Villa Kaktüs
  • 29 Ekim Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • 29 Ekim Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • 29 Ekim Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • 29 Ekim Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • 29 Ekim Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu

29 Ekim Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu

3 GECE 4 GÜN (26-29 Ekim 2019)

Butik Doğu ve Güneydoğu turları uzmanından 18 yıllık deneyimle 29 Ekim tatilinde Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu. En fazla 25 kişilik butik tur. Akdamar Adası tekne ulaşımı, Nemrut Krater Gölü çıkışı ve Van Kahvaltısı dahil! KONTENJAN 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR, İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

₺ 2.059’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
29 Ekim Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu
 
1. GÜN / 26 EKİM 2019    IĞDIR-DOĞUBEYAZIT
Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı - Iğdır tarifeli uçuşu 06:10 kalkış-08:15 varış.
İstanbul'dan kalkan uçağınız 2 saat 05 dk. sonra Iğdır Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Iğdır Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra İran ile sınırımız Gürbulak Sınır Kapısı'na gidiyoruz. Resim molası sonrasında dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz. Meteor Çukuru; Doğubayazıt’ ın 35 km doğusunda, İran sınırına 2 km uzaklıkta, Gürbulak Sınır Kapısı ile Sarı Çavuş (Gülveren) Köyü arasındadır. Alaska’da ki Meteor Çukuru’ndan sonra dünyanın en geniş gök taşı çukurudur. Meteor Çukuru 1913 yılında düşen bir göktaşı sonucunda oluşmuştur. Genişliği 35m, derinliği 60m’dir. Toprağa gömülü bulunan gök taşının üzeri bir toprak tabakasıyla örtülüdür.
Doğubeyazıt'ta öğle yemeği molasının ardından etkileyici İshakpaşa Sarayı günün son gezi noktası.  İshak Paşa Sarayı ya da İshak Paşa Külliyesi, Ağrı Dağı'nın yakınında, Doğubayazıt'ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Yapımı 99 sene sürmüştür. Yazar ve bilim adamı Ahmed-i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır.
Programımızı tamamladıktan sonra Iğdır'daki otelimize yerleşme . Akşam yemeği otelde.
Konaklama: Iğdır Star Royal Hotel
 
2. GÜN / 27 EKİM 2019    IĞDIR-MURADİYE ŞELALESİ - VAN
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi gezimizin ardından Tendürek Dağı'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'nin güzelliğini anılarımıza ekledikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Van'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Öğleden sonra Van'a ulaşarak şehir merkezini geziyoruz.  Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.
Konaklama: 4* Van Büyük Urartu Hotel
 
3. GÜN / 28 EKİM 2019    VAN - AKDAMAR ADASI - HOŞAB KALESİ - ÇAVUŞTEPE
Sabah kahvaltısı için Van Kahvaltıcısına gidip meşhur Van Kahvaltısı ile güne başlıyoruz. Ardından ilk olarak Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardıından Van merkeze dönerek Van'ı geziyoruz. Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi ile geziye başlıyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sumak ve Cicim , Doğu Anadolu – İran coğrafyasının en değerli geleneksel dokuma ürünleridir. Bugün bölgede halen dokunulmaktadır. Sonrasında serbest öğle yemeği molasının ardından yaklaşık yarım saat sürecek olan yolculuğumuz bizi Urartuların önemli merkezlerinden birisi olan Çavuştepe’ye ulaştıracak. Çavuştepe; içerisinde sarnıçlar, depo odaları ve krali yapıları barındıran Çavuştepe Kalesi Türk kazıları ile ortaya çıkmıştır. Kale, önceden gördüğümüz başkent Tuşpa Kalesi’nden daha önce yapılmıştır ve döneminde Urartu Kralı Sarduri’ye ithafen ‘’Sardurihinili – Sarduri Şehri’’ olarak adlandırılmaktadır.
Günün son gezi noktası Hoşab Kalesi. Bu kale, stratejik olarak önemli bir geçiş noktası olduğu için Urartu Dönemi’nden başlayıp Osmanlı Dönemi’ne kadar devam eden tarihsel sürece sahiptir. İç kale-Dış kale sistemine sahip kale surları ve iç müştemilatı ile oldukça estetiktir.
Günün sonunda Van’ın geleneksel değerlerinde savat atölyesini ziyaret ediyoruz.  Savat kara demektir. Gümüş, bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan savat 400 derecenin üzerinde ısıtılıp çelik uçlarla işlenmektedir. Bu denenle ‘’kara’’ olarak adlandırılmaktadır. Savattan hediyelik ve kullanım eşyaları yapılmaktadır.
Gezilerin ardından otele dönüş ve akşam yemeği
Konaklama: 4* Van Büyük Urartu Hotel
 
4. GÜN / 29 EKİM 2019    AHLAT- NEMRUT KRATER GÖLÜ
Kahvaltı sonrası erken hareketle otelimizden ayrılarak  Van Gölü'nün manzarası eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra bizi bekleyen minibüslerimizle Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Tatvan'a ulaşıp öğle yemeği molası veriyoruz. Büryan Kebabı tavsiye olunur.  Yemeğin ardından  Van Havaalanı'na hareket ediyoruz. 15:15 itibarıyla Van Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları 16:20 Van-İstanbul Yeni Havaalanı uçuşu ile. 19:05 İstanbul'a varış.
 
UÇUŞ DETAYLARI
 
Gidiş (26.10.2019 Cumartesi)
TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Yeni Havaalanı - Iğdır Havaalanı 06:10 kalkış - 08:15 varış
 
Dönüş (29.10.2019 Salı)
TÜRK HAVA YOLLARI  Van - İstanbul Yeni Havaalanı 16:20 kalkış - 19:05 varış
 
Rehber grubu Iğdır Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Yeni Havaalanına ulaşarak Türk Hava Yolları check in noktasında check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz.

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.059 Ek yatak₺ 2.059 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.459 Çocuk fiyatı₺ 1.859

:: Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı- Iğdır uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)
:: Türk Hava Yolları Van- İstanbul Yeni Havaalanı uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)
:: 1 gece Iğdır'da Star Royal Hotel vb. otelde konaklama
:: 2 gece Van'da 4* Büyük Urartu Hotel vb. otelde konaklama
:: Otelde 2 kahvaltı
:: Pazartesi günü Van Kahvaltıcısında kahvaltı
:: 3 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: Akdamar Adası tekne ulaşımı
:: Krater Gölü minibüs ulaşımı

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: 15 kg. üzeri bagaj ücretleri
:: Kişisel harcamalar    


Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 8 yorum var.

Sizden butik van turu satın aldık. Öncelikle Rehberimiz Özgecan Bey'e çok teşekkür ediyoruz. Tüm grubumuz adına soylebilirim ki, çok keyifli bir gezi geçirdik. Deep Nature ile ilk deneyimim. Yıldızlı 10.....Rehberimiz ve şöförümüz Özcan Beye sonsuz teşekkürler....
Esra

Turumuzu bize her zamanki gibi en güzel şekilde organize eden deepnature firmasına ve rehber idris'e teşekkürler. Rehberimiz de şoförümüz efendilerdi ve gruba yardımcı olmak için çok gayret sarfettiler. Van, doğubeyazıt ve çevresine doyamadık. Tadı damağımızda kalan unutulmaz bu geziyi dostlarımıza anlatmaya başladık bile.
Selami

Çok keyifli samimi ve de şık bir turdu rehberimiz harikaydı . Çok teşekkürler .
Engin

Oldukça memnun kaldığım bir kültür turuydu . Rehber idris bey bölge insanı olması doğru bir seçim, tur programı da çok iyi düşünülmüş, küçük bir grup olmamızdan ve gittiğimiz yerlerde rezervasyonlarımızın yapılmış olmasıyla özel hissettik. Teşekkürler .
Aslıhan

Uzun zamandır ertelediğimiz bir geziydi. Bölgeyi ve van tur programını çok beğendik . Deepnature'ya teşekkür ederiz .
Duygu

Rehber İdris süper . Kendisine sonsuz teşekkürler . Tur programı yeterli .
Fehmi

Rehberimiz İdris Bey son derece bilgili , neşeli , insanları birleştiren , yöreyi iyi anlatan biriydi . Sayesinde herşey harikaydı. Teşekkür ederiz.
Emine

Tur rehberimiz çok iyiydi . Gezilen yerlere çok hakimdi . Çok samimi ve içtendi . Harika vakit geçirdik sayesinde .
Figen

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive