Villa Kaktüs
  • Butik Kars Turu
  • Butik Kars Turu
  • Butik Kars Turu
  • Butik Kars Turu
  • Butik Kars Turu

Butik Kars Turu

2 GECE 3 GÜN (3-5 Mart 2018/17-19 Mart 2018 / 31 Mart-2 Nisan 2018)

Butik turlar uzmanından 18 yıllık deneyimle kış dönemi Butik Kars Turu. Doğu'nun iki güzel şehri Erzurum ve Kars bu 25 kişilik butik turda. Köyde kahvaltı, bölgeye hakim rehberlik, eşsiz program. KONTENJAN HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. YOĞUN TALEP NEDENİYLE ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

₺ 839’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Butik Kars Turu

1. GÜN: ERZURUM – KARS / İKİ ŞEHİR
Butik Kars Turunda uçak bileti dahil paket tercih eden misafirlerimiz için Anadolu Jet ile İstanbul S. Gökçen - Erzurum uçuşu. 09:00 kalkış, 10:50 varış.
Rehberimiz misafirlerimizi 11:00'de Erzurum Havaalanında karşılıyor.
(Uçak bileti hariç paket tercih eden misafirlerimizin en geç 10:45'te Erzurum Havaalanında olmaları gerekmektedir. Ankara'dan Anadolu Jet 08:15 direkt uçuşu ile gelebilirsiniz. İzmir'den Sun Express 07:00 direkt uçuşu ile gelebilirsiniz)

Soğuk denince ilk akla gelen iki şehir ama kışın en yakıştığı şehirler de onlar. Birde aslında kendileri bilmese de çok ciddiler kültür konusunda. Kars’a giderken Erzurum’u, Erzurum’dan başlarken Kars’ı bilmemek olmaz. O nedenle Erzurum’a ulaşır ulaşmaz başlayacağız tanımaya;
Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.
Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.
Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.
Öğlen Yemeği, CAĞ KEBABI: Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.
Öğlen yemeği sonrası 14:32 kalkışlı Doğu Ekspresi treni ile Kars’a hareket edeceğiz. Pulman koltuklarda yolculuk edeceğiz. Doğu Anadolu’nun muhteşem coğrafyasını izleyerek yapacağımız yolculuk Horasan-Topdağı-Sarıkamış rotasından devam edecek. 18:30'da Kars'a varış ve otele transfer.
Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
2. GÜN: KARS / BOĞATEPE (ZAVOT) / ÇILDIR GÖLÜ 
Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız ve ardından Kars merkeze dönüş için yola koyulacağız.
Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.
Konaklama: Yoğun geçen ikinci günümüzün sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
3. GÜN: KARS MÜZESİ / ANİ HARABELERİ / KARS HAVALİMANI
Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
 
Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak Kars’a döneceğiz. Öğlen yemeği ve vakit uygunluğuna bağlı olarak alışveriş için verilen serbest zaman sonrası havaalanına hareket.
Uçak bileti dahil paket tercih etmiş misafirlerimiz için dönüş Anadolu Jet 15:45 kalkışlı Kars-İstanbul Sabiha Gökçen seferi.
17:55 İstanbul'a varış ve Butik Kars Turu sona eriyor.   
 
(Uçak bileti hariç paket tercih eden misafirlerimiz 14:45'te Kars Havaalanında ayrılabilirler. Ankara'ya Anadolu Jet 15:45 kalkışlı İstanbul S.Gökçen aktarmalı uçuş ile dönebilirsiniz. İzmir'e 15:45 kalkışlı İstanbul S.Gökçen aktarmalı Anadolu Jet uçuşu ile dönebilirsiniz)
 
DİĞER KARS TURLARIMIZ
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 839 Ek yatak₺ 839 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.139 Çocuk fiyatı₺ 739
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.229 Ek yatak₺ 1.229 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.429 Çocuk fiyatı₺ 1.129

:: Anadolu Jet İstanbul S.Gökçen - Erzurum / Kars - İstanbul S. Gökçen uçak bileti (uçak bileti dahil pakette)
:: 2 gece Kars'ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotelde konaklama
:: Otelde 1 kahvaltı
:: Cumartesi köyde kahvaltı
:: 2 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: Doğu Ekspresi Erzurum - Kars arası pulman (koltuklu vagon) bileti
:: İkramlar

:: Erzurum'a geliş / Kars'tan dönüş (Uçak bileti hariç pakette)
:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar              Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 37 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Kars turumuzda herşey mükemmele yakındı. Çok teşekkür ederiz.
Fahriye & Arif

Turumuz çok güzeldi. Acentanız ile ilk defa tanıştık. İlk baştaki çekincelerimizi çok güzel organize ettiniz. Bizce bir eksik veya kusur yoktu. Teşekkürler.
Ferdi

30 Aralık başlangıçlı Kars turunda gezilecek, görülecek yerler yönünden iyi programlanmış, açıklayıcı bilgiler açısından yeterli, güleryüzlü ve efendi bir rehber eşliğinde yapılan turdan memnun kaldığımızı belirtirim.
Erdoğan

30 Aralık-3 Ocak Kars turundan çok memnun kaldım. Problemsiz, güzel bir tur oldu. Özellikle tur rehberi Önder Bey'e teşekkür ederiz. En küçük ricalarımızı bile yerine getirmek için çaba harcadı.
Maruşka

İyi organize edilmiş bir tur, bilgili, gayretli ve samimi rehber.
Efdal

Kars turu çok güzel organize edilmiş. Bilgi bir rehberle keyifle gezdik. Doğu ekspresi muhteşem bir deneyimdi. Bayıldık. Gideceklere tavsiye internet sık sık kopuyor, film ve müzik yüklesinler bol bol. Yada kitap alsınlar. Sabah rötar nedeniyle İstanbul trenine yetişemeyince acentanın çabası ve hızlı organizasyonundan çok memnun olduk. Yeni turlarda buluşmak üzere.
Ayşe

Kars turumuzda herşey çok güzeldi , teşekkür ederiz.
Neşe

Kars turu fiyat ve hizmet açısından oldukça iyiydi. Özellikle tur rehberimiz Yeliz Hanım ve şoförümüz Adem Bey'e ilgi ve samimiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Bölge hakkında verilen bilgilerden ve anlatımlardan memnun kaldık.
Fatma

30 Aralık - 3 Ocak Kars Turu 2'ye katıldık. Özellikle rehberimiz Yeliz Hanım'a özel teşekkürlerimizle. Bölge tarihine hakimliği muhteşemdi. Tur dışı gelişen olaylara hakimliği ile gönlümüzü fethetmiştir. Teşekkürler DEEPNATURE ailesi. Tekrar görüşmek üzere...
Hülya

Turdan, rehberimizin tanıtımından, güler yüzlü oluşundan, çok yer gezdirmesinden memnun kaldım. Odaların temizliği ve yapılışından kaynaklanan hataların olmaması en büyük isteğim.
Müge

Her konuda yardımcı olmaya çalışan bir rehberle çok keyifli bir tur oldu. Teşekkürler.
Feral

Çok iyi bir program. Çok iyi bir rehber ve çok iyi bir şoför! İyileştirme olarak yılbaşı programı yemek daha iyi olabilirdi.
Burak

İsminizi daha önce hiç duymadığım için bir takım tereddütler taşıyarak katılmıştım. Ancak herşeyden , programın içeriğinden, akışından ve rehberimiz Yeliz'den son derece memnun olarak ayrılıyorum. Çevreme tavsiye edeceğim bir tura katılmış oldum. Çok teşekkür ediyorum.
Sena

30 Aralık - 3 Ocak Kars Turu 2 turumuz çok keyifli geçti. Turdaki rotalar çok hoştu. Deepnature çok iyi bir program hazırlamış. Tüm rehberler çok iyiydi. Çok başarılı bir tur olmuş. Böyle devam!
Sanem

Bilgi açısından doyurucu , zamanlama açısından dakik , servis açısından kaliteli son derece başarılı bir turdu. Kalabalığa karışmadan huzurlu zamanlar geçirdik. Ekip konusundan sanslı olduğumuz ortadaydı ama siz de bu konuda özenliydiniz sanırım. Kesinlikle tavsiye edeceğim. Yeni bir ''DEEP NATURE'' turunda görüşmek üzere. HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER
Ayşegül

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive