14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Ürdün Turu

 • Tarih : Bu turumuz ilerleyen tarihlerde tekrar yapılacaktır.
 • Süre : 7 GECE 8 GÜN
 • Gül renkli kayalar, taşa oyulmuş mabetler ülkesi Ürdün... Petra, Jerash, Amman, Akabe, Wadi Rum, Nebo Dağı ve Ölüdeniz'i içeren 7 gece 8 günlük Ürdün Turu.

  4 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMALI, THY İLE UÇAK BİLETİ DAHİL PROGRAM.
 • PDF indir

REZERVASYON

 • 1. GÜN / İSTANBUL - AMMAN
  İstanbul Atatürk Havalimanı'nda buluşmanın ardından THY tarifeli seferi ile 18:40 'da Ürdün' ün başkenti Amman 'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 20:50 civarı Amman Uluslararası Queen Alia Havalimanı 'na varmış oluyoruz. Ardından otele transfer ve serbest zaman. Konaklama Amman'da.

  2. GÜN / AMMAN - JERASH - AJLOUN - UMM QAİS
  Kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan turumuz başlıyor. Öncelikle Roma döneminin en önemli kalıntılarından biri olan ve günümüze kadar çok iyi korunan Jerash şehrini gezmeye başlıyoruz. Hıristiyanlar tarafından kutsal bölge olan yeşillikler içinde yer alan Gilead vadisinde kurulan şehir Ürdün 'ün kuzeyinde yer alan antik Roma kentlerinden birisidir. Antik kalıntılar, tapınaklar, tiyatrolar, yerleşim bölgeleri ile Jerash sizleri Roma dönemine götürecektir. Jerash gezimizin ardından otobüsümüzle çam ve zeytin ağaçlarının çevrelediği yollardan Ajloun şehrine gidiyoruz. Burada öncesinde Qalaat er-Rabad adıyla bilinen Selahattin Kalesi geziliyor. Ardından Um Qais 'e gidiyoruz. Burası Ürdün' ün en iyi manzarasına sahip yer diyebiliriz, bir tarafta Suriye Golan Tepeleri, bir tarafta İsrail Galiee Denizi  yer alıyor. Tüm kuzey Ürdün Vadisi 'ni görmeniz mümkün. Sonrasında Amman 'a geri dönülüyor. Konaklama Amman 'da.

  3. GÜN / AMMAN          
  Kahvaltının ardından Amman şehrini gezmeye başlıyoruz. Amman Ortadoğu'nun en modern şehirlerinden biridir. Tarihi merkezde yerel yemekler yiyebileceğiniz restoranlar, hediyelik alışveriş yerleri, camiler kiliseler bir arada bulunmaktadır. Yeni merkez diye adlandırabileceğimiz bölümde de uluslararası restoranlar, barlar, gece kulüpleri ve ünlü markaların mağazaları bulunur. Geleneksel ve modern yaşam tarzını bir arada görmek ilginç olacaktır. Şehir turu sırasına ortaçağ döneminden kalma İslami döneme ait çöl kalelerini de görebileceğiz. Bunların en önemlileri Qasr Amra, Qasr Kharaneh ve "Arabistanlı Lawrence" filminin pek çok sahnesine de ev sahipli yapmış olan Qasr Azraq. Gezilerimizin ardından otele geri dönüyoruz. Konaklama Amman

  4. GÜN / AMMAN - MADABA - MOUNT NEBO - KARAK – PETRA         
  Kahvaltının ardından Petra 'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk duracağımız yer ise Mozaikler şehri Madaba, burada kutsal toprakların bilinen en eski mozaik haritası bulunmaktadır.  Sonrasında Mount Nebo 'ya giderek yine Ürdün manzarasının tadını çıkarıyoruz. Burada ayrıca Bizans Kilisesi geziliyor. Ardından Haçlı donanması için büyük öneme sahip olan Karak Kalesi gezisi olacak. Gezimizin ardından Petra şehrine hareket edeceğiz.Konaklama Petra'da.
   
  5. GÜN / PETRA
  Kahvaltının ardından 5 yüzyıl boyunca kayıp olan ve 1812 ‘de tekrar keşfedilen Petra şehrini gezeceğiz. Petra'nın en önemli yapılarından olan, kayanın içerisine yukarıdan aşağıya oyularak meydana getirilmiş Treasury (Hazine Binası) 'na at üzerinde ziyaret edeceğiz. “Indiana Jones and the Temple of Doom”  filminin bir kısmı burada çekilmiştir. Daha sonra vadinin aşağısına doğru giderek eskiden ölülerinin gömüldüğü Roma tarzı mezarları ve yaşadıkları kaya içi evlerini, hatta kayadan oydukları bir amfi tiyatroyu da görebilirsiniz.Konaklama Petra'da.     

  6.Gün : Petra – Wadi Rum – Aqaba      
  Kahvaltı sonrası Ürdün 'ün en büyük çölü olan Wadi Rum gezisi yapılacaktır. Petra'dan 40 km uzaklıkta bulunan Wadi Rum 'da çölün kahverengi, kızıl ve altın rengi kumları arasında yükselen dağlara, tepelere hayran kalacaksınız. 4x4 jiplerle çölü keşfettikten sonra plajı, dalış merkezleri, su sporları ile ünlü olan Aqaba ziyareti yapılacaktır. Ziyaretçiler tarafından şehir yaşamının baskısından biraz uzaklaşmak ve yenilenmek için tercih ediliyor. Konaklama Aqaba 'da.

  7. GÜN / DEAD SEA ( ÖLÜ DENİZ )
  Kahvaltının ardından Ölü Deniz turu yapılacak. Ölü Deniz, deniz seviyesinin 400 metre aşağısında yeryüzünün an alçak noktasıdır ve dünyanın en inanılmaz yerlerinden biridir. Lut Gölü diye de adlandırılan Ölü Denizde yüzmek oldukça inanılmaz bir duygudur ki denizin tuz seviyesi normal denizlere göre 4 kat daha fazladır ve içerisinde yaşayan hiçbir balık yoktur! Gezimizin ardından konaklama Aqaba 'da.

  8. GÜN : DEAD SEA ( ÖLÜ DENİZ ) – İSTANBUL      
  İstanbul uçuşu için Amman Uluslararası Queen Alia Havalimanı 'na transferimiz yapılacak, 03:30 Amman-İstanbul uçuşu ile dönüş. Yaklaşık 2 saatlik  uçuşun ardından 05.55 civarı İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

   UÇUŞ DETAYLARI

  Gidiş (14-11-2010)
  THY İstanbul Atatürk Havaalanı - Amman 18:40 kalkış - 20:50 varış

  Dönüş (21-11-2010)
  THY Amman-İstanbul Atatürk Havaalanı 03:30 kalkış - 05:55 varış
   

 • HAREKET
  Birkaç acenta tarafından satılan ortak bir program olduğundan turumuz erkenden dolmaktadır, erken rezervasyon öneririz.
   
  VİZE HAKKINDA
  Ürdün'e giriş için en az 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. Vize tarafımızdan temin edilir.
   
  AÇIKLAMALAR
  DEEP NATURE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Sayfada turun yayında olması o turda yer olduğu anlamına gelmez. Güncel kontenjan durumu için telefonla acentamızı arayarak yada mail ile bilgi alabilirsiniz. DEEP NATURE turun satış acentası olup Tur Operatörü ile müşteri arasında aracı konumundadır. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi acentamızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan DEEP NATURE sorumlu tutulamaz. DEEP NATURE , gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. DEEP NATURE, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından DEEP NATURE sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
 • TUR FİYATI

  Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 1369 EURO
  Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 1299 EURO
  * Fiyatlarımıza zorunlu seyahat sigortası dahildir.

   

  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: THY ile İstanbul-Amman / Amman-İstanbul uçak bileti (vergiler dahil)
  :: Bölgedeki ulaşımlar
  :: Rehberlik hizmeti
  :: 3 gece Amman'da 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
  :: 2 gece Petra'da 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
  :: 2 gece Akabe'de 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
  :: Programda adı geçen giriş ücretleri
  :: Wadi Rum Çölünde 2 saat Jeep Safari
  :: Ürdün vizesi
  :: Program dahilindeki geziler
  :: Türsab zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Öğle ve akşam yemekleri
  :: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
  :: Program harici geziler
  :: Kişisel harcamalar


  İNDİRİMLER
  En az 10 kişilik gruplara %5 indirim

  ÇOCUK FİYATLARI
  6-12 yaş 250 EURO indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklamak kaydıyla)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde nakit ödemede 245 EURO single farkı talep edilir.
   

 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ VE BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

   


  UÇUŞ BİLGİLERİ

  Gidiş
  THY İstanbul Atatürk Havaalanı - Amman 18:40 kalkış - 20:50 varış

  Dönüş
  THY Amman-İstanbul Atatürk Havaalanı 03:30 kalkış - 05:55 varış


  Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 3 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkış saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.

  HATIRLATMA: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

   


  BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA
  Bölgedeki ulaşımlar katılımcı sayısına göre minibus veya otobüslerle sağlanmaktadır. Araçlarımız klimalıdır.
   

 • 4 YILDIZLI OTELLERDE 7 GECE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

   

  AMMAN (3 GECE) 4 yıldızlı otelde konaklama
  GRAND PALACE AMMAN HOTEL vb.
   
  PETRA (2 GECE) 4 yıldızlı otelde konaklama
  GRAND VIEW PETRA HOTEL vb. 

  AKABE (2 GECE) 4 yıldızlı otelde konaklama
  DEED SEA SPA AND CORAL BAY HOTEL vb.


  İlgili tur tarihinde belirtilen otellerde yaşanabilecek rezervasyon sıkıntısı halinde acenta aynı kategoride bir başka otelde konaklama sağlar.
   

 • KONAKLANAN OTELLERDE 7 SABAH KAHVALTISI TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

   


   
   


   

Hatırlatmalar

:: Ürdün'e giriş için pasaport gerekmektedir. Vize tarafımızdan temin edilir. En az 6 ay geçerli bir pasaport gerekmektedir.


:: Bölgede kredi kartı cok gecmediginden nakit (dolar olarak) bulundurulması gerekmektedir.


:: DEEP NATURE Rehberi;  hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Yurtdışı TurlarıTüm turlar