Villa Kaktüs
 • Meksika Cancun Küba Turu
 • Meksika Cancun Küba Turu
 • Meksika Cancun Küba Turu
 • Meksika Cancun Küba Turu
 • Meksika Cancun Küba Turu

Meksika Cancun Küba Turu

9 GECE 10 GÜN (24 Mart, 11 Nisan, 24 Nisan, 15 Mayıs, 15 Haziran, 20 Ağustos, 20 Eylül, 3 Ekim, 19 Ekim, 15 Kasım ve 3 Aralık 2018 hareketle)

Uzman ekip tarafından hazırlanmış, deneyimli rehber eşliğinde 2018 Meksika Cancun Küba Turu

€ 1.899’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Meksika Cancun Küba Turu
 
1.Gün İSTANBUL-PARİS- MEKSİKA SICAKKANLI DOSTLARIN ŞEHRİ
Yolculuğumuza Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalindeki kontuarımız önünde buluşarak başlıyor, Air France/KLM Havayollarının uçuşu ile Parise hareket ediyor ve varışımızı takiben bağlantılı uçuşumuz ile Mexico Cityye devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Mexico Cityye varışımız ile otele transfer ediliyoruz. Mexico City, Orta Amerika egemenliği altında olan yerin yani Meksikanın yönetim merkezi olan şehirdir, baş kentidir. Mexico City bir de bağımsız ülkeler ülkesi olan Meksikanın 31 bölgesinden biridir. Mexico Şehri, Meksikanın en büyük ayrıca en şöhretli şehri olmasının yanı sıra da ortak devletin en yoğun ilidir. Mexico Cityde bir yerin yerlisi olmuş, mütemekkin olarak oturmuş olan ve yerleşik olarak kalan insan sayısı yaklaşık olarak 21.2 milyon dolaylarındadır. İlk akşamımızda, arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği, geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı ndaki yemekli şova katılabilirler. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün MEKSİKA
Erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası Mexico Cityde şehir turuna başlıyoruz. 1300lü yıllarda Aztekler tarafından birbiri ile bağlantılı 5 gölden biri ve en büyüğü olan Texaco Gölü üzerine kurulmuş ve 15. yüzyıla kadar Meksika İmparatorluğunun başkentliğini yapmış olan Mexico City, Aztek Uygarlığı ve eski dönemlerin olduğu kadar günümüzün de modern sanat ve mimarinin merkezi, politika, kültür, eğitim ve finans açısından da ülkenin merkezi konumundadır. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Mexico City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol unvanına kavuşmuştur. Şehir turumuz sırasında Azteklerden bugüne kadarki tarihsel süreçte sürekli farklı amaçlar ile kullanılan, kimi zaman engizisyon mahkemesine kimi zaman ise seyyar satıcılara ev sahipliği yapan ancak bugün sömürge tarihinin beyni sayılan Zocalo Meydanı, Amerika Kıtasının en büyük ve en eski katedrali olma özelliğine sahip olan Metropolitan Katedrali, Azteklerden bugüne mimari yapısı çok az değişime uğramış olan Ulusal Saray göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Şehir turumuz sonrasında otele dönüyoruz ve öğleden sonra Mexico City yi kendi frekansımız ile keşfetmek için serbest zaman ayırıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin önereceği yerel restoranlarda ünlü Meksika tacoslarını tadabilirler. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün  MEKSİKA AZTEKLER - FEDAKAR AY & GÜNEŞ TANRILARI 
Sabah kahvaltısının rehberimizle birlikte düzenleyeceği Teotihuacan Piramitleri gezimiz başlıyor. Gezimizde Azteklerin toplum ve kültür mirasını yansıtan zamanın en büyük MEZO Amerikan kenti görülecektir . Azteklerin klasik mimari yapısına göre düzenlenmiş olan şehrin ortasından geçen güney kuzey eksenindeki Ölüler Yolu La Calzada de los Muertos bir tören yolu görevi görmüştür. Ölüler yolunun güney ucunda (AY PİRAMİDİ-PIRAMIDE DE LA LUNA ) yer almaktadır . Yolun iki yanı Ayın platformları ve farklı yapıların kalıntıları ile çevrilidir. Kuzey ucu henüz keşfedilmemekle birlikte doğu ucunda devasa “GÜNEŞ PİRAMİDİ- “PİRAMİDİ DEL SOLE” yer almaktadır. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, kimler tarafından kurulduğu ve neden aniden terk edildiği halen gizemini koruyan esrarengiz Teotihuacanda, Aztek varoluş öykülerinde mitolojik öneme sahiptir . Rivayete göre en başta karanlık ve sessizlik VARMIŞ, bu yüzden tüm Tanrılar bir araya gelerek büyük bir şenlik ateşi yakmışlar. Güneş ve Ayın yaratılması için Kurban seçilen 2 Tanrının ateşe atlaması gerekiyormuş. Ateşe ilk atlayan Tanrı güneş olmuş, 2.ci Tanrı AY olmuş - AY ve GÜNEŞ dönmeye başlamayınca Tanrıların hepsi kendilerini ateşe atmışlar. Böylece GÜNEŞ ve AY dönmeye başlamış Teotihuacan daki GÜNEŞ ve AY Piramidlerinin adı bu öyküye dayanmaktadır. SİZCE DOĞRU OLABİLİR Mİ - NEDEN OLMASIN ? Bu platformda ayrıca Quetzalcoatl Tapınağı ve Kelebekler Sarayı, Jaguar Tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Gizemli bir hikayenin etkisinde turumuzu sonlandırıp otelimize dönüyoruz.
 
4. Gün MEKSİKA - CANCUN
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve havalimanına transfer ediliyoruz. Interjet Havayollarının uçuşu ile Karayip Denizinin en güzel kıyılarına sahip olan Cancuna hareket ediyor ve varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak otele transfer ediliyoruz. Yucatan Yarımadası üzerinde bulunan ve halk arasında Meksika nın Karayipleri olarak bilinen Cancun, Maya dilinde "Yılanların Yuvası" anlamına gelmektedir. Masmavi denizi, bembeyaz incecik kumlu plajları, güneşi, eğlencesi, alışveriş mağazaları ile yılda 4 milyon turisti çeken Cancun gerçekten bu ilgiyi fazlası ile hak eden bir destinasyon olarak yolculuğumuzda parıldıyor. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün  CANCUN - CHİCHEN ITZA MAYA TURU - CANCUN
Erken saatlerde alacağımız kahvaltımız sonrası Cancun da serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Chichen Itza Antik Şehri turuna katılabilirler. Dünyanın Yeni 7 Harikası Listesinde ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Chichen Itza, 300 hektarlık bir alanı kaplayan devasa büyüklükteki piramitlerin yer aldığı antik bir şehir olma özelliğine sahiptir. Chichen Itza, Meksikanın Yucatán Yarımadasında, Valladolid ve Mérida arasında yer alan, Kristof Kolomb öncesi dönemde kurulmuş bir İtza Maya kentidir. Milattan sonra 4. ve 10. yüzyıllar arasında, Maya Uygarlığının en güçlü olduğu dönemde burasının da aynı güçte bir dini merkez olarak kabul edildiği bilinmektedir. Sonrasında ise Toltekler bu kenti Mayalardan alıyor ve Mayalar da 17.yüzyıl sonlarına kadar dağlarda yaşayan kabileler halinde kalıyorlar. Maya dilinde Chichen Itza “Itzaların Kuyusunun Ağzı” anlamına gelmekte olup, buradan da anlaşılacağı gibi Itza, başka bir yerli kabilenin varlığını işaret etmektedir. Turumuz boyunca Chichen Itzada yer alan piramitlerin dışında salyangoz şeklindeki Caracol denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChaacMoola kurban edilmiş bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu Cenotede yer almaktadır. Turumuz esnasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve Cancun a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
6. Gün  CANCUN - HAVANA- BUGÜNDEN DÜNE YOLCULUK TURU DAHİL
Kahvaltı sonrası serbest zaman ayırıyor ve rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel havayolları ile Havanaya hareket ediyor ve varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak Amerikan arabalarına sıkça rastlayacağınız, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip Havana turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, geziyor yerel otantik restoranımızda doğal ve organik yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Ispanyollar tarafından kurulan kentin ilk ismi olan San Cristobal de la Habana sonradan La Habana olarak kisaltilmis olan şehir de geçmişin izlerini takip etmeye devam ediyoruz göreceğimiz yerler Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesini olacaktır. San Cristobal de la Habanadan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuzda göreceğimiz yerleri tekrar dikkatinize sunmak isteriz modern Havana , artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesinden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı ... Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Barı ünlü Ernest Hemingwayi hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCOnun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz. Bu aksam Küba nın devrimci özgür şehrinde 60 lı yılların görkemini taşıyan meşhur "Tropicana Show"da yemek ve Showu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu dünyaca meşhur Cabaret Show u kalabalık bir dans ve müzik kadrosu ile bizlere unutulmaz bir gece yasatacak; Küba dansları ve müzikleri ile içimizi ısıtacak. Geceleme otelimizde.
 
7. Gün HAVANA-SANTA CLARA -CHE GUEVERA (CHE GUEVERA ANITI) VARADERO
Sabah kahvaltı sonrasında Kübanın İnsanlık tarihinin devrimin ve tüm dünya devrimlerinin en romantik sembolü CHE GUEVERAnın anıtını ve hüzünlü hikâyesini yaşamak için Santa Claraya doğru yola çıkıyoruz. Santa Clarada ilk durağımız devrimin kaderini değiştiren vagonların bulunduğu yer. Çünkü Santa Clarada yaşananların canlı tanıkları buradaki vagonlar. Devrim sırasında Batistaya vurulan en büyük darbe Che Guevaranın emrindeki askerlerin silah yüklü treni ele geçirmeleri ve kendilerinden sayıca fazla olan Batista askerlerini tutsak almalarıyla yaşanmıştır. Turumuz Chenin anıtını ziyaretle devam ediyor içerde Che Guevera ve 38 arkadaşının mezarları bulunan bu anıtı görmeden ve Cheye selam vermeden Kübayı gezdim demek olur mu? Mezar odasında Castronun 1997de yaktığı ateş günümüzde hala yanmakta ve Che nin özel eşyaları bulunmaktadır. Santa Clara turumuzu Comite Provincial binasının önündeki muhteşem bir işçilikle yapılmış Che Guevara heykelinin önünde hikâyesini dinleyerek sonlandırıp Havana ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
8. Gün HAVANA -PINAR DEL RIO & PURO FABRİKASI & VİNALES VADİSİ
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleneceği Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. 1492 yılında Cristof Colombun burayı gördüğünde "İnan gözünün görebileceği en güzel yer" dediği vadide tam gün sürecek turumuzda Küba yerlilerinin (Kızılderililerin) uzunca süre yasadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış büyük bir yeraltı mağarası olan Cueva del Indioyu önce yürüyerek, ardından da küçük sandallarla gezeceğiz. Mağara çıkısında karşılaşacağınız şelale ve 100 metreden yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan Mural de la Prehistoria sizleri şaşırtacak UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisine hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rioya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisinin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havanaya geri dönüyoruz. Konaklama Havanadaki otelimizde. Aksam program yapmak isteyen misafirlerimize Kübanın ünlü Casa de la Musikarlarının en iyisi olan Miramar ı deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. Geceleme otelimizde.
 
9. Gün HAVANA / TAM GÜN SAĞLIK SIHHAT-DAHİL
Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Trinidad turuna katılabilirler. Sadece Havanada bulabileceğiniz ALİCİA KREMİ (özel plasentadan üretilen ) SEDEF VE VITILIGO hastalıklarının kesin çözümü olarak tavsiye edilen özel yapım solüsyonları bulabileceğiniz botanik eczaneleri ve eski Havana bölgesinde müzisyenler eşliğinde dans edebilir ve içimizdeki neşeyi Kübalı dostlarımızla paylaşabiliriz. Alışveriş - Dans - Mutluluk VİVA KUBA! Akşam saatlerinde bu güzel LATİN MACERA mızı sonlandırıp ülkemize geri dönüş yolculuğu için havaalanına transferimiz gerçekleşiyor.
 
10. Gün PARİS - İSTANBUL
Bir önceki akşam başlayan yolculuğumuz ertesi gün öğleden sonra İstanbul da sona eriyor.
 
Not: Meksika Cancun Küba Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Meksika Cancun Küba turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Meksika Cancun Küba Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Meksika Cancun Küba Turu için doğru adrestesiniz.
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.999 Ek yatak€ 1.999 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.749 Çocuk fiyatı€ 1.979
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.899 Ek yatak€ 1.899 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.649 Çocuk fiyatı€ 1.879
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.899 Ek yatak€ 1.899 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.649 Çocuk fiyatı€ 1.879
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.899 Ek yatak€ 1.899 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.649 Çocuk fiyatı€ 1.879
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.099 Ek yatak€ 2.099 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.849 Çocuk fiyatı€ 2.079
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.099 Ek yatak€ 2.099 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.849 Çocuk fiyatı€ 2.079
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.099 Ek yatak€ 2.099 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.849 Çocuk fiyatı€ 2.079
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.899 Ek yatak€ 1.899 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.649 Çocuk fiyatı€ 1.879
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.899 Ek yatak€ 1.899 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.649 Çocuk fiyatı€ 1.879
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.999 Ek yatak€ 1.999 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.749 Çocuk fiyatı€ 1.979
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.899 Ek yatak€ 1.899 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.649 Çocuk fiyatı€ 1.879
Ödeme seçenekleri

- Air France/KLM Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
- Programda belirtilen Havana şehir turu - Meksika şehir turu ve transferler
- 3 gece Mexico City / 2 Gece Cancun / 3 Gece Havana da ekonomik ve konforlu
otellerde oda ve kahvaltı dahil konaklama
- Mexico City şehir turu dahil
- Mexico Citiy de Tam gün Piramitler - Teotihuancan Quetzalcoati Tapınakları turu
- Küba şehir turu
- Santa Clara - Che Guavera Anıtı turu tam gün
- Havanada Sağlık Turu
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Zorunlu Seyahat Sigortası

 

-Küba Vize ücreti 55 € (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
-Ekstra Turlar
-Meksika Vizesi (Yeşil Pasaport sahipleri için 65 EURO dur. Parmak izi alınarak 1 günde çıkartılmaktadır. Normal Pasaport sahipleri ve de ABD vizesi olanlar Vizesiz seyahat ederler. Normal Pasaport sahipleri için Online form doldurup 5 dk da giriş kağıdını şirketimiz temin etmektedir -Ücretsiz)
- Öğle ve akşam yemekleri
-Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)
-Turun yerel servisleri - rehber - kaptan ve oteller için Kişi Başı 80.-EUR (Bahşiş turun 1. günü rehberiniz tarafından havalimanında toplanacaktır)

BU TURA KATILIM İÇİN EN AZ 6 GEÇERLİ PASAPORT, MEKSİKA VİZESİ VE KÜBA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

EKSTRA TURLAR

Chichen Itza Turu:180 EUR
Kukulkan Piramidi, Chac Mol Tapınağı, Bin Kolonlar Geçidi, Oyun Sahası bu gezide göreceğimiz yerlerdir. Bu gezide ayrica bölgenin yer altı sularının açığa çıktığı büyük bir deliği (Ik Kil Cenote) görüp burada yüzme fırsatı yakalayacağız.

Pinar Del Vinales Turu: 125 EUR
1492 yılında Cristof Colombun burayı gördüğünde “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer” dediği vadide tam gün sürecek turumuzda, tütün tarlalarını gezecek ve doğuşundan itibaren bir Puronun hikâyesini dinleyeceksiniz. Ressam Leovigildo Gonzalese ait olan ve kayalara yapılmış dünyanın en büyük duvar resmini göreceğiz.

Tropicano Show:130 EUR
Dünyaca ünlü kabaret Showunda kalabalık bir dans ve müzik kadrosu bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

 

 

TUR

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Dakiklik, seçilen rehber, seçilen oteller ve tur programı çok iyi idi. Güven veren tur. Viva DEEPNATURE!!!
Emir

4-12 Temmuzda yapılan tur programında her şey yerinde ve güzeldi. Özellikle rehberimiz Tolga Bey turumuzu daha da güzelleştiren en önemli unsurdu. Kendisine ayrıca teşekkür ederim.
Aydoğan

4-12 Temmuzda yapılan tur programında her şey yerinde ve güzeldi. Özellikle rehberimiz Tolga Bey turumuzu daha da güzelleştiren en önemli unsurdu. Kendisine ayrıca teşekkür ederim.
Cenk

Çok güzel bir turdu, rehberimiz özellikle çok bilgili ve canayakındı. Küba turumuz dolu dolu ve eğlenceli geçti.
Seniha

Turumuz olabildiğinden fazlaca güzel geçti. Küba bambaşka bir yer ve rehberimizin de yönlendirmeleriyle çok güzel gezdik. Özellikle rehberimizden memnun kaldım.
Zeynep

Turumuz olabildiğinden fazlaca güzel geçti. Küba bambaşka bir yer ve rehberimizin de yönlendirmeleriyle çok güzel gezdik. Özellikle rehberimizden memnun kaldım.
Makbule

Akşam yemeklerini otelde yapmak yerine, yerel restoranlarda yenilmesi daha iyi olur. Gezi programı başarılı idi. Rehberimiz Gökhan Bey'den çok memnun kaldım. Grup üyelerimiz de çok iyi idi. Teşekkür ederiz.
Ertunç

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive