Villa Kaktüs
  • 23 Nisan Doğu Ekspresi Kars Doğubeyazıt Turu
  • 23 Nisan Doğu Ekspresi Kars Doğubeyazıt Turu
  • 23 Nisan Doğu Ekspresi Kars Doğubeyazıt Turu
  • 23 Nisan Doğu Ekspresi Kars Doğubeyazıt Turu
  • 23 Nisan Doğu Ekspresi Kars Doğubeyazıt Turu

23 Nisan Doğu Ekspresi Kars Doğubeyazıt Turu

3 GECE 4 GÜN (23-26 Nisan 2020)

23-26 Nisan 2020 Doğu Ekspresi Kars Doğubeyazıt Turu. Bu turda hem Kars ve çevresini (Kars merkez, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Boğatepe köyü) hem de Doğubeyazıt İshak Paşa Sarayını ve Erzurum'u görme imkanı buluyorsunuz. Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi Yolculuğu

₺ 2.329’den itibaren ₺ 298 ’den başlayan taksitlerle Taksit seçenekleri
ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
23 Nisan Doğu Ekspresi Kars Doğubeyazıt Turu

1. GÜN / 23 NİSAN 2020  AĞRI- IĞDIR- DOĞUBEYAZIT - KARS
Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı - Ağrı tarifeli uçuşu 09:00 kalkış-11:10 varış.
İstanbul'dan kalkan uçağınız 2 saat 15 dk. sonra Ağrı Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Ağrı Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Türkiye'nin çatısı Ağrı Dağı'nın eşsiz manzarası eşliğinde İran ile sınırımız Gürbulak Sınır Kapısı'na gidiyoruz. Resim molası sonrasında dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz. (Askeri izin mümkün olursa) Meteor Çukuru; Doğubayazıt’ ın 35 km doğusunda, İran sınırına 2 km uzaklıkta, Gürbulak Sınır Kapısı ile Sarı Çavuş (Gülveren) Köyü arasındadır. Alaska’da ki Meteor Çukuru’ndan sonra dünyanın en geniş gök taşı çukurudur. Meteor Çukuru 1913 yılında düşen bir göktaşı sonucunda oluşmuştur. Genişliği 35m, derinliği 60m’dir. Toprağa gömülü bulunan gök taşının üzeri bir toprak tabakasıyla örtülüdür.
Doğubeyazıt'ta öğle yemeği molasının ardından etkileyici İshakpaşa Sarayı günün son gezi noktası.  İshak Paşa Sarayı ya da İshak Paşa Külliyesi, Ağrı Dağı'nın yakınında, Doğubayazıt'ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Yapımı 99 sene sürmüştür. Yazar ve bilim adamı Ahmed-i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır.
Programımızı tamamladıktan sonra Kars'a hareket ve akşam Kars'taki otelimize yerleşme.
Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.
 
2. GÜN / 24 NİSAN 2020 KARS / ÇILDIR GÖLÜ
Otelde kahvaltı ardından ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda kızakla gezinebilirsiniz. (Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 Ocak-30 Mart arasında tam donmus olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız (ekstra)
Öğleden sonra Kars'a dönerek rehberimiz eşliğinde Kars'ı geziyoruz.
Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.
Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.
Programımızın bitimi sonrası otele dönüş ve akşam yemeği.
Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.
 
3. GÜN / 25 NİSAN 2020 BOĞATEPE (ZAVOT) KÖYÜ / ANİ HARABELERİ
Sabah otelimizden ayrılarak Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak Kars merkeze döneceğiz. Çarşıda alışveriş için serbest zaman ardından akşam yemeği serbest. Kars'ta dilediğiniz bir restoranda akşam yemeği rezervasyonu yaptırabilir yada rehberimizin organize edeceği Kafkas Gösterili akşam yemeği programımıza katılabilirsiniz. (Yöresel menümüzde Kars'ın meşhur kaz etini tadabilirsiniz)
Konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.
 
4. GÜN / 26 NİSAN 2020 DOĞU EKSPRESİ İLE KARS - ERZURUM / ERZURUM
Sabah Gar'a transfer ve 08:00 hareketli Doğu Ekspresi'ne biniş. Pulman koltuklu kompartımanda yolculuk yaparak Erzurum'a doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 4 saat boyunca doğu coğrafyasının muhteşem manzaraları bizi bekliyor.
Saat 12:00 civarlarında Erzurum Garı'na varış ve bekleyen aracımıza geçiş yapıyoruz.
Erzurum'da göreceğimiz yerler:
Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.
Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.
Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.
Erzurum Tabyaları ve Nene Hatun Kabri:  Tabyalar19. yüzyılın başından itibaren, Ruslar'ın Doğu Anadolu'ya yaptıkları baskın ve istilalardan şehri korumak amacıyla inşa edilmiştir. Şehrin çevresinde, görüş açısı yüksek tepelere inşa edilen bu stratejik yapıların sayısı 22'yi bulmaktadır. Ayrıca Rus işgaline karşı direnişin öncüsü, Anadolu'nun kadın kahramanlarından Nene Hatun'un kabri de buradadır.
Öğlen Yemeği, CAĞ KEBABI: Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.
Yemek molası ve şehir turunun tamamlanmasının ardından serbest zaman. Sonrasında Erzurum Havaalanına transfer.
17:15 itibarıyla misafirlerimizi Erzurum Havaalanından uğurlayarak vedalaşıyoruz. Dönüş 18:25 hareketli Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile. 20:35 İstanbul Havaalanına varış ve turumuzun sonu.
 
BU TURUN ARTILARI
:: Doğu'nun en güzel manzaralı rotasında Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi treninde 4 saat gündüz yolculuğu yapacağız. En güzel manzaralı rotayı gün ışığında görme şansımız olacak.
:: Bu turda hem Kars ve çevresini (Kars merkez, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Boğatepe köyü) hem de Doğubeyazıt İshak Paşa Sarayını ve Erzurum'u görme imkanı buluyorsunuz.
:: 4 saatlik Doğu Ekspresi yolculuğunu yataklı vagonda değil koltuklu vagonda yaptığımız için fiyat daha uygun.
:: En fazla 25 kişilik butik tur  konseptiyle az kişiyle gezme ayrıcalığı yaşıyorsunuz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.329 Ek yatak₺ 2.329 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.629 Çocuk fiyatı₺ 2.029

:: Türk Hava Yolları İstanbul  - Ağrı uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Türk Hava Yolları Erzurum - İstanbul  uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: 3 gece Kars'ta 4* Kars Park Hotelde konaklama
:: Otelde 2 kahvaltı
:: 1 gün köyde kahvaltı
:: 3 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: Doğu Ekspresi Kars-Erzurum arası pulman (koltuklu vagon) bileti
:: Program dahilindeki geziler

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar     

 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 126 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

İlk kez bir tura katıldım, hem de daha önceden tanımadığım bilmediğim bir tura :) gerek programdaki akışın aynen bize verilen organizasyon şeklinde oluşu, gerekse yörenin tarihi turistik yerlerine bilgi birikimi ve akıcı aktarımıyla sevgili rehberimiz İdris Turan’ın tanıtımı eşliğinde müthiş keyifli 3 gün geçirdik. 4-5-6 Ocak 2020 tarihleri arasında Kars’ın -12 lerde olan o soğuk havasından korka korka gittiğim Kars, Çıldır Gölü, Sarıkamış ve civarındaki gezilecek yerler muhteşemdi. Birde baharda gidip görmek şart oldu :) şaka bir tarafa inanılmaz güzel bir yeni yıl başlangıcı oldu. Dönüş yolunda turistik doğu trenini tercih etmiştik, gerek yol manzaraları gerekse trendeki eğlencelerimiz unutulmayacak kadar keyifliydi. Emeği geçen herkese teşekkür eder, Deepnature’ı gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Şimdiden keyifli seyahatler hepinize.
Hülya

22/26 ocak tarihleri arasında katıldıgımız doğu ekspresi turundan cok memnun kaldık. Tur katılımcılarının rahatı, gezilecek yerler her türlü detayına kadar planlanmıs. Özellikle rehberimiz idris bey sehirlerin (erzurum/kars) güzelliklerini bizlere göstermek,yerel lezzetleri tattırmak ve bizim konforumuzu saglamak için büyük bir özveriyle caba sarfetti her tarihi yeri detaylandırrark anlattı ve programda olmayan yerleri de ekledi gezi günümüze. İşine gösterdiği saygı,yorulsa da kibar birşekilde isteklerimize yanıt vermesi yada sorunlarımızı cözmeye calısması takdire degerdi. Kısacası doğuyu birde idris bey ve deep nature'yi tanıyın deriz.
Eda

Merhaba Kars gezimizdeki rehberimiz olan İdris bey herseyi cok cok guzel anlattı ve keyifli bir gezi geçirtti bize cok yardımcıydı. Ozellikle paylaşmak istedim.
Ecem

20-24 Şubat tarihlerinde Erzurum-Kars turu için , Öncesi süreçte gerekli bilgilendirme , Erzurum’da bizi güleryüzle karşılayan ve son gün tren garından uğurlayan şöförümüz Yalçın beyefendi ye Tüm tur boyunca bilgisi , dakikliği ve işini sevgiyle yapan rehberimiz Ergün beyefendi ye çok teşekkür ederiz. Bir başka turda görülünceye dek gerek ailemiz gerek dostlarımıza turunuzu tavsiye edeceğimizi ifade etmek isteriz Teşekkürler Selamlar
Ahmet Galip

Süperdi . Özellikle rehberimiz Ergün Bey sayesinde çok güzel vakit geçirdik ve eğlendik yönlendirmeleri hep yerindeydi . Anlatımları da doyurucu ve dozundaydı .
Pınar

İlk kez böyle bir tura katılmakla çok isabetli hareket ettiğimi söyleyebilirim . Kars ‘ a ilk kez gitmek çok hoşuma gitti . Teşekkür ederim .
Gülay

Rehberimizin yöreyi biliyor olması ve doğru yönlendirmeleri ile güzel ve başarılı bir turdu . Memnun kaldık.
Baykal

Turdan çok memnun kaldık . Sadece otel çok sıcaktı . Rahat edemedik . İlk kez bu turla yola çıktık memnun kaldık .
Asuman

Ergün Bey çok bilgiliydi , teşekkür ederim .
Özer

Ergün Bey ‘ e nezakati için teşekkür ederim .
Aysel

09-11 Şubat tarihli 11 kişilik Kars grubu inanılmaz güzel bir tatildi ben tek katıldım ama 11 kişi hiç ayrılmadık çok güzel dostluk kurduk. Hepsi de rehberimiz Önder bey sayesinde oldu muhteşem bilgili kültürlü seviyeli Harika bir rehber . Hepimiz çok sevdik onu . Ve kesinlikle tekrar katılacağım. Hepinize çok teşekkür ederim ☺ sevgiler selamlar
Bengi

İyi akşamlar,2-6 Şubat tarihleri arasında Kars turunuzu katıldım ve biraz önce döndüm. Yeliz Hanım rehberliğinde gerçekleşen turunuzdan çok memnun kaldım. Yeliz hanım sadece şahane bi rehber değil aynı zamanda çok kişilikli, işini çok seven, konusuna çok hakim.. Sayesinde Kars daha da güzel geldi gözümüze. Aynı şekilde kaptanımız Ömer bey de çok efendi ve işini çok iyi yapan bir kişi. Firmanız nezdinde ikisine de ayrı ayrı teşekkür ediyor ve sevgi ile kucaklıyorum. Onları İzmir de herkese gönül rahatlığı ile anlatacağım.
Ayşegül

24-28 Şubat 2018 Tarihlerinde Erzurum - Kars-Doğu ekspresi turunuza ailece katılmış bulunmaktayız. Uzun yıllardır bir çok tur’a katılmışlığımız vardır, ama bu tur’umuz da ; ilk defa işini severek yapan hem samimi hem de insanlarla denge kurarak mesafeyi bu kadar mükemmel ayarlayabilen, çözümcü, zeki ve de mesleğiyle ilgili bu kadar donanımlı genç bir REHBER arkadaşımıza rastlamış bulunmaktayız. O nedenle Yeliz Hanım'a çok çok teşekkür eder, kendisiyle tanışma fırsatını yakalamaktan son derece memnun kaldığımızı yürekten bildirmek isteriz. Tur gezilerimiz en ince detaylarına varıncaya kadar mükemmel programlanmıştı. Bundan sonra ki gezilerimizde DEEPNATURE ve Yeliz Yener terciğimiz olacaktır ve tüm doslarımıza hiç kuşkusuz tavsiye edilecektir. Teşekkürler Deepnature ekibine, teşekkürler sevgili YELİZ'e
Nilgün

24-28 şubat arası Erzurum-Kars turundan çok memnun kaldık. Rehberimiz Yeliz Hanım'ın memnuniyetimize katkısı çok büyük.. Bizlerle çok iyi ilgilendi, titizliği ve özverisi sayesinde hiçbir sorun yaşamadan turumuzu tamamladık. Kendisinin Mardin turuna da katılmayı çok istiyoruz. Turla ilgili tek eleştirim havaalanına giderken ve dönüşte Pendikten dönerken transfer hizmetinizin olmayışı. Avrupa yakasında oturan biri olarak malesef transferlerimiz çok zorladı bizi. Bunun haricinde Deepnature'la ilgili olumsuz bir düşüncem yok. Mutlaka diğer turlarınıza da katılmayı düşünüyorum. Herşey için teşekkür ederim İyi çalışmalar...
Yeliz

Bu katıldığım Kars Turu masal gibiydi . Çok mutlu ve bilgili ayrılıyorum . Rehberimizin yorulmadan anlatımları mükemmel .. her şey için tşk .
Nilgün

Havale/EFT ile ödeme:
2.329 TL
Kredi kartı ile tek seferde:
2.329 TL


  Advantage Axess BankkartCombo Bonus CardFinans Maximum MilesSmiles Paraf Wings World
Taksit
2
3
4
5
6
7
8
9
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.164,50 TL2.329,00 TL
776,33 TL2.329,00 TL
611,36 TL2.445,45 TL
498,41 TL2.492,03 TL
423,10 TL2.538,61 TL
369,31 TL2.585,19 TL
328,97 TL2.631,77 TL
297,59 TL2.678,35 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.164,50 TL2.329,00 TL
776,33 TL2.329,00 TL
611,36 TL2.445,45 TL
498,41 TL2.492,03 TL
423,10 TL2.538,61 TL
369,31 TL2.585,19 TL
328,97 TL2.631,77 TL
297,59 TL2.678,35 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.164,50 TL2.329,00 TL
776,33 TL2.329,00 TL
611,36 TL2.445,45 TL
498,41 TL2.492,03 TL
423,10 TL2.538,61 TL
369,31 TL2.585,19 TL
328,97 TL2.631,77 TL
297,59 TL2.678,35 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.164,50 TL2.329,00 TL
776,33 TL2.329,00 TL
611,36 TL2.445,45 TL
498,41 TL2.492,03 TL
423,10 TL2.538,61 TL
369,31 TL2.585,19 TL
328,97 TL2.631,77 TL
297,59 TL2.678,35 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.164,50 TL2.329,00 TL
776,33 TL2.329,00 TL
611,36 TL2.445,45 TL
498,41 TL2.492,03 TL
423,10 TL2.538,61 TL
369,31 TL2.585,19 TL
328,97 TL2.631,77 TL
297,59 TL2.678,35 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.164,50 TL2.329,00 TL
776,33 TL2.329,00 TL
611,36 TL2.445,45 TL
498,41 TL2.492,03 TL
423,10 TL2.538,61 TL
369,31 TL2.585,19 TL
328,97 TL2.631,77 TL
297,59 TL2.678,35 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.164,50 TL2.329,00 TL
776,33 TL2.329,00 TL
611,36 TL2.445,45 TL
498,41 TL2.492,03 TL
423,10 TL2.538,61 TL
369,31 TL2.585,19 TL
328,97 TL2.631,77 TL
297,59 TL2.678,35 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.164,50 TL2.329,00 TL
776,33 TL2.329,00 TL
611,36 TL2.445,45 TL
498,41 TL2.492,03 TL
423,10 TL2.538,61 TL
369,31 TL2.585,19 TL
328,97 TL2.631,77 TL
297,59 TL2.678,35 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.164,50 TL2.329,00 TL
776,33 TL2.329,00 TL
611,36 TL2.445,45 TL
498,41 TL2.492,03 TL
423,10 TL2.538,61 TL
369,31 TL2.585,19 TL
328,97 TL2.631,77 TL
297,59 TL2.678,35 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.164,50 TL2.329,00 TL
776,33 TL2.329,00 TL
611,36 TL2.445,45 TL
498,41 TL2.492,03 TL
423,10 TL2.538,61 TL
369,31 TL2.585,19 TL
328,97 TL2.631,77 TL
297,59 TL2.678,35 TL
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive