Villa Kaktüs
  • Azerbaycan Gürcistan Ermenistan Turu
  • Azerbaycan Gürcistan Ermenistan Turu
  • Azerbaycan Gürcistan Ermenistan Turu
  • Azerbaycan Gürcistan Ermenistan Turu
  • Azerbaycan Gürcistan Ermenistan Turu

Azerbaycan Gürcistan Ermenistan Turu

7 GECE 8 GÜN (13-20 Temmuz 2019)

Bakü (2) – Tiflis (3) – Erivan (2) TÜRK HAVAYOLLARI İLE / 4 YILDIZLI OTELLERDE 7 GECE KONAKLAMA

$ 1.299’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Azerbaycan Gürcistan Ermenistan Turu

Alan Buluşması : 13 Temmuz 2019 Cuma saat 05:20

1. GÜN: İSTANBUL – BAKÜ //  13 Temmuz 2019 Cumartesi
13 Temmuz 2019 Cumartesi saat 05:20’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 08:20’de Türk Havayolları’na ait TK 332 sefer sayılı uçak ile Bakü’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 12.10’da Haydar Aliyev Havalimanına varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna İçeri Şehir adı verilen ve UNESCO Dünya Koruması Listesinde bulunan, duvarlarla çevrili eski şehir merkezini gezerek başlıyoruz. Bakü, Abşeron Yarımadası’nın güneybatısında yer alır. Buradaki ilk insan yerleşimleri M.Ö. 2000’lere dayanmaktadır.  Shemakha Kapısı, Kız Kulesi, Şirvan Şah Sarayı turumuz sırasında göreceğimiz önemli eserlerden bazıları. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

2.GÜN: BAKÜ //  14 Temmuz 2019 Pazar
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ateşgah & Gobustan turumuza katılabilirler. İlk olarak 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gobustan'a doğru yola çıkıyoruz. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama şansını bulacağız. Sonrasında Azerbaycan'ın İslamiyet öncesi geçmişinde önemli bir yer tutan ve hala kültürel birer çekim merkezi olan Ateşgah (Ateş Tapınağı) nı ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
Ateşgah & Gobustan Turu: 70 USD Kişi başı)
 
3.GÜN: BAKÜ – TİFLİS  // 15 Temmuz 2019 Pazartesi
Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyor ve Tiflis uçumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta bizi bekleyen özel aracımız ile şehir merkezine hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Tiflis turumuzda Eski Tiflis'de bulunan Kükürt banyolarını ziyaret edeceğiz, turumuz sırasında birbirine çok yakın mesafelerde Gürcü Ortodoks, Ermeni Gregoryen kiliseleri, Osmanlı döneminin hatırası camiler ve Sinagogları bir arada görecek ve Tiflis'in dini ve kültürel zenginliğine tanıklık edeceğiz. Ardından 4. yüzyıldan kalma Narikala kalesine uğrayıp şehir turumuzu meşhur Rustaveli bulvarında Tiflis'in kozmopolitan atmosferini içimize çekerek tamamlayacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. GÜN: TİFLİS  // 16 Temmuz 2019 Salı
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mtskheta & Gori turuna katılabilirler. Turumuza 3000 yıllık tarihi ile Gürcistan’ın erken Hıristiyanlık tarihinin başlangıcı sayılan Mtsheta’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Jvari Manastırı. Sonrasında ise efsanelere göre Hz. İsa’nın gömleğinin gömülü olduğuna inanılan ve yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan Svetitskhoveli Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında rotamızı Gori’ye, Stalin’in doğduğu şehre çeviriyor ve Stalin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyareti sonrasında mağara şehir olarak bilinen, tarihi Bronz Çağ’a dayanan ve Orta Çağ’a kadar mimarisine yeniliklerin katıldığı antik Uplistsikhe Mağara Kasabası’nı ziyaret ediyoruz. Tiflis’e dönüyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
Mtskheta & Gori turu : 70 USD (Kişi başı)

5. GÜN: TİFLİS – ERİVAN  // 17 Temmuz 2019 Çarşamba
Sabah kahvaltı sonrası Gürcistan ve Ermenistan sınırı olan Sadakhlo’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrasında Ermenistan’a giriş yapıyoruz. Dünyanın en büyük dağ göllerinden biri olan Sevan gölünde mola vereceğiz. Ardından Erivan merkeze varış  otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.
 
6. GÜN: ERİVAN  // 18 Temmuz 2019 Perşembe
Sabah kahvaltı sonrası Ermenistan’ın başkenti, kültür ve politik merkezi olan Erivan’da şehir turumuza başlıyoruz. Ermenistan’ın kadın sembolü olan Mayr-Hayastan heykeli, Madots ve Bagramian bulvarları, Konser Binası, Gök Cami, Başkanlık Sarayı, Parlemento Binası, Opera Binası, Cumhuriyet Meydanı ve de UNESCO Dünya Belleği Programı Listesi’nde yer alan, ortalama 17.000 antik el yazısına ve 300.000 civarında arşiv dokümanını bünyesinde barındıran Mastots Matenadaran Enstitüsü Erivan şehir turumuzun en önemli duraklarından olacaklar. Sonrasında Cascade Anıtı’na çıkarak Erivan’ın panoramik manzarasına şahit oluyoruz. Kendisini gösterirse Ararat (Ağrı) dağını bir de bu yakadan panoramik görme şansına sahip oluyoruz. Tur sonrası otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7. GÜN: ERİVAN – DILIJAN – HAGHPAT - TİFLİS  // 19 Temmuz 2019 Cuma
Sabah kahvaltı sonrası Tiflis’e doğru hareket edeceğiz. Dilijan’a varışımızın ardından kısa bir mola vereceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek, Haghpat’a varıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Haghpat Manastırını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gürcistan sınırına doğru yola çıkıyor ve sınır işlemlerimizi yapıyoruz.  Tiflis ‘e varış otele yerleşme. Konaklama otelimizde.
 
8. GÜN: TİFLİS - ISTANBUL  // 20 Temmuz 2019 Cumartesi
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Tiflis’e doğru hareket edeceğiz. Türk Havayollarının TK 383 tarifeli seferi ile saat 17:20’de İstanbul’a uçuş. Yerel saat 18:55’de Istanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.
 
****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****
 
OTELLER
Bakü - Baku Inn Hotel 4* vb.
Tiflis - Coste Hotel Tbilisi 4* vb.
Erivan – Bass Boutique Yerevan  Hotel 4* vb.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.299 Ek yatak$ 1.299 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.699 Çocuk fiyatı$ 1.249

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Bakü / Tiflis – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Yerel Havayolları ile Bakü – Tiflis ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Havalimanı vergileri
:: Bakü, Tiflis ve Erivan’da 4* Otelde 7 gece oda + kahvaltı konaklama
:: Bakü, Tiflis, Erivan şehir turları
:: Programda belirtilen şehirlerarası transferler
:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
:: Vize Ücretleri (Azerbaycan kapı vizesi kişi başı 11 USD, Ermenistan kapı vizesi kişi başı 7 USD)
:: Ekstra turlar,
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Kişisel harcamalar
:: Ek bagaj ücretleri

Azerbaycan ve Ermenistan bordo pasaportlara vize uygulamaktadır.  Azerbaycan ve Ermenistan vizesini havalimanından alabilirsiniz. Ermenistan yeşil pasaportlulara da vize uygulamaktadır ve vize alımı için en az 45 gün önce internet üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir.

Gürcistan pasaportlara vize uygulamamaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.


Vize Bilgileri
Azerbaycan ve Ermenistan bordo pasaportlara vize uygulamaktadır.  Azerbaycan ve Ermenistan vizesini havalimanından alabilirsiniz. Ermenistan yeşil pasaportlulara  da vize uygulamaktadır ve vize alımı için en az 45 gün önce internet üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Gürcistan pasaportlara vize uygulamamaktadır.


Uçuş Süreleri
İstanbul – Bakü: 2 saat 50 dakika
Tiflis – İstanbul: 2 saat 20 dakika


Para Birimi
Azerbaycan Para birimi Azerbaycan Manat’ıdır. Gürcistan para birimi Lari’dir. Ermenistan para birimi ise dram’dır. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.


Saat Dilimi
Türkiye’den 1 saat  ileridedir.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


Kıyafet ve Gerekli  Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

 

Elektrik
Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.


Alışveriş
Bakü, Tiflis ve Erivan’da alışveriş yapılabilecek bir çok avm bulunmaktadır. Ayrıca Havyar ve birçok meyve, sebze, şarküteri ürünerini satın alabileceğiniz Yeşil Pazar bulunmaktadır.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive