Villa Kaktüs
  • 1 Mayıs Uçakla Butik Kapadokya Turu
  • 1 Mayıs Uçakla Butik Kapadokya Turu
  • 1 Mayıs Uçakla Butik Kapadokya Turu
  • 1 Mayıs Uçakla Butik Kapadokya Turu
  • 1 Mayıs Uçakla Butik Kapadokya Turu

1 Mayıs Uçakla Butik Kapadokya Turu

2 GECE 3 GÜN (29 Nisan-1 Mayıs 2017)

DEEPNATURE farkıyla İstanbul Atatürk Havaalanından Uçakla Butik Kapadokya Turu. En fazla 25 kişilik butik tur. 2 gece Göreme'de Nature Park Cave Hotel'de konaklama. Kapadokya turlarındaki 15 yıllık deneyimimiz ile layıkıyla geziler, özenli ve özel bir içerik, detaylı rehberlik ve aktif bir tur programı. Vadilerde yürüyüşler, kapsamlı anlatımlar, keyifli sunum... Google, ekşisözlük, facebook... araştırın, Kapadokya turlarında DEEPNATURE farkını siz de görün. Kontenjan sadece 25 kişi! TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR. AFİŞE FİYATLAR, UÇAK BİLETİ KONTENJANIMIZ GEREĞİ İLK 15 KAYIT İÇİN GEÇERLİDİR.

₺ 1.139’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
1 Mayıs Uçakla Butik Kapadokya Turu
 
1. GÜN (29 NİSAN 2017 CUMARTESİ)   KAYSERİ - SARIHAN KERVANSARAYI - AVANOS - KIZILVADİ
Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havaalanı - Kayseri tarifeli uçuşu ile 12:20'de bölgeye uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 25 dk. sonra Kayseri Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Kayseri  Havaalanında karşılıyor ve 1 Mayıs Uçakla Butik Kapadokya Turu başlıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten ve tanıştıktan sonra ilk günkü gezi programımıza başlıyoruz. Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hunat Hatun Medresesi, gene bir başka Selçuklu şaheseri Döner Kümbet'i görebileceğimiz panoramik  Kayseri şehir turu ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Lezzetli Kayseri yemekleri bizi bekler. Yemeğin ardından hareket ederek Kapadokya Bölgesi'ndeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı'na uğrayıp, kervansarayı geziyoruz.  Sonrasında Avanos'un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra günün sonunda Kızılvadi'de manzara seyri yaparak programımızı tamamlıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği serbest. Göreme'de otele yürüme mesafesindeki restoran alternatiflerini dilediğinizce değerlendirebilir
Konaklama: Nature Park Cave Hotel (Göreme)
 
2.GÜN (30 NİSAN 2017 PAZAR)  PANORAMA TEPESİ - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - KARANLIK KİLİSE - ÜRGÜP - ZELVE - PAŞABAĞ - DERVENT VADİSİ - AŞK VADİSİ
Sabah gündoğumu saatlerinde opsiyonel ekstra Balon turu.
Otelimizde kahvaltı sonrası programımıza başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak Panorama Tepesinden manzara seyri eşliğinde bölge hakkındaki ilk bilgileri dinledikten sonra yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Ardından bölgenin en önemli açıkhava müzesi olan Göreme Açıkhava Müzesi ve içindeki Karanlık Kilise'yi geziyoruz. Sonrasında öğle yemeği molası (açık büfe öğle yemeği + 1 meşrubat ekstra 30 TL) Yemeğin ardından Ürgüp'e gidiyoruz. Ürgüp'ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Tanıtım sonrası fabrika satış mağazasında şarap alışverişinin ardından Zelve Açıkhava Müzesini geziyoruz. Sonrasında günün sonunda ''Keşişler Vadisi'' olarak ta bilinen Paşabağ'ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi'ni geziyoruz. Günün sonunda Aşk Vadisine kısa bir yürüyüş yaparak programımızı tamamlıyor ve otele dönüyoruz, akşam yemeği serbest.
Konaklama: Nature Park Cave Hotel (Göreme)
 
3.GÜN (1 MAYIS 2017 PAZAR)  DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ  - NARLIGÖL KRATER GÖLÜ - IHLARA VADİSİ - UÇHİSAR KALESİ - ÇAVUŞİN
Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk.'lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra yola devam ederek Narlıgöl'de fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi'nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Yaklaşık 1,5 saat süren vadi gezisi ve yürüyüş programının ardından bölgeye dönerek öğle yemeği için aynı zamanda restoran hizmeti de veren bir köy evine misafir oluyoruz. Hava güzel olursa vadi manzarası eşliğinde dışarıda, olmazsa otantik iç mekanda yemeğimizi alacağız. Menüde tarhana çorbası, etli yaprak sarma, turşu, salata, çömlekte kuru fasulye, pilav ve ev baklavası var (ekstra 35 TL) Öğle yemeği sonrasında Uçhisar Kalesi'nden manzara seyri yaptıktan sonra metruk durumdaki ilgi çekici eski bir yerleşim yeri olan Çavuşin'i geziyoruz. Ardından bölgenin en büyük el dokuması halı koleksiyonuna sahip atölyesini ziyaret ederek, dokuma tezgahı başında bölge halıcılığı ve el dokuması halılar hakkında ilk ağızdan bilgi ediniyoruz. Bilgilendirmenin ardından dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında  Kayseri Havaalanına transfer ve 18:30'da misafirlerimizi havaalanına bırakarak vedalaşıyoruz. Dönüş uçuşumuz 19:30'da. Uçuş 1 saat 25 dk sürüyor. Atatürk Havaalaanına tahmini iniş saati 21:10
 
UÇUŞ DETAYLARI
 
Gidiş (29.04.2017 Cumartesi)
TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Atatürk H. - Kayseri Havaalanı 12:20 kalkış - 13:45 varış
 
Dönüş (01.05.2017 Pazartesi)
TÜRK HAVA YOLLARI Kayseri Havaalanı-İstanbul Atatürk H. 19:30 kalkış - 21:10 varış

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.139 Ek yatak₺ 1.139 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.339 Çocuk fiyatı₺ 939
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.579 Ek yatak₺ 1.579 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.779 Çocuk fiyatı₺ 1.179
Ödeme seçenekleri

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk- Kayseri / Kayseri-İstanbul Atatürk ekonomi sınıfı uçak biletleri
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Profesyonel rehberlik hizmetleri
:: 2 gece Göreme Nature Park Hotel'de konaklama
:: Otelde 2 sabah kahvaltısı
:: Program dahilindeki tüm çevre gezileri
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Öğle ve akşam yemekleri
:: Balon turu
:: Kişisel harcamalar
:: Müze, ören yeri ücretleri, park ücretleri, havalimanı araç giriş ücretleri ve hizmet bedeli (75 TL olup müzekartınız varsa 35 TL dir)

KATILIM & HAREKET
Turumuz kesin hareketlidir. DEEPNATURE'ın en çok beğenilen ve tercih edilen turlarından biridir. Sınırlı kontenjan nedeniyle erken rezervasyon öneririz.


KONTENJAN
Turumuz en fazla 25 katılımcı ile butik konseptli olarak yapılmaktadır.


TUR MANTALITESI
Kapadokya'nın üç günlük program içersine serpiştirilmiş güzelliklerini, tarihini ve kültürünü gün boyu yaşayarak,  taş ve kaya mimarideki butik otellerde konaklıyoruz. Bölgeye Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile seyahat edip, bölge konusunda deneyimli rehberlerimizle kaliteli ve doyurucu bir rehberlik hizmeti sunuyoruz. Bu turda; üç güne yayılmış iyi bir programla doyurucu bir Kapadokya turu yapabilecek ve bölgeyi layıkıyla gezebileceksiniz.

BU TURUN FARKI
:: Bu turda kültürel geçmiş hakkında doğru ve detaylı bilgiler edinecek, Kapadokya Bölgesi'nin en güzel gezi noktalarını layıkıyla gezip, yerel ürünlerden (şarap, çanak, çömlek, halı gibi) alışveriş yapma imkanı bulacaksınız.
:: Turumuzun ana ulaşımı uçaktır. Otobüsle yapılan turlara göre yolda daha az zaman geçirip daha az yorulacaksınız.
:: Otelimiz Göreme'de. Taş mimaride, az odalı bir otel. Kapadokya’yı gezerken olduğu gibi konaklarken de yaşamanız ve hissetmeniz için ideal bir seçim.
:: Bu turda diğer bir çok Kapadokya turundan farklı olarak katılımcılara gezilecek yerlere yönelik ekstra tur satışı yapılmamaktadır.
:: Özenli ve farklı tur programımız ile Kapadokya'yı size en güzel şekilde tanıtıyoruz. Bakıp fotoğraf çekip giderek değil yürüyerek geziyoruz, gerekli yerlerde mimari, tarihi ve kültürel bilgiler veriyoruz.
:: Tur rehberimiz freskler hakkındaki anlatımını Kapadokya'nın freskleri en iyi durumda olan kilisesi kabul edilen Karanlık Kilise'nin avlusunda yapmaktadır.


TUR TARİHLERİNDE BÖLGEDE SON 5 YILIN HAVA DURUMU İSTATİSTİKLERİ
Son 5 yıldaki 29 Nisan-1 Mayıs tarihleri arası hava durumları incelendiğinde en yüksek sıcaklık 25 derece, en düşük sıcaklık (gece sıcaklığı) ise 6 derece olmuş. Ortalama en yüksek sıcaklık 19 derece, en düşük sıcaklık ise 9 derece. Geceleri serin olacaktır. Son 5 yılda belirtilen tarih aralığındaki 15 günde yağmurlu gün sayısı 4. Hava genelde az bulutlu açık, zaman zaman bulutlu.
* Kapadokya'nın havası kurudur, dudaklarınız çatlayabilir, koruyucu krem bulundurmanızı öneririz.

 
ÖREN YERİ, MÜZE GİRİŞ, PARK VE HİZMET BEDELLERİ
Turumuzda ören yeri, müze giriş, park, havaalanı araç giriş ücretleri ve hizmet bedelleri tur ücretine hariçtir. Bu bedel 75 TL olup, misafirlere 1 sene geçerli Müzekart tedarik edilir. Müzekartı olanlar için ödeme miktarı 35 TL'dir.
MÜZEKART DAHİL ÜCRET 75 TL
MÜZEKARTI OLANLAR İÇİN ÜCRET 35 TL
0-18 YAŞ  / 65 YAŞ ÜSTÜ 30 TL (Müzekart hariç)
Ödemenizi dilerseniz rezervasyon aşamasında, dilerseniz araçta yapabilirsiniz.
(Turumuzun programında bulunan ''Kapadokya'da freskleri en iyi durumdaki kilise '' Karanlık Kilise'nin giriş ücreti bu rakama dahildir)

 


PROGRAM DIŞINDA YAPABİLECEĞİNİZ AKTİVİTELER 


BALON TURU
Sabahları gündoğumunda balon turu (standart uçuş 120-150 Euro)
Not: Bayram ve resmi tatil dönemlerinde kontenjanlar erkenden dolduğundan bölgeye gittiğinizde rezervasyon yapma imkanı çoğu zaman olmamaktadır. Balon turu rezervasyonlarını en az 1 ay öncesinden yaptırmanızı öneririz.
- Bu turumuzda, rezervasyon esnasında tur paketine dahil olarak balon turu satın alacak misafirlerimize özel;
Kişi başı peşin 400 TL / anlaşmalı kartlara 5-6 taksitli 425 TL (6-12 yaş %50 indirimli).
- Tur tarihinde bölgede rezervasyon halinde satış fiyatı nakit 140 Euro'dur.


SEMA GÖSTERİSİ
Akşam Sarıhan Kervansarayı'nda Sema Gösterisi (50-60 TL)


ATV SAFARİ
ATV Safari turunda önde bir rehber eşliğinde, ATV motorlarla vadilerde geziyorsunuz.
(2 saatlik tur 150 TL civarı)

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 279 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Tur rehberi (Necmiye Hanım) pozitif ve konusuna hakim. Biz çok sevdik. Otobüs şoförümüz de (Yusuf) iyiydi. Ihlara Vadisi’nde alınan yemek iyi değildi. Köydeki yemek kültür turuna yakışır, nefis bir yemekti. Teşekkür ederiz. Otelimiz Göreme’de kalınması gereken tek yer gibi. Çok beğendik. Özellikle odalarımızdan balon turlarını seyretmek müthiş oldu.
Kutsal&Özlenen

Turunuzu çok başarılı buldum. Rehberimiz hanımdan ayrıca memnun kaldım. Bize çok yardımcı oldu. Göreme’de kaldığımız otel bence Nevşehir’in en güzel ve konforlu oteli… Ihlara Vadisi’ndeki yemeğimizi yediğimiz lokantadan memnun kaldım. Onun dışında her şey çok güzeldi.
Alp

Genel olarak her şey çok iyiydi. Rehberlik hizmetinden çok memnun kaldık. Yine aynı rehberle başka turlara katılmak isteriz. Necmiye hanıma teşekkür ederiz. Kaldığımız otelden de genel olarak çok memnun kaldık. Kahvaltı konusunda biraz daha iyi olabilirler. Taş bina olduğu için internet çekmiyordu. Oldukça dolu dolu bir programdı. Transferlerde her şey iyiydi. Kontenjanın az tutulması ise en iyi yönüydü.
Tunç

Tur içinde öğle yemeklerinde seçilen yerler daha yerel & özenli yerler olmalı. Örneğin köyde gittiğimiz yerel işletme çok kaliteli iken ıhlara vadisi kötü& özensizdi. Tur rehberimiz Necmiye çok iyiydi. Kendisine teşekkür ederiz. Otelimiz ilk gün soğuk olması dışında gayet güzeldi.
Vildan

Otelimiz- rehberimiz- Kapadokya - seçilen tesisler harikaydı. Teşekkürler.
Dilek

Çok güzel bir tur ve tatil geçirdik. Rehberimiz oldukça ilgili idi.
Demet-Ünal

Kapadokya’dan memnun ve mutlu dönüyoruz. İbrahimpaşa yemeğinden çok mutlu olduk. Onun dışında yemekler biraz sorunlu idi. Ama her ile ilgili değildi. Tekrar katılırız bu tura.
Feride

Tur çok iyi. Rehberimiz Cemgü bey son derece donanımlı ve başarılıydı. Memnun kaldığımız bir gezi.
Betül-Ergin

Turun içeriği, rehberi ve sunulan hizmetlerden genel olarak memnun akldık.


Çok olumlu… Yakın arkadaşlarıma da tavsiye edeceğim. Grupta küçük olunca bir aile ortamında hissettik kendimizi. Gökhan Bey ve Cemgü Bey’in profesyonel ve aynı zamanda arkadaşça rehberlikleri için teşekkür ederiz. Yine bir turda buluşmak istiyoruz.
Şakir

Tourguidewasveryfriendly, gavegoodadvise.(BothCemgu&Gokhan) Iextremlyenjoyedthetourandalltheactivities. Hotel wasclean, staffveryfriendly. Balloonridewasthebestexperience, the Mevlevi Sema. Thenaturevallywalks, sightwasexcellent. I did not enjoythearrangedtradestops but understandthat it may be usefulforsome. Note: Thankyoutoallstaff of Deep Nature, I willrecomendyoutofriends&familywithouthesitation.
Emine

İlk defa bir turla seyahat ettim. Turdan kaldığım otelden ve tur arkadaşlarımdan çok memnun kaldım. Gökhan beye, Cemgü’ye ve Gonca’ya teşekkürler.
Tutya

Turdan çok güzel duygularla ayrılıyorum. Herşey son derece güzeldi. Özellikle balon turu muhteşemdi. Kaldığımız otelin (Stone houseCave Hotel) odalar ve konumu çok süperdi. Otelin kahvaltıları ve akşam yemeği biraz vasattı. Daha özenli olabilirdi. Ama bu durum çok önemli değildi bence. Önemli olan hijyeni, rahatlığı ve otantik olmasıydı. Stone House Cave Hotel bunu çok güzel sağlamış. Ihlara Vadisindeki yürüyüş harikaydı. Sadece 4 km. yürüdük. Daha uzun zamanlı yürümek isterdim. Turda ıhlara Vadisine daha uzun zaman ayrılabilir. Son günkü köy evi restoran da çok güzeldi.
Fatmagül

Kişi sayısı az olması güzeldi. Rehberimiz harika birisi, ufak aksaklıklar oldu ama önemli değildi. gittiğimiz her yerdeki güzelliklerden ayrı ayrı feyz aldım. Benim için çok anı oldu. Gonca’ya teşekkürler.
Sonnur

Dolu ve güzel bir tur oldu. Çok teşekkürler. Özellikle balon ve aşk vadisi, kaçırılmaması gereken güzellikler. İki rehber avantajı çok iyiydi. Çömlekçi vb. şeylerin çıkarılması düşünülebilir. Bir de kahve içerken, molalarda falan daha çok bilgi verilebilir. Hatta daha akademik bilgi iyi olur. Teşekkürler.


KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive