• Moğolistan Turu
  • Moğolistan Turu
  • Moğolistan Turu
  • Moğolistan Turu
  • Moğolistan Turu

Moğolistan Turu

12 GECE 14 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Moğolistan Yerel Yaşam Turu... Bu eşsiz Moğolistan turu ile Moğol kültürünü ve derin manzaraları keşfetmeye hazır olun! Uçaktan inip başkent Ulan Batur u ve modern dünyayı geride bırakarak Moğol çöllerine ve bozkırlarına yol alacağız. İki gece göçebe yaşayan ailenin yanında konaklayarak göçebe kültürü deneyimleyeceğiz. TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. FİYATLAR UÇAK BİLETİ FİYATLARINA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR, ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Moğolistan Turu

1. Gün:
İstanbul'dan hareket
TÜRK HAVA YOLLARI  iSTANBUL  - ULAN BATUR 18:25 - 07:50 (+1)
(8 saat 25 dk uçuş)
 
2. Gün: Ulan Batur
Sabah Ulan Batur Havaalanında karşılama ve otele transfer
Tüm dünyadan gelen katılımcılarla gerçekleşecek olan Moğolistan turu için misafirler gün içerisinde başkent Ulan Batur’daki otele varıyorlar. Akşam otelde briefing ve konaklama.
(Arzu ederseniz gün içinde serbest olarak başkent Ulan Batur'u gezebilirsiniz)
Konaklama: J Hotel (3*)
Dahil olan yemekler: Akşam yemegi
 
3. Gün Ulan Batur/Baga Gadzrïn Chuluu
Kahvaltı sonrası Moğolistan kırsalına doğru yolculuğumuz başlıyor. Gün içerisinde  Koro Manastırı'nı ziyaret ederek Dungobi Aimag bölgesine - Orta Gobi'ye giriş yapıyoruz.  
1779'da kurulan Koro Manastırı, burada yaşayan birçok lamaya sahipti ve bölgede önemli bir dini merkezdi. 1930'larda Moğolistan'da dini zulüm vardı ve manastır yıkıldı. Bugün, kalıntıları hükümet tarafından korunmaktadır.
Gün boyu eşsiz manzaralara sahip Moğol bozkırlarında yol alarak konaklayacağımız Ger Kampına ulaşıyoruz. Moğol ger kampında ilk gecemiz.
Konaklama: Ger Camp Erdene Ukhaa
Dahil olan yemekler: Kahvaltı - Öğle Yemeği- Akşam yemegi
 
4. Gün Baga Gadzrïn Chuluu/Yolyn Am
Gurvan Saikan dağlarında dar bir geçit olan Yolyn Am'a gidiyoruz. Yürüyüş yapmak için harika bir yer. Bazı yerleri yıl boyunca kalın buzla kaplı olduğundan varsa yürüyüş botu getirmeniz tavsiye olunur. Kalın giysiler de bulundurunuz.
Konaklama: Ger Camp Erdene Ukhaa
Dahil olan yemekler: Kahvaltı - Öğle Yemeği- Akşam yemegi
 
5. Gün Yolyn Am/Khongoryn Els
Bugün Khongoryn Els'e gidiyoruz. Yolda, yerel bir doğa tarihi müzesine uğrayacağız. Bölgedeki yerel flora ve fauna koleksiyonlarının yanı sıra dinozor yumurtaları ve kemikleri, doldurulmuş kuşlar ve bir kar leoparı barındıran, çölün ortasındaki bu küçük müze oldukça şaşırtıcı.
Gobi Çölü'nün tadını çıkarın.
Konaklama: Ger Camp Els
Dahil olan yemekler: Kahvaltı - Öğle Yemeği- Akşam yemegi
 
6. Gün Khongoryn Els
Kendinizi Gobi Çölü'nün harikalarına bırakın. Bu sabah batı Gobi'deki en büyük kum tepelerini ziyaret edip, ardından göçebe bir deve güden aileyle tanışacağız. Yakındaki diğer kum tepelerinde yürüyüş yapabilir ve deveye binme deneyimi yaşayabilirsiniz. 
Batı Gobi'deki en büyük kum tepeleri olan Khongoryn Els, buradaki kumlar rüzgarla hareket ederken müzikal bir ses çıkardığı için "şarkı söyleyen kumlar" olarak da bilinir.
Konaklama: Ger Camp Els
Dahil olan yemekler: Kahvaltı - Öğle Yemeği- Akşam yemegi
 
7. Gün Khongoryn Els/ Bayanzag
Bugün turumuzun en özel günlerinden biri. Burada bulunan çok sayıda dinozor kemiği ve yumurtası için dünyaca ünlü bir arkeolojik alan olan Flaming Cliffs'i keşfediyoruz.
Kırmızı kumtaşından oluşmuş kanyonlar, ziyaretçilerine nefes kesici güzellikte bir manzara sunuyor. Ayrıca son yıllarda fosillerin bulunduğu bu kayalıklar ve kanyonlar aynı zamanda arkeolojik olarak ta özel bir yer.
Konaklama: Ger Camp
Dahil olan yemekler: Kahvaltı - Öğle Yemeği- Akşam yemegi 
 
8. Gün  Bayanzag/Ongiin Hiid
Gobi Çölü'nün batı kısımlarına doğru yol alarak çevredeki dağlarda, Hoshuu ve Ongiin Khiid manastırlarının kalıntılarını ziyaret ediyoruz.
Ongiin Khiid ve Hoshuu Manastırlarının  ikisi de yıkılmadan önce bölgede önemli merkezlerdi. Komünist yönetim altında dini mekanların sistematik yıkımı yaygındı. 17. yüzyılda inşa edilen Ongiin Khiid manastırı, ülkedeki en büyük tapınaklar arasındaydı ve binden fazla keşişin eviydi. Kalıntıları görün ve yerin üzücü tarihini öğrenin.
Konaklama: Family stay Sangiin Dalai
Dahil olan yemekler: Kahvaltı - Öğle Yemeği- Akşam yemegi 
 
9. Gün  Ongiin Hiid / Göçebe Aile Yaşantısı Deneyimi
Gobi Çölü'nden ayrılarak Moğol otlaklarına geçiyoruz. Kuzeybatıya yol alacağız. Bugün ve yarın iki geceyi yerel bir göçebe ailenin yanında onların nasıl yaşadıklarını gözlemleyerek geçireceğiz. Ayrıca onlarla geleneksel bir yemeğin tadını çıkaracağız.
Buradaki göçebeler basit hayatlar yaşıyorlar ve sığırlarını büyükanne ve büyükbabalarının yüzlerce yıl önce seyahat ettikleri aynı güzergahlar boyunca hareket ettiriyorlar. Ve tabi çadırlarını da:)
Akşam, ev sahiplerinizle birlikte akşam yemeği yiyeceğiz. Denemek için en iyi şeylerden biri ünlü Moğol barbeküsüdür.
Bu doğal bölgede yiyeceğiniz etin tadını çok az yerde bulabilirsiniz.
Not: Göçebe ailenin ve onların yurtlarının büyüklüğüne bağlı olarak, konaklama imkanı çok basit olabilir. Göçebeler grubumuz için yeterli alan sağlayamazsa, yakınlarda kamp kuracağız (kamp malzemeleri tarafımızdan sağlanmaktadır)44
Konaklama: Ger Camp Shiveet Mankhan
Dahil olan yemekler: Kahvaltı - Öğle Yemeği- Akşam yemegi 
 
10. Gün Göçebe Aile Yaşantısı Deneyimi
Gün boyu göçebe ailemiz ile beraberiz. Bozkırlardaki göçebe yaşam hakkında daha fazla bilgi edinin. Ev sahiplerinizi tanıyabilir, yak sağmak ve taze süt ürünleri hazırlamak gibi geleneksel etkinliklere katılabilirsiniz. Bir Moğol atını idare etmek için ne gerektiğini öğrenebilir ve mevsim uygunsa, Orta Asya'daki kültürler için uzun zamandır önemli olan airagı (fermente kısrak sütü) deneyebilirsiniz.
Konaklama: Ger Camp Shiveet Mankhan
Dahil olan yemekler: Kahvaltı - Öğle Yemeği- Akşam yemegi 
 
11. Gün Erdene Zuu Manastırı / Karakurum
Moğolistan'ın eski başkenti Karakurum'a yol alıyoruz. Moğolistan'daki Lama Budizminin ilk merkezi olan Erdene Zuu Manastırı'nı ziyaret edeceğiz. Bu manastırın inşaatına 1586 yılında başlamış ve 300 yılı aşkın bir süre devam etmiştir. Moğolistan'daki Lama Budizminin ilk merkeziydi. Zirve döneminde, manastır 1000'den fazla keşişi barındırdı ve 62 tapınağa sahipti. 1930'larda, tapınakların çoğu yıkıldı ve komünist tasfiyelerde keşişler öldürüldü. Şimdi, manastır yavaş yavaş restore ediliyor.
Manastır arazisini keşfedeceğiz ve eğer şanslıysak keşişlerin ilahilerini dinleyeceğiz.
Bu gece konaklayacağımız ger kampına giderken Karakurum Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Moğolistan'ın başkenti dışındaki en iyi müze olarak kabul edilen Karakurum Müzesi, 13. ve 14. yüzyıllardan çanak çömlek, metal işçiliği ve yerel olarak önemli buluntular da dahil olmak üzere eski eserlerden oluşan ilgi çekici bir koleksiyon içerir.
Konaklama: Ger Camp Munkhtenger
Dahil olan yemekler: Kahvaltı - Öğle Yemeği- Akşam yemegi 
 
12. Gün  Karakurum / Khustai Ulusal Parkı
Moğol vahşi atlarının evi olan Khustai Ulusal Parkı'nı ziyaret edeceğiz. Burada, doğal ortamlarındaki Takhi atlarını göreceğiz.
Dünyanın gerçek vahşi atlarının sonuncusuna ev sahipliği yapan park, Takhi atlarını doğal ortamlarında görmek için harika bir fırsat. 
Konaklama: Ger Camp Hustai
Dahil olan yemekler: Kahvaltı - Öğle Yemeği- Akşam yemegi
 
13. Gün  Khustai Ulusal Parkı / Ulan Batur
Başkent Ulanbatur'a geri dönüyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Ekstra olarak yerel bir kültürel gösteriyi, mükemmel bir dans gösterisini ve Moğol gırtlak şarkılarını görmeyi tercih edebilir, Moğol Barbekü restoranına gidebilir yada serbest gezinti yapabilirsiniz.
 
Ekstra Aktivite:
Moğol Kültür Şovu (30000 MNT kişi başı)
Moğol Kültür Şovunda gösteri, geleneksel şarkılar, dans, geleneksel gırtlaktan şarkı söyleme ve akrobatlar dahil olmak üzere 15 farklı performans sergileniyor.
 
Konaklama: J Hotel (3*)
Dahil olan yemekler: Kahvaltı- öğle yemegi
 
14. Gün: Ulan Batur
Sabah otelden Ulan Batur Havaalanına transfer ve Moğolistan turu sonu.
İstanbul'a dönüş uçuş bilgimiz:
TÜRK HAVA YOLLARI  ULAN BATUR  - İSTANBUL 09:20-13:00 (8 saat 40 dk uçuş)
 
Dahil olan yemekler: Kahvaltı
 
BİLGİLENDİRME
:: Ger yada yurt, ahşap çerçeveler ve keçe katmanlarından yapılmış geleneksel Moğol çadırlarıdır. Kalacağımız kamplardaki yurtlarda şilte, nevresim ve ekstra battaniye ile birlikte 4 yatak olacak. Isıtma için yurtun ortasında bir soba bulunur. Ayrıca küçük bir masa ve sandalye mevcut olur. Tuvalet ve duş dışarıdadır. Tuvalet sistemi ilkeldir.
:: Yolculuklar esnasındaki öğle yemekleri kumanya yada basit piknik şeklindedir. 
:: Türk Hava Yollarının 2022 sefer tarifesi güncellenebilir. Seçtiğiniz tur tarihinde gidiş veya dönüş günü sefer olmaması halinde Ulanbatur'da ekstra konaklama gerekebilir (iki kişilik odada konaklamalı olarak kişi başı 45 euro, single konaklamalı olarak 70 Euro fark oluşur)
 
KONAKLAMA
Geleneksel yurt çadırı (10 gece), Ulanbaturda 3 yıldızlı otel (2 gece)
 
HATIRLATMA: Bu turumuzda rehberlik dili İngilizcedir.

Not: Moğolistan turumuzda tur hareket tarihinden dört ay öncesine kadar yapılan rezervasyonlarda üç nakit taksitle ödeme imkanı mevcuttur. Son taksit ödemesi tur hareketinden iki ay öncesidir. Moğolistan turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL ve global partnerlerimizin engin tecrübeleriyle hazırlanmış Moğolistan turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tüm dünyadan katılımcılarla tur deneyimi sunar. Moğolistan turu için doğru adrestesiniz.
 

 

:: Türk Hava Yolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: 11 kahvaltı, 11 öğle yemeği, 12 akşam yemeği

:: 2 gece otel, 10 gece göçebe çadırı konaklaması

:: Ulanbatur Havaalanı - otel transferleri 

:: Göçebe halkın yanında günlük göçebe kültürü dersleri ve göçebe yaşam teknikleri

:: Tur programı dahilindeki ulaşımlar

:: Deneyimli rehberden İngilizce rehberlik hizmeti

:: Ongiin Khiid Manastırı giriş ücreti

:: Karakurum Müzesi giriş ücreti

:: Khustai Ulusal Park giriş ücreti

:: Maksimum 14 kişi, ortalama 10 kişilik küçük grup deneyimi

:: Tur esnasında Whatsupp Türkçe asistans hizmeti

:: Yurtdışı çıkış harcı 
:: Seyahat sigortası (20 Euro)
:: Sağlık sigortası
:: Programda belirtilmeyen transferler
:: Programda belirtilmeyen tüm yemekler 
:: Programda belirtilmeyen gezi ve etkilikler
:: Kişisel harcamalar ve bahşişler

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.

 

TUR HAKKINDA

● Bu tur sizi kültüre ve bölge halkına daha yakın kılmak için hazırlanmış bir ‘ yerel yaşam’ turudur.

 

● Bu tur sizi gideceğiniz ülkeye ve yerel halka diğer her şeyden daha fazla yaklaştıracaktır.

 

● Turunuz doğa yürüyüşü, ata binme, deveye binme gibi aktiviteler içerebilir.

 

● Bu tur, Global tur operasyon sistemine bağlı yetkili acentaları vasıtasıyla rezervasyon yapmış, tüm dünyadan gezginlerin katıldığı bir özel ilgi turudur. Rehberlik dili İngilizcedir.

 

 

DEEPNATURE SİZİ YURTDIŞI PLUS TURLARIMIZ İLE BULUŞTURUYOR!
 

Yurtdışı Plus turlarımızda global tur operasyon sistemine bağlı olarak oluşturulmuş tur paketleriyle, otantik konaklama opsiyonları ve yerel ulaşım araçlarının harika kombinasyonları ile dünyanın en etkileyici kültürlerini, geleneklerini ve doğa örneklerini sizin için sunuyoruz. Dünyanın farklı ülkelerinden acentalar vasıtasıyla rezervasyon yaptırmış misafirlerden oluşan turlarda farklı milletlerden katılım olmakta, rehberlik dili İngilizce olarak verilmektedir.

 

Turizm sektöründe 1999'dan bugüne hizmet veren DEEPNATURE TRAVEL güvencesi ile dünyanın pek çok ülkesine, 702 tur programı ve binlerce garanti depar tarihleri ile seyahat etme opsiyonunu sizlere sağlıyoruz. Türkiye'de yetkili genel satış acentesi olduğumuz bu tur ağına ait eşsiz programları transfer, uçak bileti ve Türkçe destek hizmetlerimizle beraber, deneyimli seyahat uzmanlarımız tarafından sizlere sunuyoruz.
 

 

Bambaşka Bir Seyahat Anlayışı!

—————————–

Çocuklarınız ile katılabileceğiniz Aile Turları, maceranın kalbine dalacağınız Aktif Turlar, rahatınızdan ödün vermeyeceğiniz Konfor  & Ugraded Turlar, yerel kültürü ister festivallerde, ister yerel ailelerin yanında, isterseniz o ülkenin lezzetlerini tadarak deneyimleyeceğiniz Özel İlgi Turları, yüzen seyahatleri size sunduğumuz Gemi & Cruise Turları ve Klasik – Standart Turlar gibi zengin seyahat seçenekleri ile istediğiniz konseptte seyahat etmenin keyfini çıkarmanızı istiyoruz!

 

 

%100 Garanti Depar

 

—————————

 

Tüm  turların hareket tarihleri garantidir! Turu aldığınız andan itibaren, turun dolması beklenmeden sizin için gerçekleşeceği kesindir. Hiç bir sebep dolayısıyla (kötü hava koşulları ve güvenlik dışında) turunuzu iptal etmiyoruz.

 

 

 

Tek Kişi Katılım Farkı Yok

 

—————————

 

Yalnız seyahat eden gezginleri ‘single konaklama farkı’ ile cezalandırmıyoruz! Çünkü tek kişi seyahat etmenin yalnız seyahat etmek olmadığını biliyoruz. Tur boyunca sizi hem cinsiniz bir gezgin ile aynı odada konaklatıyoruz. Böylece ‘single konaklama farkı’ ödemenize gerek kalmıyor.

 

 

Hayat Boyu Depozito Sistemi

 

—————————

 

Beklemediğiniz bir durum, erteleme ya da iptal yüzünden tura katılamayacak mısınız?

 

Hayat Boyu Depozito Sistemi sayesinde depozitonuzu katılacağınız bir sonraki tur için koruyoruz! Detayları şartlar kısmında okuyabilirsiniz.

 

 

7/24 Hizmet Garantisi

 

———————

 

Global bir seyahat ve otantik deneyim şirketi olmamızın farkı, bizimle seyahat edenlerin bize her an ve her yerde ulaşmak isteyebileceğini iyi anlamamızı gerektiriyor. Bu yüzden sizin için hizmetlerimizi 7 gün 24 saat sınırsız ve uzmanlarımızı her zaman ulaşıma hazır tutuyoruz.

 

 

Seçme Hakkı

 

———————

 

Size 125 ülkede, 702 farklı garanti tur programın sunuyoruz. Bununla beraber yüzlerce hareket tarihi, 9 farklı tur tipi, klasik – standart – kamp ve upgraded olmak üzere 4 farklı servis tipi sunuyoruz. Bu yüzden nereye, ne zaman, nasıl ve niye seyahat edeceğiniz size kalıyor ve biz sizi oraya, istediğiniz tarihte, dilediğiniz şekilde götürüyoruz!

 

 

Küresel Ağ

 

———————

 

Dışarıda kocaman bir dünya var! Türkiye Yetkili Satış Acentesi olduğumuz global tur operasyon sisteminine ait özel tekneler, araçlar, lodgelar ile baştan sona keyif dolu unutamayacağınız deneyimleri sizi sunuyoruz.


AMNL
 

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.