Villa Kaktüs
  • 29 Ekim Butik Kapadokya Turu
  • 29 Ekim Butik Kapadokya Turu
  • 29 Ekim Butik Kapadokya Turu
  • 29 Ekim Butik Kapadokya Turu
  • 29 Ekim Butik Kapadokya Turu

29 Ekim Butik Kapadokya Turu

3 GECE 4 GÜN (26-29 Ekim 2019)

DEEPNATURE farkıyla İstanbul Yeni Havaalanından Uçakla Butik Kapadokya Turu. En fazla 25 kişilik butik tur. 3 gece Ürgüp Alfina Cave Hotel'de konaklama. Kapadokya turlarındaki 18 yıllık deneyimimiz ile layıkıyla geziler, özenli ve özel bir içerik, detaylı rehberlik ve aktif bir tur programı. Vadilerde yürüyüşler, kapsamlı anlatımlar, keyifli sunum... Google, ekşisözlük, facebook... araştırın, Kapadokya turlarında DEEPNATURE farkını siz de görün. Kontenjan sadece 25 kişi!

₺ 2.199’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
29 Ekim Uçakla Butik Kapadokya Turu
 
1.GÜN (26 EKİM 2019 CUMARTESİ) GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - KARANLIK KİLİSE - ÜRGÜP - AVANOS - KIZILVADİ
Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı -Nevşehir tarifeli uçuşu ile 06:35'te bölgeye uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 15 dk. sonra Nevşehir Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Nevşehir Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra ilk günkü gezi programımıza başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak Panorama Tepesinden bölgeyi seyredip bölge hakkındaki ilk bilgileri dinledikten sonra Göreme Açıkhava Müzesi ve Karanlık Kilise'yi geziyoruz. Ardından öğle yemeği molası veriyoruz (açık büfe öğle yemeği + 1 meşrubat ekstra 45 TL) Öğle yemeğinin ardından Ürgüp'e gidiyoruz. Ürgüp'ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Sonrasında fabrika satış mağazasında şarap alışverişinin ardından Avanos'un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Kızılvadi'de manzara seyri yaparak programımızı tamamlıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği otelde.
Konaklama: Ürgüp Alfina Cave Hotel
 
2.GÜN (27 EKİM 2019 PAZAR) AŞK VADİSİ - ZELVE AÇIKHAVA MÜZESİ- PAŞABAĞ - DERVENT VADİSİ
Dileyen misafirlerimiz gündoğumu saatinde balon turuna katılabilirler (ekstra)
Sabah kahvaltı sonrası diğer günlere göre biraz geç otelimizden ayrılarak Kapadokya'nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi'ne yürüyüş programı ile güne başlıyoruz. Gidiş dönüş toplam 40 dk' lık yürüyüş içeren bu sabah aktivitesi sizi ''Türkiye'de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey'' kitabında da yer bulmuş, özel bir yere ulaştıracak. Sabah yürüyüş programının sonrasında Kapadokya'nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan Zelve Açıkhava Müzesi'ni geziyoruz. Ardından öğle yemeği için aynı zamanda restoran hizmeti de veren bir köy evine misafir oluyoruz. Hava güzel olursa vadi manzarası eşliğinde dışarıda, olmazsa otantik iç mekanda yemeğimizi alacağız. Menüde tarhana çorbası, etli yaprak sarma, turşu, salata, çömlekte kuru fasulye, pilav ve ev baklavası var (ekstra 70 TL) Öğle yemeği sonrası bölgenin en büyük el dokuması halı koleksiyonuna sahip atölyesini ziyaret ederek, dokuma tezgahı başında bölge halıcılığı ve el dokuması halılar hakkında ilk ağızdan bilgi ediniyoruz. Bilgilendirmenin ardından dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında günün sonunda ''Keşişler Vadisi'' olarak ta bilinen Paşabağ'ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi'ni gezdikten sonra programımızı tamamlayıp otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde.
Konaklama: Ürgüp Alfina Cave Hotel
 
3.GÜN (28 EKİM 2019 PAZARTESİ) DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - IHLARA VADİSİ - UÇHİSAR KALESİ - MUSTAFAPAŞA (SİNASOS)
Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk.'lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi'nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Yaklaşık 1,5 saat süren vadi gezisi ve yürüyüş programının ardından öğle yemeği molası verip sonrasında bölgeyi kuş bakışı seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi'ne çıkıyoruz. Ardından yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında bölgede Rum mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan Mustafapaşa (Sinasos) kasabasını gezip mimari hakkında bilgi alıyoruz. Günün son gezi noktası olan bu güzel kasabayı gezdikten sonra çay, kahve molası verip ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde
Konaklama: Ürgüp Alfina Cave Hotel
 
4.GÜN (29 EKİM 2019 SALI) ÇAVUŞİN - HACIBEKTAŞ - GÜLŞEHİR - SARIHAN KERVANSARAYI- KAYSERİ
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Gün içerisinde ilk olarak metruk durumdaki ilgi çekici eski bir yerleşim yeri olan Çavuşin'i gezerek programımıza başlıyoruz. Ardından mantar şeklindeki peri bacalarını görebileceğimiz Gülşehir üzerinden Hacıbektaş'a ulaşıyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi'ni gezip dergah, Hacı Bektaş-ı Veli ve Bektaşilik hakkında bilgi ediniyoruz. Gezimizi tamamladıktan ve kısa bir atıştırma molası verdikten sonra Kayseri'ye doğru yola çıkıyoruz.  Yolumuzun üzerinde kısa bir mola vererek Kapadokya Bölgesi'ndeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı'na uğrayıp, kervansarayı geziyoruz. Kayseri'ye ulaştığımızda ilk olarak serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Lezzetli Kayseri yemekleri bizi bekler. Sonrasında buluşarak Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hunat Hatun Medresesi, gene bir başka Selçuklu şaheseri Döner Kümbet'i görebileceğimiz Kayseri şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından Kayseri Çarşısında alışveriş için serbest zamanı. Sonrasında buluşarak havaalanına gidiyoruz ve 19:30 itibarıyla misafirlerimizi Kayseri Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları Kayseri- İstanbul Yeni Havaalanı 21:00 kalkışlı tarifeli uçuşu ile.
 
UÇUŞ DETAYLARI
 
Gidiş (26.10.2019 Cumartesi)
TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Yeni H. - Nevşehir Havaalanı 06:35 kalkış - 07:50 varış
 
Dönüş (29.10.2019 Salı)
TÜRK HAVA YOLLARI Kayseri Havaalanı-İstanbul Yeni H. 21:00 kalkış - 22:35 varış

NOT: Rehber grubu Nevşehir Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Yeni Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.199 Ek yatak₺ 2.199 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.899 Çocuk fiyatı₺ 1.899
Ödeme seçenekleri

:: Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı-Nevşehir uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)
:: Türk Hava Yolları Kayseri-İstanbul Yeni Havaalanı uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Profesyonel rehberlik hizmetleri
:: 3 gece Ürgüp Alfina Cave Hotel'de konaklama
:: Otelde 3 sabah kahvaltısı
:: Otelde set menü 3 akşam yemeği
:: Program dahilindeki tüm çevre gezileri
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Öğle ve akşam yemekleri
:: Balon turu
:: Kişisel harcamalar
:: 15 kg. üzeri bagaj ücretleri
:: Müze, ören yeri ücretleri, park ücretleri, havalimanı araç giriş ücretleri ve hizmet bedeli (120 TL olup müzekartınız varsa 50 TL dir)

KATILIM & HAREKET
Turumuz kesin hareketlidir. DEEPNATURE'ın en çok beğenilen ve tercih edilen turlarından biridir. Sınırlı kontenjan nedeniyle erken rezervasyon öneririz.


KONTENJAN
Turumuz en fazla 25 katılımcı ile butik konseptli olarak yapılmaktadır.


TUR MANTALITESI
Kapadokya'nın dört günlük program içersine serpiştirilmiş güzelliklerini, tarihini ve kültürünü gün boyu yaşayarak,  taş mimarideki butik otellerde konaklıyoruz. Bölgeye Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile seyahat edip, bölge konusunda deneyimli rehberlerimizle kaliteli ve doyurucu bir rehberlik hizmeti sunuyoruz. Bu turda; üç güne yayılmış iyi bir programla doyurucu bir Kapadokya turu yapabilecek ve bölgeyi layıkıyla gezebileceksiniz.

BU TURUN FARKI
:: Bu turda kültürel geçmiş hakkında doğru ve detaylı bilgiler edinecek, Kapadokya Bölgesi'nin en güzel gezi noktalarını layıkıyla gezip, yerel ürünlerden (şarap, çanak, çömlek, halı gibi) alışveriş yapma imkanı bulacaksınız.
:: Turumuzun ana ulaşımı uçaktır. Otobüsle yapılan turlara göre yolda daha az zaman geçirip daha az yorulacaksınız.
:: Otelimiz Ürgüp'te. Taş mimaride, butik konseptte bir otel. Kapadokya’yı gezerken olduğu gibi konaklarken de yaşamanız ve hissetmeniz için ideal bir seçim.
:: Bu turda diğer bir çok Kapadokya turundan farklı olarak katılımcılara gezilecek yerlere yönelik ekstra tur satışı yapılmamaktadır.
:: Özenli ve farklı tur programımız ile Kapadokya'yı size en güzel şekilde tanıtıyoruz. Bakıp fotoğraf çekip giderek değil yürüyerek geziyoruz, gerekli yerlerde mimari, tarihi ve kültürel bilgiler veriyoruz.
:: Tur rehberimiz freskler hakkındaki anlatımını Kapadokya'nın freskleri en iyi durumda olan kilisesi kabul edilen Karanlık Kilise'nin avlusunda yapmaktadır.


TUR TARİHLERİNDE BÖLGEDE SON 5 YILIN HAVA DURUMU İSTATİSTİKLERİ
Son 5 yıldaki 26-29 Ekim tarihleri arası hava durumları incelendiğinde en yüksek sıcaklık 25 derece, en düşük sıcaklık (gece sıcaklığı) ise 5 derece olmuş. Ortalama en yüksek sıcaklık 20 derece, en düşük sıcaklık ise 7 derece. Geceleri serin olacaktır. Son 5 yılda belirtilen tarih aralığındaki 15 günde yağmurlu gün sayısı 5. Hava genelde az bulutlu açık, zaman zaman bulutlu.
* Kapadokya'nın havası kurudur, dudaklarınız çatlayabilir, koruyucu krem bulundurmanızı öneririz.

 
ÖREN YERİ, MÜZE GİRİŞ, PARK VE HİZMET BEDELLERİ
Turumuzda ören yeri, müze giriş, park, havaalanı araç giriş ücretleri ve hizmet bedelleri tur ücretine hariçtir. Bu bedel 120 TL olup, misafirlere 1 sene geçerli Müzekart tedarik edilir. Müzekartı olanlar için ödeme miktarı 50 TL'dir.
MÜZEKART DAHİL ÜCRET 120 TL
MÜZEKARTI OLANLAR İÇİN ÜCRET 50 TL
0-18 YAŞ  / 65 YAŞ ÜSTÜ 30 TL (Müzekart hariç)
Ödemenizi dilerseniz rezervasyon aşamasında, dilerseniz araçta yapabilirsiniz.
(Turumuzun programında bulunan ve Müzekart geçmeyen Uçhisar Kalesi, Kızılvadi ve ''Kapadokya'da freskleri en iyi durumdaki kilise '' Karanlık Kilise'nin giriş ücretleri bu rakama dahildir)

 


PROGRAM DIŞINDA YAPABİLECEĞİNİZ AKTİVİTELER 


BALON TURU
Sabahları gündoğumunda balon turu (standart uçuş 120-140 Euro)
Not: Bayram ve resmi tatil dönemlerinde kontenjanlar erkenden dolduğundan bölgeye gittiğinizde rezervasyon yapma imkanı çoğu zaman olmamaktadır. Balon turu rezervasyonlarını en az 1 ay öncesinden yaptırmanızı öneririz.


SEMA GÖSTERİSİ
Akşam Sarıhan Kervansarayı'nda Sema Gösterisi (80-100 TL)


ATV SAFARİ
ATV Safari turunda önde bir rehber eşliğinde, ATV motorlarla vadilerde geziyorsunuz.
(2 saatlik tur 200 TL civarı)

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 279 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Tur rehberi (Necmiye Hanım) pozitif ve konusuna hakim. Biz çok sevdik. Otobüs şoförümüz de (Yusuf) iyiydi. Ihlara Vadisi’nde alınan yemek iyi değildi. Köydeki yemek kültür turuna yakışır, nefis bir yemekti. Teşekkür ederiz. Otelimiz Göreme’de kalınması gereken tek yer gibi. Çok beğendik. Özellikle odalarımızdan balon turlarını seyretmek müthiş oldu.
Kutsal&Özlenen

Turunuzu çok başarılı buldum. Rehberimiz hanımdan ayrıca memnun kaldım. Bize çok yardımcı oldu. Göreme’de kaldığımız otel bence Nevşehir’in en güzel ve konforlu oteli… Ihlara Vadisi’ndeki yemeğimizi yediğimiz lokantadan memnun kaldım. Onun dışında her şey çok güzeldi.
Alp

Genel olarak her şey çok iyiydi. Rehberlik hizmetinden çok memnun kaldık. Yine aynı rehberle başka turlara katılmak isteriz. Necmiye hanıma teşekkür ederiz. Kaldığımız otelden de genel olarak çok memnun kaldık. Kahvaltı konusunda biraz daha iyi olabilirler. Taş bina olduğu için internet çekmiyordu. Oldukça dolu dolu bir programdı. Transferlerde her şey iyiydi. Kontenjanın az tutulması ise en iyi yönüydü.
Tunç

Tur içinde öğle yemeklerinde seçilen yerler daha yerel & özenli yerler olmalı. Örneğin köyde gittiğimiz yerel işletme çok kaliteli iken ıhlara vadisi kötü& özensizdi. Tur rehberimiz Necmiye çok iyiydi. Kendisine teşekkür ederiz. Otelimiz ilk gün soğuk olması dışında gayet güzeldi.
Vildan

Otelimiz- rehberimiz- Kapadokya - seçilen tesisler harikaydı. Teşekkürler.
Dilek

Çok güzel bir tur ve tatil geçirdik. Rehberimiz oldukça ilgili idi.
Demet-Ünal

Kapadokya’dan memnun ve mutlu dönüyoruz. İbrahimpaşa yemeğinden çok mutlu olduk. Onun dışında yemekler biraz sorunlu idi. Ama her ile ilgili değildi. Tekrar katılırız bu tura.
Feride

Tur çok iyi. Rehberimiz Cemgü bey son derece donanımlı ve başarılıydı. Memnun kaldığımız bir gezi.
Betül-Ergin

Turun içeriği, rehberi ve sunulan hizmetlerden genel olarak memnun akldık.


Çok olumlu… Yakın arkadaşlarıma da tavsiye edeceğim. Grupta küçük olunca bir aile ortamında hissettik kendimizi. Gökhan Bey ve Cemgü Bey’in profesyonel ve aynı zamanda arkadaşça rehberlikleri için teşekkür ederiz. Yine bir turda buluşmak istiyoruz.
Şakir

Tourguidewasveryfriendly, gavegoodadvise.(BothCemgu&Gokhan) Iextremlyenjoyedthetourandalltheactivities. Hotel wasclean, staffveryfriendly. Balloonridewasthebestexperience, the Mevlevi Sema. Thenaturevallywalks, sightwasexcellent. I did not enjoythearrangedtradestops but understandthat it may be usefulforsome. Note: Thankyoutoallstaff of Deep Nature, I willrecomendyoutofriends&familywithouthesitation.
Emine

İlk defa bir turla seyahat ettim. Turdan kaldığım otelden ve tur arkadaşlarımdan çok memnun kaldım. Gökhan beye, Cemgü’ye ve Gonca’ya teşekkürler.
Tutya

Turdan çok güzel duygularla ayrılıyorum. Herşey son derece güzeldi. Özellikle balon turu muhteşemdi. Kaldığımız otelin (Stone houseCave Hotel) odalar ve konumu çok süperdi. Otelin kahvaltıları ve akşam yemeği biraz vasattı. Daha özenli olabilirdi. Ama bu durum çok önemli değildi bence. Önemli olan hijyeni, rahatlığı ve otantik olmasıydı. Stone House Cave Hotel bunu çok güzel sağlamış. Ihlara Vadisindeki yürüyüş harikaydı. Sadece 4 km. yürüdük. Daha uzun zamanlı yürümek isterdim. Turda ıhlara Vadisine daha uzun zaman ayrılabilir. Son günkü köy evi restoran da çok güzeldi.
Fatmagül

Kişi sayısı az olması güzeldi. Rehberimiz harika birisi, ufak aksaklıklar oldu ama önemli değildi. gittiğimiz her yerdeki güzelliklerden ayrı ayrı feyz aldım. Benim için çok anı oldu. Gonca’ya teşekkürler.
Sonnur

Dolu ve güzel bir tur oldu. Çok teşekkürler. Özellikle balon ve aşk vadisi, kaçırılmaması gereken güzellikler. İki rehber avantajı çok iyiydi. Çömlekçi vb. şeylerin çıkarılması düşünülebilir. Bir de kahve içerken, molalarda falan daha çok bilgi verilebilir. Hatta daha akademik bilgi iyi olur. Teşekkürler.


KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive