• Karadeniz Yayla Kış Turu
  • Karadeniz Yayla Kış Turu
  • Karadeniz Yayla Kış Turu
  • Karadeniz Yayla Kış Turu
  • Karadeniz Yayla Kış Turu

Karadeniz Yayla Kış Turu

3 GECE 4 GÜN (18-21 Mart 2021)

Karadeniz Yayla Kış Turu. En fazla 14 kişilik gruplarla, kış dönemi Karadeniz yayla turları. Karda yaylalar bir başka güzel... KARADENİZ YAYLA TURLARINDA 20 YILLIK DENEYİM, TECRÜBELİ REHBERLER VE MİSAFİRLERİMİZE BÖLGENİN DOĞAL GÜZELLİKLERİNİN YANINDA YÖRE KÜLTÜRÜNÜ DE TANITMAYA GAYRET EDEN YAKLAŞIM.

₺ 2.375’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Karadeniz Yayla Kış Turu
 
1. GÜN ARDEŞEN – ÇAMLIHEMŞİN – GİTO
Karadeniz Yayla Kış Turu için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen - Trabzon seferi. 05:50 kalkış / 07:35 varış
Tur aracımız ve rehberimiz Rize Ardeşen'de grubumuzu karşılayacaktır. Misafirlerimiz Trabzon'a inişte Havaş ile Ardeşen'e kendi imkanlarıyla gelmeleri gerekmektedir (ekstra 35 TL)
Ardeşen'de buluşma ardından Fırtına Vadisi’ne girip Çamlıhemşin’e kadar devam ediyoruz ve ihtiyaçlarımız için alışveriş molasının ardından aracımızı değiştirerek (4×4 Mercedes UNIMOG) yolumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Zir Kale’nin kış ortasındaki muhteşem manzarasını seyrettikten sonra şimşir ormanına kadar ilerliyoruz. Kar durumu tam olarak nasıl olur bilemeyiz tabi ama orman içi yayla yolundan kar üstünde aracımızla iz vura vura türküler eşliğinde yaylaya doğru devam edip, 2000m rakımlı Gito’ya varır varmaz kendimizi pansiyona atıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından iş bölümü yapıyoruz ve çalışmalara başlıyoruz. Yemek hazırlanacak, kar kürenecek, su kaynatılacak… Yemekten sonra akşam yürüyüşü yapabiliriz. Zorla değil, dilerseniz pansiyonda kalıp dinlenmeye çekilebilir, kitap okuyabilir, muhteşem manzaraya karşı duygusallanabilirsiniz.
Konaklama: Koçira Pansiyon (Gito Yaylası) (3 adet Ortak Banyo / wc)
 
2. GÜN GİTO YAYLASI
Kahvaltımızın ardından yavaş yavaş hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bugün dileyenler pansiyonda kalabilir. Öğle yemeğimizi pansiyonda yiyeceğimiz için, kalanlar Serhan abimize yardımcı olacak, şimdiden söylemiş olalım. Ama buraya kadar gelmişken, kışın Gito’nun tadını çıkarmamak olmaz. Önce pansiyondan yukarı doğru yürüyüşe geçiyoruz. Hedef yok. Kar üstünde gidebildiğimiz kadar. En azından Gito’nun sırtına kadar çıkıyoruz ve 360 derece Karadeniz seyri yapıyoruz. Dünyayı yayladan kışın seyretmenin tadına doyamayacaksınız. Altıparmaklardan Kaçkarlara, oradan da Verçeniklere kadar muhteşem manzaraya nazır seyrimizin ardından, yer yer yürüyerek yer yer de kayarak pansiyonumuza kadar iniyoruz. Önce odalarımıza çekiliyoruz ve kısa bir molanın ardından öğle yemeğimizi yiyoruz. Sonra dışarıda kardan adam yapmaya başlıyoruz. Kar topu da oynarız heralde. 
Konaklama: Koçira Pansiyon (Gito Yaylası) (3 adet Ortak Banyo / wc)
 
3. GÜN BADARA MEZRASI
Yine kahvaltımızın ardından yürüyüş için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu sefer Badara mezrasına doğru yürüyüşe çıkıyoruz. Yer yer açık arazi yer yer orman içi bir güzergâhtan ilerliyoruz. Gidiş iniş şeklinde, dönüş çıkış şeklinde olacak. Maksat kar üstünde eğlenceli bir doğa yürüyüşü yapmak. Ormanda saklambaç da oynayacağız. Öğle yemeğimiz yine pansiyonumuzda olacak. Yemekten sonra full dinlenişe geçiyoruz. Akşam şarkı türkü tekerleme derken, muhteşem eğlencemizin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.
Konaklama: Koçira Pansiyon (Gito Yaylası) (3 adet Ortak Banyo / wc)
 
4. GÜN MEYDAN KÖYÜ – ARDEŞEN
Ve ayrılık günü. Kahvaltımızın ardından çantalarımızı sırtlanıyoruz ve Gito’dan ayrılıyoruz. Araçla çıktığımız yayladan yürüyerek Meydan Köyü’ne doğru inişe geçiyoruz. Meydan Köyü’nde tekrar aracımızla buluşuyoruz ve eşyalarımızı yerleştirip Fırtına Vadisi boyunca inişe geçiyoruz. Çinçiva’da kısa bir çay-kahve molasının ardından yolumuza devam ediyoruz. Çamlıhemşin’de minibüsümüze transfer oluyoruz ve Ardeşen’e inişe geçerek HAVAŞ durağında sizlerle vedalaşıyoruz. Ardeşen - Trabzon Havaalanı ulaşımınız Havaş servisi ile olacaktır. (ekstra 35 TL)
Dönüş 20:05 kalkışlı Pegasus tarifeli seferi ile Trabzon'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na. 21:55 İstanbul'a varış.
 
İSTANBUL HARİCİ ŞEHİRLERDEN KATILIM HALİNDE
Turumuza İstanbul harici şehirlerden de katılım mümkündür. Bulunduğunuz şehirden tur başlangıç ve bitiş saatlerine uygun uçuş olup olmadığını ve oluşacak yeni fiyatı lütfen sorunuz. 
(Dilerseniz uçak bileti hariç olarak ta rezervasyon yaptırabilirsiniz)
 
ÖZEL TUR İSTEKLERİNİZ HAKKINDA
Farklı bir tarih mi istiyorsunuz? Bu turu size özel mi gerçekleştirmemizi istersiniz??
Turumuz farklı tarihlerde küçük grubunuza ve ailenize özel olarak yapılabilir. Fiyatlandırma kişi sayısına ve istenilen tarihlerdeki uçak / pansiyon / araç maliyetlerine göre değişkenlik gösterir. 14 kişiye kadar olan gruplarda minibüs ve unimog araçlar kullanmaktayız. 4-5 kişilik aile, küçük grup gezilerini ise 4x4 araçlarımızla şoför-rehber aynı kişi olacak şekilde gerçekleştiriyoruz.  
Deneyimli Karadeniz yayla rehberlerimiz ve 20 yıllık tur tecrübemizle size terzi titizliğinde tur hazırlıyoruz. 
Özel grup ve size özel tur talepleriniz için info@deepnature.com a mail atabilir yada 02163495519 dan bize telefonla ulaşabilirsiniz. 
 
Kontenjan : 14 kişi
 
UYARI : REHBERİMİZ HAVA ŞARTLARINA VEYA OLAĞANÜSTÜ DURUMLARA GÖRE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.
Konaklama mekânımız 2000 m rakımlı Gito Yaylası’nda olduğundan, mevsim itibarıyla her yer karla kaplı olacaktır. Ayrıca pansiyonumuzun su borularının donmuş olabilmesi ihtimalini göz önünde bulundurursak büyük ihtimalle su ihtiyacımızı sobada erittiğimiz kardan karşılayacağız. Hem yürüyüş, hem hava durumu açısından şartlar elbetteki yaz sezonu gibi değil. Eğer araç yolu açık olursa yaylaya yoldan da ulaşım sağlayabiliriz. 
Sonuç olarak BU TURUMUZ STANDART BİR KARADENİZ YAYLA TURU DEĞİLDİR. ZORLU BİR DENEYİM TURUDUR. Bunları lütfen göz önünde bulunduralım.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.375 Ek yatak₺ 2.375 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.675 Çocuk fiyatı₺ 1.875

:: Pegasus Hava Yolları İstanbul S.Gökçen - Trabzon uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: Pegasus Hava Yolları Trabzon - İstanbul S.Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: Profesyonel Rehberlik Hizmeti

:: Gito Yaylası'ndaki Koçira Pansiyon'da 3 gece konaklama

:: 3 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 3 akşam yemeği

:: Ardeşen'den başlar, Ardeşen'de biter şekilde Rize'deki ulaşımlar

:: Milli park girişleri

:: TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

:: En fazla 14 kişilik butik tur ayrıcalığı

:: Trabzon Havaalanı- Ardeşen arası ulaşım (gidiş dönüş 70 TL)

:: Müze ve örenyeri girişleri

:: Son gün öğle ve akşam yemeği

:: Kişisel harcamalar, pansiyondaki ekstralar

:: Elde olmayan nedenlerden doğabilecek ekstra masraflar

YANINIZDA GETİRMENİZ GEREKENLER / UYARILAR

:: LÜTFEN çok eşya ve BAVUL / VALİZ GETİRMEYİN! Araca sığdırmakta da zaten zorlanıyoruz! Ayrıca her ihtimale karşı yaylaya araç çıkamaması durumunda bütün eşyalarımızı sırtımızda taşımak zorunda olduğumuzu hatırlatalım. Onun için bavul yerine sırt çantası getirmenizi tavsiye ediyoruz. En az 50 litrelik yağmurluğu olan iyi bir sırt çantası lazım.

:: Gore-tex bilekli bot veya kar botu. Ayrıca pansiyonda giymek için patik, terlik ya da benzeri ürün 

::  Yağmur, kar, tipi vs ihtimallerine uygun gore-tex montlar. Termal içlik.

::  T-shirt (her gün için 2 tane – terledikten sonra değiştirmek için)

::  Mevsimlik-kışlık kıyafetler, sentetik kumaşlı pantolonlar. (KOT PANTOLON KESİNLİKLE ÖNERMİYORUZ. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)

::  Bolca çorap, havlulu çoraplar tavsiye ederiz.

::  Sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt (kapşonlu olsa iyi olur) veya polar mont.

::  İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.

::  Bere ve eldiven

::  Su ve çay içmek için kendi kupa bardağınızı getirmenizi öneririz.

::  Bir tozluk işinize gerçekten yarar.

::  Rehberinizde ilkyardım çantası var, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.

 

KIYAFET / EKİPMAN İHTİYAÇLARINIZ İÇİN İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ İMKANI

Turumuza kayıt olan tüm misafirlerimiz için, ihtiyacınız olan outdoor malzemelerde, KUTUPAYISI mağazasından yapacak olduğunuz alışverişlerde, indirimli ürünler hariç size özel %20, indirimli ürünlerde ise size özel ekstra %10 indirim uygulanacaktır. Rezervasyon aşamasında indirim kodu alabilirsiniz.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive