Villa Kaktüs

Moğolistan Çin Turu

9 GECE 12 GÜN (25 Eylül-6 Ekim 2019)

Deneyimli rehber eşliğinde Çin Moğolistan Turu. Uzman ekibimiz tarafından hazırlanmış essiz bir program.

$ 2.749’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Moğolistan Çin Turu
 
Buluşma : 24 Eylül 2019 Salı Saat : 16:00 
 
1.Gün: ISTANBUL – ULAN BATUR  //  25 Eylül 2019 Çarşamba
24 Eylül 2019 Salı saat 16:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşacağız. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 342 sefer sayılı uçağı saat 19.10’da  Ulan Batur’a hareket ediyoruz. ( Bişkek’de uçakta 1 saat 15 dakika bekleme olacaktır. Uçaktan inilmemektedir) Geceyi uçakta geçireceğiz.

2.Gün: ULAN BATUR // 26 Eylül 2019 Perşembe
Yerel saat 10:05’te Ulan Batur’a varış. Pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından panoramik şehir turuna çıkacağız. Sukhbataar meydanı, Cengiz  Kağan  anıtını, Ulusal  Tarih  Müzesi ve Moğolistan’ın en büyük tapınağı olan Gandan Manastırı görülecek yerler arasındadır. Ardından  Tsonjin-Boldog bölgesi Tuul nehri yakınlarında bulunan altın kamçı olarak da bilinen, 40 metre uzunluğundaki  Cengiz Han Atlı Heykelini ziyaret edeceğiz.  İnsan eliyle yapılan 100 harika arasında yer alan, Cengiz Han’ın doğum yeri olan doğuya bakan bu heykeli gördükten sonra  Zaisan Anıtı görmek için hareket edeceğiz. Tur bitimi otele transfer. Dileyen misafirlerimiz ile akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan Moğol Göçebelerin otantik yaşam tarzlarını daha yakından tanıyacağımız Mongol  Nomadic folklor  şovunu izleyeceğiz. Akşam üstü  otelimize varıyoruz ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Akşam Etkinliği Mongol  Nomadic folklor  şovu: 35 $ (kişi başı)

3.Gün: ULAN BATOR - ORHUN VADİSİ – KARAKURUM // 27 Eylül 2019 Cuma
Kahvaltımızın ardından bizi bekleyen özel 4x4 araçlarımız ile 360 km mesafede Orhun vadisinde bulunan Türk tarihinin Moğolistan coğrafyasındaki en büyük eseri olan  Bilge Han Anıt Kompleksine gidiyoruz, ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi yerel  bir restoranda alıyoruz. Sonrasında 1220 yılında  Cengiz  Han’ın oğullarından biri olan  Ögeday Kagan  tarafında kurulan Karakurum’a hareket ediyoruz. Karakurum, 140 yıl boyunca Moğol İmparatorluğuna başkentlik yapmış ve sonrasında Çin akınlarında yok olmuş  bir başkenttir. Tarihi  kayıtlara göre Karakurum İpek  yolu üzerinde bir çok kaşife, tüccara ev sahipliği yapmış tarihi bir bölgedir. 1586  yılında, gene Moğolistan’ın ilk Budist Tapınağı olan Erdenezuu Karakurum harabeleri yakınlarına kurulmaya başlamış ve bu manastırın birçok parçası bu harabelerden alınarak inşaatında kullanılmıştır. Günümüzde, Endenezuu halen Budistlere hizmet etmekte olup bir kısmı da müze  olarak hizmet vermektedir. Gezimizin sonrasında akşam yemeğimizi alacağımız ve gecelememizi gerçekleştireceğimiz Munkhtenger Ger kampına varıyoruz. Geceleme Kampımızda.

4.Gün: KARAKURUM - ULAN BATOR // 28 Eylül 2019 Cumartesi
Kahvaltımızı yapıyoruz ve sonrasında Ulan Batur’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi transferimiz esnasında yerel  bir restoranda alıyoruz otele varışın ardından serbest zaman.  Geceleme otelimizde.

5.Gün: ULAN BATOR – PEKİN // 29 Eylül 2019 Pazar
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle Ekstra olarak Bogh Khaan müze  kompleksi düzenlenecektir. Moğolistan’ın son kralı ve yaşayan 8. Buda’nın 20 yılını geçirdiği Boghd Han’ın Kışlık Sarayı gezilecektir. Öğle yemeğimizi turlar esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi Ulan Batur – Pekin uçuşu için havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Pekin’e varışın ardından otele transfer gerçekleşecektir. Konaklama Pekin otelimizde.
Ekstra Öğle yemekli Bogh Khaan müze  kompleksi: 25  $ (kişi başı)
 
6.Gün: PEKİN // 30 Eylül 2019 Pazartesi
Kahvaltının ardından Pekin şehir turuna başlıyoruz. Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Tur bitimi serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Akşam yemekli Muhteşem Çin Turu (Cennet Tapınağı+ Hutong turu + Pekin Ördekli Akşam yemeği) düzenlenecektir. Cennet tapınağı: 15. yy’da geleneksel Çin mimarisine göre dairesel olarak tamamen ahşaptan yapılan ve yapımında hiç çivi kullanılmadığı söylenen tapınak 3 kattan oluşmaktadır ve her katı bir imgeyi simgelemektedir.  Hutong turumuzda geleneksel Çin Mahallesini bisikletle gezme imkânına sahip olacağız. Hutong turunun ardından özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemek bitimi otele transfer. Konaklama Pekin otelimizde. 
Ekstra Akşam yemekli Muhteşem Çin Turu (Cennet Tapınağı+ Hutong turu + Pekin Ördekli Akşam yemeği): 100 $ (kişi başı)

7.Gün: PEKİN // 01 Ekim 2019 Salı
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle Ekstra olarak düzenlencek Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi turumuza katılabilirler. Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezildikten sonra dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi yapılacaktır. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman ve geceleme otelimizde.
Ekstra Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi turu: 90 $ (kişi başı)

8.Gün : PEKİN - XIAN // 02 Ekim 2019 Çarşamba
Sabah otelimizden ayrılıyor tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize check in yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Terra Cota turuna katılabilirler. Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış , 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan  Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak”  anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde  göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan akşam yemekli Tang Dynasty Show’una katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra Öğle yemekli Terra Cota turu:  90 USD (kişi başı)
Akşam Etkinliği Tang Dynasty Show (Akşam yemekli) :  60 USD ( Kişi Başı )

9.Gün : XIAN – ŞANGAY // 03 Ekim 2019 Perşembe
Kahvaltının ardından Xian şehir turu düzenlenecektir. Şehir turu esnasında Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami görülecek olan yerler arasındadır. Gezi ardından Öğle yemeğimizi lokal restaurantta alıp Şangay’a gitmek üzere havalimanına transfer oluyoruz.  Yerel havayollarının Xian – Şangay uçuşu ile varışımızın ardından otele transfer olacağız. Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz Akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan Akrobasi Show’una katılabilirler.
Akşam Etkinliği Akrobasi Show: 45 USD (kişi başı)

10. Gün: ŞANGAY // 04 Ekim 2019 Cuma
Kahvaltının ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini gezip ardından ünlü Nanjing Road caddesini keşfedeceğiz. Sonrasında Fransız mimarisinin bulunduğu Fransız bölgesi ile Asya’nın en yüksek, dünyanın ise en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını dışarıdan panoramik olarak göreceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam yemekli Şangay İncileri  (Jade Buddha Tapınağı, Yu Bahçesi  + Huangpu Nehri Tekne) turuna katılabilirler. Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Jade Buddha  Tapınağı’na (Zümrüt Buda Tapınağı) hareket ediyoruz. Ardından Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz. Sonrasında Huangpu Nehri Tekne Gezisine gerçekleştireceğiz. Kentin simgesi olan,  13 milyon nüfusa sahip bu büyük metropolün su ihtiyacını karşılayan Huangpu Nehrinde, tekne ile ışıklar altındaki Şangay’ı görecek keyifli vakit geçireceğiz. Akşam yemeğini tur esnasında yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Geceleme otelimizde.
Ekstra Akşam yemekli Şangay İncileri ( Jade Buddha Tapınağı, Yu Bahçesi  + Huangpu Nehri Tekne Turu) turu:  100 USD (kişi başı)

11. Gün: ŞANGAY -  ISTANBUL // 05 Ekim 2019 Cumartesi
Kahvaltının ardından otelimizden check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu edene misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu’na katılabilirler. Geleneksel özelliğini korumuş Çin’in Venedik’i olarak bilinen ‘’Su Köyü’’ Zhujiajiao'’’da geçmişi 1700 sene öncesine dayanan şehrin merkezinde iç içe geçmiş kanallarında tur yaparken geleneksel Çin hayatına yakından tanık olacaksınız. Gezi sırasında öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp sonrasında havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Bilet ve check in işlemleri sonrası İstanbul için hareket edeceğiz. Geceyi uçakta geçiriyoruz. 
Ekstra Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu: 95 USD (kişi başı)

12. Gün: İSTANBUL // 06 Ekim 2019 Pazar
Yerel saat ile 05.20’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir****

KONAKLAMALAR

Ulan Batur: Holiday Inn 4* vb.
https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/ulaanbaatar/ulnss/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-HI-_-MN-_-ULNSS

Karakorum: Munkh Tenger Ger ** vb.
 
Pekin: Beijing Great Wall Hotel 5* vb.

Xian: Wyndham Xinxing Hotel 5* vb.
http://dayshotelxian.com/

Şangay: Ambassador Hotel 4* vb.
http://www.jichenhotel.com/english/   
 
(Ger:  Geleneksel Moğol Çadırı)
 
EKSTRA TUR PAKETİ-1 (Opsiyonel)
Akşam yemekli  Muhteşem Çin turu
Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi Turu
Öğle yemekli Terrecota turu
Akşam yemekli Şangay İncileri
Öğle yemekli Asya'nın Venediği ZhujiajiaoTuru
Tur Öncesi Toplu Alımda 475 $ Yerine 435 $

EKSTRA TUR PAKETİ-2 (Opsiyonel)
Akşam yemekli  Muhteşem Çin turu
Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi Turu
Öğle yemekli Terrecota turu
Tur Öncesi Toplu Alımda 280 $ Yerine 260 $

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.749 Ek yatak$ 2.749 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.199 Çocuk fiyatı$ 2.699

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul- Ulan Batur / Şangay - İstanbul  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Yerel havayolları ile Ulan Batur – Pekin ve Xi’an – Şangay tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Pekin – Xi’an arası ekonomi sınıfı tren bileti
:: Havalimanı vergileri
:: Ulan Batur’da  4* Otelde 2 gece konaklama
:: Karakurum’da  Kampta 1 gece konaklama
:: Pekin’de 5* Otelde 3 gece konaklama
:: Xian’da 5* Otelde 1 gece konaklama
:: Şangay’da 4* Otelde 2 gece konaklama
:: Sabah Kahvaltıları
:: Karakurum’da 1 adet öğle ve akşam yemeği,
:: Xian’da 1 adet öğle yemeği,
:: Ulan Batur ve Karakurum şehir turu
:: Cengiz Han Atlı Heykeli gezisi
:: Bilge Han Anıt Kompleks gezisi
:: Pekin panoramik şehir turu (Tiananmen meydanı, Yasak şehir)
:: Xian panoramik şehir turu
:: Şangay şehir turu (Bund bölgesi, Nanjing road, dışarıdan Oriental Pearl TV binası ve Fransız bölgesi)
:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
:: Tüm şehirler arası transferler
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
:: Çin Vize Ücreti (İstanbul için kişi başı 180 USD, İzmir ve Ankara’dan başvuru için ise kişi başı 200 USD)
:: Ekstra turlar
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
:: Kişisel harcamalar
:: Fazla bagaj ücretleri

BU TURA KATILIM İÇİN ÇİN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Moğolistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir.

Çin için Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Tüm (yeşil pasaport da dahil) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadır. Yeşil pasaportlu olmayan misafirlerin çin vizesi için başvurdukları zaman, pasaportlarında en az bir kez yurt dışına çıkmış olmaları gerekmektedir (vizeli ya da vizesiz bir ülke olabilir). Pasaportunda bir kez bile yurt dışına çıkışı olmayan birine Vize başvurusu kabul edilmemektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Sağlık
Çin’e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.
 
Vize Bilgileri
-Moğolistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir.
Çin için Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Tüm (yeşil pasaport da dahil) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadır. Yeşil pasaportlu olmayan misafirlerin çin vizesi için başvurdukları zaman, pasaportlarında en az bir kez yurt dışına çıkmış olmaları gerekmektedir (vizeli ya da vizesiz bir ülke olabilir). Pasaportunda bir kez bile yurt dışına çıkışı olmayan birine Vize başvurusu kabul edilmemektedir.

 

Gezi Zamanlaması
Çok büyük bir yüzölçümüne sahip Çin’de iklimler bölgeden bölgeye değişiklik gösterse de genel olarak dört mevsimin görüldüğü bir ülke olduğunu söylemek mümkündür. Ülkede yazlar son derece nemli geçer bu nedenle sıcaklıklar olduğundan fazla hissedilir. İlkbahar ve sonbahar ise ılık havası ile idealdir.

 

Uçuş Süreleri
-Türk Havayolları ile İstanbul - Ulan Batur'a uçuş süresi yaklaşık olarak 10 Saat’tir. Bu uçumuzda uçağımız Bişkek’te  ortalama 1 saat 15 dakika bekleme yapacaktır.
-Yerel Havayolları ile Ulan Batur - Pekin arası uçuş ise 1,5 saattir.
- Türk Havayolları ile Şangay - İstanbul arası uçuş süresi ise 12 saattir

 

Para Birimi
Çin’in para birimi Yuan’dır. Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz. 1 USD = yaklaşık 6 Yuan Nepal Rupisi, 1 Euro = yaklaşık 8 Yuan

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Çin arasında 6 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Çin’de saat 18.00’dir.
Yaz döneminden bu fark +5’dir. ( Moğolistan – Çin saat dilimi Türkiye’den ileridir )
 
Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 
Yemek Kültürü
Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler “dumpling”, tatlı hardal sosları ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz. Moğolistan ise Moğol yemekleri ana hatlarıyla dört bileşenden oluşuyor: et, un, patates ve süt ürünleri. Et haşlanıp özellikle tüm yağı ile birlikte tüketiliyor.
 
Elektrik
Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır Adaptör gerekecektir. Moğolistan’da 230 Volt elektrik C,E tipi ikili ve üçlü prizler kullanılmakladır.

 

Alışveriş
Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz. Moğolistan’da ise daha çok yerel Moğol giysi, şapka ve hediyelik eşyaları alınabilir.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 1 yorum var.

Tur programının akışından ve özellikle rehberimiz Murat Bey e çok teşekkür ederiz . Rehberimiz hem bilgilendirme hem de tur akışının yönetiminden çok memnun kaldım .
Güzin

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive