Doğu Ekspresi ile Kars Doğubayazıt Turu

4 GECE 5 GÜN (16-20 Şubat 2022)

Butik turlar uzmanından 21 yıllık deneyimle Doğu Ekspresi ile Kars Doğubayazıt Turu. Uçakla Gidiş, Turistik Doğu Ekspresi treni yataklı vagonda dönüş. Bölgeye hakim rehberlik, eşsiz program. KONTENJAN HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. FİYATLAR UÇAK BİLETİNE GÖRE ARTMAKTADIR. YOĞUN TALEP NEDENİYLE ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

₺ 4.299’den itibaren ₺ 528 ’den başlayan taksitlerle Taksit seçenekleri
ONLİNE REZERVASYON
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Doğu Ekspresi İle Kars Doğubayazıt Turu
(Uçakla Iğdır'a Gidiş / Turistik Doğu Ekspresi ile Kars-Ankara )
 
4 GECE 5 GÜNLÜK PROGRAM
 
(UÇAKLA GİDİŞ / TRENLE DÖNÜŞ)
(2 GECE OTEL + 2 GECE TRENDE YATAKLI VAGON KONAKLAMALI) 
 
GÖRÜLECEK YERLER
Kars- Boğatepe Köyü- Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Iğdır - Doğubayazıt - İshakpaşa Sarayı (rehber eşliğinde)
Divriği - Sivas (tren molası esnasında)
 
TREN
Turistik Doğu Ekspresi (Yataklı Vagon)
 
BU TURUN FARKI
:: Turistik Doğu Ekspresi'nde yataklı vagonda yolculuk (iki kişilik yataklı kompartıman)
:: Deepnature'ın özenli hizmet anlayışı
:: 21 yıllık deneyimimizle hazırlanmış, İshakpaşa Sarayı'nı da görebileceğiniz keyifli program
:: Bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde Doğu'nun güzelliklerini tanıma fırsatı
:: Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri görebileceğiniz bir yolculuk yaparken yöresel lezzetlerle de buluşma imkanı
:: En fazla 25 kişilik tur konsepti ile az kişiyle gezme ayrıcalığı
 
UÇUŞ BİLGİSİ
 
İSTANBUL'DAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ
16-2-2021 Türk Hava Yolları İstanbul Havaalanı-Iğdır 09:45 kalkış / 11:50 varış
 
ANKARA'DAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ
16-2-2021 Türk Hava Yolları Ankara-Iğdır 07:00 kalkış / 11:50 varış ( İstanbul aktarmalı)
 
İZMİR'DEN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ
16-2-2021 Türk Hava Yolları İzmir-Iğdır 06:30 kalkış / 11:50 varış ( İstanbul aktarmalı)
 
Not: Ankara'dan ve İzmir'den katılacak misafirlere dönüşte Ankara-İstanbul hızlı tren bileti alınmayacak olup fiyata yansıtılmıştır. Gidiş biletleri tarifeli uçuş müsaitliğine bağlı olarak alınabilmektedir, erken rezervasyon öneririz. Uçak tarife saatleri ve havayolu şirketleri değişebilir. Misafirler tarifeli uçuşun saatinin ve havayolu şirketinin değişebileceğini bilerek rezervasyon yaptırmalıdırlar.
 
PROGRAM
 
1. GÜN / IĞDIR- DOĞUBAYAZIT - İSHAKPAŞA SARAYI
Doğu Ekspresi İle Kars Doğubayazıt Turu için Türk Hava Yolları İstanbul Havaalanı - Iğdır tarifeli uçuşu 09:45 kalkış-11:50 varış.
İstanbul'dan kalkan uçağınız 2 saat 5 dk. sonra Iğdır Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Iğdır Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Türkiye'nin çatısı Ağrı Dağı'nın eşsiz manzarası eşliğinde Doğubayazıt'a geçiyoruz. Doğubayazıt'ı gezip öğle yemeği molası verdikten sonra İshakpaşa Sarayına gidiyoruz. İshak Paşa Sarayı ya da İshak Paşa Külliyesi, Ağrı Dağı'nın yakınında, Doğubayazıt'ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Yapımı 99 sene sürmüştür. Yazar ve bilim adamı Ahmed-i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır.
İshakpaşa gezisinin ardından Iğdır'a hareket ediyoruz.
Tur tarihinde jandarmanın izin vermesi halinde dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz. (Askeri izin mümkün olursa) Meteor Çukuru; Doğubayazıt’ ın 35 km doğusunda, İran sınırına 2 km uzaklıkta, Gürbulak Sınır Kapısı ile Sarı Çavuş (Gülveren) Köyü arasındadır. Alaska’da ki Meteor Çukuru’ndan sonra dünyanın en geniş gök taşı çukurudur. Meteor Çukuru 1913 yılında düşen bir göktaşı sonucunda oluşmuştur. Genişliği 35m, derinliği 60m’dir. Toprağa gömülü bulunan gök taşının üzeri bir toprak tabakasıyla örtülüdür.
Akşam üzeri Iğdır'da konaklayacağımız otelimize yerleşme ve akşam yemeği.
Konaklama: Iğdır Star Royal Hotel
 
2. GÜN / ANİ HARABELERİ - KARS 
Kahvaltı sonrası Iğdır'dan ayrılarak Ani Harabelerine doğru yol alıyoruz. Türkiye-Ermenistan sınırına yakın , Arpaçay nehri kenarında bulunan Ani Harabeleri UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde bulunan özel bir yer.
Ermeni mimarisinin seçkin örneklerinin yanı sıra, Gürcü ve Selçuklu mimarisinin örneklerini de izleyerek, İpek yolu üzerindeki , dönemin bu zengin şehrinde; Surlar, Zerdüşt ateşgede'si, Büyük Katedral, Eb'ul Menucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi ziyaret yerlerimiz arasında olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleşecek bu etkileyici gezide, Arpaçay'ı ve Ermenistan taş ocaklarını da görme fırsatınız olacak. Ani gezisinin ardından Kars'a yol alıyoruz. Kars'a varışta öğle yemeği molası veriyoruz. Yöresel Kars lezzetleri ve kaz etinden tadabilirsiniz.
Yemekten sonra Kars merkezi gezeceğiz.
Yarısı Ani, yarısı Harakani denmiş Kars için ama elbette başka başka dünyalara ve atacağımız her adımda başka tatlı şaşkınlıklara şahit olacağımız bu şehrin sokaklarında dolaşmaya başlıyoruz. Bir şehre yukarıdan bakmak gerekir önce. Bu sebeple ilk durak noktamız Kars Kalesi olacak. Sadece bir kale olmaktan çıkıp; Kars çayı'nın medeniyetleri birleştirdiği noktada; Aleksandr Puşkin'in izlerini taşıyan sokakları; Osmanlı taş köprüleri ve hamamlarını, şehirdeki ermeni kilislerinden biri olan 12 Havariler Kilisesi'ni ( Kümbet Camii), maneviyatını hissedeceğiniz Eb'ul Hasan Harakani türbesini geziyoruz. Rehberimiz eşliğinde, Baltık mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz caddelerde yürüyerek, fotoğraflar çektikten sonra çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöresel kars kaşarı ve gravyer alabilirsiniz. Sonrasında buluşarak Kars’taki otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği otelde.
Konaklama: Kars 4* Kars Park Hotel
 
3. GÜN: BOĞATEPE KÖYÜ / ÇILDIR GÖLÜ / DOĞU EKSPRESİNE BİNİŞ
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak peyniriyle meşhur Boğatepe(Zavot) köyüne gideceğiz. Burada geleneksel yöntemlerle yapılan gravyer peyniri üretimi hakkında bilgi alıp yöresel ürünlerden alışveriş imkanımız olacak. Ardından ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Öğle yemeği molamız Çıldır Gölü kıyısındaki göl manzaralı restoranda (ekstra) Yemek sonrası, göl kıyısında serbest zaman. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda, göl üzerinde kızakla gezinebilirsiniz.
(Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 Ocak-30 Mart arasında tam donmus olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)
Öğleden sonra Kars'a dönüş. Doğu Ekspresine biniş öncesi çarşıda serbest zaman ve akşam yemeği (ekstra) molasının ardından merkezde rehberimizin belirleyeceği yerde buluşarak 21:15'te Kars Garı'na hareket ediyoruz.
Kars Garı'na varış ve 22:20 hareketli Turistik Doğu Ekspresi'ne biniş. Rehberimiz sizi kompartımanlarınıza yerleştirdikten sonra Gar'da uğurluyor. Turistik Doğu Ekspresinin yataklı vagonunda iki kişilik kompartımanlarda yolculuk... Eşsiz doğa manzaralarıyla unutulmaz bir seyahat deneyimi sunan Turistik Doğu Ekspresi, yaklaşık 32 saat sürecek yolculuk misafirlerimize muazzam bir tecrübe yaşatıyor.
(30 Aralık hareketli turumuzda Doğu Ekspresi'nde yeni yıla girme deneyimi.... Alışverişinizi yapın, iki kişilik kompartımanınızda unutulmaz bir yılbaşı deneyimi yaşayın)
(Not: Yılbaşı tren yolculuğuna denk gelmektedir. Misafirlerimiz kendi kompartımanlarında yılbaşını kutlayabilirler. Trenin yemek vagonu ortak kullanımlı alan olduğundan özel bir organizasyon yapma imkanımız bulunmamaktadır)
 
4. GÜN: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU (ERZİNCAN, DİVRİĞİ VE SİVAS'TA MOLALI)
Turistik Doğu Ekspresi treni Kars'tan Ankara'ya doğru Anadolu'nun eşsiz coğrafyasında yol alırken Erzincan, Divriği ve Sivas Bostankaya’da mola veriyor.
 
MOLA 1 (ERZİNCAN)
(Turistik Doğu Ekspresi rötar olmadığı takdirde Erzincan varış saati 06:20 / Erzincan kalkış saati 09:45)
Arzu ederseniz bireysel olarak Erzincan’ı gezebilirsiniz.
(Sabah erken saatte varılması ve gardan şehri yürüyerek gezmenin mümkün olması nedeniyle Erzincan programı eklenmemiştir)
 
MOLA 2 (DİVRİĞİ)
(Turistik Doğu Ekspresi rötar olmadığı takdirde Divriği varış saati 12:43 / Divriği kalkış saati 15:26)
12:43’te Divriği’ye ulaşan trenimizden inerek , bizi karşılayan yerel görevlimiz ve araçla Divriği Ulu Cami'ye geçiyoruz.
Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Selçuklu’nun taş sanatında ulaştığı en yüksek seviye olarak tanımlanan Divriği Ulu Camii göz alıcı bir mimari şaheser. Restorasyon çalışmalarından ötürü dışarıdan panoramik olarak göreceğimiz Divriği Ulu Cami hakkında yerel rehberimizin anlatımı sonrası çarşıda serbest zamanımızın ardından trenimize dönüyoruz.
 
MOLA 3  ( SİVAS BOSTANKAYA)
Turistik Doğu Ekspresi üçüncü ve son molasını Sivas yakınlarındaki Bostankaya tren istasyonunda mola veriyor.
(Turistik Doğu Ekspresi rötar olmadığı takdirde Bostankaya varış saati 17:45 / Bostankaya kalkış saati 20:39)
Bostankaya tren istasyonuna vardığımızda bizi bekleyen görevlimizin karşılaması ardından aracımıza binerek Sivas Merkeze hareket ediyoruz (33 km) Doğu Ekspresi kış döneminde çoğunlukla rötarlı geldiğinden ve hava erken karardığından Sivas gezimiz hava karardıktan sonra ve yapıların dışarıdan görülmesi şeklinde olacaktır. Görevlimiz Sivas’ta Millî Mücadele tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Sivas Kongre Binası ,  Buriciye Medresesi - Şifaiye Medresesi ve sadece ön cephesi ayakta kalmış olan Çifte Minareli Medreseyi görebileceğimiz meydana ulaştırıyor. Burada dilerseniz yemek yiyebilirsiniz.
(Kongre Binası gezilememektedir)
Daha sonra görevlimizin vereceği saatte meydanda buluşarak trenimize geri dönüyoruz.
 
(Tren molaları için yukarıdaki varış-kalkış saatleri sefere göre değişebilmektedir. Yolculuk esnasında, vagonumuzdan sorumlu kondüktörün tren mola için duruğunda vereceği kalkış saatleri esastır)
 
5. GÜN: ANKARA / İSTANBUL
Sabah 06:57 Ankara'ya varış. (Rötar/aksama olmadığı takdirde TCDD tarafından duyurulan tahmini varış saatidir)
İstanbul'a devam edecek misafirlerimiz için yüksek hızlı tren ile 10:45'te hareket ve 15:27'de İstanbul Söğütlüçeşme Garı'na varış ve turun sonu.
(Dilerseniz İstanbul'da Pendik veya Bostancı duraklarından birinde inebilirsiniz)
 
NOTLAR / UYARILAR
:: Tren mola verdiğinde , tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.
:: Doğu Ekspresi zaman zaman Ankara'ya birkaç saat rötarlı gelmektedir. 09:20 kalkışlı Ankara-İstanbul trenine yetişilmesi riskli olduğundan 10:45 İstanbul trenine bilet alınmıştır. Erken gelmeniz halinde, dilerseniz 09:20 trenine (eğer bu trende yer var ise) biletinizi değiştirebilirsiniz. Gardaki bilet gişesinden bu işlemi bireysel olarak yapabilirsiniz. Bu işlem acentamız tarafından yapılamamaktadır.
:: Hızlı tren bileti, internetten ilgili seferdeki müsaitlik doğrultusunda kesilebilmektedir, geç rezervasyonlarda nadiren de olsa hızlı tren bileti kalmayabilir, bu durumda ya ileri saatli tren bileti kesilebilir ya da hızlı tren bilet ücreti iade edilir.
:: İstanbul'dan katılacak olup dönüşte Ankara'dan İstanbul'a devam etmeyecek misafirlerimize, rezervasyon aşamasında belirtmeleri halinde 98 TL Yüksek Hızlı Tren bileti ücreti ödemeden düşülür.
:: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.
:: Iğdır seferi iptal olursa Ağrı seferi ile uçuş sağlanır.
 
GÜNCEL TAKSİT KAMPANYALARI
AKBANK KARTLARINA +4 TAKSİT ; Ödeme aşamasında 2 taksidi seçerseniz +4 taksit yansıyacak ve ödemeyi toplam 6 taksitte yapacaksınız.
YAPIKREDİ KARTLARINA +3 TAKSİT ; Ödeme aşamasında 2 taksidi seçerseniz +3 taksit yansıyacak ve ödemeyi toplam 5 taksitte yapacaksınız.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 4.299 Ek yatak₺ 4.299 Single konaklamalı tur ücreti₺ 6.699 Çocuk fiyatı₺ 3.799
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 4.499 Ek yatak₺ 4.499 Single konaklamalı tur ücreti₺ 6.899 Çocuk fiyatı₺ 3.999
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 4.749 Ek yatak₺ 4.749 Single konaklamalı tur ücreti₺ 7.149 Çocuk fiyatı₺ 4.249

:: Iğdır'a uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: Turistik Doğu Ekspresi Kars-Ankara yataklı vagon bileti

:: Ankara Yeni Gar - İstanbul (Söğütlüçeşme) - Yüksek Hızlı Tren bileti (İstanbul'dan uçuşlu pakette)

:: 1 gece Kars'ta 4* Kars Park Hotel'de konaklama

:: 1 gece Iğdır'da Star Royal Hotel'de konaklama

:: Konaklanan otellerde 2 sabah kahvaltısı

:: Iğdır'daki otelde 1 akşam yemeği

:: Kars'taki otelde 1 akşam yemeği

:: Türsab zorunlu seyahat sigortası

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: Program dahilindeki geziler

:: Bölgedeki ulaşımlar

:: Trenle dönüşte Divriği Ulu Cami ve Sivas gezi programları

 

Single konaklama hakkında: Tur fiyat tablosundaki single fiyatlar otelde ve tren kompartımanında tek kişi konaklamalı kayıtlar içindir. Otelde tek kişi, tren kompartımanında bir başka tur katılımcısıyla paylaşımlı konaklama tercih etmeniz halinde indirim uygulanır. Paylaşımlı konaklama single bayanlar için olup paylaşım kabul eden bir başka bayan katılımcı daha olması gerekmektedir, müsaitliğini ve fiyatı sorunuz. 

 

Üç kişilik odada konaklama hakkında: Üç kişi aynı odada konaklayacak misafirlerimizin otelde üç kişilik tek bir odada konaklaması mümkündür ancak Doğu Ekspresinde kompartımanlar iki kişilik olduğundan üç kişi olan misafirlerimizden birisi Doğu Ekspresinde iki kişilik kompartımanda bir başka misafirle paylaşımlı olarak yolculuk yapmak durumundadır.

 

Dönüşte İstanbul uçuşunu tercih edecek ve gidişte İstanbul-Ankara trenini kullanmak istemeyen misafirlerimize, bu taleplerini kayıt aşamasında bildirdikleri takdirde 100 TL indirim yapılır.

 

:: Öğle yemekleri

:: Kars'taki ikinci akşamdaki akşam yemeği

:: Trendeki yemekler

:: Müze ve ören yeri girişleri

:: Çıldır Gölü'nde fayton / atlı kızak ücretleri

:: Kişisel harcamalar   

 

Turistik Doğu Ekspresi Güzergahı
Doğu Ekspresi Türkiye’deki en uzun demir yolu hatlarından biri. Ankara-Kars arasındaki seyahatini ortalama 31 saatte tamamlayan ekspres, haftada iki gün hareket ediyor. Kars Garı - Sarıkamış- Horasan - Erzurum - Palandöken - Erzincan - Eriç - İliç - Divriği - Çetinkaya - Bostankaya - Kayseri - Himmetdede - Yerköy - Irmak - Kayaş - Ankara Garı istikametini izliyor. Turistik Doğu Ekspresi Ankara'dan hareket ettiğinde İliç ve Erzurum'da 2.5-3 saat arası molalar vermektedir.
 
Turistik Doğu Ekspresi Yemek
Turistik Doğu Ekspresi’ne bir vagon restoran vagonu olarak bağlanıyor. Bu vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) , atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Sıcak yemekler mikrodalgada ısıtılarak servis ediliyor. Fiyatlar fahiş değil, standart restoran fiyatları seviyesinde.
Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz.
 
Turistik Doğu Ekspresi Kompartımanları Nasıl?
Turistik Doğu Ekspresinde kompartımanlar 2 kişilik.  Bir tarafta iki kişilik koltuk (üstünde ranza) diğer tarafta masa, lavabo ve küçük bir buzdolabı var. Kompartımanda bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var).
Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilir.
 
Turistik Doğu Ekspresi Yatak ve Tuvalet
Turistik Doğu Ekspresi’nde kompartımanlar 2 kişilik. Yatmak istediğinizde, seyahat başında size verilen temiz nevresimleri, ranza haline gelen yataklara seriyorsunuz.
Doğu Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve aralıklı olarak temizleniyor.
 
Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama sınırlı içerik olduğundan seyahat öncesi yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yataklı vagonlarda priz var ama yetersiz kalma ihtimalina karşı yanınıza üçlü priz alabilirsiniz.
* Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon çekmeyen yerler de var.
* Tren bazen köy yakınlarından geçiyor ve köylü çocuklar treni takip ediyor. Onları sevindirmek için çikolata, bisküvi alabilirsiniz.

 

Bilgilendirme
Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz.

 

YURTİÇİ UÇUŞLARDA VE TREN YOLCULUKLARINDA AŞI / PCR TESTİ ZORUNLUĞU

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.

Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.

Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentamız sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 143 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

22-26 Ocak arasında Deepnature Travel’dan Doğu Ekspresi ile Kars turu ayarladık. İlk turum olması nedeniyle biraz tereddütle başladım aslında. Ama tam planlandığı gibi bir tur oldu. Bütün yolculuğumuz boyunca Erzurum’a kadar rehberlerimiz bizi karşılayarak ilgilendiler.Erzurum’a yaklaşmak üzereyken bize eşlik edecek tur rehberimiz İdris Bey arayarak ineceğimiz vagona kadar sorup tam zamanında karşıladı ve kalan zamanımızda turun harika geçmesi için tüm özveri,samimiyetiyle ve konuya hakim bilgisiyle beraber çok hoş bir turu grubumuzla tamamladık. İlk andan en son uçağa kadar turun iyi geçmesi için elinden geleni yaptığına yürekten inanıyorum ve kendisine özellikle çok teşekkür ediyorum.Bundan sonrası için Van’ı görmeyi planlıyordum ve hiç riske girip başka şirket bakmadan Deepnature Travel’la ve elbette İdris Beyle bu geziyi planlayabilirim. Benim için harika bir tur olmasını sağlayan Deepnature Travel ve satın alma işlemimizi gerçekleştiren Arzu Hanım ve rehberimiz İdris Beye çok teşekkürler. Başka turlarda görüşmek üzere...
Esra

Ayrı bir ilden gelmemize rağmen transferimiz problemsizdi. Kars rehberimiz Sercan Bey oldukça profesyoneldi. Arzum Hanımın organizasyonu kusursuzdu. Program takvime uygun olarak tıkır tıkır işledi. Katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.
Nurşen

Merhabalar, 22-26 ocak doğu ekspresiyle kars turuna katildim. Tur programi bastan sona harika duzenlenmisti cok memnun kaldim ayrica rehberimiz idris bey de bizimle çok ilgilendi çok icten ve samimiydi her seý için çok teşekkurler
Elif Ecem

İlk kez bir tura katıldım, hem de daha önceden tanımadığım bilmediğim bir tura :) gerek programdaki akışın aynen bize verilen organizasyon şeklinde oluşu, gerekse yörenin tarihi turistik yerlerine bilgi birikimi ve akıcı aktarımıyla sevgili rehberimiz İdris Turan’ın tanıtımı eşliğinde müthiş keyifli 3 gün geçirdik. 4-5-6 Ocak 2020 tarihleri arasında Kars’ın -12 lerde olan o soğuk havasından korka korka gittiğim Kars, Çıldır Gölü, Sarıkamış ve civarındaki gezilecek yerler muhteşemdi. Birde baharda gidip görmek şart oldu :) şaka bir tarafa inanılmaz güzel bir yeni yıl başlangıcı oldu. Dönüş yolunda turistik doğu trenini tercih etmiştik, gerek yol manzaraları gerekse trendeki eğlencelerimiz unutulmayacak kadar keyifliydi. Emeği geçen herkese teşekkür eder, Deepnature’ı gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Şimdiden keyifli seyahatler hepinize.
Hülya

22/26 ocak tarihleri arasında katıldıgımız doğu ekspresi turundan cok memnun kaldık. Tur katılımcılarının rahatı, gezilecek yerler her türlü detayına kadar planlanmıs. Özellikle rehberimiz idris bey sehirlerin (erzurum/kars) güzelliklerini bizlere göstermek,yerel lezzetleri tattırmak ve bizim konforumuzu saglamak için büyük bir özveriyle caba sarfetti her tarihi yeri detaylandırrark anlattı ve programda olmayan yerleri de ekledi gezi günümüze. İşine gösterdiği saygı,yorulsa da kibar birşekilde isteklerimize yanıt vermesi yada sorunlarımızı cözmeye calısması takdire degerdi. Kısacası doğuyu birde idris bey ve deep nature'yi tanıyın deriz.
Eda

Merhaba Kars gezimizdeki rehberimiz olan İdris bey herseyi cok cok guzel anlattı ve keyifli bir gezi geçirtti bize cok yardımcıydı. Ozellikle paylaşmak istedim.
Ecem

Planlama , karşılaşılan problemlerle ilgilenişiniz mükemmeldi . Uçağı kaçırmamıza rağmen Kars Erzurum transferimiz anında ayarlandı bilgilendirildik . Tur öncesi tüm ayrıntılar maille iletildi. Ofiste Gökhan Bey çok ilgiliydi . Yeliz Hanım onca ülke ziyaret olmama rağmen gördüğüm en donanımlı , iletişimi hızlı&kuvvetli ilk rehberdi . Kendisiyle tekrar gezmek bilgi dağarcığından bu derece faydalanmak çok isterim . Hiç dinleyemediğim sıkıcı tarih anlatımlarını heyecanla dinledim . Muhteşem bir turdu , uçağı kaçırmamıza rağmen bu nahoş durumu ilginiz sayesinde anında unuttuk . İlgimi çeken turlarınızın tamamı , aynı kaliteyi bulmak umuduyla 
Merve

24-28 Şubat 2018 Tarihlerinde Erzurum - Kars-Doğu ekspresi turunuza ailece katılmış bulunmaktayız. Uzun yıllardır bir çok tur’a katılmışlığımız vardır, ama bu tur’umuz da ; ilk defa işini severek yapan hem samimi hem de insanlarla denge kurarak mesafeyi bu kadar mükemmel ayarlayabilen, çözümcü, zeki ve de mesleğiyle ilgili bu kadar donanımlı genç bir REHBER arkadaşımıza rastlamış bulunmaktayız. O nedenle Yeliz Hanım'a çok çok teşekkür eder, kendisiyle tanışma fırsatını yakalamaktan son derece memnun kaldığımızı yürekten bildirmek isteriz. Tur gezilerimiz en ince detaylarına varıncaya kadar mükemmel programlanmıştı. Bundan sonra ki gezilerimizde DEEPNATURE ve Yeliz Yener terciğimiz olacaktır ve tüm doslarımıza hiç kuşkusuz tavsiye edilecektir. Teşekkürler Deepnature ekibine, teşekkürler sevgili YELİZ'e
Nilgün

21-25 Ocak Kars turundan her yönüyle çok memnun kaldık. İnternetten tesadüfen turu buldum. Daha önce tanımadığımıza çok üzüldüm. Tur öncesi bilgilendirmeniz ,rezervasyon sırasındaki bilgilendirme ve hızınız her yönden bizi memnun etti. Rehberimiz Önder Bey ve kaptanımız Ömer Bey turumuzun keyifli geçmesi için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını düşünüyorum. Bu da turumuzun çok keyifli ve uyumlu geçmesini sağladı. Gönderdiğiniz tur programı bile işinizi ne kadar titizlikle ve severek yaptığınızı gösteriyor. Bundan sonra tur tercihlerimizde önceliğimizin sizden yana olacağını belirtmek isterim. Bu keyifli tur teşekkür ederiz.
Hülya

Sevgili DEEP NATURE Ekibi, Erzurum Kars Turu için sadece “çok güzeldi” demek yeter aslında. Ancak bir kaç noktayı özellikle belirtmek istiyorum. Öncelikle rehberimiz Gökhan’ın sıradışı anlatımları için teşekkürler. Gökhan, bütün anlatımlarını kültürel, toplumsal tarihe dayandırarak, turun farklılığını ve sıradışılığını sağlayan en önemli unsurdu kanımca.Tüm tur boyunca, ısrarla, “Bu sadece bir taş değildir” i vurgulayan Gökhan’a, sıradan rehberlik yapmadığı için çok teşekkürler.... Bir de, bizim yorgunluk sızlanmalarımıza aldırmadan, ısrarla tur programını harfi harfine uyguladığı için teşekkürler... Ayrıca trende cağ kebabı yememiz için yaptığı ince jest de hakikaten çok etkileyiciydi. Küçük ama anlamlı ayrıntılar... Yeniden bir Deep Nature turuna katılmak için yeterince neden var. Hepinize çok teşekkürler..
Gülşah

20-24 Şubat tarihlerinde Erzurum-Kars turu için , Öncesi süreçte gerekli bilgilendirme , Erzurum’da bizi güleryüzle karşılayan ve son gün tren garından uğurlayan şöförümüz Yalçın beyefendi ye Tüm tur boyunca bilgisi , dakikliği ve işini sevgiyle yapan rehberimiz Ergün beyefendi ye çok teşekkür ederiz. Bir başka turda görülünceye dek gerek ailemiz gerek dostlarımıza turunuzu tavsiye edeceğimizi ifade etmek isteriz Teşekkürler Selamlar
Ahmet Galip

Süperdi . Özellikle rehberimiz Ergün Bey sayesinde çok güzel vakit geçirdik ve eğlendik yönlendirmeleri hep yerindeydi . Anlatımları da doyurucu ve dozundaydı .
Pınar

İlk kez böyle bir tura katılmakla çok isabetli hareket ettiğimi söyleyebilirim . Kars ‘ a ilk kez gitmek çok hoşuma gitti . Teşekkür ederim .
Gülay

Rehberimizin yöreyi biliyor olması ve doğru yönlendirmeleri ile güzel ve başarılı bir turdu . Memnun kaldık.
Baykal

Turdan çok memnun kaldık . Sadece otel çok sıcaktı . Rahat edemedik . İlk kez bu turla yola çıktık memnun kaldık .
Asuman

Havale/EFT ile ödeme:
4.749 TL
Kredi kartı ile tek seferde:
4.749 TL


  Axess BankkartCombo Bonus CardFinans MilesSmiles Paraf Wings World
Taksit
2
3
4
5
6
7
8
9
Taksit TutarıTaksit Toplamı
2.374,50 TL4.749,00 TL
1.583,00 TL4.749,00 TL
1.222,87 TL4.891,47 TL
992,54 TL4.962,71 TL
838,99 TL5.033,94 TL
729,31 TL5.105,18 TL
647,05 TL5.176,41 TL
583,07 TL5.247,65 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
2.374,50 TL4.749,00 TL
1.583,00 TL4.749,00 TL
1.222,87 TL4.891,47 TL
992,54 TL4.962,71 TL
838,99 TL5.033,94 TL
729,31 TL5.105,18 TL
647,05 TL5.176,41 TL
583,07 TL5.247,65 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
2.374,50 TL4.749,00 TL
1.583,00 TL4.749,00 TL
1.222,87 TL4.891,47 TL
992,54 TL4.962,71 TL
838,99 TL5.033,94 TL
729,31 TL5.105,18 TL
647,05 TL5.176,41 TL
583,07 TL5.247,65 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
2.374,50 TL4.749,00 TL
1.583,00 TL4.749,00 TL
1.222,87 TL4.891,47 TL
992,54 TL4.962,71 TL
838,99 TL5.033,94 TL
729,31 TL5.105,18 TL
647,05 TL5.176,41 TL
583,07 TL5.247,65 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
2.374,50 TL4.749,00 TL
1.583,00 TL4.749,00 TL
1.226,43 TL4.905,72 TL
996,34 TL4.981,70 TL
842,95 TL5.057,69 TL
734,74 TL5.143,17 TL
651,80 TL5.214,40 TL
586,24 TL5.276,14 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
2.374,50 TL4.749,00 TL
1.583,00 TL4.749,00 TL
1.222,87 TL4.891,47 TL
992,54 TL4.962,71 TL
838,99 TL5.033,94 TL
729,31 TL5.105,18 TL
647,05 TL5.176,41 TL
583,07 TL5.247,65 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
2.374,50 TL4.749,00 TL
1.583,00 TL4.749,00 TL
1.222,87 TL4.891,47 TL
992,54 TL4.962,71 TL
838,99 TL5.033,94 TL
729,31 TL5.105,18 TL
647,05 TL5.176,41 TL
583,07 TL5.247,65 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
2.374,50 TL4.749,00 TL
1.583,00 TL4.749,00 TL
1.222,87 TL4.891,47 TL
992,54 TL4.962,71 TL
838,99 TL5.033,94 TL
729,31 TL5.105,18 TL
647,05 TL5.176,41 TL
583,07 TL5.247,65 TL
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive