Villa Kaktüs
  • Macahel Şavşat Turu
  • Macahel Şavşat Turu
  • Macahel Şavşat Turu
  • Macahel Şavşat Turu
  • Macahel Şavşat Turu

Macahel Şavşat Turu

6 GECE 7 GÜN

Macahel turu Deepnature farkıyla... Macahel turlarında 18 yıllık deneyim. Macahel, Şavşat, Karagöl'ü kapsayan 6 gece 7 günlük Macahel yayla turları. Bu keyifli programda Düşler Vadisi Macahel de tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor.

₺ 1.995’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Macahel Şavşat Turu

1. Gün Pazar: TRABZON, MENÇUNA ŞELALESİ, ŞAVŞAT
Macahel Şavşat Turu için rehberimiz sizi 09:30'da Trabzon Havaalanı‘nda karşılayacak. Eşyalarınızı aracımıza yerleştirdikten sonra sahil yolundan ilerleyerek Hopa – Cankurtaran Geçidi – Borçka üzerinden Şavşat yoluna giriyoruz. Bugünkü yolculuğumuz biraz uzun sürecek fakat Doğu Karadeniz’in en önemli ve özgünlüğünü korumuş yerlerinden biri olan Şavşat’ı göreceğiz. Ancak yol üstünde de uğrayacağımız yerler var. Çifteköprü ve Mençuna Şelalesi. Artvin’in Arhavi ilçesine vardıktan sonra içeriye doğru girerek Mençuna Şelalesi’ne doğru ilerliyoruz. Yol üstündeki Çifteköprü’yü de ziyaret ettikten sonra şelaleye varıyoruz. Burayı fotoğraflayıp aynı yoldan geri dönüyoruz ve Arhavi’de öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Şavşat’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Şavşat’ın en önemli özelliği merkezden hangi yöne giderseniz gidin veya rastgele bir yolu takip edin mutlaka hoşunuza gidecek, doğal veya yerel özellikleri ile sizi büyüleyecek bir yere ulaşmanızdır. İki gün boyunca buradayız, sürprizlere hazırlıklı olun. Akşam yemeği otelimizde.

2. Gün Pazartesi : ŞİRATA GÖLLERİ, ŞAVŞAT KARAGÖL,TİBET KİLİSESİ, ŞAVŞAT
Bugün çok uzun yürüyüşümüz yok ama manzarası ve doğası muhteşem bir parkurda yürüyeceksiniz. Sabah alacağımız kahvaltının ardından 45 dakikalık araç yolculuğu ile Şavşat’ın en büyük köyü olan Pınarlı Köyü‘nden geçerek Fevzi abi ve Nazire ablanın muhteşem köfte ve garnitürlerini yiyeceğimiz Balıkgöl’e varıyoruz. Küçük bir çay molasından sonra yürüyüşe geçiyoruz. Yürüyüşümüz ilk etapta biraz dik gelebilir ama çok uzun sürmeyecek merak etmeyin:) Arsiyan Dağı’nın eteklerinde yükselerek göreceğimiz iki yanlı manzara muhteşem. Zaman zaman yok olmaya yüz tutmuş kağnı arabası izlerini takip ederek ilerleyeceğimiz patika bizi Şirata Gölleri‘nin ilki ve küçüğü olan göle çıkaracak. Gittiğimiz mevsime göre su seviyesi değişen gölün rengi beklemiş yoğurt suyuna benzediği için bu ismi almış, yüzmek serbest. (Gürcüce). Hemen ilerisindeki ikinci ve ismi Büyük Şirata olan göl temmuz ağustos aylarında çok alçalıyor. Eğer şanslı isek ortamın bakirliğinden yararlanan angut kuşlarını görebiliriz. Yürüyüşümüze yokuş aşağı devam ederek tekrar Balıkgöl’üne ulaşıyoruz. Göl manzaralı tesiste ev yapımı yemeklerimizi yedikten sonra  Şavşat Karagöl’e doğru harekete geçiyoruz. Biraz araç biraz yürüyüş ile Karagöl’e varacağız. Karagöl’de varış saatimize göre mola vereceğiz. İsteyenler kayık kiralayarak göl üstünde keyif yapabilirler. Aracımız ile yol üstündeki Tibet Kilisesi’ne uğrayacağız. Yıkmak için çok uğraşmışlar ama çatısı hariç hala dim dik ayakta duruyor. Ardından bugünkü gezimizi sonlandırıp otelimize geri dönüyoruz. Belki gece yıldızları seyretmeye sizi seyir terasına götürürüz. Ne dersiniz ? :)

3. Gün Salı : DÜZENLİ KÖYÜ, HANLI KÖY, AŞIKLAR TEPESİ GÜNBATIMI
Kahvaltının ardından Avcala Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Yürüyüş boyunca her an bize ayrı bir fotoğraf sunacak. Düzenli Köyü’nden başlayan orta zorluktaki bu yürüyüşümüzün ilk etabı yaklaşık 3 saat sürecek ve Avcala Yaylası’nda sonra erecek. Yaylada alacağımız öğle yemeğinin ardından ikinci etaba geçiyoruz. Bu kısımdaki yürüyüşümüz ise yaklaşık 2 saat sürecek Hanlı Köy’de sona erecek. Yürüyüşün ardından dönüşe geçiyoruz. Ancak hemen otele gitmek yok. Öncesinde Sahara’daki Aşıklar Tepesi’ne çıkıp günbatımını seyrediyoruz. Sonrasında otelimize geçip akşam yemeğimizi alıyoruz.

4. Gün Çarşamba : MADEN KÖYÜ, SAKORİYA YAYLASI, LEKOBAN YAYLASI, NAÇADİREV GÖLÜ, MACAHEL, MARAL KÖYÜ
Otelimizden ayrıldıktan sonra Macahel Vadisi’ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Maden Köyü, ahşap evlerden oluşan köy özgünlüğünü hala koruyor. Burada fotoğraf molası verdikten ve köy içinde gezindikten sonra Sakoriya Yaylasına doğru yolumuza devam ediyoruz. Sakoriya, Pokut yaylasına benzer bir konumda, vadiye hakim bir noktada. Evler özgün mimaride ve çok güzel poz veriyorlar. Çok fazla ev yok, iyi ki de öyle… Buradan sonraki durağımız Lekoban Yaylası öğle yemeğimizi burada alacağız. Yayla Macahel ve Şavşat arasındaki geçidin biraz aşağısında kalıyor. Güzel yöresel yemekleri yedikten sonra buradan ayrılıp geçide doğru yola devam ediyoruz. Geçidin adı biraz zor ‘’İndatsminda Geçidi’’. Geçitte verilen manzara molasının ardından çok yakındaki Naçadirev Gölü’ne gidiyoruz. Yaklaşık 10 dakikalık yürüyüşle ulaşılan gölde yüzmek için vaktimiz var. Mayo havlu yanınızda olsun yani. Gölden sonra Macahel Vadisine girmiş olacağız. Yolculuğumuzun sonunda gece konaklayacağımız tesise varıyoruz. Macahel günleri başlasın.

5. Gün Perşembe : GORGİT YAYLASI, ANIT ORMAN
Bugünkü programımızda Gorgit Yaylası var. Toplam yürüyüşümüz anıt ormanlar içindeki patikadan 4.5 saat kadar sürecek.
Sabah Maral’ın eşsiz manzarasına karşı kahvaltınızı yaptıktan sonra enerjimizi toplayıp aracımızla yürüyüşe başlangıç noktasına gidiyoruz. Parkur üzerinde Gürcü Köyleri, yaşlı Anıt Ormanları göreceğiz. En son nokta Gorgit Yaylası.
Yürüyüşe hafif bir eğimle başlıyoruz ve bu hafif eğim uzunca bir süre devam edecek. Anıt ormanın içinden geçtikten sonra patika yaylaya kadar biraz dikleşiyor. Kısa molalarla rahatlıkla yürüyebileceğiniz bir parkur. Dereyi geçtikten sonra yaylaya çok az kaldı demektir. Sonra Gorgit’e varıyoruz.
Burası 1700 metre yükseklikte Karçal Dağı’na bakan ve halen yaşayan bir yayla, önünde çok geniş bir çimenlik alan ve bu alanın ortasında kocaman bir ağaç var. Tam gölgesinde uzanıp yorgunluk atılacak bir yer. :) Vaktimiz kalırsa yarım saatlik yürüyüşle isimsiz şelaleye gidiyoruz. Yaylaya yanımızda getirdiğimiz kumanyamızı yedikten sonra araçtan ayrıldığımız noktaya yine aynı yoldan dönüyoruz. Pansiyonumuzda akşam yemeğimizi aldıktan sonra uykumuz gelene kadar pansiyon sahipleri ile yapacağımız samimi muhabbette Macahel hakkında yerel ağızlardan bilgi edineceğiz.

6. Gün Cuma: İREMİT, KAYALAR, DEREDE YÜZME
Bugünkü Macahel gezimizde İremit’ten Kayalar Köyü’ne vadi içinde yürüyeceğiz. Eski bir ahşap köprüden başlayan yürüyüş kullanılmayan toprak yoldan yükselerek devam ediyor. Yüksek çam ve gürgen ağaçları arasında geçen yürüyüş sırasında Macahel’in diğer köylerini hatta Gürcistan tarafını da göreceksiniz. Yaklaşık 500 metre irtifa kazanacağımız yürüyüşün süresi 3 saat. Tepe noktada konumlanmış Kayalar Köyü manzaranın zirve yaptığı yer. Burada biraz mola verdikten sonra ( tüm grup isterse yürüyüş uzatılabilir) dere kenarına gidiyoruz.
Hep yayla hep yürüyüş olmaz biraz da keyif yapmak lazım diye düşünüyoruz:) Rahatlıkla yüzebileceğiniz hatta kayalardan atlayabileceğiniz dere kenarına gideceğiz. Öğle yemeğimizi de burada barbekü sucuk olarak alacağız. Daha sonra pansiyonumuza dönüyoruz.

7. Gün Cumartesi: MARAL ŞELALESİ, CAMİLİ KÖYÜ, KARAGÖL, DÖNÜŞ
Sabah kahvaltımızın ardından Maral Şelalesi yürüyüşümüz başlıyor. Maral şelalesi, Türkiye‘nin tek kırımdan dökülen en yüksek şelalesidir. 63 metrelik Maral Şelalesi’ni yukarıdan seyredebileceğiniz gibi rehberle beraber dik patikayı inip çıkmayı göze alanlar şelalenin altında yüzme şansı da yakalayabilirler. Şelale gezisinin ardından Maral Köyü’ndeki ev pansiyonumuza geri dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Camili Köyü Mcahel’deki son ziyaret noktamız. Köyü gezip,  köy camisi ve ahşap mimarisini fotoğrafladıktan sonra Trabzon Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Bu yolculuk sırasında yolumuzdan biraz saparak Borçka Karagöl’ü ziyaret ediyoruz. Bir heyelanın bu kadar güzel bir sonuç vermesi şaşırtıcı. 19. yy başlarında Klaskur Yaylası yakınlarındaki bir tepede oluşan heyelan Klaskur Deresi’nin önünü kapatmış ve bu tabiat parkı statüsündeki göl oluşmuş. Karagöl ziyaretinden sonra havaalanına doğru yola çıkıyoruz. 17:00'de Trabzon Havaalanına varış ve Macahel Şavşat Turu sonu. Bir başka gezimizde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz..

NOT: Konaklanacak otel ve pansiyonların durumuna göre program tersten de başlatılabilir.

Not:  Macahel Şavşat turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL Macahel Turu uzmanıdır. 18 yıllık deneyimimizle hazırladığımız Macahel Batum turu programları, katılımcılarına yayla turu uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Macahel turu için doğru adrestesiniz.                    

ÖDEME SEÇENEKLERİ
(İKİ / ÜÇ KİŞİLİK ODADA KONAKLAMALI KİŞİ BAŞI TUR FİYATI- TEMMUZ AGUSTOS VE BAYRAM DÖNEMLERİ HARİÇ)
Anlaşmalı kartlara 4-5 taksit 1715 TL
Anlaşmalı kartlara 6-7 taksit  1785 TL
Anlaşmalı kartlara 8-9 taksit  1855 TL
 
(Anlaşmalı kartlar: World, Bonus, Axess, Wings, Adios, Fish, Miles&Smiles)

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.995 Ek yatak₺ 1.995 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.420 Çocuk fiyatı₺ 1.596
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.995 Ek yatak₺ 1.995 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.420 Çocuk fiyatı₺ 1.596

:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: 6 gece pansiyonda konaklama
:: Tüm ara ulaşımlar (Trabzon'da başlar ve Trabzon'da biter)
:: 6 sabah kahvaltısı
:: 6 akşam yemeği
:: Program dahilindeki geziler
:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri
:: Zorunlu seyahat sigortası
:: KDV

:: Ana ulaşım (Trabzon'a varış ve Trabzon'dan dönüş)
:: 6 Öğle yemeği
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Otellerdeki harcamalar
:: Macera parkı aktviteleri
:: Kişisel harcamalar
:: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

Hizmetimiz havaalanında başlar havaalanında biter. Türkiye'nin her yerinden katılım olduğu için havayolu ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil edilmemiştir.

 

6 GECE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

1. Gece: Şavşat Green Valley Hotel vb. otelde konaklama
2. Gece: Şavşat Green Valley Hotel vb. otelde konaklama
3. Gece: Şavşat Green Valley Hotel vb. otelde konaklama
4. Gece: Macahel - Maral Köyü İremit Pansiyon vb. pansiyonda konaklama
5. Gece: Macahel - Maral Köyü İremit Pansiyon vb. pansiyonda konaklama
6. Gece: Macahel - Maral Köyü İremit Pansiyon vb. pansiyonda konaklama

Doğu Karadeniz’deki konaklama tesislerinin çoğu aile işletmeleridir. Evden dönüştürülen ya da ahşap olduğu için teknik nedenlerden dolayı tesislerin bazılarında single oda imkanı ve bazı odalarda banyo tuvalet imkanı yoktur ya da kısıtlıdır. Dolayısı ile turlarımızda kısıtlı tesisler için kimlerin single ya da banyolu odada kalacağı tamamen kayıt sırasına göre belirlenmektedir. Lütfen turdan önce oda durumunuzu öğreniniz. Yukarıda belirtilen tesisler sıklıkla çalıştığımız tesisler olup, aynı standartta başka bir tesiste konaklama sağlanabilir.

 

Çocuk konaklaması

0-5 Yaş ucretsiz çocuklar Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur. Araçta koltuğu yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

6-12 Yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)

 

Single konaklama

Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Turlarımıza tek başına katılan kişiler aksi belirtilmedikçe  bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  bu durumda tek kalamadığınız günün ücreti iade edilir.

 

6 KAHVALTI  VE 6 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

 

Kahvaltılar konaklanan tesislerde sunulacaktır.

Öğle yemekleri, bazen kumanya, bazen sucuk berbekü bazen de bir lokantada set menü olarak alınacak olup ekstradır.

Akşam yemekleri set menüdür. Mümkün olduğu kadar sizlere yöresel lezzetler tattırmak istiyoruz. Tabi mevsim itibarı ile ününü çok duyduğunuz bazı Karadeniz yemeklerini tatmanız mümkün olmayacak. Yemekler pansiyonun menüsüdür.

Yemeklerdeki içecekler ekstadır.

 

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

Hizmetimiz Trabzon Havaalanında başlar ve Trabzon Havaalanında sona erer. Trabzon'a ulaşım katılımcıya aittir. Bölgedeki transferlerimizi tur programında gidilecek yerlerin yol koşullarına en uygun araç olan Ford Transit marka minibüslerle gerçekleştirmekteyiz.


BULUŞMA ALTERNATİFLERİ

1.ALTERNATİF
Kendi Aracınızla Bölgeye Ulaşım
Buluşma saati yeri Trabzon Havaalanı Pazar 09:30'dur.

2.ALTERNATİF
Uçakla Ulaşım
Buluşma noktası Pazar günü en geç saat 09:30'da Trabzon Havaalanıdır. Uçakla gelecek misafirlerimiz bu saate uygun olacak şekilde uçak bileti rezervasyonlarını kendileri yaparak tura katılabilirler.
Turun bitiş noktası Trabzon Havaalanıdır. Cumartesi günü saat 19:00'dan itibaren olan uçuşlardan birine rezervasyon yaptırabilirsiniz.
(Hopa'dan dönecekseniz lütfen rezervasyon aşamasında belirtiniz)

:: Uçak rezervasyonları katılımcılar tarafından yapılır. Uçak bileti fiyatı tur ücretinin dışındadır.Tura rezervasyon yaptırmadan kesin uçak rezervasyonu yaptırmayınız. Uçak bilet fiyatları döneme ve biletin ne kadar erken tarihte alındığına göre değişir. Misafirlerimiz belirtmiş olduğumuz buluşma saatinde havaalanında olunabilecek, dönüşte havaalanı bırakış saatimizden en az 1 saat sonra kalkacak uçuşları tercih etmelidirler.

3. ALTERNATİF
Otobüsle Ulaşım
Otobüsle gelmek istenmesi halinde buluşma saati yeri Trabzon Otogarı Ulusoy Yazıhanesi Pazar 08:30'dur. Dönüş için pazar günü Trabzon'dan 19:00'dan sonra hareket eden otobüsler uygundur.


 

KONTENJAN HAKKINDA
Sayfada turun yayında olması o turda kontenjan olduğu anlamına gelmez. Güncel kontenjan durumu için telefonla acentamızı arayarak yada mail ile bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon ve ödeme işlemlerinizi tamamlayıp bizden tur rezervasyon onayını almadan lütfen uçak bileti almayınız.


TUR ÖZETİ

Turumuzun diğer Karadeniz turlarından farkı daha bölgesel bir tur olması. Havaalanı transferleri ve Şavşat-Trabzon hariç araçla çok fazla dolaşmıyorsunuz. Program içindeki yerler Doğu Karadeniz’in en güzel noktaları.
Herkesin rahatlıkla katılabileceği ve sizi fiziksel olarak zorlamayacak bir turdur.
Yürüyüş günleri ortalama 4-5 saat yürüyüşler içerecek olan programımız orta zorlukta ve yürüyüş engeli olmayan herkes için uygundur.

 

BU TURUN FARKI

Turumuzun diğer Karadeniz turlarından farkı daha bölgesel bir tur olması. Düşler Vadisi Macahel ve çevresine yoğunlaşıyoruz. Havaalanı transferleri ve Şavşat-Trabzon hariç araçla çok fazla dolaşmıyorsunuz. Program içindeki yerler Doğu Karadeniz'in bizce en güzel noktaları.
 

GRUP / KATILIMCI SAYISI

Turumuzun kontenjanı maksimum 16 kişidir. 16 kişiyi aşılması durumunda ayrı bir tur açılır ve bağımsız olarak tur düzenlenir. Turumuzun yapılması için gereken minimum katılım 7 kişidir.

Kapalı grup olabilmeniz için en az 10 kişi gereklidir. Tarih ve tur programı grup isteğine göre değişebilir. Kapalı gruplarda grup indirimi 12 kişiden sonra yapılır. 10 kişiden az kapalı grup taleplerinde farklı fiyat uygulanır.
 

BÖLGEDE HAVA DURUMU

Malesef bölgemizin adı çıkmış dokuza inmez sekize. Şayet sisli olursa bişe göremem diye düşünüyorsanız bu yanıltıcı olacaktır. Sis de olsa yağmur da olsa biz bu turıun sizin hayatınızın en güzel turu olması için gayret edeceğiz.

Aslında bölgeyi Türkiye'nin diğer coğrafyalarından ayıran en önemli özelliğide budur. Meteoroloji tahminleri dağlar için geçerli olmadığını, hele hele Kaçkar için hiç geçerli olmadığını söyleyebiliriz. Dağlar kendi havasını yaratır ve tahmin edilmesi çok zordur. Ama hiçbir hava koşulu programımızı yapmamızı engellemiyor.

Başınıza gelebilecek en kötü senaryo; kirpiklerinizden damlayan çise, sisler arasında kendini gösteren dağlar, büyülü ve gizemli ormanlar ve gürül gürül dere sesi içinde yapacağınız bol oksijenli bir yürüyüş olacaktır. Hiç fena diil değil mi? :))

Fakat bu turumuzun diğer yayla turlarından çok önemli bir farkı var. Turun büyük kısmı dağların güneyinde ve yüksek irtifada geçmektedir. Dağların güneyi Yusufeli bölgesi Microklimatik Akdeniz iklimi özelliği gösterir ve yazları kurak ve sıcaktır. Yine yüksek irtifada olmanız genelde bulut seviyesinin üstünde olmanız demek. Yani bu turda yağmurluğunuzu kullanma ihtimaliniz güneş kremi ihtimalinden çok daha azdır.
 

ZORLUK

Yürüyüş günleri ortalama 4-5 saat yürüyüşler içerecek olan programımız orta zorlukta ve yürüyüş engeli olmayan herkes için uygundur.


SEZON

Bize en çok sorulan soru ''en iyi sezon'' sorusudur. Biz tur tarihlerimizi belirlerken mümkün olan en iyi dönemleri göz önüne alıyoruz. Tabi hiçbir şekilde sizlere güzel hava garantisi veremeyiz fakat genelleme yapacak olursak yaz döneminde havalar güzel olma eğilimindedir.

Şayet Antalya ya da Bodrum'a gitmiş olsaydınız ve yağmurlu sisli olsaydı inanın bizde çok üzülürdük ama Doğu Karadeniz Yaylaları'a yağmur, çise, sis, bulut... inanın çok yakışıyor.

Bu demek değil ki turunuz siste, yağmurda geçecek. Ama bu olası durum sizi olumsuz etkilememeli. Kaldı ki yaz sezonu ve havaların iyi olma ihtimali kötü olma ihtimalinden daha fazla.

 

YANINDA GETİR
 
TURDA ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARI GRUP ÜYELERİ İLE DEĞİŞ TOKUŞ YAPABİLMENİZ İÇİN FLASH CARD GETİRMENİZİ ÖNERİRİZ.

Çoğu konaklama tesislerinde odalarda ve odaların bulunduğu bölümlerde ayakkabı ile dolaşmak kesinlikle yasaktır. Lütfen yanınızda bir terlik götürünüz yada çıplak ayak dolaşabilirsiniz.
(Bu kural biraz garip gelebilir, ama muhafazakarlıktan değil, tamamen ses ve hijyen için uygulanmaktadır.)

Turumuz zaten ucuz değil bir de bu tur için ayrı masraf yapmanızı istemiyoruz. Ama turun sizin için iyi geçmesi için ayakkabı ve yağmurluk konusunda azami dikkati ve fedakarlığı göstermenizi öneririz.

Satın alacağınız ekipmanların çok pahalı malzemelerden olmasına gerek yok. Mesela matara olarak yeni plastik süt şişelerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çok pahalı polar mont ve pantolon yerine semt pazarlarında satılanlardan alabilirsiniz. Bunlar sizi yeteri kadar sıcak tutacaktır. Baton yerine yaylalarda bulacağınız sağlam sopalarda aynı işi görür.

Küçük sırt çantası; yürüyüş esnasında polar, matara, krem gibi sık kullanacağınız malzemeleriniz koyacağınız en az 30lt kapasiteli sırt çantası.

Yürüyüş ayakkabısı; yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Bunlar en az Cat marka botlar seviyesinde olmalıdır. Biz size su geçirmez özelliğe sahip trekking amaçlı botları öneriyoruz. Trabzon gezisi gününde spor ayakkabı veya sandalette giyebilirsiniz.

Bunun dışında bir TOZLUK almanızda fayda var. Tozluk bileğinizde dizinize kadar kapatır ve botunuza taş toprak çamur kar girmesini engeller. Süper birşeydir yani:)

Yağmurluk; Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve ayaklarınıza kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır.

Baş: Yanınızda mutlaka bir bere bulundurun. Ayrıca sizi güneşten koruyacak güneş gözlüğü yüz ve dudaklarınız koruyacak kremler. Ve birde şapka.

Göğüs: Sizi rüzgardan koruyacak polar, bol t-shirt, sweat shirt yeterlidir.

Alt: Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Şort da bulundurun. Kot önermiyoruz.

Ayak: Bol miktarda çorap getirmenizi tavsiye ederiz.

Matara: en az 1 lt lik su kabınız. Mümkünse termos özelliğine sahip ve sıcak su saklayabilecek mataralar. Ama 1 lt.lik plastik süt şişeleri de idare eder.

Fener: Çok büyük olmayan fakat yeterli ışık kaynağı olan yedek pilleri ve ampulü ile birlikte bir fener. Gece dolaşmalarında lazım olabilir.

İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen her ihtimale karşı kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.


Tur öncesi alışverişleriniz için Kutupayısı Doğa Sporları Malzemelerini öneriyoruz.


HATIRLATMALAR

:: DEEP NATURE rehberleri hava koşullarına bağlı olarak tur programında her türlü değişikliği yapabilir. Şu ana kadar hava koşulları yüzünden tur programının tamamlanamaması durumu olmamıştır.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 12 yorum var.

Turumuzdan düşündüğümüzden fazla memnun kaldık. Rehber Bülent beye ve sizlere teşekkürler. Şöför Murat beye de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Görüşmek üzere
Tayfun

Turunuz ciddi, samimi, bir o kadar da prensiplerine bağlı. Araç kaptanı nazik, efendi kişiliği ile sevgimize mazhar oldu. Tur rehberimiz bülent bey keza bilgisi, deneyimi ve efendi kişiliği ile sevgimizi katladı. Teşekkür ederiz.
Yücel

Herşey güzeldi. Rehber Bülent bey harika. Bize gönderilen araba ve Kaptan Murat’la hiç üzülmedik. Güvenli bir yolculuk oldu. Sadece Artvin’de kaldığımız otel kötüydü. Bilginiz olsun. Teşekkürler.
Işık

Genelde memnunduk. Rehber ve arabanızdan memnunduk. Teşekkür ederiz.
Ayşen & Halil

Genel olarak iyi bir turdu, teşekkürler
Hakan & Gülden

Gökhan bey merhaba, Doğu Karadeniz Yaylaları gezimiz son derece güzel geçti. Geziden çok memnun kaldık. Kızımız Elifnaz Karadeniz diyor da başka bir şey demiyor. Ekte bir fotoğrafını gönderiyorum. Daha çok sayıda size gönderilebilir dediğim fotoğrafları var. İster misiniz? İsterseniz onlar mail ile gönderme kapasitesini aşabilir. Onları gönderme yolu konusunda öneriniz varsa bildirirseniz ben de göndermeye çalışırım. Tekrar teşekkürler. Ruhsar – Yekta – Elifnaz (Not: Fotoğrafta Elifnazın hemen arkasındaki rehberimiz Osman Bey sayesinde son derece güzel bir gezi oldu. Osman beye ayrıca çok teşekkürler.)
Yekta & Ruhsar

Harika karadeniz tatilimize katkılarınız, rehberlerimiz Mike ve Alp'in çabaları, güleryüzünüz ve bize önem verdiğinizi gösterdiğiniz hizmet anlayışınız için teşekkür ederiz.
Zeynep

Merhaba, 12-19 Ağustos Doğu Karadeniz Yaylaları turunuza katıldım ve sanırım hayatımdaki en güzel tatilimi yaşadım. Acentanızı rezervasyon için aradığımda uzunca telefonda konuştuğumuz Gökhan Bey'in anlattıklarıyla turun heyecanına erkenden kapılmıştım, şimdi anlatılanlardan da fazlasını yaşadığımı düşünüyorum (bu arada Gökhan Bey'in birçok sorumu sabırla ve detaylıca cevapladığı için çok memnun oldum) Ayder'de bir hafta nasıl geçti nasıl döndük biz anlamadık. Uyumlu bir grubumuz, arkadaş sıcaklığında ama profesyonelliklerini de unutmayan rehberlerimiz vardı (Mike ve Alp'e teşekkürler). Bu unutulmaz tatildeki tüm katkılarınız için ekibinize teşekkür ederim. Seneye Artvin turunuza katılacağız turdan arkadaşlarla
Elif

Gökhan Bey, Tavsiyeleriniz ve güzel anlatımlarınızın ardından gittiğim doğu karadeniz yaylaları turundan döndük maalesef. Maalesef diyorum çünkü hiç dönmek istemedik. Karadeniz harika bir yer. Sizlerin de profesyonel, içten ve sıcak yaklaşımızla sunulan tur programınız ve ekibinizle nerdeyse hiç sorun yaşamadan bir tur geçirdik. Rehberlerimiz dediğiniz gibi canla başla çabalıyorlar, her hafta tur yaptıklarını söylediler ama sanki yüzlerce insanla uğraşmamışcasına ilgili ve hevesle işlerini yaptılar. Çok teşekkür ederiz bu güzel tur için.
Özlem

Sevgili Deepnature ekibi, İki arkadaş olarak katıldığımız karadeniz turunda çok güzel bir hafta geçirdik. Yoğunluktan kaynaklanan bazı aksaklıklar dışında turumuz keyifli idi. Katılan diğer arkadaşların yaş dağılımları da birbirine yakın olunca ve rehberlerimizin de sıcakkanlılıyla güzel de dostluklar kurduk. Rehberimiz Alp bölgeye çok hakim, horon konusunda uzman sevecen bir arkadaş. Kendisine bize karadenizi çok güzel tanıttığı için teşekkür ederiz. Tabii sizlere de. Özenli turlar yaptığınızı yazmıştınız web sayfanızda, buna uygun bir tur yaptığınız için.
Pınar

Merhaba, Cok yagmur yagdı, ancak son gun donerken gunes yuzu gorebildik, hatta grubumuzun ismini bile gun yuzu goremeyenler olarak koyduk. Ancak herseye ragmen cok keyif aldıgım tatillerden biri idi, ozellikle rehber arkadaslarımız (Alp, Muhammet ve Celal) superdiler. Artık her yıl gitmeyi planlıyorum. Hicbir manzarayı goremedigimiz icin ucretlerde indirim bekliyoruz :))))) İyi çalışmalar dilerim
Tolga

Merhaba, 25 Haziran-02 Temmuz arasında Doğu Karadeniz Yaylalar turuna katıldım arkadaşlarım Teoman Gökcan ve Burak Sofu ile beraber. Burada kendim adına söylüyorum ama eminim ki arkadaşlarım ve turdaki diğer arkadaşlar da aynı fikirdedirler: Herşeyden çok memnun kaldık, özellikle orda Rehberimiz olan Alp Demirkaya ve Mustafa, artı şoförümüz Kemal Abi güzel ve huzurlu bir tatil geçirmemizi sağladıkları için sizin aracılığınızla bu vesileyle bir kez daha çok teşekkürler. Bu tatile olanak ve organizasyonu sağlayan Deepnature çalışanlarına çok teşekkürler. Daha nice başarılar.
Aytac

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive