Villa Kaktüs
  • Güney Kore Japonya Tayvan Hong Kong Turu
  • Güney Kore Japonya Tayvan Hong Kong Turu
  • Güney Kore Japonya Tayvan Hong Kong Turu
  • Güney Kore Japonya Tayvan Hong Kong Turu
  • Güney Kore Japonya Tayvan Hong Kong Turu

Güney Kore Japonya Tayvan Hong Kong Turu

7 GECE 10 GÜN (27 Eylül-6 Ekim / 1-10 Kasım 2019)

SEUL (2) - TOKYO (2) – TAIPEI (2) – HONG KONG (1) TÜRK HAVA YOLLARI DİREK UÇUŞLARI İLE / KOLAY VİZE

$ 2.699’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Güney Kore Japonya Tayvan Hong Kong Turu
 
1. Gün: İSTANBUL – SEUL // Cuma
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde belirlenen saatte buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK88 sefer sayılı uçuşu ile Seul’e uçuyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.
 
2. Gün: İSTANBUL – SEUL // Cumartesi
Seul’e varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turu için yola çıkıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varış ardından odalarımıza yerleşme ve geceleme. Bu akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan Han Nehri Tekne Turuna katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız (akşam yemeği dâhil değildir).
Akşam Etkinliği : Han Nehri Tekne Turu: 55-$ (Kişi Başı)
 
3. Gün: SEUL // Pazar
Bu sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen konuklarımız ile ekstra Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket ediyoruz. Dünyada ikiye bölünmüş tek ülkesi olan Kore’yi bir başka açıdan görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsünde yürüyecek, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1,7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneline ineceksiniz. Dorasan tren istasyonunda mola verip,  Gözetleme Merkezi’nden Kuzey Kore'ye bakacaksınız. Daha sonra Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyü’nden geçerek Seul'e döneceğiz. Geceleme otelinizde.
Tarafsız Bölge / DMZ turu : 100 $ Kişi Başı
 
4. Gün: SEUL – TOKYO // Pazartesi
Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Tokyo uçuşumuz için özel aracımız ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Tokyo’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek uçuş sonrası Tokyo’ya varıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımızla panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Tokyo’nun en ünlü caddesi Ginza ve ünlü yaya geçidi ile bilinen Shinjuku’yu göreceğiz. Turumuzun sonra serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan Teknede Yemekli Japon Show’una katılabilirler. Konaklama Tokyo otelimizde.
Akşam Etkinliği : Teknede Yemekli Japon Show   195 $ Kişi Başı
 
5. Gün: TOKYO // Salı
Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 iş çi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 
Nikko Turu (Öğle yemekli) 205-$ (Kişi Başı)
Katılım çoğunluğuna göre 2. alternatif çevre gezisi;
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji & Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
Fuji & Hakone Turu 195-$ (Kişi başı) 
 
6. Gün: TOKYO – TAIPEI // Çarşamba
Kahvaltının ardından Otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Taipei uçuşumuz için özel aracımız ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Check in ve bagaj işlemleri sonrası Taipei’ye hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saat 50 dakikalık uçuşumuz sonrası Taipei’ye varmış olacağız. Varışımızın ardından özel aracımıza geçerek Taipei şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Ningxia turuna katılabilirler. Bu turumuz da Taipei’nin geleneksel sokak yemeği kültürünü keşfedeceğiz.  Sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ningxia Gezisi : 40-$ (Kişi Başı)
 
7. GÜN: TAIPEI   // Perşembe
Sabah Kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenleyeceğimiz Taipei Bao’an Temple, Konfiçyus Temple, Dünyada ki hemen hemen her türlü inanca ait bilgilerin ve ögelerin sergilendiği Dünya inançlar müzesi, ve son olarak Dihua Caddesi turunu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası otelimize geri döneceğiz ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Bao’an temple & Konfiçyus temple Dihua Caddesi Gezisi :  65-$ (Kişi Başı)
 
8. GÜN: TAIPEI – HONG KONG  // Cuma
Sabah Kahvaltısı Otelimizden check out ile birlikte Hong Kong uçuşumuz için Havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Hong Kong uçuşumuz için bilet, pasaport ve bagaj işlemleri sonrası hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası Hong Kong’a varıyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Kowloon, Causeway Bay, Victoria Tepesi, Aberdeen Balıkçılar Koyu, Repulse Bay ve Tin Hau tapınağı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Hong Kong Körfezi tekne gezisine katılabilirler. Turumuzda canlı müzik ve açık büfe servisimiz ile Hong Kong'un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkânı bulabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Akşam etkinliği : Yemekli Hong Kong Körfezi Tekne gezisi :  90-$ (Kişi Başı)
 
9. GÜN: HONG KONG // Cumartesi
Sabah otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenleyeceğimiz Büyük Budha ve Lantau Adası turumuzu gerçekleştireceğiz. Gezi sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından TK071 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geni günü uçakta kaşılıyoruz.
Büyük Budha ve Lantau Adası turu: 170-$ (Kişi Başı)
 
10. Gün: İSTANBUL // Pazar
Sabah İstanbul’a varış.
 
OTELLER
Seul 4* Best Western Premier Kukdo Hotel vb.
Tokyo 4* T Mark City Hotel Tokyo vb.
Taipei 4* FX Taipei Hotel vb.
Hong Kong 4* Best Western Plus Hong Kong vb.
 
UÇUŞLAR
 
27 Eylül – 6 Ekim 2019 Turunda;
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 27 Eylül saat 17.45
27 Eylül Istanbul – Seul  20.45 – 12.55 +1  (Seul varış 28 Eylül saat 12.55)
5 Ekim  Hong Kong – Istanbul  23.00 – 05.20 +1  (İstanbul’a varış 6 Ekim sabah saat 05.25)
 
1 – 10 Kasım 2019 Turunda;
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 1 Kasım saat 17.45
1 Kasım Istanbul – Seul  19.35 – 11.55 +1  (Seul varış 2 Kasım saat 12.55)
9 Kasım Hong Kong – Istanbul  23.05 – 06.15 +1  (İstanbul’a varış 10 Kasım sabah saat 05.25)

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.699 Ek yatak$ 2.699 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.449 Çocuk fiyatı$ 2.649
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.699 Ek yatak$ 2.699 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.449 Çocuk fiyatı$ 2.649

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Seul / Hong Kong İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
:: Yerel havayolları ile Seul-Tokyo, Tokyo-Taipei, Taipei-Hong Kong ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
:: Seul’de 4* otelde 2 gece kahvaltı dâhil konaklama
:: Tokyo’da 4* otelde 2 gece kahvaltı dâhil konaklama
:: Taipei’de 4* otelde 2 gece kahvaltı dâhil konaklama
:: Hong Kong’da 4* otelde 1 gece kahvaltı dâhil konaklama
:: Seul, Tokyo, Taipei ve Hong Kong panoramik şehir turları
:: Programda belirtilen tüm transferler
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
:: Vize ücreti
:: Program dışı turlar
:: Öğle ve akşam yemekleri
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Kişisel harcamalar
:: Ek bagaj ücretleri

Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Japonya ve Hong Kong için Umuma mahsus pasaport, Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. 

Tayvan için Umuma mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Ayrıca umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları şartıyla (ayrıca dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir) sınırda harçsız almaları mümkündür.

EKSTRA TUR PAKETLERİ


X Large Paket (Opsiyonel)
Han Nehri Tekne Turu - Seul $55,00
Tarafsız Bölge / DMZ turu $100,00
Teknede Yemekli Japon Show   $195,00
Nikko Turu (Öğle yemekli)$205,00
Büyük Budha ve Lantau Adası turu$170,00
Ningxia gezisi$40,00
Toplam $765,00
765 $ Yerine 700 $


Large Paket (Opsiyonel)

Tarafsız Bölge / DMZ turu $100,00
Nikko Turu (Öğle yemekli) $205,00
Büyük Budha ve Lantau Adası turu $170,00
Ningxia gezisi $40,00
Toplam $515,00
515 $ Yerine 475 $
 
Önemli Not: Opsiyonel tur paket indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

 

 

BİLGİLENDİRME
Japonya, Kore ve İsrail turlarımızda son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlanan iltica olayları sebebi ile programlarımıza ‘’tek erkek’’ misafir kabul edemeyeceğimizi bilgilerinize sunarız.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ilgili ilacın seyahat duraklarında bulunmama ihtimaline karşı, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.


Vize Bilgileri
Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Japonya ve Hong Kong için Umuma mahsus pasaport, Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.  // Tayvan için Umuma mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Ayrıca umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları şartıyla (ayrıca dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir) sınırda harçsız almaları mümkündür.


Uçuş Süreleri
İstanbul - Seul: 10 saat 10 dakika, Hong Kong - İstanbul: 12 saat 10 dakika.


Para Birimi
Güney Kore para birimi Won’dur. Japonya para birimi Yen’dir. Tayvan para birimi Yeni Taycan Doları’dır. Hong Kong para birimi Hong Kong Doları’dır. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.


Saat Dilimi
Türkiye ile Güney Kore ve Japonya arasında +6, Türkiye ile Tayvan ve Hong Kong arasında ise +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken G.Kore ve Japonya’da 18.00, Tayvan ve Hong Kong’da ise 17.00’dir.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, mont ve hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

Elektrik
Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.

 

Alışveriş
Hong Kong, Japonya ve Güney Kore özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive