Villa Kaktüs
  • 19 Mayıs Uçakla Butik Van Turu
  • 19 Mayıs Uçakla Butik Van Turu
  • 19 Mayıs Uçakla Butik Van Turu
  • 19 Mayıs Uçakla Butik Van Turu
  • 19 Mayıs Uçakla Butik Van Turu

19 Mayıs Uçakla Butik Van Turu

2 GECE 3 GÜN (19-21 Mayıs 2017)

19 Mayıs tatilinde Uçakla Butik Van Turu. En fazla 25 kişilik butik tur.

₺ 1.139’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
19 Mayıs Uçakla Butik Van Turu

1. GÜN:   MURADİYE ŞELALESİ – VAN – VAN KALESİ – VAN MÜZESİ
Van, insanlığın yazılı tarihinin başlangıcından günümüze kadar adı sık sık metinlere geçen Anadolu’nun kadim şehirlerinden birisidir. Yüksek coğrafyanın verdiği doğal ve kültürel özellikler en az kendisi kadar ünlü olan ülkemizin en büyük gölü olan Van Gölü ile pekişmiştir. Bu kadim şehre olan gezimiz sabah saat 09:00'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkacak uçağımızla başlayacak. Saat 11:05’te Van’a varışı takiben hemen gezimize başlayacağız.
Muradiye Şelalesi: Tendürek Dağı’ndan doğan Ben-i Mahi Çayı’nın hızlı akışıyla oluşturduğu şelale Van’ın doğal güzelliklerinin en ünlülerinden birisidir.
Öğlen Yemeği: Muradiye Şelalesi Restoran
Van Kalesi: M.Ö. 9. Yüz Yılda kurulmuş olan Urartu Devleti’nin başkenti Van’ı (Tuşpa) savunmak için aynı dönemde yapılmış ve zaman içerisinde durmadan gelişip büyümüştür. Surlar üzerindeki burçlar ve kaya mezarları ve devletin kurucularının kaya mezarları görülmeye değerdir.
Van Müzesi: Müze doğal olarak dünyanın en büyük Urartu Müzesi’dir. Sergilenen eserler Van ve Çevresinde yapılan kazılardan bulunan eserlerdir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız müze gezisinde Urartular ve diğer medeniyetlerin eserleri ile ilgili bilgiler alacağız.
Konaklama: Van Şehir Merkezi gezimizin ardından otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

2. GÜN:   AHLAT – VAN GÖLÜ – AKDAMAR ADASI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından, Van Gölü’nü izleyerek Gevaş-Tatvan üzerinden Ahlat’a doğru yolculuğumuz başlayacak.
Ahlat: Selçuklu ve Beylikler Dönemi kültürünün en iyi görülebildiği yerlerden birisidir. Özellikle eski Türk mezar taşları ve çeşitleri dönemi tanımak açısından çok önemlidir. Ahlat aynı zamanda bugün Anadolu’da çok azalmış olan ‘’bastonculuk’’ geleneğinin günümüzde de sürdürüldüğü en önemli merkezdir.
Öğlen Yemeği: Ahlat veya Tatvan
Van Gölü ve Akdamar Adası: Çevresinde yaşayan tüm medeniyetlerin ‘’deniz’’ diye adlandırdığı Van Gölü ülkemizin ve bulunduğu coğrafyanın en büyük gölüdür. Göl içindeki nadir adalardan birisi olan Akdamar Adası ise bugün en önemli kültürel ve mimari değerlerimizden birisi olan Akdamar Kilisesi’ni içerisinde barındırır. Her yıl yapılan resmi ayine ev sahipliği yapan kilise özellikle Ermeni Ortodoks dini geleneğini ve mimari yapısını en iyi veren kilisedir. İç ve dışta olan taş kabartmaların eşi benzeri yoktur.
Konaklama: Akşam Yemeği ve Konaklama Van’da bulunan otelimizde olacaktır.

3. GÜN: ÇAVUŞTEPE KALESİ – HOŞAB KALESİ – SAVAT GÜMÜŞ İŞLİKLERİ – SUMAK / CİCİM KİLİMLERİ – VAN KEDİ EVİ
Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık yarım saat sürecek olan yolculuğumuz bizi Urartuların önemli merkezlerinden birisi olan Çavuştepe’ye ulaştıracak.
Çavuştepe: İçerisinde sarnıçlar, depo odaları ve krali yapıları barındıran Çavuştepe Kalesi Türk kazıları ile ortaya çıkmıştır. Kale, önceden gördüğümüz başkent Tuşpa Kalesi’nden daha önce yapılmıştır ve döneminde Urartu Kralı Sarduri’ye ithafen ‘’Sardurihinili – Sarduri Şehri’’ olarak adlandırılmaktadır.
Hoşab Kalesi: Stratejik olarak önemli bir geçiş noktası olduğu için Urartu Dönemi’nden başlayıp Osmanlı Dönemi’ne kadar devam eden tarihsel sürece sahiptir. İç kale-Dış kale sistemine sahip kale surları ve iç müştemilatı ile oldukça estetiktir.
Öğlen Yemeği: Van
Van’ın Geleneksel Değerleri (Savat Gümüş, Sumak – Cicim Kilimleri): Savat kara demektir. Gümüş, bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan savat 400 derecenin üzerinde ısıtılıp çelik uçlarla işlenmektedir. Bu denenle ‘’kara’’ olarak adlandırılmaktadır. Savattan hediyelik ve kullanım eşyaları yapılmaktadır.
Sumak ve Cicim ise Doğu Anadolu – İran coğrafyasının en değerli geleneksel dokuma ürünleridir. Bugün bölgede halen dokunulmaktadır.
Van Kedi Evi: Van Kedisi bir dünya değeridir. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin kurmuş olduğu Van Kedisi Evi bu değerin sürdürülebilir olması için çalışma yapmaktadır.
Farklı renklerde olan gözleri ve beyaz uzun tüyleri ile bildiğimiz Van Kedilerini turumuzun son gezi noktası olan Van Kedisi Evi’nde gördükten sonra programımızı sonlandıracağız ve Anadolu Jet'in 18:25 kalkışlı Van-İstanbul Sabiha Gökçen uçağı için belirlenen saatte Van Havalimanı’na hareket edeceğiz. 20:45'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.139 Ek yatak₺ 1.139 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.299 Çocuk fiyatı₺ 1.039

:: Anadolu Jet Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen - Van gidiş dönüş uçak bileti
:: 2 gece Van'da 4* Büyük Urartu Hotel vb. otelde konaklama
:: 2 kahvaltı
:: 2 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Yöresel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: İkramlar

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar    

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive