Villa Kaktüs
  • Japonya Güney Kore Turu
  • Japonya Güney Kore Turu
  • Japonya Güney Kore Turu
  • Japonya Güney Kore Turu
  • Japonya Güney Kore Turu

Japonya Güney Kore Turu

8 GECE 11 GÜN (31 Ağustos, 20 Ekim, 20 Kasım 2017 hareketli)

Asiana Hava Yolları ile deneyimli rehber eşliğinde vizesiz Japonya Güney Kore Turu

€ 2.795’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Japonya Güney Kore Turu
 
1. Gün İSTANBUL - SEUL
Japonya Güney Kore Turu için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tura Turizm kontuarı önünde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak Asiana Havayolları'nın akşam uçuşu ile Seul'e hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.

2. Gün  SEUL - TOKYO
Sabah Seul'e varışımızı takiben saat bağlantılı uçuş ile Tokyo'ya hareket ediyor ve akşam Tokyo Narita Havalimanı'na varıyoruz. Havalimanında karşılanma sonrası otelimize transfer ediliyoruz. Japonyayı bir kılıcın yarattığına inanılır. Eski tanrıların, bir mercan kılıcı okyanusa batırdıklarını ve çıkardıklarında dört mükemmel damlanın denize düştüğünü, bu damlaların Japonyanın adaları olduğu hikâyesi nesilden nesile kadar ulaşır ve en güzel hikâyelere dönüşür. "Yükselen güneş ülkesi"nin başkenti Tokyo ise, bu efsaneler ülkesinin en önemli şehirlerinden birisidir. Kültürel yapısı, sahip olduğu tapınakları, müzeleri ve büyük parkları Doğu Asyanın incilerinden bir tanesidir Tokyo. Tarihi kökenleri 12. yüzyıla dayanan şehir, "Büyük Japon Restorasyonu" sonucu İmparator tarafından "Doğunun Başkenti" ilan edilmiş ve bugünkü Tokyo ismini almıştır. Şehir yıllar içerisinde çok sayıda tarihi olaya tanıklık etmiş olup, en acı örneklerinden bir tanesi 1923 senesinde gerçekleşen Büyük Tokyo Depremidir. Büyük bölümü yıkılan şehrin yeniden inşasına başlansa da 2. Dünya Savaşı ile beraber Tokyo tekrar yıkım ve yoksulluğa mahkûm edilmiştir. Ancak savaşı kaybeden ve şehirleri atom bombaları ile yok edilen Japonlar, savaş bitiminin ardından kendilerine tarihi bir hedef edinerek 1950 li yıllarla beraber ekonomik büyüme sürecine girmiş ve bugünkü güçlerini elde etmek için tabir-i caiz ise küllerinden tekrar doğmuşlardır. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün   TOKYO
Kahvaltı sonrası 30 milyonun üzerindeki nüfusu ile dünyanın en büyük metropollerinden birisi olan Tokyo'da şehir turumuzu yapıyoruz. Tokyo'nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı ilk durağımız oluyor. Japon tarihi kaynaklarına göre 19. ve 20. yüzyıllarda Japonya’yı modernize ettiği bilinen İmparator Meiji ve İmparatoriçe Shoken’e adanan tapınak, 1912 yılında imparatorun ölümünden sonra onun hala yaşadığını göstermektedir. Sonrasında Metropolitan Binası'nı görüyoruz. Tokyo Metropolü Hükûmeti Binası, iki gökdelen ile Metropol Meclisi olmak üzere üç binadan oluşmaktadır. En yüksek gökdelen 242 metre yüksekliğinde olup 48 katlıdır ve 33. kattan itibaren iki ayrı bölüme ayrılmaktadır. Diğer gökdelen ise 163 metre yüksekliğinde olup 34 katlıdır. Gezimize Japon İmparatoru'nun resmi ikametgâhı olan ihtişamlı İmparatorluk Sarayı'nı görüyor, sonrasında Tokyo'nun gece ve gündüz en kalabalık bölgesi olan restoranların, alışveriş merkezlerinin ve barların bulunduğu Ginza Bölgesi, yeni yeni bir yerleşim birimi olan ve deniz doldurularak, muhteşem bir bölge haline gelen Odaiba, elektronik cenneti Akihabara Bölgesi gezilerimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün TOKYO
Bugün Tokyo'yu kendi frekansımız ile keşfedebilmek için için tam gün serbest zaman ayırıyoruz. Giza ve Shinjuku caddelerinde zaman geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün TOKYO - FUJİ DAĞI - HAKONE - KYOTO
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve 2 saat sürecek keyifli bir yolculukla, eski çağlardan beri Japon Halkı'nın kutsal kabul ederek taptığı, 3776 metre yüksekliği ile Japonya'nın en yüksek dağı olan Fuji Dağı'nı görüyoruz. Japonya'nın en yüksek dağı olan Fuji Dağı'nın yüksekliği 3776 metredir. Fuji volkanik bir dağ olup tüm dünyada, Japonya'nın sembolü olarak kabul edilir. Eski çağlardan beri bu dağ hakkında sayısız şiirler yazılmış, resimler yapılmıştır. Günün değişik saatlerinde, güneşin ve bulutlarıın hareketiyle, Fuji Dağı'nın verdiği eşşiz manzaraları seyretmenin keyfine doyum olmayacak anlar yaşamamızı sağlıyor. Fuji Dağı'nın ilk adı Hushi No Yama, yani sonsuzluk, ebediyet, olumsuzluk dağıdır. Kamaruka döneminde (1185-1333) Fujiyama adını almıştır. Fujiyama, "Zengin Samuray Dağı" demektir. Shinto inanışına göre, bazı Japonlar Fuji Dağı'nın tanrılardan biri olduğuna inanır. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1.5 saat uzaklıktaki Hakone şehrini geziyoruz. Sırada Ashi Gölü'nde bir tekne gezisi ve 3000 sene önce Hakone Dağı'nın son püskürmesinde oluşan ve şu anda kükürtlü dumanı, kaplıcaları ve sıcak nehirleri ile ünlüdür. Bu doğa harikası coğrafyada fotoğraf ve dinlenme için serbest zamanın ardından Odawara'ya geçiyor ve Kyoto'ya gitmek için hızlı trene biniyoruz. İki saat sürecek olan tren yolculuğumuzun sonrasında Kyoto'ya varıyor ve otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

6. Gün KYOTO - NARA - OSAKA
Bugün Japonya'nın geleneklerine en bağlı olduğu, geleneksel kıyafetler ile sokaklarda gezenlerin halen bulunduğu ve ruhani eski başkenti Kyoto'yu keşfe çıkıyoruz. Kyoto, Japonya’yı ve Japon kültürünü daha iyi tanıyabilmek için en doğru duraklardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sebebi ise geçmişte 300 yıla yakın bir süre boyunca Japonya’nın başkentliğini yapmış, bu özelliği sebebi ile de "Başkentlerin başkenti" olarak da adlandırılan ve bu tarihi derinliği sebebi ile sayısız kültür mirasını içinde barındıran bir şehirdir. Altından akkan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı, iç içe geçmiş bir kale, saray ve etrafını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi Kompleksi, Zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da buluyoruz. Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek Nara Büyük Budası’nın bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada "Daibutsu" denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır. Tapınak aynı zamanda, bir Budist okulu olan, Kegon'un da ana merkezidir. Naka şehrindeki yedi tarihi tapınak ve mekâna ek olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Nara Park gezimiz sonrasında Osaka'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
 
7. Gün OSAKA
Kahvaltı sonrası Japonya'nın ikinci büyük şehri olan Osaka'yı daha yakından tanıyoruz. Osaka, köklü bir tarihe sahip, tarihi yapılarını korumuş ancak modern hayatın gereği gökdelenleri de yapmaktan geri kalmamış olmasına rağmen Japon kültürünün şaheser niteliğindeki ruhunu en iyi yansıtan şehirlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gurme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuza başlıyor ve öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya’nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 
8. Gün OSAKA - SEUL
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel bir havayolu ile Seul'e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve Seul'de şehir turumuza başlıyoruz. Seul tarihi ve kültürel birçok eseri içinde barındıran bir şehirdir. Kore Savaşı'ndan beri kendimizi hep yakın hissetmişizdir bu uzak diyardaki insanlara. Savaşta verdiğimiz desteği hiç unutmayan Güney Koreliler de bize karşı minnet ve benzer bir sempati duyuyor. Ortak geçmişimiz ve aradaki onca kilometreye rağmen büyük benzerlikler taşıyan yaşam biçimimiz yüzünden, oraya gittiğinizde 2. vatanınızdaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Öncelikle şehrin Namsan Bölgesi'nde bulunan 7934 metrekare büyüklüğünde, Hanok Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü'nü geziyoruz. Sonrasında Büyük Güney Kapısı diye adlandırılan, üzerinde 26 adet büyük alışveriş merkezi, 30.000 adet küçük mağaza ve 50.000 civarında irili ufaklı imalathanenin bulunduğu Namdaemun Pazarı'nı ziyaret ediyoruz. Alışveriş için ayıracağımız serbest zaman sonrasında gün batımına doğru 262 metrelik Namsan Tepesi'ne çıkıyor ve buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Geceleme otelimizde.
 
9. Gün SEUL
Kahvaltı sonrası dünyanın en büyük 7. şehri olan, yaşama sevincinin sokaklarda hissedildiği hareketli ve enerji dolu Seul'u keşfetmek için serbest zaman ayırıyoruz. Baş döndürücü kentler, misafirperver halkı, mistik ve güzel kırsal kesimi ile Güney Kore harika bir seyahat için her şeyi sunuyor. Geceleme otelimizde.

10. Gün SEUL
Bugün Seoul’de serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Kuzey Kore sınırına gidebilirler. Geceleme otelimizde.
 
11. Gün SEUL - İSTANBUL
Kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak havalimanına transfer ediliyoruz. Asiana Havayolları'nın sabah uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyor ve akşam varışımız ile birlikte seyahatimizin sonuna geliyoruz.

OTELLER
HOTEL METROPOLITAN TOKYO IKEBUKURO
GRAND PRINCE HOTEL
NEW OTANI OSAKA
TMARK GRAND HOTEL MYEONG-DONG
 
Not: Japonya Güney Kore Turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.  Japonya Güney Kore Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış  Japonya Güney Kore turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Japonya Güney Kore Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.795 Ek yatak€ 2.795 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.595 Çocuk fiyatı€ 2.775
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.895 Ek yatak€ 2.895 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.695 Çocuk fiyatı€ 2.875
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.895 Ek yatak€ 2.895 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.695 Çocuk fiyatı€ 2.875
Ödeme seçenekleri

- Asiana Hava Yolları ile İstanbul – Seul – Tokyo / Seul - İstanbul arası ekonomi sınıf dış hat uçak bileti

- Asiana Hava Yolları ile Osaka - Seul arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti

- Tokyo - Kyoto arası Shinkansen hızlı tren bileti

- Tokyo'da Metropolitan Hotel veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

- Kyoto'da Kyoto Tokyu Hotel veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

- Osaka'da New Otani Hotel veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

- Seul'de T-Mark Grand Hotel veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

- Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar ve transferler

- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

- Havalimanı ve güvenlik vergileri

- Zorunlu seyahat sigortası


 

 

- Her türlü kişisel harcamalar

- Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler

- Yurt dışı çıkış harcı

- Yerel rehber ve kaptan bahşişleri (Kişi Başı 25 EUR)

- Şehir vergileri

 

JAPONYA VE GÜNEY KORE TÜRK VATANDAŞLARINA VİZE UYGULAMAMAKTADIR. TUR TARİHİNDE EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT YETERLİDİR.

EKSTRA TURLAR

 

Han Nehri Tekne Turu:
Seul’e gitmişken Han Nehri'ni tekneyle gezmeden olmaz. Gün batımı manzarası eşliğinde yapılacak tur esnasında Seul'u ve yerel halkın su kenarındaki yaşantısını nehirden görebileceksiniz.
Kişi Başı : 45 EUR

 

Kore Savaş Müzesi Turu:
Güney Kore'nin savaş tarihi, özellikle 1950-1953 arasında Türk askerlerinin de savaştığı Kore Savaşı'nın hatıraları ve savaşa ait objelerin yer aldığı, Kore’nin yaşadığı trajediyi gözler önüne seren bu müzede geçmişe doğru bir yolculuğa çıkacağız.
Kişi Başı : 30 EUR

 

Kamakura – Enoshima Turu:
Japonya'nın ilk başkenti olma özelliğine sahip olan Kamakura Japonya'nın pasifik kıyısında bulunur. Tarihte yerel hayatın nasıl yaşandığı ile ilgili en iyi fikir veren yerin en önemli özelliği Japonya'nın en büyük Buddha Bronz heykelinin burada olmasıdır.
Kişi Başı : 120 EUR

 

 

 

TUR

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 6 yorum var.

Gökhan Bey merhaba, Öncelikle, ofiste son dakikada bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve yakınlık için teşekkür etmek istiyorum. Bir diğer teşekkür de, şirketiniz vasıtası ile gerçekleştirdiğimiz keyifli tur için. Deepnature ile güzel bir tanışma vesilesi oldu ve önümüzdeki yıllarda tekrar tekrar tura çıkmak isteriz. Rehberimiz ve güzel organizasyonunuzla çok güzel ve keyifli bir tur yaşadık. Sevgiler, tekrar teşekkürler.
Aydın

Japonya ve Kore'yi keşfettik dönüyoruz. Birbirine benzer iki kültürü güzel tanıdık. Çok güzel bahçelerde ömrümüze ömür kattık. Rehberimize özellikle teşekkür. Ufak tefek aksilikler dışında genel anlamda memnunuz. Teşekkürler.
Behiye

Tur her anlamda güzeldi. Rehberimizden çok memnun kaldık.
Şennur

Çok keyifli ve güzel bir turdu. Uzak bir ülkede bizi güvenle ve keyifle gezdirdiğiniz için teşekkür ederiz. Japonya uzak, pahalı, kalabalık bir ülke ama o kadar güzel fotoğraflar çektim, o kadar keyifle gezdim ki iyi ki gelmişim dedim.
Nihal

Çok memnun kaldım. Turumuz keyifli ve kaliteliydi.
İrem

Çok güzeldi, tur rehberimizden çok memnun kaldık. Teşekkürler.
Cem

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive