Villa Kaktüs
  • Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu
  • Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu
  • Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu
  • Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu
  • Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu

Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu

3 GECE 4 GÜN (26-29 Ekim 2019)

Butik turlar uzmanından 18 yıllık deneyimle Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu. Doğu'nun üç güzel şehri Erzurum, Kars ve Iğdır bu 25 kişilik butik turda. Köyde kahvaltı, bölgeye hakim rehberlik, eşsiz program. Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars yolculuğu... KONTENJAN HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. YOĞUN TALEP NEDENİYLE ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

₺ 1.999’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu (Uçakla Erzurum'a gidiş / Doğu Ekspresi ile Erzurum-Kars / Uçakla Iğdır'dan dönüş)
 
1. GÜN: ERZURUM – KARS
Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu  için Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havaalanı- Erzurum uçuşu. 06:00 kalkış, 07:50 varış.
Rehberimiz misafirlerimizi Erzurum Havaalanında karşılıyor.
(Uçak bileti hariç paket tercih eden misafirlerimizin en geç 08:00'de Erzurum Havaalanında olmaları gerekmektedir)
Kars’a giderken Erzurum’u, Erzurum’dan başlarken Kars’ı bilmemek olmaz. O nedenle Erzurum’a ulaşır ulaşmaz başlayacağız tanımaya;
Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.
Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.
Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.
Öğlen Yemeği, CAĞ KEBABI: Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.
Öğlen yemeği sonrası 14:32 kalkışlı Doğu Ekspresi treni ile Kars’a hareket edeceğiz. Pulman koltuklarda yolculuk edeceğiz. Doğu Anadolu’nun muhteşem coğrafyasını izleyerek yapacağımız yolculuk Horasan-Topdağı-Sarıkamış rotasından devam edecek. 18:30'da Kars'a varış ve otele transfer.
Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
(Doğu Ekspresi Erzurum'a rötarlı gelebilmektedir, 14:32 rötarsız gelmesi halindeki kalkış saatidir)
 
2. GÜN : KARS- BOĞATEPE KÖYÜ - ANİ HARABELERİ
Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında yaklaşık 1,5 saatlik yolculukla Ocaklı köyü'ne ulaşıyoruz. Türkiye-Ermenistan sınırına yakın , Arpaçay nehri kenarında bulunan Ani Harabeleri'ni gezmeye başlıyoruz. Ermeni mimarisinin seçkin örneklerinin yanı sıra,Gürcü ve Selçuklu mimarisinin örneklerini de izleyerek,İpek yolu üzerindeki , dönemin bu zengin şehrinde; Surlar,Zerdüşt ateşgede'si,Büyük Katedral, Eb'ul Menucehr Camii,Aziz Gregor Kilisesi ziyaret yerlerimiz arasında olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleşecek bu etkileyici gezide, Arpaçay'ı, Ermenistan taş ocaklarını görme fırsatınız olacak.
Öğle saatlerinde Kars merkeze dönüyoruz. 'Kars'ın kızı Kaz'dır' sözünü doğrulayacak ilgiyi görmek üzere, hem Kaz etinin tadına bakmaya hem de Kafkas kültürünün sentezi olan meşhur yöresel yemekleri tatmak üzere öğle yemeği molası veriyoruz.
Yemeğimizin ardından Kars'ı gezmeye başlıyoruz. Yarısı Ani, yarısı Harakani denmiş Kars için ama elbette başka başka dünyalara ve atacağımız her adımda başka tatlı şaşkınlıklara şahit olacağımız bu şehrin sokaklarında dolaşmaya başlıyoruz.
Bir şehre yukarıdan bakmak gerekir önce. Bu sebeple ilk durak noktamız Kars Kalesi olacak. Sadece bir kale olmaktan çıkıp; Kars çayı'nın medeniyetleri birleştirdiği noktada; Aleksandr Puşkin'in izlerini taşıyan sokakları; Osmanlı taş köprüleri ve hamamlarını, şehirdeki ermeni kilislerinden biri olan 12 Havariler Kilisesi'ni ( Kümbet Camii), maneviyatını hissedeceğiniz Eb'ul Hasan Harakani türbesini geziyoruz.
Ardından, Namık Kemal 'in çocukluğunu geçirdiği evde bugün Kars'ın önemli bir kültür mirası olan  Aşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz.  Rehberimiz eşliğinde, Baltık mimarisinin en güzek örneklerini görebileceğiniz caddelerde yürüyerek, fotoğraflar çekiyor, günümüzü bitiriyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
3.GÜN: KARS / DOĞUBEYAZIT / IĞDIR
Kars'taki otelimizden ayrılıyor, yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Doğubayazıt'a ulaşıyoruz.Türkiye'nin İran sınır kapısı olan Gürbulak sınır kapısı'nda vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından,dünyadaki ikinci büyük meteor çukurunu ziyaret edip, rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında Osmanlı'nın doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayını geziyoruz.Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı dağı manzarasına bakan sarayda;harem ve selamlık bölümlerinin en ince ayrınıtısıyla nakış nakış işlenmiş büyüleyici atmosferinde yapacağımız gezi sonrasında öğle yemeği ve çarşı gezisi için vereceğimiz serbest zamanın ardından, Ağrı Dağı'nın diğer yüzünde bulunan Iğdır'a gidiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Iğdır Star Royal Hotel'de.
(Not: Digor yolunun kapanması halinde yolumuz uzayacağından ve hava erken karardığından Gürbulak Sınır Kapısı ve Meteor çukuruna gidilemeyecektir)
 
4.GÜN:  IĞDIR
Sabah kahvaltımız sonrasında Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi ve Selçuklu Kervansarayı'nı görüyor, çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından havalimanı transferimizi gerçekleştiriyor,  Türk Hava Yollarının 15:10 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul'a dönüyoruz. 17:45'te İstanbul Yeni Havaalanına varış ve turumuzun sonu.

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.999 Ek yatak₺ 1.999 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.299 Çocuk fiyatı₺ 1.799
Ödeme seçenekleri

:: Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı - Erzurum uçak bileti
:: Türk Hava Yolları Iğdır- İstanbul Yeni Havaalanı uçak bileti
:: 2 gece Kars'ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotelde konaklama
:: 1 gece Iğdır Star Royal Hotelde konaklama
:: Otellerde 2 kahvaltı
:: 1 gün köyde kahvaltı
:: Otellerde set menü 3 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: Program dahilindeki tüm geziler
:: Doğu Ekspresi Erzurum - Kars arası pulman (koltuklu vagon) bileti
:: İkramlar

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar      

HATIRLATMA
Digor yolunun kapanması halinde yolumuz uzayacağından ve hava erken karardığından Gürbulak Sınır Kapısı ve Meteor çukuruna gidilemeyecektir.

HAREKET
Turumuz en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşmektedir.

BİLGİLENDİRME
Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 56 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

09-11 Şubat tarihli 11 kişilik Kars grubu inanılmaz güzel bir tatildi ben tek katıldım ama 11 kişi hiç ayrılmadık çok güzel dostluk kurduk. Hepsi de rehberimiz Önder bey sayesinde oldu muhteşem bilgili kültürlü seviyeli Harika bir rehber . Hepimiz çok sevdik onu . Ve kesinlikle tekrar katılacağım. Hepinize çok teşekkür ederim ☺ sevgiler selamlar
Bengi

İyi akşamlar,2-6 Şubat tarihleri arasında Kars turunuzu katıldım ve biraz önce döndüm. Yeliz Hanım rehberliğinde gerçekleşen turunuzdan çok memnun kaldım. Yeliz hanım sadece şahane bi rehber değil aynı zamanda çok kişilikli, işini çok seven, konusuna çok hakim.. Sayesinde Kars daha da güzel geldi gözümüze. Aynı şekilde kaptanımız Ömer bey de çok efendi ve işini çok iyi yapan bir kişi. Firmanız nezdinde ikisine de ayrı ayrı teşekkür ediyor ve sevgi ile kucaklıyorum. Onları İzmir de herkese gönül rahatlığı ile anlatacağım.
Ayşegül

Arzum Hanım 2-6 şubat turu ardından şimdi Kars’dan döndük. Deepnature’ya bu organizasyon için çok teşekkürler ederim. Çok iyi gezdik. Rahat ettik. Rehberimiz YELİZ hanım şahane idi. Kişiliği, duruşu, müthiş bilgisi ile bütün grubun beyenisini kazandı. Bundan sonra da gerek Yurt içi ve gerek Yurt dışı turlarınız hakkında tarafıma bilgi gönderimesini rica eder, teşekkürlerimi sunarım.
Alev

Ali Bey merhaba, Karsta çok güzel bir tatil gecirdik. Rehberimiz Utku Bey de çok donanımlı ve güleryüzlüydü. Bu vesile ile kendisine de tesekkür ederim. Başka bir seyahatte görüşmek dileğiyle... İyi Çalışmalar
Yücel

26-30 ocak Doğu ekspresi ile yaptığımız Kars gezisinde sevgili rehberimiz Yeliz hm sayesinde son derece keyifli güzel ve kaliteli bir zaman ve seyahat gerçekleştirdik. Hem Yeliz hm a, hem de şahsında deepnatura ya çok teşekkür ederiz. Herşey çok güzeldi. Yeniden buluşmak için şimdiden planlama yapmaya başladık bile
Funda

Merhaba,26-30 Ocak Erzurum -Kars turuna katıldım.Deep Nature ile yaptığım ilk geziydi.Tercihimin ne denli doğru olduğunu rehberimiz Yeliz hanımla karşılaşır karşılaşmaz anladım .Onun içten ,doğal ,sanki yıllardır tanışıyormuşuz izlenimini hissettiren her haline teşekkür ediyorum.Ulaşımımızı kusursuz sağlayan ,güzel insan Ömer beye de ayrıca teşekkürler.Deep Nature ve Yeliz hanımla yollara devam ...
Zuhal

Ben , kızlarım ve torunum 26 ocak - 30 ocak Doğu ekspresi Kars gezisine katıldık . Çok memnun kaldık . Çok teşekkür ederiz . İlginiz , kaliteniz ve organizasyonuz çok iyiydi Rehberimiz Yeliz hanıma ayrıca teşekkür ederiz Gezi boyunca en güzel şekilde bizleri memnun etti.Tekrar buluşmak üzere güzel duygularla gezimizi bitirdik TEŞEKKÜRLER
Nermin

Merhaba, Ben 26-30 ocak arası doğu ekspres turu almıştım. Daha dün dönüş yaptım. Yorgun olamama rağmen hemen bu gün yazmak istedim. İlk önce rehberimiz Yeliz hanıma çok ama çok teşekkürediyoruz. Bize tahminimizden daha güzel bir gezi yaşattığı için. Rehberimiz Yeliz hanım gerçekten çok profesyonel ve çok güler yüzlüydü her şey için kendisine çok teşekküreder. Tekrardan başka bir turda inşallah kendisiyle tekrardan karşılaşırız. Ayrıca bize seyahatimiz boyunca kusursuz bir ulaşım sağlayan şoförümüz Ömer beye de çok teşekkürler. Saygılarımla
Esra

Sayin yetkili, Bu keyifli seyahat icin oncelikle rehberimiz Utku beye ve arkada calisan tum ekibe tesekkur ederiz. Gercekten 6 kisiden olusan butik bir tur oldu. Keske daha otantik bir yerde kalabilseydik o zaman super olurdu. Ama bu kadari bile herseye degerdi. Bir sonraki seyahatlarde gorusmek uzere
Didem

Kars Turunuza katıldık. Dolu dolu ve keyifli bir tur oldu. Rehberimiz Önder Bey sayesinde çok bilgilendirici bir gezi oldu, teşekkür ederiz.
Nurten

İlk defa katılmış olmama rağmen doyurucu bir tur sayılır. Bu kadar kısa sürede görmemiz gereken yerleri gördük. Herhangi bir olumsuzluk yasamadık. Sadece otel biraz daha kaliteli olaibilirdi. Yemekler kötü 4 yıldızlı otele göre cok eksik ama kahvaltısı çok güzeldi. Rehberimizin bilgili olması turu zenginleştirdi.
Diler

Daha önce duymadığım bir firmaydı. İlk katılımım bu tur oldu ve ilk olmasına rağmen memnun kaldım. Diğer turlarınıza katılmayı ve tekrar güzel anılar deneyimlemek isterim.(yemek konusunda vejeteryanlarıda düşünmenizi iyi olur =)
Binnur

İlk kez bir turla tatile çıktım. İlk deneyimim sizinle olmasından cok memnun kaldım. İlginiz için teşekkür ederim.
Saniye

24-28 Şubat Tarihlerinde Erzurum - Kars-Doğu ekspresi turunuza ailece katılmış bulunmaktayız. Uzun yıllardır bir çok tur’a katılmışlığımız vardır, ama bu tur’umuz da ; ilk defa işini severek yapan hem samimi hem de insanlarla denge kurarak mesafeyi bu kadar mükemmel ayarlayabilen, çözümcü, zeki ve de mesleğiyle ilgili bu kadar donanımlı genç bir REHBER arkadaşımıza rastlamış bulunmaktayız. O nedenle Yeliz Hanım'a çok çok teşekkür eder, kendisiyle tanışma fırsatını yakalamaktan son derece memnun kaldığımızı yürekten bildirmek isteriz. Tur gezilerimiz en ince detaylarına varıncaya kadar mükemmel programlanmıştı. Bundan sonra ki gezilerimizde DEEPNATURE ve Yeliz Yener terciğimiz olacaktır ve tüm doslarımıza hiç kuşkusuz tavsiye edilecektir. Teşekkürler Deepnature ekibine, teşekkürler sevgili YELİZ'e
Nilgün

Bu katıldığım Kars Turu masal gibiydi . Çok mutlu ve bilgili ayrılıyorum . Rehberimizin yorulmadan anlatımları mükemmel .. her şey için tşk .
Nilgün

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive