Villa Kaktüs
  • Peru Bolivya Turu
  • Peru Bolivya Turu
  • Peru Bolivya Turu
  • Peru Bolivya Turu
  • Peru Bolivya Turu

Peru Bolivya Turu

7 GECE 9 GÜN (17-25 Ekim 2017)

1899 EUROYA PERU BOLİVYA TURU!!! Güney Amerika Turları uzman ekibimiz tarafından hazırlanmış Promosyonel 7 gece 9 gün Peru Bolivya Turu. Peru Bolivya Turu için uygun fiyat, deneyimli rehber eşliğinde gezi farkı.

€ 1.899’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Peru Bolivya Turu

1.GÜN 17 EKİM /  İSTANBUL-PARIS -  LIMA (PERU)                                    06:15 17:10
Peru Bolivya Turu için sabah saat 03:30 da ISTANBUL ATATÜRK Havalimanında  buluşma, AIR FRANCE Hava yolları ile uçuşumuzu  geröekleştirmek için bagaj ve check in işlemlerinin yapılması , daha sonra  saat 06:30 da   sayılı  uçuşumuz ile  PARIS aktarmalı olarak ,Peru başkenti LIMA ‘ya  yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat  ile saat 17:10 ‘da  Lima ‘ya ulaşıyoruz, bagajlarımızı aldıktan sonra  , bizi bekleyen özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize transferimiz  yapılıyor.
Geceleme  otelimizde.OTELIMIZ : Hotel El Tambo 3* vb

2.GÜN 18 EKİM  LIMA
Kahvaltıyı takiben ; serbest günümüz  .
Arzu eden misafirlerimiz- EXTRA TAM GÜN ŞEHİR  TURU (  Öğle  yemekli ) katılabilirler.
LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddeleinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Klisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´..göreceğimiz yerlerden bazıları…Öğle yemeğini turumuz esnasında alacağız, turumuzun ikinci bölümünde  ALTIN MÜZESİ yerel adı ile MUSEO DEL ORO   ziyaretimiz yapılacaktır. Son olarak Miraflores  bölgesinde AŞIKLAR PARKI ve LARCO MAR alış veriş merkezinde mola veriyoruz ve turumuzu  tamamlıyoruz.[ 75€ ]
AKŞAM TURU :  Extra Turumuzda  PERU DANSLARI Akşam yemekli  gezimiz  olacak, Peru yerel danslarını  izleyerek, hemde  çok çeşitli Peru Mutfağı lezzetlerini tadacağımız bir ortam bizleri bekliyor. Saat 19:00 da otelimizden hareket edeceğiz (saati rehberimiz  retyid edecektir )     ( 70€ )
Geceleme  otelimizde.

3.GÜN 19 EKİM  LIMA   | ISLA  BALLESTAS ADALARI ve  Huachahinca  TURU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben serbest günümüz başlıyor.
Arzu eden misafirlerimiz için
EXTRA TUR |  TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ | ISLA  BALLESTAS -ICA  TURU
Bu geziye  katılmak isteyen misafirlerimizin Otelden hareket saati , 05:00. Kahvaltımızı  paket olarak alacağız. ICA-PARACAS  Milli Parkı   bölgesine  yolculuğumuz  özel aracımızla başlıyor, Pasifik kıyılarını takiben,kum çölü  rotasını  takip  ederek ,  PARACAS a ulaşacağız, yolculuğumuz yaklaşık 4 saat  sürecektir, UNESCO dünya mirası listesine alınmış; PARACAS vahşi Yaşam Koruma Milli parkını ziyaret edeceğiz. Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan , ÇÖL İle Okyanusun buluştuğu bir sahil boyu ve yarım ada burası..Tüm canlılar ,kuşlar koruma altında. PARACAS iskelesinden . JETBOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor ) Bu deniz gezimiz esnasında koruma altındaki Vahşi deniz canlılarını (foklar,martılar,deniz aslanları,binlerce kuş. Göreceğiz Turumuzdan sonra, tekrar Paracas ´a dönüyoruz..Daha sonra  vakit kaybetmeden   buraya 30 dk  mesafede  yer alan  Huachahinca Vahasında bir  mola veriyoruz. Arabistan Çöllerini anımsatan bir ortama  ulaşıyoruz, Bu Çölün ortasında küçük bir  Göl var, Vaha buraya deniliyor. Bu bölge Peru halkının hafta sonları ve bayram günlerinde tatillerini geçirmek için geldiği bir bölge. ÖĞLE  YEMEĞİ servisini  yerel bir restoranda burada alacağız.
Bu bölgede Yemekten sonra  Bir  aksiyon sürprizi  sizleri bekliyor ☺
15 dk sürecek ÇÖL  BUGGY araçları ile bir  deneyim  yaşayacağız. Kumlar üzerinde  safari sürüşü..
Turumuzun sonunda, Bölgeden ayrılıyoruz ve yeniden LIMA ‘ya  döneceğiz. Geç saatlerde LIMA ‘da oluyoruz.  [ Kişi başı 110€ ]
Geceleme  otelimizde.

4.GÜN 20 EKİM  LIMA   - CUSCO   uçuşu         10:50  / 12:15
Serbest Gün..  Geceleme  otelimizde.             [ BOLİVYA-TİTİKAKA  EXTRA TUR TAVSİYEMİZ  VAR]

5.GÜN 21 EKİM  CUZCO
Serbest Gün..  Geceleme  otelimizde .              [ BOLİVYA -TİTİKAKA EXTRA TUR TAVSİYEMİZ  VAR]

6.GÜN 22 EKİM   CUZCO
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Öğleden sonra  şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. CUSCO  eski sokakları ve koloni  mimarisi ile Peru’nun en kalabalık 2.büyük şehridir. Dar sokaklar , taş kaldırımlar ile gerçekten otantik bir şehirdir. Turumuzu Kent Eski merkezi  sokaklarında yürüyerek rehberimiz eşliğinde yapacağız. Turumuz  esnasında  , KATEDRAL MEYDANI ve Koricancha tapınağını ziyaret edeceğiz.( Koricancha tapınağı giriş ücreti 7 USD dahil değildir ) Öğleden sonra  serbest saatlerimiz  olacaktır.Geceleme otelde
OTELİMİZ : Royal Inti Cusco 3*

7.GÜN 23 EKİM  CUZCO / MACHU PICCHU / CUSCO
Bugün serbest günümüz var.
Arzu edenler için Muhteşem bir  günde  rehberimiz  eşliğinde  EXTRA turumuzda
TAM GÜN  - MACHHU PICHU-  (Öğle yemekli )- Lüx Trenli  Turu
Sabah 05:30 da otelimizde ayrılıyoruz, Cusco merkeze 1 saat mesafede yer alan POROY  kasabasına yöneliyoruz. Burada  PERURAIL  trenlerlerinin  ilk İstasyonu vardır. Machhu Pichu ‘ya gitmenin Tek yolu, tren  yolculuğu olduğu için , daha önceden sizler için rezerve edilmiş  Tren  yolculuğumuzu  POROY istasyonundan yapacağız. Konforlu CamTavanlı-  trenlerde yerlerimizi  alıyoruz. Bu yolculuk, yaklaşık 3 saat  sürecektir. Tren yolcluğumuz  AQUA CALIENTES kasabasında yani Son durakta bitecek, burada trenden ineceğiz, rengarenk çarşıların içerisinden geçerek, MACHU PICHU ören yerine çıkışımızı sağlayacak, Shuttle minibüslerine  bineceğiz. Bu yolculuk yaklaşık 35 dk sürececektir. Bizleri Machu Pichu ören yeri kapısında kadar çıkaracak olan bu kısa kara yolcluğundan sonra, rehberimizin eşliğinde, Machu Pichu  efsane  şehri  ziyarete  başlıyoruz. Tarihi gizemlerle dolu, bu antik yerleşimi adım adım geziyoruz, rehberimizden bilgiler alıyoruz,  en güzel fotoğraf karelerini yakalamaya gayret  ediyoruz. Rehbermiz  özel anlatımlarından sonra,  bize  yeteri kadar serbest zamanda veriyor, bu sayede, keyfimizi çıkartmaya devam da  edeceğiz.  Gezinin sonunda  aynı geldiğimiz  minibüs servisleri ile AquaCalientes kasabasına  döneceğiz.  ÖĞLE  YEMEĞİ  burada alınacaktır.
Öğle yemeğimizin ardından ,  pazarları ile ünlü,  alış veriş için ideal bir  yöre olan bu sokaklarda serbest olarak  gezintimize  devam edeceğiz. Şehre geri  dönen  akşam treninin saatini  (17:45) yakalayarak, Cusco ya  geri  dönüş yolculuğumuz başlayacak, akşam 21:00  gibi  otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.  (  Bu turu Kişi Başı .255€ )

8.GÜN 24 EKİM  CUZCO/ LIMA /  AMSTERDAM
Bugün PERU daki son günümüz. LİMA  ya hareket etmek için Cusco Havalimanına  geçiyoruz.
Uçak saatimiz  13:30 ,  Lima  ya   varışımız  ve  KLM Hava Yolları ile   dönüş yolculuğumuz başlıyor.
LIMA  hareket saati 18:25 - Geceleme uçakta.

9.GÜN 25 EKİM       PARIS - ISTANBUL    18:50  23:35
PARISda  aktarma yapıyoruz  ve Istanbul uçuşumuzu  gerçekleştiriyoruz. Varış saatimiz  gece 00:45

Not: Bu tur promosyonel bir turdur. Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+3 ve -3 gün) gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı acentamıza aittir.
 
EKSTRA TURLAR
Lima Tam Gün -Öğle yemekli Şehir Turu (75€)
Lima PERU Dansları Akşam Yemeği (70€)
Tam Gün Lüx Trenli MACHHU PICHU  (Öğle Yemekli )  turu   (255€ )
Titikaka-Bolivya Turu (2 Gece/3Gün )  398€
ISLA  BALLESTAS ADALARI ve  Huachahinca  TURU (110€ )
 
Bu turda  908 EURO Extra Turlar bedeli.           
TAM PAKET  İNDİRİMLİ : 840€
 
 
2 GECE/3 GÜN EXTRA PAKET [398€] 
TİTİKAKA GÖLÜ ve BOLİVYA TURU PROGRAM
4.GÜN     CUSCO/ LAPAZ       (UÇUŞU  07:40  09:40) Q
Bu sabah 05:30 da otelden ayrılıyoruz, ve CUZCO havalimanına geçiyoruz. Buradan Peru Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile  BOLIVYA’nın en büyük şehri olan LA PAZ a uçuşumuzu  yapıyoruz.
09:40 yerel saat ile varışımızı  takiben , havalimanı  El ALTO  da,  yerel rehberimiz ve  Bolivyalı aracımız ile Turumuza  başlıyoruz. El Alto  yani Yüksek Şehir, La Paz merkezin tepelerindeki yeni yerleşim kentinin adıdır, nüfüsu 1 milyon kişiye ulaşmıştır. El ALTO  havalimanında hiç vakit  kaybetmeden, 60 km mesafe yer alan TIWANACU  ANTİK ŞEHRİ  ziyaretimize yapmak üzere  yola çıkıyoruz. TIWANACU tüm Peru ve Bolivya bölgesindeki en eski yerleşim ve medeniyet izlerini barındıran bir kültür alanıdır. TIWANACU da, yerel dinler ve inanışlar, yaşam hakkında bilgiler alacağımzı  Tiwanacu Müzesini ziyaret ediyoruz  , daha sonra Antik şehrin içine gireceğiz. Güneş tanrısı, Ölüler mabedi göreceğimiz  yerler arasındadır. UNESCO  Dünya mirası koruma listesinde yer alan bu  antik şehri  ziyaretimiz sonrası ÖĞLE  YEMEĞİ  molası veriyoruz,  turumuza dahil olarak  yerel Küçük bir  restoranda  yemek servisi  alacağız.Yemekten sonra  LA PAZ a  doğru yola  çıkıyoruz.Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat  sürecektir.  Lapaz  kent merkezine girişte YENİ YAPILAN Alman mühendislerin şehre bir katkısı olan TELEFERİK hattını kullanarak  şehre tepeden bakma imkanımız  olacak.(Bazı günler bakım çalışması olabiliyor )Lapaz  merkezden  yine vakit kaybetmeden,  AY VADİSİ  ziyaretimizi  yapmak üzere, şehrin aşağı eteklerine doğru  aracımız ile iniyoruz. Lapaz 3400 m  rakında olan bir yerleşimdir. Güney Amerika Kıtasının en Yüksek  şehirlerinden biridir.  AY VADİSİ-  VALLE DE LUNA,  doğal volkanik tüf  dokusu ile Türkiye deki Kapadokya doğasını andırmaktadır.Ziyaretimiz sonrası  Lapaz çarşılarının olduğu  merkeze geçiyoruz. Katedral Meydanını görüyoruz ve hemen yanında yer alan CADILAR PAZARINI  ziyaret edeceğiz.Turumuzun sonunda. Otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.                                         
OTELİMİZ : ROSARIO HOTEL 3*

5.GÜN     LAPAZ – COPPACABANA (TITIKAKA  GÖLÜ) GÜNEŞ ADASI   
Bu sabah 06:00 da  otelimizden ayrılıyoruz ve  Coppacabana kasabasına doğru yola çıkıyoruz.
Yolcluğumuz  yaklaşık 3,5 saat  sürecektir. Körfez  geçişi yapacağız, Burada göl üzerinde yerel FERRY botları ve tekneleri kullanıyoruz. Aracımız ayrı bir bota ,yolcular ayrı bir bota biniyor ve yerel halk ile içe içe 15 dk lık bir  göl geçişi yapıyoruz. Coppacabana  ya varışımızı takiben TITIKAKA
Gölü kıyısından Yerl  teknelere  binerek GÜNEŞ ADASINA doğru yola çıkacağız. Güneş Tapınağından adına alan ve KUTSAL ÇEŞME ninde bulunduğu adayı ve köyü  ziyaret edeceğiz.
Buradaki turumuzu  bir  öğle  yemeği ( YEREL  KECHUA-BOLİVYA ) mutafğından, doğal bir  piknik havasında alacağız.Haşlamalar ve kimi kızartmamalardan oluşan bir  öğünden sonra, tekne ile yeniden Coppacabana ‘ya geçiyoruz ve  vakit  kaybetmeden,  PERU  sınırına yöneliyoruz. PERU kara hudut undan geçiyoruz, ve istikametimiz  PUNO.  Sınır sonrası 3 saat  yolumuz  var.
Öğleden sonra, PUNO ya varışımızı  takiben, (zamanımız  el verir ise )
UROS ADASI  ziyaretini yapacağız. UROS  sazlıklardan oluşan bir  ADA  evler kolonisidir. GÖL üzeri yaşamı görüp rehberimizden bilgiler alacağız.
Geceleme PUNO merkezde.   OTELİMİZ : Casa Andina Puno Merkez.

6.GÜN     PUNO – CUSCO 
Bu sabah   saat 07:00 de  CUSCO ya doğru yola çıkıyoruz, kara yolcluğumuz  AND  DAĞLARI arasından olacak, yolculuğumuz esnasında LA RAYA  geçitinde mola veriyoruz ( 4270 m)
Öğleden sonra  CUSCO ya varıyoruz.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  
TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR .3000 m avaraj
 Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.
 

Not: Peru Bolivya Turu  programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Peru Bolivya Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Peru Bolivya Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Peru Bolivya Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.899 Ek yatak€ 1.899 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.210 Çocuk fiyatı€ 1.799
Ödeme seçenekleri

:: İstanbul- LIMA-Istanbul arasında  AIR FRANCE ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 1 adet 20 kg  bagaj
:: Havlimanı vergileri
:: Yerel  Havayolları ile ; LIMA-Cusco -LIMA arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri
:: Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
:: Cusco şehir turu
:: 3 gece Lima'da 3 yıldızlı otelde OK konaklama
:: 4 gece Cusco'da 3 yıldızlı otelde OK konaklama
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurt dışı çıkış harcı 15 TL        
:: Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
:: Ekstra turlar
:: Otel ekstraları
:: Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.)
100 € kişi başı alanda toplanılacaktır.

Peru ve Bolivya Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. 

Ekstra tur seçenekleri içinde bulunan BOLIVYA TURU  uçaklı olduğu için katılım ve ödeme tur hareketine 1 ay kala teyid  edilmelidir. Bolivya Turu  minimum 20 katılım ile gerçekleştirilmektedir.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive