14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Yunanistan Turu

 • Tarih : Bu turumuz ilerleyen tarihlerde yapılacaktır.
 • Süre : 7 GECE 8 GÜN
 • Baştan başa Yunanistan turu. DEEP NATURE farkıyla Atina, Selanik, Kavala, Meteora, Kalambaka, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç ve Thassos Adası'nı kapsayan 7 gece 8 günlük kapsamlı Yunanistan turları. En fazla 25 kişilik katılımla sınırlı butik tur.
 • PDF indir

REZERVASYON

 • 1. GÜN / CUMARTESİ
  İstanbul'dan hareket
  ( 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi / 23:30 Taksim AKM / 24:00 İncirli Ömür )
  > Kadıköy : Evlendirme Dairesi otoparkının yan tarafı ( Garanti Bankası'nın karşı hizası )
  > Taksim : AKM önü
  > İncirli : E-5 kenarındaki Ömür Plaza önü

  2. GÜN / PAZAR SELANİK
  Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından İpsala Sınır Kapısı'na ulaşıp geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Yunanistan'a giriyoruz. Sabah Selanik'teyiz.. Beyaz Kule , Atatürk'ün Evi 'ni gezip Yedikule'den manzara seyri yaptıktan sonra otele yerleşme ve dinlenme. Öğleden sonra Kamara , Rotonda , Saint Pantelemion Kilisesi , Ayasofya ve Roma Agorası'nı kapsayan şehir yürüyüşümüzün ardından Aristo Meydanı'nın şirin kafelerinde soluklanıyoruz. Akşam yemeğinde dileyen misafirlerimizle Çiçek Pasajı gibi bir yerde, keyifli bir sofrada lezzetli tatlarla buluşuyoruz.
  Konaklama: Selanik

  3. GÜN / PAZARTESİ KALAMBAKA - METEORA
  Sabah kahvaltı sonrası Atina'ya dogru yola cıkıyoruz. Öğle saatlerinde 300 metrelik kaya blokları üzerine insa edilmis manastırlarıyla ünlü Meteora'ya uğrayıp Megalo Meteora Manastırı'nı gezdikten sonra akşamüstü Atina'ya ulaşıp otelimize yerleşiyoruz.
  Konaklama: Atina

  4. GÜN / SALI ATİNA
  Sabah kahvaltı sonrası Yunanistan'ın modern yüzünü gözler önüne seren Atina'yı geziyoruz. Akropolis , Agora , Parlemento Binası , Evzon Askerleri'nin Nöbet Değişim Töreni, Meçhul Asker Anıtı, Sytagma Meydanı'nı kapsayan Atina Turu'nun ardından akşam Plaka'da keyifli bir akşam bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz ekstra taverna gecesi programına katılabilirler.
  Konaklama: Atina

  5. GÜN / ÇARŞAMBA ATİNA
  Bugün Atina'yı gezmeye devam ediyoruz. Rehber eşliğinde bir kısmı yürüyerek bir kısmı araçla Panatherian Stadyumu, Zeus Tapınağı, Üniversite, Omonia Meydanı, Kolonaki'yi kapsayan gezimizin ardından serbest zaman. Dileyenler Arkeoloji Müzesi'ni ya da ilginç koleksiyonuyla ilgi çeken Benaki Müzesi'ni gezebilir. Öğleden sonra Plaka'da alışveriş ve gezinti. İstenilmesi halinde ekstra Pire Turu.
  Konaklama: Atina
   
  6. GÜN / PERŞEMBE ATİNA - SELANİK
  Sabah kahvaltısının ardından Atina'dan ayrılıyoruz. Gün boyu yolculukla akşam saatlerinde Selanik'e ulaşıp otele yerleşiyoruz.
  Konaklama: Selanik

  7. GÜN / CUMA THASSOS ADASI
  Sabah kahvaltısının ardından erken hareketle Kavala'ya doğru yola çıkıyoruz. Kavala'dan feribotla Thassos Adasına geçerek, temiz plajları, konuksever insanları ve göz alıcı doğal güzellikleriyle öne çıkan bu güzel adanın merkezini gezip ada tarihi hakkında bilgi alıyoruz. Ardından adanın en güzel koylarından biri olan Golden Beach'e gidiyoruz, gün boyu serbest zaman. Denize girebilir, güneşlenebilir,  tavernalarda lezzetli deniz mahsullerinden güzel bir sofra kurabilirsiniz. Akşama doğru adadan ayrılarak Kavala'ya geçiyoruz. Otele yerleşme ardından dileyenler Kavala sahilinde gezinti yapabilirler.
  Konaklama: Kavala

  8. GÜN / CUMARTESİ KAVALA KAVALA - İSKEÇE - GÜMÜLCİNE - DEDEAĞAÇ
  Sabah kahvaltısının ardından Kavala'yı geziyoruz. Mehmet Ali Pasa'nın Evi, günümüzde otel olarak kullanılan İmaret ve Su Kemeri ile kale icindeki eski sehrin sokaklarını gezdikten sonra 12:30'da Kavala'da ayrılıyoruz. Bir saatlik yolculuğun ardından ilk durağımız tarihi evleriyle ön plana cıkan İskece. Türk tatlarıyla buluşup eski kenti gezdikten sonra Gümülcine' ye kadar minareleri ve beyaz badanalı evleriyle Batı Trakya köyleri bize eslik edecek. Öğleden sonra Gümülcine'yi gezdikten sonraki durağımız Dedeagac. Akşamüstü güzel sahilinde gezintinin ardından sınıra doğru yolumuza devam ediyoruz. Sınır geçiş işlemleri , Free Shop'ta alışveriş sonrası Türkiye'ye geçiyoruz. Tekirdağ'da yemek molası vererek yolumuza devam ediyoruz. Gece saatlerinde İstanbul'a ulaşarak misafirlerimizi aldığımız duraklara bırakıyoruz ve bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.
   

 • KATILIM & HAREKET
  Turlarımız en az 10 kişiyle kesin hareketli olup kontenjan 25 kişi ile sınırlı tutulur.

  BU TURUN FARKI
  :: Son dönemlerde yaptığımız turlardaki tur katılımcılarımızın anketlerinden aldığımız dönüşler sonucunda Atina'ya iki tam gün ayırıyoruz. Rehber eşliğinde Atina Turu'nu iki güne yaydık. Rahat rahat geziyoruz. Ayrıca alışveriş ve serbest gezileriniz için de daha fazla zaman verebiliyoruz.
  :: Klasik Yunanistan turlarında sadece Atina , Selanik , Kavala ve Meteora gezileri bulunmaktadır. Biz, bu yerlerin yanında İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç'ı da gezdiriyor ve bir tam günü de Yunanistan'ın en güzel adalarından biri olan Thassos Adasına ayırıyoruz.
  :: Turda şehir turlarını araba ile panoramik olarak değil rehber eşliğinde çoğunlukla yürüyerek yapmanın keyfini yaşayacaksınız.
  :: Iskeçe , Gümülcine ve Dedeağaç'ı yol üzerinden geçip gitmeyecek Iskece'de Türk Mahallesi'ni gezip , Türk yemeklerini tadacak , Gümülcine Meydanı'nda şık kafelerde kahve keyfi yapıp Dedeağaç'ın şirin sahilinde yürüyüşün keyfini yaşayacaksınız.
  :: Şehir otellerimizi olabildiğince merkeze yakın yerlerden seçiyoruz. Böylece akşamları şehirleri dilediğinizce gezme şansınız var.
  :: Turumuz sık sık tekrarlanmakta , mevsime ve beklentilere göre devamlı güncellenmektedir.
  :: Turumuz butik bir turdur. Kalabalık gruplar yerine küçük bir grupla gezmenin keyfini yaşatıyoruz.

   

   
  VİZE
  Yunanistan'a giriş yapabilmek için Schengen vizesi almış olmak gerekiyor. Ayrıca 30.000 Euro teminatlı Seyahat Sigortası isteniyor. Bayram dönemlerinden turdan 20 gün öncesine kadar, diğer dönemlerden ise turdan 15 gün öncesine kadar başvuru için gerekli tüm belgeleri bize ulaştırmanız kaydıyla vize başvurunuzu biz yapıyoruz. Vize ücreti ve işlem bedeli 120 Euro'dur. Vize başvurunuzu yapmış olmamız vizenin kesin olarak alınacağını göstermez. Vizenin verilip verilmemesi tamamen konsolosluğun insiyatifindedir , tur grubu olarak ve de resmi bir acenta tarafından yapılan başvurular sadece avantaj sağlar .
  Çalışma durumunuza bağlı olarak değişen gerekli belgeleri eksiksiz olarak getirmeniz ve de ayrıca kendinize yada 1 . derece yakınlarınıza ait tapu belgesi , banka cüzdanı gibi evrakların ibrazı da vize alma ihtimalini arttıracaktır.

 • TUR FİYATI

  Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 739 EURO
  Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 699 EURO
  * Fiyatlarımıza zorunlu seyahat sigortası dahildir.

   


  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: Ulaşım
  :: Türkçe rehberlik
  :: 6 gece merkezi otellerde konaklama
  :: Konaklanan otellerde 6 sabah kahvaltısı
  :: Thassos Adası feribot biletleri
  :: Program dahilindeki tüm çevre gezileri
  :: Zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Öğle yemekleri
  :: Yoldaki yemekler
  :: Akşam yemekleri
  :: Müze ve ören yeri giriş ücretleri (~25 Euro)
  :: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
  :: Vize ücreti ve sigorta bedeli (120 Euro)
  :: Kişisel - ekstra harcamalar

  ÇOCUK FİYATLARI
  0-5 yaş 550 Euro indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklama halinde)
  6-12 yaş 180 Euro indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklama halinde)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde nakit ödemede 120 Euro single farkı talep edilir.
   

 • ULAŞIM TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  Ulaşım klimalı, yatar koltuklu araçlarla sağlanır.

  17 kişilik Volkswagen Volt yada Mercedes Sprinter
  27 kişilik Turkuaz, Novo yada Sultan (31 kişilik modeller kullanılmaz)
  35 kişilik Eurobus yada Powerbus

  YOLCULUK MESAFELERİ

  :: Dedeağaç -İstanbul 300 km (4,5 saat)
  :: İstanbul-Selanik 625 km (9 saat)
  :: Dedeağaç-Kavala 180 km (2,5 saat)
  :: Kavala-Selanik 165 km (2 saat 15 dk)
  :: Selanik- Atina 470 km (7 saat)

 • 6 GECE MERKEZİ OTELLERDE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
   

  ILION OTEL Atina (***)
  www.ilionathenshotel.gr

  EL GRECO OTEL Selanik (***)
  www.hotelelgreco.gr
   
  HOTEL OCEANIS Kavala (***)
  www.oceaniskavala.gr


  İlgili tur tarihinde belirtilen otellerde yaşanabilecek rezervasyon sıkıntısı halinde acenta aynı kategoride bir başka otelde konaklama sağlar.
   

 • 6 SABAH KAHVALTISI TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
   
  :: Yunanistan'da öğle yemeği masrafı günlük 10-12 Euro civarında olmaktadır.
   
  :: Yunanistan'da akşam yemeği masrafı günlük 15-20 Euro civarında olmaktadır.
 • Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.  Bu tur hakkında 5 yorum var. 5 tanesi listelendi.
  Tüm yorumlar için tıklayınız.

  02.02.2009 - Güzel bir turdu, Batı Trakya'yı, özellikle Selanik'i doya doya gezdik ki bu çok hoşumuza gitti. Kavala'daki oteli beğenmedik ilk başta ama çalışanları alakalı, güleryüzlü ve kahvaltısı iyi olunca oraya dair düşüncemiz de pozitife döndü. Selanik'teki greko oteli beğendik, aracımız rahattı zaten az kişiydik rahat rahat gittik. Genelde her şey güzeldi zaten. Turumuza katkısı olan tüm çalışanlarınıza, tur liderimiz Gökhan Bey'e ve şoforümüz Abdülhamit Bey'e teşekkür ederiz.
  Emine, 11-14 Ekim 2007 Selanik Kavala Turu

  02.02.2009 - Birkaç ufak tefek aksaklık dışında güzel bir turdu. Dört günde yoğun bir programı kusursuz yapmak zaten kolay değildi. Genel olarak memnun kaldım, diğer bazı turlarınıza da katılmayı düşünüyorum.
  Cansu, 6-10 Haziran 2007 Atina Selanik Kavala Turu

  02.02.2009 - Çok güzel bir gezi olduk, yorulduk ama değdi. Eğlenceli yolculuklarımız, neşeli kaptanımız Aleko ve güleryüzlü hizmetiniz için teşekkür ederiz.
  Serkan&Beril, 6-10 Haziran 2007 Atina Selanik Kavala Turu

  02.02.2009 - Gökhan Bey, Yunanistan'daki 4 günlük kısa gezimizdeki katkılarınız ve özveriniz için teşekkür ederim. Grup arkadaşlarımızın uyumu ve sizin profesyonelliğinizle keyifli bir gezi yaşadık.
  Güler, 6-10 Haziran 2007 Atina Selanik Kavala Turu

  22.06.2007 - Sevgili Gökhan, Güzel Yunanistan gezisini hala aramızda konuşuyoruz. Umarım bu bir başlangıç olur ve bundan sonra da birlikte gezilerimiz devam eder. Katkıların için çok teşekkür ediyorum.
  Ergun, 6-15 Mayıs 2005 Yunanistan Turu

Hatırlatmalar

:: Turumuza katılabilmek için Schengen Vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

:: Yunanistandan vize başvurusu halinde pasaportunuzda kesinlikle KKTC giris çıkış mührü olmaması gerekmektedir.

:: DEEP NATURE Rehberi; hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde düzenleme yapabilme hakkını saklı tutar.
 

Diğer Yurtdışı TurlarıTüm turlar