Villa Kaktüs
  • Kurban Bayramı Nepal Tibet Bhutan Turu
  • Kurban Bayramı Nepal Tibet Bhutan Turu
  • Kurban Bayramı Nepal Tibet Bhutan Turu
  • Kurban Bayramı Nepal Tibet Bhutan Turu
  • Kurban Bayramı Nepal Tibet Bhutan Turu

Kurban Bayramı Nepal Tibet Bhutan Turu

9-24 Eylül 2016

DEEP NATURE operatörlüğünde uzmanından 14 gece 16 günlük kapsamlı Nepal Tibet Bhutan Turu. Katmandu, Paro, Thimphu ve Lhassa şehir turları ile Chitwan Milli Parkı'nda Fil Safari, Jungle Yürüyüşü ve Kano Safari programları dahil program. Türk Hava Yolları ile direk uçuş, Türkçe rehberlik. Nepal, Bhutan ve Tibet Turları Uzmanı DEEP NATURE ile bu etkileyici coğrafya sizleri bekliyor.

’ itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Kurban Bayramı Nepal Tibet Bhutan Turu

1. GÜN / CUMA  İSTANBUL - KATMANDU
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 18:30'da buluşuyoruz ve check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 20:35'te Nepal Tibet Bhutan Turu için Katmandu'ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. 

2. GÜN / CUMARTESİ  KATMANDU
Sabah 06:15'te Katmandu'ya varış ve otele transfer. Odalara yerleşme ve kahvaltı sonrası dinlenmek için biraz zaman veriyoruz. Ardından buluşarak Katmandu şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Durbar Meydanı, etkileyici Patan şehri, Dünyanın en önemli Budist tapınaklarından biri olan Boudhanath Tapınağı ve ölü yakma merasimlerine ev sahipliği yapan Pashupatinath Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Thamel sokaklarındaki outdoor malzeme satan mağazalardan alışveriş için serbest zaman. Çok ucuza ayakkabı, mont, pantolon gibi outdoor ürünlerinden satın alabilirsiniz. Konaklama Katmandu'da.

3. GÜN / PAZAR   KATMANDU - PARO - THIMPHU
Sabah kahvaltı sonrası Katmandu Havaalanına transfer ve pasaport gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Katmandu-Paro seferi ile Bhutan'a uçuş. Bhutan'da Paro Havaaalanında bekleyen aracımız ve Bhutanlı yerel rehberimizle  buluştuktan sonra Thimphu'ya hareket ediyoruz. Thimphu Budist Tapınağı, Buddha Heykeli, Eski şehir, El Sanatları Merkezi ve Changangkha Lhakhang Manastırını kapsayan gezi programının ardından otele yerleşme. Konaklama Thimphu'da.

4. GÜN / PAZARTESİ  PUNAKHA    
Sabah kahvaltı ardından Punakha'ya doğru hareket ediyoruz. Himalayalar arasında eşsiz güzellikteki manzaralar arasından geçerek yaklaşık üç saat yolculuk yaptıktan sonra ulaşacağımız Punakha'da önemli Budist tapınakları Punakha Dzong ve Chimi Lhakhang göreceklerimiz arasında yer alıyor. Gezinin ardından Thimphu'ya döneceğiz. Burada dünyanın en büyük Buda heykellerinden birini görmek için gideceğimiz Kuensel Phodrang'ın ardından programımızı tamamlayarak otelimize dönüyoruz. Konaklama Thimphu'da.

5. GÜN / SALI   THIMPHU - PARO - TIGER NEST MANASTIRI
Sabah kahvaltı sonrası erken hareketle 2880 m. yükseklikte bir kaya bloğu kenarına kurulmuş olan, Bhutan'ın simgesi Tiger Nest Manastırına yürüyüşe başlayacağımız yere doğru yaklaşık 2 saatlik yolculuk yapıyoruz. Çam kokuları eşliğinde harika manzaralar sunan yürüyüş parkuru patika ve toprak yol şeklinde, Manastır'a yürüyüş süresi yaklaşık 3,5 saat. Dönüş 2 saat kadar sürüyor. Yürüyüş esnasında 3000 metre yüksekliğe kadar çıkıyoruz. Parkur yokuş yukarı olduğundan kondisyon gerektirmektedir. Tiger Nest Manastırında Budist rakipler ve öğrenciler bulunuyor. Yapının şahin yuvası gibi konumu, manzarası ve mimarisi ziyaretçilerini fazlasıyla etkilemekte. (Dileyen misafirlerimiz manastıra yürüyüş parkurunun yarısında bulunan restorana kadar yürüyüp orada Tiger Nest Manastırı manzaralı sandalyelerde oturup çay, kahve içebilirler ve gurubun dönüşünü bekleyebilirler. Bu durumda çıkış ve iniş toplam 3 saat civarı yürüyüş olacaklardır) Tiger Nest Manastırının görülmesinin ardından dönüşe geçiyoruz, parkurun ortasında bulunan restoranda öğle yemeğinin ardından inişe devam ediyoruz ve aracımızla buluşarak Paro'ya gidiyoruz. Paro Dzong  ile 7. yüzyıldan kalma Kyichu Tapınağının görülmesinin ardından otele yerleşme. Konaklama Paro'da.

6. GÜN / ÇARŞAMBA   PARO - KATMANDU - NAGARKOT
Sabah kahvaltı sonrası Paro Havaalanına transfer ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından Paro -Katmandu uçuşu. Katmandu Havaalanında bekleyen aracımızla buluşma ve Katmandu yakınlarında bulunan, Himalayalar manzaralı dağ köyü Nagarkot'a hareket. Nagarkot'ta yeşilin ve manzaranın keyfini çıkarıp, dinleniyoruz. Hava şartları müsait olursa görebileceğimiz Everest'i de kapsayan Himalayalar zirveleri manzarası unutulmaz bir deneyim olacaktır. Konaklama Nagarkot'ta.

7. GÜN / PERŞEMBE  NAGARKOT - CHITWAN MİLLİ PARKI
Sabah kahvaltı sonrası Nagarkot'tan ayrılarak Chitwan Milli Parkı 'na doğru yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde bölgeye ulaşarak konaklayacağımız tesise geçiyoruz. Odalara yerleşme ve öğle yemeğinden sonra milli park aktivitelerini değerlendiriyoruz. Konaklama Chitwan'da.

8. GÜN / CUMA   CHITWAN MİLLİ PARKI
Gün boyu Chitwan'dayız. Gün içerisinde kano safari, fil safari, jungle yürüyüşü ve fil banyosu gibi milli park aktivitelerine katılıyoruz. Gece dileyenler yerel dansların sergilendiği kültürel programı izleyebilirler. Konaklama Chitwan'da.

9. GÜN /  CUMARTESİ  
Sabah kahvaltı sonrası Chitwan Milli Parkı'ndan Katmandu'ya hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Katmandu'ya varış ve otele yerleşme. Katmandu'da serbest zaman. Bu etkileyici şehri gönlünüzce gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Konaklama Katmandu'da.

10. GÜN / PAZAR    KATMANDU - NYALAM
Sabah Katmandu'dan Tibet'e doğru yolculuğa başlıyoruz. İlk gün Kathmandu'dan Nyalam'a yol alıyoruz. Toplam yolculuk mesafesi 156 km olup 3700 metre yüksekliğe kadar çıkacağız. Konaklama Guest House'da.

11. GÜN / PAZARTESİ   NYLAM - SHIGATSE
Bugün Nylam'dan Tibet’in 2. büyük şehri olan Shigatse (3900 m rakımlı) ye yol alıyoruz. Yerel pazarlarına bir göz attıktan sonra şehrin ünlü Tashilhunpo Manastırı'nı yakından tanıyoruz. Burası güncel hayatın içinde fonksiyonelliğini muhafaza edebilmiş Tibet'in en büyük manastırlarından birisi olma özelliğine sahiptir ve yüksek duvarların ardında görülecek çok fazla şeyi içerisinde barındırır. Gün içerisinde ayrıca Kumbum’a gidiyoruz. Altın kubbeli bir Stupa olan Kumkum'un içinde çok sayıda küçük şapeller vardır ve Tibetli Budist kesişlerin son derece etkileyici resimleriyle süslenmiştir. Toplam yolculuk mesafesi 469 km olup 3900 metre yüksekliğe kadar çıkacağız. Konaklama Shigatse'de Hotel'de.

12. GÜN /  SALI    SHIGATSE - GYANTSE
Bugün Shigatse'den Gyantse'ye yol alıyoruz. Muhteşem manzaralar arasında yapacağımız yolculuk Tibet coğrafyasını yakından tanıma fırsatı verecek. Yolculuk esnasında 4794 m zirveli Khamba La dağı, karlı zirvesiyle ünlü Nazin Khag Sa (7252m) ve 5045 m zirveli Karo la dağlarını aşıp eşsiz güzellikteki Yamdrok –tso gölünün sularından geçiyoruz. Doğanın güzellikleri içerisindeki bazı Tibet köylerinden geçip 3950 m rakımlı Gyantse’ye varıyoruz. Gyantse’de bulunan Gyatse Dzong ve Gyatse Kumbum’u ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Dzong 14.yy. kalma bir kaledir. Toplam yolculuk mesafesi 90 km olup 3950 metre yüksekliğe kadar çıkacağız. Konaklama Gyantse'de Hotel'de.

13. GÜN /  ÇARŞAMBA   GYANTSE - LHASSA
Bugün Gyantse'den Lhassa'ya yol alıyoruz. Toplam yolculuk mesafesi 261 km olup 3650 metre yüksekliğe kadar çıkacağız. Yol üzerinde Yamdrok Gölü'nü göreceğiz. Konaklama Lhassa'da otelde.

14. GÜN /  PERŞEMBE    LHASSA
Gün içerisinde Lhassa'yı geziyoruz. İlk gün gezi programımız dahilinde Dünya Mirası listesindeki muhteşem Potala Sarayı, Sera Manastırı, Norbulingka Parkı gezip göreceğimiz yerler arasında. Gezilerin ardından yerel bir Tibet ailesi ziyaret ederek programımızı tamamlıyoruz. Konaklama Lhassa'da.

15. GÜN /  CUMA   LHASSA - KATMANDU
Gün içerisinde Lhassa'nın diğer önemli yerlerini geziyoruz. Drepung Manastırı, Jokhang Tapınağı, hem mimarı hem inanç açısından Han ve Tibet kültürünün muhteşem bir karışımı olan ve Barkhor caddesi çevresinde bulunan Bustling Pazarı, geleneksel Tibet Hastanesi görüldükten sonra Lhasa'dan Katmandu'ya uçuyoruz. Konaklama Katmandu'da.

16. GÜN / CUMARTESİ  KATMANDU - İSTANBUL
Sabah erken otelden ayrılış ve Katmandu Havaalanına transfer. Vedalaşma ve pasaport işlemlerinin ardından yerel saatle 07:45'te hareket edecek olan Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuyoruz. 12:40'da İstanbul Yeni Havaalanı'na varış ve Nepal Tibet Bhutan Turu hizmetlerimizin sonu.
 

Not:Nepal Tibet Bhutan Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.Nepal Tibet Bhutan Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Nepal Bhutan Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.Nepal Tibet Bhutan Turu için doğru adrestesiniz.

Ödeme seçenekleri

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Katmandu / Katmandu-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Bölgedeki ulaşım ve transferler

:: Katmandu-Paro / Paro-Katmandu ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Lhassa-Katmandu ekonomi sınıfı uçak bileti

:: 3 gece Katmandu'da Shangri-La Hotel / Hotel Shanker vb. otelde konaklama

:: 1 gece Thimphu'da Hotel Pedling vb. otelde konaklama

:: 1 gece Paro'da   Tashi Namgay Resort  / Tenzinling Resort vb. otelde konaklama

:: 1 gece Nagarkot'ta Club Himalaya Hotel vb. otelde konaklama

:: 2 gece Chitwan'da Jungle Safari Lodge vb. bungalow lodge'da konaklama

:: 1 gece Pokhara'da Hotel Peninsula / Hotel Lakefront vb. otelde konaklama

:: 1 gece Nylam'da Guest House vb. konaklama

:: 1 gece Shigatse'de Shigatse Hotel vb. otelde konaklama

:: 1 gece Gyhantse'de Gyhantse Hotel vb. otelde konaklama

:: 2 gece Lhassa'da Xin Ding Hotel vb. otelde konaklama

:: 14 sabah kahvaltısı

:: Set menü 14 akşam yemeği

:: Chitwan'daki konaklamalar esnasında öğle yemekleri

:: Chitwan'daki milli park aktiviteleri (kano safari, jungle yürüyüşü, fil safari, fil banyosu)

:: Yollarda ödenen ücretler

:: Tükçe bilen tur lideri

:: Yerel rehberlik hizmetleri

:: Ulusal park giriş ücretleri

:: Program dahilindeki tüm geziler

:: Bhutan vize ücreti

:: Tibet vize ücreti

:: Zorunlu seyahat sigortası 

:: Chitwan dışındaki günlerde öğle yemekleri

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Nepal vizesi (25 USD)

:: Geleneksel rehber ve şoför bahşişleri 

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Kişisel harcamalar 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive