Yunanistan Turu 2013

7 GECE 8 GÜN

Baştan başa Yunanistan turu. DEEP NATURE farkıyla Atina, Selanik, Kavala, Meteora, Kalambaka, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç ve Thassos Adası'nı kapsayan 7 gece 8 günlük kapsamlı Yunanistan turları. En fazla 25 kişilik katılımla sınırlı butik tur.

ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

1. GÜN / CUMARTESİ
İstanbul'dan hareket
( 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi / 23:30 Taksim AKM / 24:00 İncirli Ömür )
> Kadıköy : Evlendirme Dairesi otoparkının yan tarafı ( Garanti Bankası'nın karşı hizası )
> Taksim : AKM önü
> İncirli : E-5 kenarındaki Ömür Plaza önü

2. GÜN / PAZAR SELANİK
Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından İpsala Sınır Kapısı'na ulaşıp geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Yunanistan'a giriyoruz. Sabah Selanik'teyiz.. Beyaz Kule , Atatürk'ün Evi 'ni gezip Yedikule'den manzara seyri yaptıktan sonra otele yerleşme ve dinlenme. Öğleden sonra Kamara , Rotonda , Saint Pantelemion Kilisesi , Ayasofya ve Roma Agorası'nı kapsayan şehir yürüyüşümüzün ardından Aristo Meydanı'nın şirin kafelerinde soluklanıyoruz. Akşam yemeğinde dileyen misafirlerimizle Çiçek Pasajı gibi bir yerde, keyifli bir sofrada lezzetli tatlarla buluşuyoruz.
Konaklama: Selanik

3. GÜN / PAZARTESİ KALAMBAKA - METEORA
Sabah kahvaltı sonrası Atina'ya dogru yola cıkıyoruz. Öğle saatlerinde 300 metrelik kaya blokları üzerine insa edilmis manastırlarıyla ünlü Meteora'ya uğrayıp Megalo Meteora Manastırı'nı gezdikten sonra akşamüstü Atina'ya ulaşıp otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Atina

4. GÜN / SALI ATİNA
Sabah kahvaltı sonrası Yunanistan'ın modern yüzünü gözler önüne seren Atina'yı geziyoruz. Akropolis , Agora , Parlemento Binası , Evzon Askerleri'nin Nöbet Değişim Töreni, Meçhul Asker Anıtı, Sytagma Meydanı'nı kapsayan Atina Turu'nun ardından akşam Plaka'da keyifli bir akşam bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz ekstra taverna gecesi programına katılabilirler.
Konaklama: Atina

5. GÜN / ÇARŞAMBA ATİNA
Bugün Atina'yı gezmeye devam ediyoruz. Rehber eşliğinde bir kısmı yürüyerek bir kısmı araçla Panatherian Stadyumu, Zeus Tapınağı, Üniversite, Omonia Meydanı, Kolonaki'yi kapsayan gezimizin ardından serbest zaman. Dileyenler Arkeoloji Müzesi'ni ya da ilginç koleksiyonuyla ilgi çeken Benaki Müzesi'ni gezebilir. Öğleden sonra Plaka'da alışveriş ve gezinti. İstenilmesi halinde ekstra Pire Turu.
Konaklama: Atina
 
6. GÜN / PERŞEMBE ATİNA - SELANİK
Sabah kahvaltısının ardından Atina'dan ayrılıyoruz. Gün boyu yolculukla akşam saatlerinde Selanik'e ulaşıp otele yerleşiyoruz.
Konaklama: Selanik

7. GÜN / CUMA THASSOS ADASI
Sabah kahvaltısının ardından erken hareketle Kavala'ya doğru yola çıkıyoruz. Kavala'dan feribotla Thassos Adasına geçerek, temiz plajları, konuksever insanları ve göz alıcı doğal güzellikleriyle öne çıkan bu güzel adanın merkezini gezip ada tarihi hakkında bilgi alıyoruz. Ardından adanın en güzel koylarından biri olan Golden Beach'e gidiyoruz, gün boyu serbest zaman. Denize girebilir, güneşlenebilir,  tavernalarda lezzetli deniz mahsullerinden güzel bir sofra kurabilirsiniz. Akşama doğru adadan ayrılarak Kavala'ya geçiyoruz. Otele yerleşme ardından dileyenler Kavala sahilinde gezinti yapabilirler.
Konaklama: Kavala

8. GÜN / CUMARTESİ KAVALA KAVALA - İSKEÇE - GÜMÜLCİNE - DEDEAĞAÇ
Sabah kahvaltısının ardından Kavala'yı geziyoruz. Mehmet Ali Pasa'nın Evi, günümüzde otel olarak kullanılan İmaret ve Su Kemeri ile kale icindeki eski sehrin sokaklarını gezdikten sonra 12:30'da Kavala'da ayrılıyoruz. Bir saatlik yolculuğun ardından ilk durağımız tarihi evleriyle ön plana cıkan İskece. Türk tatlarıyla buluşup eski kenti gezdikten sonra Gümülcine' ye kadar minareleri ve beyaz badanalı evleriyle Batı Trakya köyleri bize eslik edecek. Öğleden sonra Gümülcine'yi gezdikten sonraki durağımız Dedeagac. Akşamüstü güzel sahilinde gezintinin ardından sınıra doğru yolumuza devam ediyoruz. Sınır geçiş işlemleri , Free Shop'ta alışveriş sonrası Türkiye'ye geçiyoruz. Tekirdağ'da yemek molası vererek yolumuza devam ediyoruz. Gece saatlerinde İstanbul'a ulaşarak misafirlerimizi aldığımız duraklara bırakıyoruz ve bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.
 

Ödeme seçenekleri

BENZER TURLAR

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive