14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Ürdün Turu

 • Tarih : Bu turumuz şu an aktif değildir.
 • Süre : 7 GECE 8 GÜN
 • Gül renkli kayalar, taşa oyulmuş mabetler ülkesi Ürdün... Petra, Amman, Akabe, Wadi Rum ve Ölüdeniz'i içeren 7 gece 8 günlük Ürdün Turu. Ürdün kültür turu ve Akabe'de dinlence bir arada. Vize yok!

  Wadi Rum'un ilkel çekiciliği, Petra'nın görkemli kalıntıları, Ölüdeniz'in ihtişamı ve Akabe’nin muhteşem denizi bu turda sizi bekliyor...

  5 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMALI, TÜRK HAVA YOLLARI İLE UÇAK BİLETİ DAHİL EŞSİZ BİR ÜRDÜN & AKABE TURU!
 • PDF indir

REZERVASYON

 • 1.GÜN  / İSTANBUL - AKABE - ÖLÜ DENİZ
  THY tarifeli seferi ile İstanbul Atatürk Havaalanından saat 00:25’te Akabe’ye hareket… Yerel saat ile 02:55’te Akabe’ye varışımız sonrası özel aracımızla Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Ölü Deniz’e varışımızla dinlenmek ve yüzmek için tüm gün serbest zamanımız oluyor. Akşam yemeği ve geceleme Ölü Deniz’de…

  2.GÜN / AMMAN
  Kahvaltının ardından Ürdün’ün bakımlı ve modern başkenti Amman’a doğru yola çıkıyoruz. Şehir turu esnasında göreceğimiz yerler arasında Ulusal Müze, Kral Abdullah Camii, Roma Tiyatrosu görülecek yerler arasında… Tur sonrası Ölü Deniz’deki otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

  3. GÜN / ÖLÜ DENİZ - PETRA
  Kahvaltının ardından masif mimarisi, havuzları, barajları ve su kanalları ile ünlü, gül kırmızısı Petra şehrine doğru yola çıkıyoruz. Dünyanın 7. Harikası olan Petra, 2000 yıl öncesinden kalan yerleşimlerin mirasını bünyesinde barındıran ve antik dünyanın en ünlü ticaret yollarından birkaçının kesiştiği bir yerde kurulu… Gazze’den Şam’a, Kızıldeniz’den Basra Körfezi’ne kadar önemli bir kavşak noktasında olan bu kervan şehrinde Kraliyet Mezarları, Mahkeme Binası, Roma Tiyatrosu, Roma Sokakları, Kasr El Bint görülecek yerler arasında… Tur bitimi otelimize transfer… Akşam yemeği ve geceleme Petra’da.

  4. GÜN / PETRA - WADI RUM - AKABE
  Kahvaltının ardından arkeolojik çalışmaların tarih öncesi dönemden kaldığını gösteren 1300 yıllık bir yerleşim yerine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde filmlere konu olan Arabistanlı Lawrence’ın adlandırdığı “Bilgeliğin Yedi Sütunu”nu görüyoruz. Bedevi hayatı gözlemlemek ve jeep safarisi yaparak çölün tadını çıkarmak için zamanımız olacak. Çölde alacağımız öğle yemeğinden sonra Akabe’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Akabe otelimizde…

  5. GÜN / AKABE
  Kahvaltının ardından serbest zaman… Akabe de Kızıldeniz’in berraklığından nasibini almış bir şehir. Hem profesyonel olarak dalış yapanlar hem de şnorkelle dalış için çok uygun olabilecek, renkli bir su altı dünyasına sahip bir muhteşem denizi var. Tüm gün bu maviliğin tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme Akabe otelimizde…

  6. GÜN / AKABE
  Kahvaltının ardından serbest zaman… Deniz, güneş ve kumun tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme Akabe otelimizde…

  7. GÜN / AKABE
  Kahvaltının ardından serbest zaman… Deniz, güneş ve kumun tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme Akabe otelimizde…

  8. GÜN / AKABE
  Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transferimiz gerçekleşiyor. THY’nin tarifeli seferi ile saat 03:55’te İstanbul’a hareket… Yerel saat ile 06:30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu…


   UÇUŞ DETAYLARI

  Gidiş
  THY İstanbul Atatürk Havaalanı - Akabe 00:25 kalkış - 02:55 varış

  Dönüş
  THY Akabe-İstanbul Atatürk Havaalanı 03:55 kalkış - 06:30 varış

         
 • HAREKET
  Birkaç acenta tarafından satılan ortak bir program olduğundan turumuz erkenden dolmaktadır, erken rezervasyon öneririz.
   
  VİZE HAKKINDA
  Ürdün'e giriş için en az 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. Turistik seyahatler için  Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.
   
  AÇIKLAMALAR
  DEEP NATURE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Sayfada turun yayında olması o turda yer olduğu anlamına gelmez. Güncel kontenjan durumu için telefonla acentamızı arayarak yada mail ile bilgi alabilirsiniz. DEEP NATURE turun satış acentası olup Tur Operatörü ile müşteri arasında aracı konumundadır. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi acentamızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan DEEP NATURE sorumlu tutulamaz. DEEP NATURE , gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. DEEP NATURE, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından DEEP NATURE sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
 • TUR FİYATI

  Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 1369 EURO
  Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 1299 EURO
  * Fiyatlarımıza zorunlu seyahat sigortası dahildir.

   

  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Akabe gidiş dönüş uçak bileti
  :: Havalimanı vergileri
  :: Bölgedeki ulaşımlar
  :: Türkçe rehberlik hizmeti
  :: 2 gece Ölü Deniz'de Movenpick Hotel vb.  5 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama
  :: 1 gece Petra'da Movenpick Hotel Petra vb. 5 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama
  :: 4 gece Akabe'de Movenpick Aqaba Hotel vb.5 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama
  :: Akabe, Petra ve Amman şehir turları
  :: Yarım günlük Wadi Rum turu ve 2 saat jeep safarisi
  :: Türsab zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Öğle yemekleri
  :: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
  :: Program harici geziler
  :: Kişisel harcamalar


  ÇOCUK FİYATLARI
  0-2 yaş 200 EURO ücret alınır (iki yetişkinle aynı odada konaklamak kaydıyla)
  2-12 yaş 500 EURO indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklamak kaydıyla)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde nakit ödemede 480 EURO single farkı talep edilir.
   

 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ VE BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

   


  UÇUŞ BİLGİLERİ

  Gidiş
  THY İstanbul Atatürk Havaalanı - Akabe 00:25 kalkış - 02:55 varış

  Dönüş
  THY Akabe-İstanbul Atatürk Havaalanı 03:55 kalkış - 06:30 varış


  Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 3 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkış saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.

  HATIRLATMA: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

   


  BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA
  Bölgedeki ulaşımlar katılımcı sayısına göre minibus veya otobüslerle sağlanmaktadır. Araçlarımız klimalıdır.
   

 • 5 YILDIZLI OTELLERDE 7 GECE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

   

  ÖLÜ DENİZ (1 GECE) 5 yıldızlı otelde konaklama
  MOVENPICK HOTEL vb.
   
  PETRA (2 GECE) 5 yıldızlı otelde konaklama
  MOVENPICK HOTEL PETRA  vb. 

  AKABE (4 GECE) 5 yıldızlı otelde konaklama
  MOVENPICK AQABA HOTEL vb.


  İlgili tur tarihinde belirtilen otellerde yaşanabilecek rezervasyon sıkıntısı halinde acenta aynı kategoride bir başka otelde konaklama sağlar.
   

 • KONAKLANAN OTELLERDE 7 SABAH KAHVALTISI VE 7 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

   


   
   


   

Hatırlatmalar

:: Ürdün'e giriş için en az 6 ay geçerli bir pasaport gerekmektedir.


:: Bölgede kredi kartı cok gecmediginden nakit (dolar olarak) bulundurulması gerekmektedir.


:: DEEP NATURE Rehberi;  hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Yurtdışı TurlarıTüm turlar