Villa Kaktüs
  • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 2
  • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 2
  • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 2
  • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 2
  • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 2

Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 2

3 GECE 4 GÜN (22-25 Aralık / 29 Aralık 2018-1 Ocak 2019 / 4-7 Ocak /23-26 Mart /20-23 Nisan 2019)

Butik turlar uzmanından 18 yıllık deneyimle kış dönemi Butik Kars Turu. Doğu Ekspresi treni ile gidiş / Anadolu Jet uçuşu ile uçakla dönüş. Köyde kahvaltı, bölgeye hakim rehberlik, eşsiz program. KONTENJAN HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. FİYATLAR UÇAK BİLETİNE GÖRE ARTMAKTADIR. YOĞUN TALEP NEDENİYLE ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

₺ 1.749’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Doğu Ekspresi Treni ile Butik Kars Turu (Doğu Ekspresi ile gidiş / Uçakla dönüş)
 
1. GÜN / İSTANBUL - ANKARA - DOĞU EKSPRESİ
Doğu Ekspresi Treni ile Butik Kars Turu için İstanbul Pendik Garında sabah 10:30 'da tur yetkilimiz ile buluşma ardından misafirlerimizi Kars'ta rehberimiz tarafından karşılanmak üzere uğurluyoruz. Saat 11:15'te Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahati başlıyor. Yolculuk yaklaşık 4 saat sürüyor ve 15:15 civarlarında Ankara'ya varılıyor. Misafirlerimiz Eski Gar'a geçerek burada Doğu Ekspresi trenine geçiş yapıyor ve TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşiyor. 17:55 hareketle Anadolu coğrafyasında uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Konaklama trende yataklı kompartımanda.

2. GÜN / DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU
Gün boyunca Doğu Ekspresi ile Kars'a doğru yol almaya devam ediyoruz.  Bu esnada eşsiz manzaralar bize eşlik edecek. Akşam 18:30'da Kars'a varıyoruz. Tur rehberimiz misafirlerimizi Kars Garı'nda karşılıyor. Otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Konaklama Kars Kale Otel veya Kars Park Hotel'de.
 
3. GÜN / KARS / BOĞATEPE (ZAVOT) / ÇILDIR GÖLÜ 
Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız ve ardından Kars merkeze dönüş için yola koyulacağız.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.
Konaklama: Yoğun geçen ikinci günümüzün sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
4. GÜN / KARS  ANİ HARABELERİ / KARS HAVALİMANI
Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
 
Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak Kars’a döneceğiz. Öğlen yemeği ve vakit uygunluğuna bağlı olarak alışveriş için verilen serbest zaman sonrası havaalanına hareket.
Uçak bileti dahil paket tercih etmiş misafirlerimiz için dönüş o haftaki uçuş müsaitliğine gmre Pegusus Hava Yolları 15:30 kalkışlı yada Anadolu Jet 15:45 kalkışlı Kars-İstanbul Sabiha Gökçen seferi.
17:55 İstanbul'a varış ve Butik Kars Turu sona eriyor.   
 
(Ankara'ya Anadolu Jet 15:45 kalkışlı İstanbul S.Gökçen aktarmalı uçuş ile dönebilirsiniz. İzmir'e 15:45 kalkışlı İstanbul S.Gökçen aktarmalı Anadolu Jet uçuşu ile dönebilirsiniz. Lütfen bu isteğinizi rezervasyon aşamasında belirtiniz)

UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Doğu Ekspresi yataklı vagon rezervasyonu için tur hareketinden 30 gün öncesine kadar rezervasyonunun tamamlanmış olması gerekmektedir. Yataklı vagon müsaitlik durumlarına bağlı olarak tur hareket tarihi +-1 gün değişebilir.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.749 Ek yatak₺ 1.749 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.149 Çocuk fiyatı₺ 1.599
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.999 Ek yatak₺ 1.999 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.399 Çocuk fiyatı₺ 1.849
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.859 Ek yatak₺ 1.859 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.259 Çocuk fiyatı₺ 1.699
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.999 Ek yatak₺ 1.999 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.349 Çocuk fiyatı₺ 1.799
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.099 Ek yatak₺ 2.099 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.499 Çocuk fiyatı₺ 1.949

:: İstanbul (Pendik) - Ankara Yüksek Hızlı Tren bileti
:: Doğu Ekspresi Ankara - Kars yataklı vagon bileti
:: Anadolu Jet yada Pegasus Hava Yolları ile Kars - İstanbul S.Gökçen uçak bileti
:: 2 gece Kars'ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de konaklama
:: Otelde 1 kahvaltı
:: Boğatepe'de köy kahvaltısı
:: 2 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: İkramlar


not: single misafirlerin sadece otel konaklamaları tek kişilik oda olacaktır. Doğu Ekspresinde paylaşımlı vagonda ulaşım sağlanmaktadır.

not 2: Doğu Ekspresinde yataklı vagon rezervasyonları tur hareketinden 30 gün öncesine kadar yapılmak kaydıyla mümkün olabilmektedir.

İNDİRİM BİLGİSİ
Doğu Ekspresi treninde iki kişilik yataklı kompartman yerine dört kişilik örtülü kuşette yolculuk yapmak isteyen misafirlerimiz rezervasyon aşamasında bu tercihlerini belirtmeleri halinde tur ücreti üzerinden kişi başı 50 TL indirimden yararlanabilirler.

 

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Trendeki yemekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar        


Doğu Ekspresi Güzergahı
Doğu Ekspresi Türkiye’deki en uzun demir yolu hatlarından biri. Ankara-Kars arasındaki seyahatini 24 saatte tamamlayan ekspres, haftanın 7 günü, iki şehirden karşılıklı seferlerle hareket ediyor. Ankara Tren Garı – Elmadağ – Kırıkkale – Kayseri Tren Garı – Şarkışla – Sivas Tren Garı – Yenikangal – Divriği – Kemah – Erzincan Tren Garı – Karasu – Ilıca – Palandöken – Erzurum Tren Garı – Hasankale – Horasan – Sarıkamış – Kars Tren Garı güzergahını izliyor.
 
Doğu Ekspresi Yemek
Doğu Ekspresi’nde bir vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) ve alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz. 
Yanınıza yiyecek, içecek almanızı öneririz. Ayrıca kağıt havlu / ıslak mendil bulundurmanızı da öneririz.
 
Doğu Ekspresi Yatak ve Tuvalet
Doğu Ekspresi’nde size verilen temiz nevresimleri, ranza haline gelen yataklara seriyorsunuz. Yataklı ile Örtülü Kuşetli vagonun büyüklükleri aynı olsa da Yataklı Vagon 2 kişilik. Ayrıca 4 kişilik kuşetli vagonlar var. Yataklı vagonda ve örtülü kuşetlerde bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var). Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilirler, örtülü kuşet kitlenemiyor. Doğu Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve sürekli temizleniyor.

Yataklı ile örtülü kuşetlinin büyüklükleri aynı ama yataklı kompartıman 2 kişinin konforu için tasarlanmış. Aynı büyüklükteki alanda karşılıklı ikişer koltuk yerine tek tarafta iki koltuk, masa, sıcak suyu olan bir lavabo ve küçük bir buzdolabı var. Bu sebeple tabi ki daha ferah ve konforlu. 


Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama aperatif ve sınırlı servis olduğundan yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yataklı vagonlarda priz var ama yetersiz kalma ihtimalina karşı yanınıza üçlü priz alabilirsiniz.
* Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon çekmeyen yerler de var. 
* Tren bazen köy yakınlarından geçiyor ve köylü çocuklar treni takip ediyor. Onları sevindirmek için çikolata, bisküvi alabilirsiniz. 
* Arzu ederseniz doğu ekspresi ile Erzurum'a yaklaşırken sipariş vererek trende cağ kebabı keyfi yapabilirsiniz. Kebapçılar gara getiriyorlar siparişlerinizi. 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 114 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

24-28 Şubat 2018 Tarihlerinde Erzurum - Kars-Doğu ekspresi turunuza ailece katılmış bulunmaktayız. Uzun yıllardır bir çok tur’a katılmışlığımız vardır, ama bu tur’umuz da ; ilk defa işini severek yapan hem samimi hem de insanlarla denge kurarak mesafeyi bu kadar mükemmel ayarlayabilen, çözümcü, zeki ve de mesleğiyle ilgili bu kadar donanımlı genç bir REHBER arkadaşımıza rastlamış bulunmaktayız. O nedenle Yeliz Hanım'a çok çok teşekkür eder, kendisiyle tanışma fırsatını yakalamaktan son derece memnun kaldığımızı yürekten bildirmek isteriz. Tur gezilerimiz en ince detaylarına varıncaya kadar mükemmel programlanmıştı. Bundan sonra ki gezilerimizde DEEPNATURE ve Yeliz Yener terciğimiz olacaktır ve tüm doslarımıza hiç kuşkusuz tavsiye edilecektir. Teşekkürler Deepnature ekibine, teşekkürler sevgili YELİZ'e
Nilgün

24-28 şubat arası Erzurum-Kars turundan çok memnun kaldık. Rehberimiz Yeliz Hanım'ın memnuniyetimize katkısı çok büyük.. Bizlerle çok iyi ilgilendi, titizliği ve özverisi sayesinde hiçbir sorun yaşamadan turumuzu tamamladık. Kendisinin Mardin turuna da katılmayı çok istiyoruz. Turla ilgili tek eleştirim havaalanına giderken ve dönüşte Pendikten dönerken transfer hizmetinizin olmayışı. Avrupa yakasında oturan biri olarak malesef transferlerimiz çok zorladı bizi. Bunun haricinde Deepnature'la ilgili olumsuz bir düşüncem yok. Mutlaka diğer turlarınıza da katılmayı düşünüyorum. Herşey için teşekkür ederim İyi çalışmalar...
Yeliz

Bu katıldığım Kars Turu masal gibiydi . Çok mutlu ve bilgili ayrılıyorum . Rehberimizin yorulmadan anlatımları mükemmel .. her şey için tşk .
Nilgün

Program ile birlikte rehberimizin muhteşem anlatımı konuyla ilgili donanımı muhteşem , önemli anlatımını hissederek sunması muhteşem çok teşekkürler .
Nurcan

Bir İzmirli olarak İstanbul firması ile yaptığımız turdan çok memnun kaldım . Otel konusu acentanız tarafından bir kez daha değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum . Rehberimiz Sn . Murat Bey her bakımdan kusursuz , donanımlı ve gurur veren bir genç , tekrar teşekkür ederim . Kaptanımız Osman Bey işinin ehli bir beyefendi . Teşekkür ederim .
Gülay

Rehber Murat bey çok ilgili ve birikimli biri güzel anlatımları ve sohbetleri ile tur çok güzel geçti .Turun program içeriği çok sıkışık olmaması güzeldi .
Aynur

Rehber anlatımı ve ilgisi çok iyiydi bu yüzden sizin aracılığınız ile Murat bey ‘ e bir kez daha teşekkür ederim . Program içerikleri güzeldi .
Zerrin

Rehberlik hizmetinden çok memnun kaldım çok teşekkür ederim .
Birgül

Turunuzu çok beğendim özellikle Rehberiniz Murat Bey ‘ in bilgilendirmeyi ... Murat Bey ‘ in gittiği programlarda bilgilendirilmek isterim . Teşekkürler .
Kıymet

Tur programının akışından ve özellikle rehberimiz Murat Bey e çok teşekkür ederiz . Rehberimiz hem bilgilendirme hem de tur akışının yönetiminden çok memnun kaldım .
Güzin

Murat Bey konusuna çok hakim bir beyefendi olmasına karşın , soru sorulmasından hoşlanmadığını sezinledim . Yine de gezimiz çok keyifli geçti . Otel personelinin kibar , kaptanın ( Osman Bey ) çok kibar , saygılı ve sempatik olduğunu eklemek isterim . Bir de çok güzel araba kullanıyor.


Zaman ayarlamasının düzgün , yer seçimlerinin doğru , bilgilendirmenin son derece üst seviyede olduğu , coğrafyanın tarihin çok iyi harmanlandığı bir bilgilendirme söz konusu . Sayın Murat Bey ‘ e teşekkür ediyorum . Son olarak çok iyi bir dinleyen olarak sorularımızın da olabileceğinin düşünülmesini de tercih ederdim .
Şafak

Herşeyden önce Murat Bey ‘ in verdiği hizmet çok mükemmeldi . En ufak detaya kadar her şey ile ilgilendi bunun yanı sıra kültürü bilgisi ve güzel anlatımıyla bizleri çok memnun etti . Teşekkür ederiz . Şöför Osman Bey ‘ e de çok teşekkürler bizi götürdü getirdi sağolsun .
Aynur

Uzun yılladır tura katılıyoruz . Yıllar önce katıldığımız bir karadeniz turundan çok keyif almıştık . Ondan sonra bu derece keyif aldığımız 2. Bir tur oldu . Özellikle Rehber Mahir Bey ve şoförden çok memnun kaldık .
Seda

Tesadüfen bulup katılmamız nedeniyle tereddütlü gelmiştik , ancak beklentilerimizin çok çok üstünde bitiriyoruz . Turun programı çok iyi planlanmıştı , çok fazla yer gördük ama hepsi için yeterli zaman ayrılmıştı , keyifle & tadını çıkararak , koşuşturmadan gezdik . Rehberimiz Mahir Bey ‘ e ayrıca teşekkürler , turun bu kadar keyifli geçmesinde en büyük pay onun . Gördüğüm en bilgili ve aynı zamanda en sıcakkanlı rehber , adeta grubun bir üyesi gibi bizimle her aktiviteye katılan , herşeyi beraber yaptığımız , bu kadar ilgili bir rehber daha bulmak zor . Herşeyiyle çok iyi bir tur geçirdik , emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürler .
Bahar-Begüm

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive