Villa Kaktüs
  • Butik Kars Turu
  • Butik Kars Turu
  • Butik Kars Turu
  • Butik Kars Turu
  • Butik Kars Turu

Butik Kars Turu

2 GECE 3 GÜN (8-10 Aralık 2017 / 22-24 Aralık 2017 / 5-7 Ocak 2018 / 20-22 Ocak 2018 / 2-4 Şubat 2018 /16-18 Şubat 2018 / 2-4 Mart 2018/16-19 Mart 2018 / 30 Mart-1 Nisan 2018)

Butik turlar uzmanından 18 yıllık deneyimle kış dönemi Butik Kars Turu. Doğu'nun iki güzel şehri Erzurum ve Kars bu 25 kişilik butik turda. Köyde kahvaltı, bölgeye hakim rehberlik, eşsiz program. KONTENJAN HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. YOĞUN TALEP NEDENİYLE ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

₺ 729’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Butik Kars Turu

1. GÜN: ERZURUM – KARS / İKİ ŞEHİR
Butik Kars Turunda uçak bileti dahil paket tercih eden misafirlerimiz için Anadolu Jet ile İstanbul S. Gökçen - Erzurum uçuşu. 09:00 kalkış, 10:50 varış.
Rehberimiz misafirlerimizi 11:00'de Erzurum Havaalanında karşılıyor.
(Uçak bileti hariç paket tercih eden misafirlerimizin en geç 10:45'te Erzurum Havaalanında olmaları gerekmektedir. Ankara'dan Anadolu Jet 08:15 direkt uçuşu ile gelebilirsiniz. İzmir'den Sun Express 07:00 direkt uçuşu ile gelebilirsiniz)

Soğuk denince ilk akla gelen iki şehir ama kışın en yakıştığı şehirler de onlar. Birde aslında kendileri bilmese de çok ciddiler kültür konusunda. Kars’a giderken Erzurum’u, Erzurum’dan başlarken Kars’ı bilmemek olmaz. O nedenle Erzurum’a ulaşır ulaşmaz başlayacağız tanımaya;
Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.
Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.
Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.
Öğlen Yemeği, CAĞ KEBABI: Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.
Öğlen yemeği sonrası Kars’a hareket edeceğiz. Doğu Anadolu’nun muhteşem coğrafyasını izleyerek yapacağımız unutulmaz yolculuk Pasinler – Sarıkamış rotasından devam edecek. KARS, konaklamamızı da yapacağımız hep özlenen bir şehir. Otelimize giriş yapmadan önce;
Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.
Konaklama: Keyifli yorgunluk sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
2. GÜN: KARS / BOĞATEPE (ZAVOT) / ÇILDIR GÖLÜ 
Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars garvyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız ve ardından Kars merkeze dönüş için yola koyulacağız.
Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.
Konaklama: Yoğun geçen ikinci günümüzün sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
3. GÜN: KARS MÜZESİ / ANİ HARABELERİ / KARS HAVALİMANI
Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
 
Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak Kars’a döneceğiz. Öğlen yemeği ve vakit uygunluğuna bağlı olarak alışveriş için verilen serbest zaman sonrası havaalanına hareket.
Uçak bileti dahil paket tercih etmiş misafirlerimiz için dönüş Anadolu Jet 15:45 kalkışlı Kars-İstanbul Sabiha Gökçen seferi.
17:55 İstanbul'a varış ve Butik Kars Turu sona eriyor.   
 
(Uçak bileti hariç paket tercih eden misafirlerimiz 14:45'te Kars Havaalanında ayrılabilirler. Ankara'ya Anadolu Jet 15:45 kalkışlı İstanbul S.Gökçen aktarmalı uçuş ile dönebilirsiniz. İzmir'e 15:45 kalkışlı İstanbul S.Gökçen aktarmalı Anadolu Jet uçuşu ile dönebilirsiniz)
 
DİĞER KARS TURLARIMIZ
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 729 Ek yatak₺ 729 Single konaklamalı tur ücreti₺ 899 Çocuk fiyatı₺ 629
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 999 Ek yatak₺ 999 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.169 Çocuk fiyatı₺ 899
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.099 Ek yatak₺ 1.099 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.279 Çocuk fiyatı₺ 999
Ödeme seçenekleri

:: Anadolu Jet İstanbul S.Gökçen - Erzurum / Kars - İstanbul S. Gökçen uçak bileti (uçak bileti dahil pakette)
:: 2 gece Kars'ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotelde konaklama
:: Otelde 1 kahvaltı
:: Cumartesi köyde kahvaltı
:: 2 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: İkramlar

:: Erzurum'a geliş / Kars'tan dönüş (Uçak bileti hariç pakette)
:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar              Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 10 yorum var.

Merhaba Deepnature Ailesi, Kars Turu'ndan cok memnun kaldik... Bence rehber cok onemliydi... Cem Bey rehberimizdi ve cok memnun kaldik... Gezdigimiz yerler, kendisinin restoran secimleri, bölgeyi biliyor olması, köyde kahvaltı muhtesemdi... Otelden de cok memnun kaldik...cok tesekkur ederiz...
Arzu

Merhabalar, Açıkcası Kars Turu tahminimden çok daha eğlenceli geçti. Her türlü hizmetten oldukça memnun kaldım. Yalnızca otel yemeklerinde bir miktar sorun yaşadım, çeşit azdı ancak bunun çok da problem edilebilecek bir mesele olmadığını düşünüyorum. Bunun dışında hiçbir konudan rahatsız değilim. İlerki tatil dönemlerinde de fırsat bulursam diğer turlarınıza katılmayı çok isterim:-)
Nalan

Merhabalar Gokhan Bey Kars Erzurum turu gercekten cok guzeldi, Ben zaten deepnature'dan hic sikayetci olmadim. Rehber kardesim Cem cok iyi cok samimi ve bilgili bir arkadas, Bence turu cok cok iyi yonetti. Zaten diger katilimcilar da cok sevdiler onu bir sorun yasanmadi.. Bence perfect bir eglence daha yasadik.. gorusmek uzere
Alper

Merhaba Geçen hafta 3 arkadaşımla birlikte şirketinizin düzenlemiş olduğu Erzurum Kars turuna katildim. Katilan diğer arkadaslar ve rehberimiz Cem Bey'in katkılarıyla çok keyifli bir gezi geçirdik. Köyde kahvaltı organizasyonu çok sevdik. Az kişi olmamız da güzeldi. Sadece akşam yemeklerinde daha iyi sunum olabilirdi biraz daha süslenmiş  güzel bir şekilde servis edilebilir , menüde alternatifler sunulabilir diye düşünüyorum . Ama bu bir şikayet değil sadece öneri. Keyifli ve özenli organizasyonunuz  için çok teşekkür ederiz. Bayramda Mardin turunda görüşmek üzere...
Senem

Sevgılı Gokhan Bey, Erzurum Kars Turunuza katıldım ve cok memnun kaldım rehber arkadas Cem Bey'e de sızın aracılıgınızla tesekkur ederım.Dıger turlarınızda da gorusmek uzere ıyı gunler...
Gülçin

sayın deep yetkılılerı ve cem bey , :) tur programınız, rehberımız cem bey, ve alakanız la 3 gunluk kars erzurum turumuz mukemmel gectı. tek sorun çabucak bitti turumuz. bu tur programında katkısı olan herkese, rehberımıze ( ıkı kat), tesekkurlerımı bır borc bılırım saygılarımla
Yusuf

Merhabalar..Biz 19 Mayıs tatilinde Kars turuna katıldık ve çok güzel bir 3 gün geçirdik. Rehberimiz Özgecan Bey'e özellikle teşekkür etmek isteriz. Kendisi son derece bilgili, sabırlı ve hoşgörülü bir insan. 3 gün boyunca bize turizmde insan boyutunun ne kadar önemli olduğunu çok güzel gösterdi. Tekrar görüşmek üzere...
Hakan & Esra

Tur organizasyonunuzdan ve firmanız adına hareket eden rehberiniz(Özgecan) ile arac kaptanınızdan(Sedefkar) cok memnun olduk.
Muzaffer

Turdan çok memnun kaldım. Rehberimiz Özgecan Bey her konuda yardımcı oldu. Bölge hakkında ve bilmediğimiz değişik konular hakkında bilgiler vererek turu zevkli ve keyifli geçirmemizi sağladı. Teşekkür ederim
Bekir

Merhaba, Ben 19 Mayıs tatilini Deep Nature ile birlikte geçiren ve bundan sona da turlariniza daha sık katılmak isteyen Melis- hatırlayacaksınız turdan bir önceki Cuma aksamı annemle birlikte geldik ofisinize, sohbet etmistik epeyce. Ben size turdan hosnut kaldıgimizi belirtmek istedim. Çok tesekkür ederiz. Rehberimiz Özgecan bey çok iyiydi, otelden memnun kaldık. Hersey   için tekrar tesekkürler. Üye listenize üye oldum. Tüm tur porgramları umarım bizlere ulasır. Bir sonraki turda görüsmek üzere. Saglıcakla kalın.  
Melis

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive