Villa Kaktüs
  • 1 Mayıs Uçakla Butik Kars Turu
  • 1 Mayıs Uçakla Butik Kars Turu
  • 1 Mayıs Uçakla Butik Kars Turu
  • 1 Mayıs Uçakla Butik Kars Turu
  • 1 Mayıs Uçakla Butik Kars Turu

1 Mayıs Uçakla Butik Kars Turu

2 GECE 3 GÜN (29 Nisan-1 Mayıs 2017)

1 Mayıs tatilinde Uçakla Butik Kars Turu. Doğu'nun iki güzel şehri Erzurum ve Kars bu 25 kişilik butik turda.

₺ 1.049’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
1 Mayıs Uçakla Butik Kars Turu

1. GÜN: ERZURUM – KARS / İKİ ŞEHİR
1 Mayıs Uçakla Butik Kars Turu için Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk  - Erzurum uçuşu. 06:15 kalkış, 08:05 varış.
Soğuk denince ilk akla gelen iki şehir ama aslında baharı en güzel iki şehir de onlar. Birde aslında kendileri bilmese de çok ciddiler kültür konusunda. Kars’a giderken Erzurum’u, Erzurum’dan başlarken Kars’ı bilmemek olmaz. O nedenle Erzurum’a ulaşır ulaşmaz başlayacağız tanımaya;
Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.
Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.
Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.
Öğlen Yemeği, CAĞ KEBABI: Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.
Öğlen yemeği sonrası Kars’a hareket edeceğiz. Doğu Anadolu’nun muhteşem coğrafyasını izleyerek yapacağımız unutulmaz yolculuk Pasinler – Sarıkamış rotasından devam edecek. KARS, konaklamamızı da yapacağımız hep özlenen bir şehir. Otelimize giriş yapmadan önce;
Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.
Konaklama: Keyifli yorgunluk sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan otelimizde.
 
2. GÜN: KARS / ÇILDIR GÖLÜ / ŞEYTAN KALESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz.
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız ve Çıldır Gölü’nden ayrılarak Şeytan Kalesini görmek için yola koyulacağız.
Şeytan Kalesi: Kale kurulduğu yer itibari ile oldukça stratejiktir. Topoğrafyanın verdiği güvenlik konumun seçilmesinde ana nedendir. Çok yoğun kar yağışında ulaşılamayan kaleye keyifli bir yürüyüş ile ulaşarak tanıyacağız.
Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.
Konaklama: Yoğun geçen ikinci günümüzün sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan otelimizde.
 
3. GÜN: KARS MÜZESİ / ANİ HARABELERİ / KARS HAVALİMANI
Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak Kars’a döneceğiz. Öğlen yemeği ve vakit uygunluğuna bağlı olarak alışveriş için verilen serbest zaman sonrası  Türk Hava Yolları'nın 15:30 kalkışlı Kars-İstanbul Atatürk uçağımız için hareket edeceğiz.  17:40 İstanbul'a varış ve 1 Mayıs Uçakla Butik Kars Turu sona eriyor.     
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.049 Ek yatak₺ 1.049 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.219 Çocuk fiyatı₺ 949
Ödeme seçenekleri

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk - Erzurum / Kars - İstanbul Atatürk uçak bileti
:: 2 gece Kars'ta 4* otelde konaklama
:: 2 kahvaltı
:: 2 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Yöresel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: İkramlar

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar      

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive