Villa Kaktüs
  • 23 Nisan Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • 23 Nisan Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • 23 Nisan Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • 23 Nisan Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu
  • 23 Nisan Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu

23 Nisan Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu

3 GECE 4 GÜN (20-23 Nisan 2019)

Butik Doğu ve Güneydoğu turları uzmanından 18 yıllık deneyimle 23 Nisan tatilinde Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu. En fazla 25 kişilik butik tur.

₺ 2.199’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
23 Nisan Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu
 
1. GÜN / 20 NİSAN 2019      VAN – VAN KALESİ – KEDİ EVİ - ÇAVUŞTEPE KALESİ – HOŞAB KALESİ – SAVAT GÜMÜŞ İŞLİKLERİ – SUMAK / CİCİM KİLİMLERİ
Van, insanlığın yazılı tarihinin başlangıcından günümüze kadar adı sık sık metinlere geçen Anadolu’nun kadim şehirlerinden birisidir. Yüksek coğrafyanın verdiği doğal ve kültürel özellikler en az kendisi kadar ünlü olan ülkemizin en büyük gölü olan Van Gölü ile pekişmiştir. Bu kadim şehre olan gezimiz sabah saat 07:00'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkacak Pegasus tarifeli seferi ile başlayacak. Saat 09:05'te Van’a varışı takiben önce güzel bir Van Kahvaltısı ile güne başlayacağız. Sonrasında gezimize başlayacağız.
Yaklaşık yarım saat sürecek olan yolculuğumuz bizi Urartuların önemli merkezlerinden birisi olan Çavuştepe’ye ulaştıracak.
Çavuştepe: İçerisinde sarnıçlar, depo odaları ve krali yapıları barındıran Çavuştepe Kalesi Türk kazıları ile ortaya çıkmıştır. Kale, önceden gördüğümüz başkent Tuşpa Kalesi’nden daha önce yapılmıştır ve döneminde Urartu Kralı Sarduri’ye ithafen ‘’Sardurihinili – Sarduri Şehri’’ olarak adlandırılmaktadır.
Hoşab Kalesi: Stratejik olarak önemli bir geçiş noktası olduğu için Urartu Dönemi’nden başlayıp Osmanlı Dönemi’ne kadar devam eden tarihsel sürece sahiptir. İç kale-Dış kale sistemine sahip kale surları ve iç müştemilatı ile oldukça estetiktir.
Öğlen Yemeği: Van
Van’ın Geleneksel Değerleri (Savat Gümüş, Sumak – Cicim Kilimleri): Savat kara demektir. Gümüş, bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan savat 400 derecenin üzerinde ısıtılıp çelik uçlarla işlenmektedir. Bu denenle ‘’kara’’ olarak adlandırılmaktadır. Savattan hediyelik ve kullanım eşyaları yapılmaktadır.
Sumak ve Cicim ise Doğu Anadolu – İran coğrafyasının en değerli geleneksel dokuma ürünleridir. Bugün bölgede halen dokunulmaktadır.
Van Kalesi: M.Ö. 9. Yüz Yılda kurulmuş olan Urartu Devleti’nin başkenti Van’ı (Tuşpa) savunmak için aynı dönemde yapılmış ve zaman içerisinde durmadan gelişip büyümüştür. Surlar üzerindeki burçlar ve kaya mezarları ve devletin kurucularının kaya mezarları görülmeye değerdir.
Van Kedi Evi: Van Kedisi bir dünya değeridir. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin kurmuş olduğu Van Kedisi Evi bu değerin sürdürülebilir olması için çalışma yapmaktadır.
Farklı renklerde olan gözleri ve beyaz uzun tüyleri ile bildiğimiz Van Kedilerini burada görebilmekteyiz.
Van Şehir Merkezi gezimizin ardından otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.
Konaklama: 4* Van Büyük Urartu Hotel
 
2. GÜN / 21 NİSAN 2019    AKDAMAR ADASI - VAN GÖLÜ - NEMRUT KRATER GÖLÜ - AHLAT
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından, erken hareketle Van Gölü’nü izleyerek Gevaş-Tatvan üzerinden Ahlat’a doğru yolculuğumuz başlayacak. Gün içerisinde Akdamar Adası'na tekne ile ulaşacağız ve Nemrut Krater Gölü'ne çıkacağız.
Van Gölü ve Akdamar Adası: Çevresinde yaşayan tüm medeniyetlerin ‘’deniz’’ diye adlandırdığı Van Gölü ülkemizin ve bulunduğu coğrafyanın en büyük gölüdür. Göl içindeki nadir adalardan birisi olan Akdamar Adası ise bugün en önemli kültürel ve mimari değerlerimizden birisi olan Akdamar Kilisesi’ni içerisinde barındırır. Her yıl yapılan resmi ayine ev sahipliği yapan kilise özellikle Ermeni Ortodoks dini geleneğini ve mimari yapısını en iyi veren kilisedir. İç ve dışta olan taş kabartmaların eşi benzeri yoktur.
Nemrut Krater Gölü : Nemrut Gölü, dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olup, adını MÖ 2100'de yaşamış Babil Hükümdarı Nemrut'tan almıştır. Nemrut Gölü, Van Gölü havzasının batısında, 2200 m rakımda bulunmaktadır.
Ahlat: Selçuklu ve Beylikler Dönemi kültürünün en iyi görülebildiği yerlerden birisidir. Özellikle eski Türk mezar taşları ve çeşitleri dönemi tanımak açısından çok önemlidir. Ahlat aynı zamanda bugün Anadolu’da çok azalmış olan ‘’bastonculuk’’ geleneğinin günümüzde de sürdürüldüğü en önemli merkezdir.
Öğlen Yemeği: Tatvan
Akşam Yemeği ve Konaklama Van’da bulunan otelimizde olacaktır.
Konaklama: 4* Van Büyük Urartu Hotel
 
3. GÜN / 22 NİSAN 2019       MURADİYE ŞELALESİ – METEOR ÇUKURU - GÜRBULAK SINIR KAPISI - DOĞUBEYAZIT İSHAK PAŞA SARAYI
Sabah kahvaltımız ardından Doğubeyazıt'a doğru hareket ediyoruz. Tendürek Dağı'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'nin güzelliğini anılarımıza ekledikten sonra İran ile sınırımız Gürbulak Sınır Kapısı'na varıyoruz. Resim molası sonrasında dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz. Doğubeyazıt'ta öğle yemeği molasının ardından etkileyici İshakpaşa Sarayı günün son gezi noktası. Programımızı tamamladıktan sonra Doğubeyazıttaki otelimize yerleşme . Akşam yemeği otelde.
Muradiye Şelalesi: Tendürek Dağı’ndan doğan Ben-i Mahi Çayı’nın hızlı akışıyla oluşturduğu şelale Van’ın doğal güzelliklerinin en ünlülerinden birisidir.
Öğlen Yemeği: Doğubeyazıt
Meteor Çukuru: Doğubayazıt’ ın 35 km doğusunda, İran sınırına 2 km uzaklıkta, Gürbulak Sınır Kapısı ile Sarı Çavuş (Gülveren) Köyü arasındadır. Alaska’da ki Meteor Çukuru’ndan sonra dünyanın en geniş gök taşı çukurudur. Meteor Çukuru 1913 yılında düşen bir göktaşı sonucunda oluşmuştur. Genişliği 35m, derinliği 60m’dir. Toprağa gömülü bulunan gök taşının üzeri bir toprak tabakasıyla örtülüdür.
İshakpaşa Sarayı: İshak Paşa Sarayı ya da İshak Paşa Külliyesi, Ağrı Dağı'nın yakınında, Doğubayazıt'ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Yapımı 99 sene sürmüştür. Kürt yazar ve bilim adamı Ahmed-i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır.
Konaklama: Iğdır Star Royal Hotel

4.GÜN / 23 NİSAN 2019     IĞDIR
Sabah kahvaltımız sonrasında  Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi ve Selçuklu Kervansarayı'nı görüyor, çarşıda öğle yemeği için serbest zamanın ardından havalimanı transferimizi gerçekleştiriyor,  Anadolu Jet Hava Yollarının 15.10 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul'a dönüyoruz. 17:15'te İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve turumuzun sonu.

UÇUŞ DETAYLARI
 
Gidiş (20.04.2019 Cumartesi)
PEGASUS HAVA YOLLARI  İstanbul Sabiha Gökçen H. - Van Havaalanı 07:00 kalkış - 09:05 varış
 
Dönüş (23.04.2019 Salı)
ANADOLU JET HAVA YOLLARI  Iğdır - İstanbul Sabiha Gökçen H. 15:10 kalkış - 17:15 varış
 
Rehber grubu Van Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak Pegasus Hava Yolları check in noktasında check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz. 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.199 Ek yatak₺ 2.199 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.459 Çocuk fiyatı₺ 1.899
Ödeme seçenekleri

:: Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen - Van uçak bileti
:: Anadolu Jet Hava Yolları ile Iğdır- İstanbul Sabiha Gökçen  uçak bileti
:: 2 gece Van'da 4* Büyük Urartu Hotelde konaklama
:: 1 gece Iğdır Star Royal Hotelde konaklama
:: İlk gün varışta Van kahvaltısı
:: Otelde 2 kahvaltı
:: Otelde 3 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: Akdamar Adası tekne ücreti
:: Program dahilindeki geziler
:: İkramlar

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar    


KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive