Villa Kaktüs
  • Karadeniz Yayla ve Yoga Tatili Turu
  • Karadeniz Yayla ve Yoga Tatili Turu
  • Karadeniz Yayla ve Yoga Tatili Turu
  • Karadeniz Yayla ve Yoga Tatili Turu
  • Karadeniz Yayla ve Yoga Tatili Turu

Karadeniz Yayla ve Yoga Tatili Turu

4 GECE 5 GÜN (3-7 Temmuz 2019)

Karadeniz Yayla ve Yoga Tatili Turu. Hem Yaylalarda gezmek hem de doğanın içinde yoga yapmak isteyenlere...

₺ 2.499’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Karadeniz Yayla ve Yoga Tatili Turu
 
TUR ÖZETİ
Yoga Eğitmeni Didem Okutgen & Berna Ünlü'den sabah ve akşam yoga seansları
Her seviyeye uygun yoga dersleri
Doğu Karadeniz'in tek yoga platformlu oteli Nordic'te konaklama
Manzarası ile nefes kesen Gito, Sal & Pokut Yaylaları
Elevit Yayları ve Çat Köyü
Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
Üskürt Mahallesi ve Hemşin Köyleri
Kolay orta seviyeli yürüyüşler

YOGA HAKKINDA
1.gün akşam
2.gün sabah ve akşam
3.gün sabah ve akşam
4.gün sabah ve akşam
5.gün sabah
Yoga seans ve eğitimi ilk gün akşam, 2., 3. ve  4.günler sabah-akşam ve son gün sadece sabah olacaktır.
Genel bilgi aşağıdaki gibidir...
Güne enerjik başlamak isteyenlerle birlikte sabah Nordic Otel’in şahane Yoga platformunda 07:00’de bulusuyoruz. Ağaçların arasında ve kuşların sesleri eşliğinde 15 dakika meditasyon ile başlayıp önce zihnimizi uyandırıyoruz. Ardından 1 saatlik nefes ve yoga hareketleri çalışması ile günlük yürüyüşlerle hazır hale geliyoruz. Günün yorgunluğunu atmak isteyenlerle yine 17:30’da aynı yerde buluşuyoruz. Bu sefer bütün gün yorulan kaslarımızı gevşetip yine nefes ve meditasyon çalışmasıyla gördüğümüz güzellikleri zihnimizin de sindirmesine izin veriyoruz. Eger doğanın içinde daha once yoga ve meditasyon yapma fırsatınız olmadıysa, bu deneyimi kaçırmamanızı öneririz. Dersler her seviyeye açık olacaktır.

PROGRAM
1. Gün TRABZON - FIRTINA VADİSİ - ÜSKÜRT MAHALLESİ
Trabzon Havaalanında saat 09:30’da buluşmanın ardından Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1.5 saat süren yolculuğun ardından Fırtına Nehri ile buluşup Çamlıhemşine ve dağlara doğru direksiyon kırıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Timisvat Köprüsünün yanındaki tesiste öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından yarım saatlik yolculukla 4 gece boyunca konaklayacağımız otelimize varıyoruz.
Otele yerleşip biraz dinlendikten sonra otelin bulunduğu bölgedeki köylere yürüyüş yapacağız. Önce toprak yoldan Üskürt Dağı mahallesine çıkacağız. Yaklaşık 40 dakika sürüyor. Geleneksel mimarideki evlerin arasında yürüyüp manzaranın tadını çıkardıktan sonra patika yoldan orman içinden aşağıya doğru ineceğiz. Tekrar otele vardıktan sonra biraz dinlenip ilk Yoga dersine başlayacağız.

2. Gün GİTO YAYLASI, BADARA MEZRASI, ŞİMŞİR ORMANI VE ZİL KALE
Sabah Yoga ve kahvaltının ardından bölgenin en güzel manzaralı yaylalarından birine Gito Yaylasına gideceğiz ilk önce. Aracımızla yapacağımız 1 saatlik yolculuğun ardından 2050 metre yükseklikteki yaylaya varıyoruz. Yaklaşık 40 haneli yayla Fırtına Vadisine bakıyor. Solda Badara Mezrası, Pokut Yaylası, Amlakit, Altıparmak ve Kemerli Kaçkar Dağı Sağ tarafta ise Çat Köyü ve Kale Yaylası gözüküyor. Burada yapılacak 1.5 saatlik yürüyüşte yaylanın arkasındaki küçük zirveye çıkıp Kaçkar Dağını da göreceğiz. Yaylanın arka tarafı ise Karadeniz’e bakıyor. Bulut denizi olursa işte o zaman işler değişir yürümek istemeyip bulutların dansını seyretmek isteyenler çıkacaktır mutlaka.
Öğle yemeğimizi burada barbekü şeklinde aldıktan sonra dönüşe geçiyoruz. Dönüş yolunda Badara Mezrasına da uğruyoruz. Küçük ama çok güzel bir yayla güzel fotoğraf veriyor. Ardından tekrar vadi tabanına inip Şimşir ormanına uğrayacağız. Dünyanın en büyük 2. şimşir ormanı diyorlar ama bilemiyoruz. Bildiğimiz güzel olduğu :) Yol üzerindeki 14. yy’a tarihlenen Zil Kale’yi de ziyaret ettikten sonra otele varıyoruz.
Yemekten önce yoga var. Belki dereye de girersiniz:)

3. Gün ELEVİT YAYLASI, ÇAT KÖYÜ
Yoga ve kahvaltının ardından yaklaşık 40 dakikalık araç yolculuğu ile Elevit Yaylası’na varıyoruz. Yayla, vakti zamanında Ayder ile rekabet eden ve çok fazla turistin uğradığı bölgenin önemli yaylalarındandı. Daha sonra Ayder ağır basınca buraya fazla turist uğramaz oldu. Bu nedenle hala güzel ve korunmuş bir yayla. 1800 metre yükseklikteki yayla içinde yapılan yürüyüşün ardından öğle yemeğimizi almak için Çat’a iniyoruz.
Öğle yemeğimizi aldıktan sonra  sizi çok farklı bir yere götüreceğiz. Öğle yemeğinden sonra araçla tekrar yukarıya doğru çıkacağız ama kısa bir yolculuk olacak. Bir Köyün terası olur mu? Valla Çat Köyü’nde var. Köyün hemen önünde vadiye doğru uzanan alan ve köy muhteşem kareler yakalamanızı sağlayacak. Burada eğer grup isterse yemek yediğimiz yere orman içi bir yürüyüşle inebiliriz. Orman içi patika harika, tavsiye ederiz:)

4. Gün POKUT - SAL YAYLALARI
Bugünkü turumuz Pokut ve Sal Yaylaları’na. Yoga ve kahvaltıdan sonra hava durumu ve koşullara göre uygun araçla çıkacağımız Pokut ve Sal defalarca dergilere konu olmuş muhteşem güzellikte iki yayla. Yaylaya varış süremiz 1,5 saat civarında.
Tepe üstüne kurulu bu yaylalardaki tüm evler tamamen ahşap. Bakirliğini korumuş yaylalar vahşi bir ormanla çevrili. Manzara ise doyulmaz. Bir yandan deniz, bir yandan Kaçkar, bulut denizi ve bulutlardan başını çıkarmış dağ adacıkları. Etrafı balta girmemiş bir doğal yaşlı orman ile çevrili olan Pokut'a doyamayacaksınız. Pokut, bölgedeki en korunmuş yaylalardan biridir. Çarpık yapılaşmaya izin verilmez hatta elektrik kabloları bile yer altındadır.
Sal yaylası ise Pokut'a komşu bir yayla. Önündeki geniş çimenlik alan ve arkasında dizili yayla evleri farklı bir güzellik sunuyor. İki yayla arasında yapacağımız yarım saatlik düz orman içi yürüyüş güne ayrı bir güzellik katacak. Hele Sal'ın üstündeki bankta oturmak etrafı seyredip, temiz havayı ciğerlere çekmek anlatılmaz yaşanır denen şeylerden.
Öğle yemeğimizi yaylada yöresel olarak alacağız. Toplam yürüyüşümüz 1,5 saat civarında olacak. Bugün seyirlik bir gün, seveceksiniz :) Otele döndüğümüzde yoga yapacağız bir yere ayrılmayın.

5. Gün PALOVİT ŞELALESİ, MACERA PARK VE DÖNÜŞ
Yoga ve kahvaltının ardından tesisten ayrılıyoruz. Bugün dönüş yolunda Palovit Şelalesini görüp yakınındaki macera parkında eğlenceli zaman geçireceğiz.
Palovit Şelalesi bölgenin en yüksek debili şelalesi ve 15 metre yükseklikte altına da inilebiliyor. Tam bir görsel şölen. Fotoğraflar çekildikten sonra hem öğle yemeğini yiyeceğiniz hem de ağaçlar arasındaki yüksek ip parkurlarına girerek cesaret, bilgi ve tecrübelerinizi sınayacağınız veya yüzleşeceğiniz macera parkına gideceğiz. Yetişkinler için 12 farklı yüksek ip parkuru bulunuyor. Heyecanlı olacak:)
Öğle yemeğimizi de burada aldıktan sonra Trabzon Havvalanına dönüş yolculuğumuz başlayacak. Vakit kalırsa Mecnun Köyü’ne çıkıp bir etrafa bakacağız. Köyü satın alma planları yapabilirsiniz. Herkes yapıyor.
Yolda yöresel ürünler ile ilgili molalar vererek saat 17.00’de havaalanına varmış olacağız. Başka bir gezide buluşmak dileği ile, iyi yolculuklar.
17:50 ve sonrası uçuşlarla dönebilirsiniz.
 
 
KONAKLAMA
4 gece konaklama Nordic Otelde yapılacaktır. 16 odalı butik otelde odalarda duş ve tuvalet, wi-fi, yoga platformu, geniş bahçe, indoor ve outdoor yemek alanı, geniş lobi mevcuttur. Sessiz ve sakin bir konumdadır. Yanından dere akar, kuş sesi eksik olmaz:)
detaylar için www.nordicotel.com
 

ÖDEME SEÇENEKLERİ
Banka havalesi ile / Kredi kartı tek çekim 2499 TL
World, Bonus, Adios, Miles&Smiles ile 4 taksit / Akbank Wings Axess 5 taksit 2619 TL
World, Bonus, Adios, Miles&Smiles ile 6 taksit / Akbank Wings Axess 7 taksit 2699 TL
World, Bonus, Adios, Miles&Smiles ile 8 taksit / Akbank Wings Axess 9 taksit 2779 TL
 

Hatırlatma:  Sayfada turun yayında olması o tarihte turda kontenjan olduğu anlamına gelmez. Güncel kontenjan durumu için telefonla acentamızı arayarak yada mail ile bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon ve ödeme işlemlerinizi tamamlayıp bizden tur rezervasyon onayını almadan lütfen uçak bileti almayınız.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.499 Ek yatak₺ 2.499 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.899 Çocuk fiyatı₺ 2.499
Ödeme seçenekleri

:: Program dahilindeki yoga aktiviteleri
:: Rehberlik hizmeti
:: 4 gece Nordic Hotel'de konaklama
:: 4 kahvaltı
:: 4 akşam yemeği
:: Bölgedeki transferler
:: Program dahilindeki tüm geziler
:: KDV
:: Tursab zorunlu sigortası

:: Trabzon'a geliş ve Trabzon'dan dönüş (Türkiye’nin her yerinden katılım olduğu için havayolu ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil edilmemiştir)
:: Öğle yemekleri
:: Kişisel harcamalar
:: Rafting ve macera parkı aktiviteleri (İsteğe bağlı olduğundan dolayı fiyata dahil edilmemiştir.)
:: Otellerdeki ve yemeklerdeki ekstralar

KONTENJAN
Bu turumuz 6-18 kişi arası katılmcı ile gerçekleşmektedir.

ÇOCUK KATILIMI HAKKINDA
Çocuk yaş uygunluğu tura göre değişmektedir,  7 yaş altı çocuk için turun uygunluk durumunu lütfen sorunuz


ULAŞIM
Hemen hemen bütün havayollarının sabah uçuşu bulunmaktadır.
En geç 09:30’da Trabzon’da olacak şekilde istediğiniz herhangi bir havayoluyla gelebilirsiniz. Bu saatten önce gelenler beklemek, geç gelenler ise kendi imkanları ile grupla buluşmak durumundadır.
Otobüsle gelenler ise sabah en geç 09.00’da Trabzon Otogarı’nda olmalıdır.
Dönüşte ise katılımcılarımızı en geç 17:00′de Trabzon Havaalanı’na bırakmış oluyoruz.
Dönüş uçuş veya otobüslerinizin saat 17:50 veya sonrasında olması gerekmektedir.
Tur boyunca yapılacak ara transferlerimizi ise arazi şartlarına en uygun araç olan Volkswagen Crafter veya Mercedes Sprinter ile yapıyoruz. Şasi uzunluğu açısından uzun kasa minibüsler kullanamıyoruz.


Not: 0-6 yaş ücretsiz çocukların transfer araçlarında koltuğu yoktur. Ebeveyn kucağında yolculuk yapar (Tur dolu ve araç müsait değilse)
Bilet iade ve iptallerinde havayolu şirketinin iade ve iptal koşulları geçerlidir!

 

SINGLE KONAKLAMA HAKKINDA
Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Turlarımıza tek başına katılan kişiler aksi belirtilmedikçe (single konaklama farkını ödemedikçe) bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse öncelikle belirtelim ki single konaklama konusunda garanti veremiyoruz. Tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  Bu durumda tur dönüşü odada tek kalamadığınız her gün için hesaplanacak tutarda single farkı iade edilir.

 

YEMEK
Mümkün olduğu kadar sizlere yöresel lezzetler tattırmak istiyoruz. Tabi mevsim itibarı ile ününü çok duyduğunuz bazı Karadeniz yemeklerini tatmanız mümkün olmayacak.
Öğle yemekleri de gidilen yere göre bir tesiste, köy evinde veya kumanya şeklinde olacaktır. Kumanyalar fiyata dahildir.
Doyacağınıza eminiz. Kahvaltılar ve akşam yemekleri kalınan tesisin menüsüdür.


KIYAFET / EKİPMAN
Güzel ve keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacak önemli maddelerden biri de nasıl giyindiğinizdir. Özellikle bu tatil doğada geçiyorsa. Almanların bir lafı var ‘‘ Kötü hava durumu yoktur, kötü malzeme vardır’’ diye. Bu laf sanırım durumu özetliyor. Hava durumu ne olursa olsun (extreme hava koşulları hariç) sizin uygun kıyafet ve malzemeleriniz varsa tatilden keyif almaya devam edersiniz.

Aşağıda size önerdiğimiz giyim ve malzeme listesini göreceksiniz. Şu anda adını hatırlamadığımız bir gezgin de ‘‘ Yanında götürmeyi düşündüğün kıyafetin yarısını, paranın iki katını götür’’ demiş. Dikkate almak lazım :)
        Küçük sırt çantası:  Yürüyüş esnasında polar, matara, krem, kumanya gibi sık kullanacağınız malzemelerinizi koyacağınız 20-30lt kapasiteli, mümkünse bel kolonu olan sırt çantası.
        Yürüyüş Botu:  Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Biz size su geçirmez özelliğe sahip yürüyüş amaçlı botları öneriyoruz. En önemli detay botlarınızın bilekleriniz sarmasıdır. Turda giyeceğiniz ayakkabıyı uzun süredir kullanmıyorsanız lütfen şehirde bir gün giyin. Turun ilk günü patlayan çok ayakkabı gördük.
        Bu kadar detay vermemize rağmen halen topuklu ayakkabı, kösele ayakkabı, bez ayakkabı ile gelenler olabiliyor. Bu arkadaşların tur boyunca diğerleri tarafından makaraya alınacağını unutmayın.
Yedek ayakkabı, sandalet veya terlik getirebilirsiniz.

       Tozluk: Bileğinizden dizinize kadar kapatır ve botunuza taş, toprak, çamur, kar girmesini engeller. Ayrıca olası çamurlu bir parkurda paçalarınız temiz kalır. Süper bir şeydir yani. 
       Yağmurluk: Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve diz altına kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır. Özellikle belirtelim bu yağmurluğunuzun da tek kullanımlık çöp poşeti tarzı bir şey olmamasına özen gösterin.
        Baton: Doğa turlarında özellikle inişlerde kolaylık ve denge sağlar. Nasıl doğru şekilde kullanılacağınızı rehberinize sorabilirsiniz.
        Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun.
        Üst: Sizi rüzgardan ve soğuktan koruyacak polar, gün sayısının en fazla 2 katı t-shirt, sweat shirt yeterlidir. Termal t-shirtler yürüyüşler için en uygun giysidir.
        Alt: Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Mevsime göre kısa pantolon da bulundurun. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.
        Ayak: Yürüyüşte ve sonrasında olmak üzere yeterli sayıda çorap bulundurun.
        Matara: En az 1 lt’lik su kabı. Eğer keyfinize düşkünseniz termos getirebilirsiniz fakat hafif olanları tercih edin.
        Fener: Çok büyük olmayan fakat yeterli ışık kaynağı olan yedek pilleri birlikte bir fener. Kafa feneri tercih ediniz.
       İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.
        Deniz-Göl: Karadeniz gezilerimizde mutlaka bir şelale veya göle girme fırsatı bulacaksınız. Orada ah vah edeceğinize yanınızda mayo/şort ve ince havlu bulundurmanızı öneririz.
        Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı ve fotoğraf alışverişi için flash bellek getirmeyi unutmayın.

        Çoğu konaklama tesisinde odalarda ve odaların bulunduğu bölümlerde ayakkabı ile dolaşmak yasaktır. Lütfen yanınızda bir terlik getiriniz yada çıplak ayak dolaşabilirsiniz. (Bu kural biraz garip gelebilir, ama muhafazakarlıktan değil, tamamen ses ve hijyen için uygulanmaktadır.)

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive