğünden sonra, tekne ile yeniden Coppacabana ‘ya geçiyoruz ve vakit kaybetmeden, PERU sınırına yöneliyoruz. PERU kara hudut undan geçiyoruz, ve istikametimiz PUNO. Sınır sonrası 3 saat yolumuz var.
Öğleden sonra, PUNO ya varışımızı  takiben, (zamanımız  el verir ise )
UROS ADASI  ziyaretini yapacağız. UROS  sazlıklardan oluşan bir  ADA  evler kolonisidir. GÖL üzeri yaşamı görüp rehberimizden bilgiler alacağız.
Geceleme PUNO merkezde.   OTELİMİZ : Casa Andina Puno Merkez.

6.GÜN 9MAYIS         PUNO – CUSCO
Bu sabah saat 06:00 da CUSCO ya doğru yola çıkıyoruz, kara yolculuğumuz AND DAĞLARI arasından olacak, yolculuğumuz esnasında LA RAYA geçitinde mola veriyoruz ( 4270 m)
Öğleden sonra  CUSCO ya varıyoruz  ve şehir turumuzu yapacağız. Geceleme otelimizde.
 
Not: Bu tur promosyonel bir turdur. Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+3 ve -3 gün) gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı acentamıza aittir.
 
ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  
TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR .3000 m avaraj
Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

Not: Peru Bolivya Turu  programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Peru Bolivya Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Peru Bolivya Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Peru Bolivya Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.799 Ek yatak€ 1.799 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.099 Çocuk fiyatı€ 1.699

:: İstanbul- LIMA-Istanbul arasında AIR FRANCE yada KLM ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 1 adet 20 kg  bagaj
:: Havalimanı vergileri
:: Yerel  Havayolları ile ; LIMA-Cusco -LIMA arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri
:: Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
:: Cusco şehir turu
:: 3 gece Lima'da 3 yıldızlı otelde OK konaklama
:: 4 gece Cusco'da 3 yıldızlı otelde OK konaklama
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurt dışı çıkış harcı 15 TL        
:: Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
:: Ekstra turlar
:: Otel ekstraları
:: Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.)
100 € kişi başı alanda toplanılacaktır.

Peru ve Bolivya Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. 

Ekstra tur seçenekleri içinde bulunan BOLIVYA TURU  uçaklı olduğu için katılım ve ödeme tur hareketine 1 ay kala teyid  edilmelidir. Bolivya Turu  minimum 20 katılım ile gerçekleştirilmektedir.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive