Villa Kaktüs
  • Kurban Bayramı Sibirya Ekspresi Turu
  • Kurban Bayramı Sibirya Ekspresi Turu
  • Kurban Bayramı Sibirya Ekspresi Turu
  • Kurban Bayramı Sibirya Ekspresi Turu
  • Kurban Bayramı Sibirya Ekspresi Turu

Kurban Bayramı Sibirya Ekspresi Turu

15 GECE 17 GÜN (10-26 Ağustos 2019)

Trans Sibirya Turu ... Epik Trans Sibirya Ekspresi Yolculuğu ... Rusya'nın kalbinden Pekin'e uzanan rotada unutulmaz bir yolculuk deneyimi. Tren pencerenizde bazen Rusya'nın çimenli steplerinin, bazen Sibirya'nın tunga ormanlarının göz alıcı manzaraları eşlik edecek. Yerel halkla yolculuk yapıp, yerel yaşam hakkında bilgiler edineceksiniz. Bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. FİYATLAR KABİNE GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEKTEDİR, ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

€ 6.199’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Kurban Bayramı Sibirya Ekspresi Turu

09 Ağustos   İSTANBUL
Kurban Bayramı Sibirya Ekspresi Turu için saat 23:00’da Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma.
 
1.GÜN  (10.08.2019)             İSTANBUL – PEKİN
Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK20 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:55’de Pekin’e hareket. Yerel saat ile 15:55’te varışımızın ardından bizi bekleyen özel araç ile otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
2.GÜN   (11.08.2019)               PEKİN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Pekin’i keşfetmek için şehir turumuza başlıyoruz. Yazlık Saray, Yasak Şehir, Tiananmen Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Yasak şehir, Ming Hanedanından, Qing Hanedanının sonuna kadar kullanılmış Çin İmparatorluk Sarayıdır ve şehrin tam ortasında bulunmaktadır. Yaklaşık 500 yıl İmparator ve hizmetlilerine ev sahipliği yapmış aynı zamanda Çin Hükümetinin törensel ve politik merkezi olmuştur. 1406 ve 1420 tarihleri arasında inşa edilmiş olan kompleks 720.000 metrekarelik bir alana yayılmıştır ve 8707 odalı 980 yapıdan oluşmaktadır.Yasak şehir 1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne eklenmiştir.7,9 m yüksekliğine şehir duvarları ,6 metre derinliğinde ve 52 m genişlikte hendekler ile çevrili olan Yasak Şehir, yine duvarlar ile çevrelenmiş olan İmparatorluk Şehri’nin içinde yer almaktadır. Yasak Şehrin kuzey-güney ekseni Pekin’in de merkez eksenidir. Bu eksen güneye doğru Tiananmen Kapısı ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin tören merkezi olan Tiananmen Meydanı’na açılır. Öğle yemeğini lokal bir restoranda aldıktan sonra turumuza devam ediyoruz. Öğleden sonraki ilk durağımız Yazlık Saray olacak. Yazlık Sarayı ve bahçelerini geziyor, Çin tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgiler alıyoruz. Turlarımızın bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
3.GÜN     (12.08.2019)                        PEKİN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Çin Seddi turumuz için hareket ediyoruz. Çin Seddi, Çin’in kuzeybatısı boyunca uzanan Dünyanın en uzun savunma hattıdır. Kalıntıları Po Hay Körfezinde deniz kıyısından başlar, Pekin’in kuzeyinden geçerek batıya yönelir ve Huang-Ho  Nehri’ni ikiye bölerek güneybatıya uzanır, Gobi Çölü’nün güneyinden batıya yönelerek devam eder. MÖ 9.yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesine alınmıştır. Çin’de şöyle bir söz vardır “Çin Seddi’ni boydan boya yürümeden kahraman olunmaz”. Öğle yemeğinden sonra alışveriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

4.GÜN        (13.08.2019)                    PEKİN – ULAN BATOR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Ulan Bator’a uçuyoruz. Varışımızı takiben Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece  bir Moğol Göçmeni gibi Gercamp adı verilen Yurt Çadırlarında yapacağız. Akşam yemeğimizi yine Moğol kampında alacağız.
 
5.GÜN     (14.08.2019) ULAN BATOR – TRANS SİBİRYA TRENİ
Kahvaltı sonrası Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından Ulan Bator tren garına transfer oluyoruz. Trans Sibirya treninde kendimize ait vagonumuza yerleşiyoruz. Maceralı Trans Sibirya tren yolculuğumuz başlıyor. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.
 
6.GÜN      (15.08.2019)                        TRANS SİBİRYA TRENİ – ULAN UDE
Sabaha karşı trenimiz Moğolistan – Rusya sınırına varıyor. Moğolistan ve Rusya sınır istasyonlarındaki çıkış ve giriş işlemlerinden sonra trenimiz Ulan Ude’ye doğru hareket ediyor. Tüm gün tren yolculuğumuz sırasında kahvaltı öğle ve akşam yemeklerimizi trende alacağız. Akşam saatlerinde Ulan Ude’ye varıyoruz ve buradaki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7.GÜN       (16.08.2019)                      ULAN UDE
Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi  ve 42 tonluk ağırlığı ile dünyanın en büyük Lenin büstü, Ulan Ude’nin tarihi ahşap evleri göreceğimiz yerler arasında. Şehir merkezinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalgisnki Datsan Tapınağını ziyaret ediyoruz. Klasik Buda tapınaklarından farklı olan bu kompleksi gezdikten sonra şehir merkezine dönüyor ve lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.
 
8.GÜN  (17.08.2019) IRKUTSK – BAYKAL GÖLÜ
Sabah erken saatte kompartımanda alacağımız sabah kahvesinin ardından Irkutsk’a varış Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenimizden ayrılıyoruz. Şehir merkezinde alacağımız kahvaltıdan sonra Baykal Gölü’ne hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Gölde yapacağımız tekne gezisi sonrası öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Daha sonra göl kıyısında bulunan Listviyanka Köyündeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam üzeri göl kıyısında yürüyüş yapabilir, köy pazarını gezerek yerel hayatı keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
9.GÜN (18.08.2019)               IRKUTSK
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Listviyanka’dan ayrılarak İrkutsk’a hareket ediyoruz. Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrinde yapacağımız turumuzun ardından lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek ve burada Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Şehirde akşam yemeğinden sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.
 
10.GÜN (19.08.2019)               KRASNOYARSK
Trenimizde alacağımız kahvaltı sonrası Krasnoyarsk’a varıyoruz. Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden Krasnoyarsk Yenisey Nehri kıyısında yer alıyor. Yenisey, Kuzey Buz Denizine dökülen en büyük nehirdir. Krasnoyarsk şehir turu sonrası lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra tren garına transfer ve trenimizin hareketi. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.
 
11.GÜN           (20.08.2019)         NOVOSİBİRSK
Trende alacağımız kahvaltının ardından Novosibirsk’e varıyoruz. Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenden ayrılıyoruz. Novosibirsk 1,5 milyon nüfusu ile Rusya’nın en büyük üçüncü şehri, Sibirya bölgesinin ise en büyük şehridir. Burada ilk durağımız Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok . Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novosibirsk Şehir Merkezi’ne hareket ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Novosibirsk caddelerini keşfe çıkabilirsiniz. Konaklama otelimizde.
 
12.GÜN          (21.08.2019)         NOVOSİBİRSK
Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde , Dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi , Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.
 
13.GÜN             (22.08.2019)       YEKATERİNBURG
Trende alacağımız kahvaltı sonrası, öğle saatlerine kadar Sibirya steplerinde Urallar’a doğru seyahatimiz devam edecek. Öğle saatlerinde Yekaterinburg’a varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi otelde aldıktan sonra şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan bu şehir, Ural Bölgesi’nin başkenti olup Rusya’nın önemli finans , endüstri ve kültür merkezlerinden biridir. Şehir turumuz sırasında ; 1918’de son çar II.Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “ Kan Üstündeki Katedral” ve Rusya’nın yeni kutsal sembollerinden Yedi Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
14.GÜN            (23.08.2019)          YEKATERİNBURG
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor . Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Belki de kendi altınınızı bulma şansına sahip olacaksınız… Bu keyifli tecrübenin ardından şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.
 
15.GÜN       (24.08.2019)             KAZAN
Sabah trende alacağımız kahvaltının ardından, trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks Katedrali, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i , Kul Şerif Camii, Süyümbike Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğimiz öğle yemeğimiz sırasında yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışını görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.
 
16.GÜN       (25.08.2019)        MOSKOVA
Trende alacağımız kahvaltının ardından  Moskova’ya varıyor ve Trans Sibirya treninden ayrılıyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda; Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu , Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Kurtarıcı İsa Kilisesi ve Meclis Binası göreceğimiz önemli yerler arasında . Şehir merkezinde alacağımız öğle yemeğinin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
17.GÜN      (26.08.2019)                MOSKOVA -İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz Sonrasında havalimanına  transfer oluyor ve Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 23:45’te İstanbul’a varış. Kurban Bayramı Sibirya Ekspresi Turu sonu.
 
Not:  Kurban Bayramı Sibirya Ekspresi turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 4 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.  Trans Sibirya turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL ve global partnerlerimizin engin tecrübeleriyle hazırlanmış  Trans Sibirya turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tümm dünyadan katılımcılarla tur deneyimi sunar.  Trans Sibirya turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 9.399
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 6.999
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 6.599
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 6.199

:: Türk Havayolları ile İstanbul /Moskova / Pekin / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
:: Yerel Hava Yolları ile Ulan Bator / Pekin arası ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Moskova’dan Ulan Bator’a kadar 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama
:: Moskova’da 1 gece 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
:: Ekaterinburg’ta 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
:: Novosibirsk’te 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
:: İrkutsk-Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama
:: Ulan Ude’de 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
:: Ulan Bator’da 1 gece Gercampta ( Yurt Çadırı )  oda-kahvaltı konaklama
:: Pekin’de 2 gece 5*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
:: Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri ( 17 Öğle, 16 Akşam Yemeği )
:: Trans Sibirya treninde ikramlar ( çay, kahve ve içecek )
:: Programda belirtilen tüm transferler
::  Yerel rehberlik hizmetleri
:: Tur boyunca konusunda uzman profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
:: Rusya Vizesi 180 Euro (Yeşil Pasaporta da vize gerekmektedir)
:: Çin Vizesi 180 Euro ( Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir) Grup vizesi alınmaktadır. Grup vizesi alınması için pasaportun renkli okunaklı ve PDF formatında taranıp tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Grup vizesi yaklaşık 20- 25 gün sürmektedir.)
:: Lokal rehber, şoför ve Tren kompartıman görevlileri bahşişleri. Tüm tur için kişi başı 150 Euro olup, tur sırasında nakit olarak toplanacaktır)
:: Yemeklerde alınan içecekler (Soft içecekler, alkollü içecekler v.s)
::  Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
:: Fazla bagaj ücreti
:: Sağlık sigortası

BU TURA KATILIM İÇİN RUSYA VE ÇİN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
:: Rusya Vizesi 180 Euro (Yeşil Pasaporta da vize gerekmektedir)
:: Çin Vizesi 180 Euro ( Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir) Grup vizesi alınmaktadır. Grup vizesi alınması için pasaportun renkli okunaklı ve PDF formatında taranıp tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Grup vizesi yaklaşık 20- 25 gün sürmektedir.)

TUR HAKKINDA
 
Trans Sibirya Turu ... Epik Trans Sibirya Ekspresi Yolculuğu ... Rusya'nın kalbinden Pekin'e uzanan rotada unutulmaz bir yolculuk deneyimi. Tren pencerenizde bazen Rusya'nın çimenli steplerinin, bazen Sibirya'nın tunga ormanlarının göz alıcı manzaraları eşlik edecek. Yerel halkla yolculuk yapıp, yerel yaşam hakkında bilgiler edineceksiniz. Bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız.
 
● Bu tur, normal kondisyon seviyesinde, çok zorlayıcı olmayan, hafif doğa yürüyüşü ve trekking performansı içeren bir turdur.
● Tren yolculuklarımız Moskova'da başlar, Ulan Bator'da sona erer. Trende seçiminize göre tek kişilik, iki kişilik yada dört kişilik standart kabinlerde konaklanmaktadır. Fiyatlar kabin tercihinize göre değişmekte olup FİYAT sekmesinde inceleyebilirsiniz.
● Tur programı tur tarihindeki tren saatlerine ve programlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
 
TRENDEKİ VAGONUMUZ HAKKINDA
Komple bir vagon tarafımıza kiralanmıştır. Yani Rus tren yollarından tüm vagonu kiralıyoruz. Belli şehirlerde vagonu trenden ayırıp el bagajı ile otele çıkıp, otel yatağında dinlenip duş ihtiyacımızı gideriyoruz.
Vagonun başında ve sonunda sadece bizim misafirlerimiz için tuvaletler var. Duş maalesef yok. Duşlu vagon denedik ama misafirler hiç gerek yokmuş dedi otelde zaten duş kullanılıyor. Ne kadar lüks vagon olursa olsun sürekli trende konaklama ve duş misafirleri memnun etmiyor. Geçmiş tur katılımcılarımızın görüş ve önerileri doğrultusunda bu şekilde yapıyoruz turlarımızı.
Ayrıca vagonda bizim için bir görevli bekliyor biz vagondan ayrılınca sürekli bekleyen ve 24 saat servis yapan elemanlarımız da var.

 

Rus Demiryollarına ait Trans Sibirya treninde misafirlerimiz için özel vagon kiralanmaktadır. Ekonomi kabinlerin bulunduğu vagonda 9 adet kompartıman mevcuttur. Her bir vagonun 2 görevlisi bulunur. Görevliler, Kahvaltı , çay –kahve servisi , nevresim değişikliği ve temizlikten sorumludur.
Kiraladığımız vagonda 9 Adet kompartıman bulunur. Her vagonun başında ve sonunda ortak kullanımlı WC mevcuttur.
Her kompartımanda en az 1 , en fazla 4 kişi konaklayabilir. Siz kaç kişi konaklayacağınıza göre seçim yaparak ödeme yapıyorsunuz. Fiyatları fiyat sekmesinde görebilirsiniz.
İki adet karşılıklı tek kişilik yatak, üçüncü ve  dördüncü kişiler için üstten açılan ranza yataklar mevcuttur. Merkezi sistem soğuk ve sıcak havalandırma tren hareket halindeyken çalışmaktadır. Her kompartımanda traş makinesi ve şarj aletleri için 220 v elektrik girişli prizler bulunmaktadır.
Kompartıman Ölçüleri : 2x2  4m2
Yatak Ölçüleri : 65 x195 m

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Rehberimizin bilgi birikimi, ekstra gayret ve alakaları sayesinde bizim için unutulmaz bir seyahat oldu. Emeği geçen tüm arkadaşlara özellikle Arzum Hanım'a ve rehberimiz Mustafa Bey'e teşekkürler.
Mehlika

Çok iyi organizasyon. Herşey düşünülmüştü. Gayet memnun kaldık. Sibirya Ekspresi deneyimini bize unutulmaz kılan Deepnature ekibine teşekkürler.
Münevver

Ufak tefek sıkıntılara karşın genel olarak memnunuz. Puanım 8.5 / 10
Atilla

Baştan sona iyi planlanmış, keyifli bir yolculuk oldu. Seyahat arkadaşlarımız da derin gezi deneyimleriyle bizlere yeni ufuklar açtı. Yeni planlarla 2019 u bekliyoruz.
Uğurtan

Daha ucuz turlar gördük, tur öncesi araştırdık, internette yazılanlar ve olumlu görüşler sizi seçmemizde etkili oldu. Turumuzda katılımcıların uyumlu bir grup olması büyük avantajdı. Seçilen oteller genel olarak iyiydi. Rehberimiz çok güleryüzlü, alakalı ve bilgili idi. İsteklerimizi kırmadı. Çok memnun kaldık.
Gülay

Sibirya Ekspresi ile yolculuk yıllardır planladığımız ama bir sebepten ertelediğimiz seyahatimizdi. Sizinle yapmak nasip oldu. Turdan çok memnun kaldım. Sizin aracılığınızla katıldığım bu turdan oldukça memnun ayrılıyorum. Rehberimiz, oldukça bilgili ve altyapısı kuvvetli çok memnun kaldık. Sizler bizi turlarınızdan haberdar ederseniz çok memnun olurum.
İlhami

İlk kez katıldığım turunuzdaki hizmetlerden çok memnun kaldım. Çok iyi bir tur oldu. Tur öncesi endişeliydik ama hem Arzum Hanım ın tur öncesi yardımları hem de rehberimizin profesyonelliği ile iyi bir hizmet aldık.Tekrar sizlerle değişik turlara katılmayı çok isterim. Teşekkürler.
Aynur

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive