14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Ürdün Turu

 • Tarih : 15-20 Mayıs 2016
 • Süre : 5 GECE 6 GÜN
 • Gül renkli kayalar, taşa oyulmuş mabetler ülkesi Ürdün... Petra, Amman, Akabe, Wadi Rum ve Ölüdeniz'i görme imkanı sunan 5 gece 6 günlük Vizesiz Ürdün Turu.

  Wadi Rum'un ilkel çekiciliği, Petra'nın görkemli kalıntıları, Ölüdeniz'in ihtişamı ve Akabe’nin muhteşem denizi bu turda sizi bekliyor...
 • PDF indir

REZERVASYON

Ödeme seçenekleri
 • 1. GÜN     İstanbul – Akabe
  İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 19:40’ta buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 818 sayılı seferi 22:40’ta Akabe’ye hareket.

  2. GÜN  Akabe
  Yaklaşık 2 saat, 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından yerel saatle 01:30’da Akabe’ye varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla otelimize transfer. Check-in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde. Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin extra olarak düzenleyeceği Rum Wadisi turuna katılabilirler. Turumuzda Akabe’nin kuzey doğusunda bulunan muhteşem bir çöl olan Rum Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta T.W Lawrence ve Sherif Hussein’in  izledikleri güzergah üzerinde bulunan Rum; geniş vadisi, engebeli dönemeçleri ve kumla kaplı tepeleriyle Lawrance of Arabia filmine de doğal olarak en uygun zemini oluşturmuştur. Rum Vadisi’ne varışımızı takiben yapacağımız 2 saatlik çöl turunda büyüleyici manzarayı yakından tanıyabilecek ve bedevi çadırında akşam yemeğini alıp, çayımızı içecek ve çölün yerlileriyle tanışma imkanına sahip olacağız. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Rum Vadisi Turu: 150 $ (Akşam yemeği dahil)

  3. GÜN  Akabe – Ölü Deniz - Madaba – Nebo – Amman
  Sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla Ürdün’ün kuzeyine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz’i ziyaret ediyoruz. Daha sonra  Hz.Musa’nın Vadedilmiş Topraklar’ı izlediği Nebo Dağı’ı ve Bizans zamanında inşa edilmiş kiliseyi göreceğiz. Ardından Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Mabada’ya çıkıp, Amman’a devam ediyoruz. Konaklama Amman’daki otelimizde.

  4. GÜN   Amman - Akabe
  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Önceleri Umman Krallığı’nın (Ammon Kingdom) en önemli şehri Rabbath-Ammon olarak ve daha sonra da Philadelphia olarak anılan Ürdün’ün modern başkenti Amman, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış durumdadır. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde Ulusal Müze’yi gezecek ve Kral Abdullah Camisi’ni göreceğiz. Turumuzun ardından Kral Yolu üzerinden Akabe’ye devam ediyoruz. Varışta otelimize gidiyoruz. Konaklama  Akabe’deki otelimizde.

  5. GÜN  Akabe 
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Petra turuna katılabilirler. Modern zamanların dünya harikalarından biri olarak kabul edilen ve Ürdün’ün hiç şüphesiz ki en önemli turistik cazibesi haline gelen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bir Nebati şehri olan Petra’ya doğru hareket ediyoruz. Zamanında bir kale şehir olan Petra sarp kayalıklardan oluşan ve ulaşılması neredeyse imkansız olan  bir noktaya kayaların oyulmasıyla oluşturulmuştur. Kuzey Arabistan’ın Semitik kabileleri tarafından M.Ö. 800 yıllarında kullanılmaya başlanan şehir en parlak dönemini Romalılar’ın yerleştiği 2. yüzyılda yaşamıştır. Petra’da olumlu anlamda kademeli olarak yerleşim ve gelişim olmasına karşın, şehrin önemi sevkiyatların kervanlarla yapılmasıyla birlikte giderek azalmaya başlamıştır. 1812 yılında İsviçreli bir gezgin tarafından keşfedilene kadar da unutulup gitmiştir. Dar ve derin bir geçidin ardında güçlendirilmiş bir yer olan ve tarih kitaplarında pek fazla yer alamamış bu esrarengiz şehir tüm gizemi ve estetiği ile ziyaretçilerini beklemektedir. Birkaç saatlik bir ziyaret bile Petra’nın insan eliyle yapılmış muhteşem estetiğini taktir etmeye yeter. Petra ziyaretinden sonra Akabe’ye dönüyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde.
  Ekstra Petra turu: 175 $  (Öğle yemeği dahil)

  6. GÜN  Akabe - İstanbul
  02:00 kalkışlı İstanbul uçuşumuz için rehberimizin belirleyeceği transfer saatinde otelin lobisinde buluşma ve Akabe Havalimanı’na transfer. 02:00’de THY’nın TK 819 sefer sayılı direkt uçuşuyla İstanbul’a hareket ve 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından 04:35’te İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.                                                               

 • HAREKET
  Birkaç acenta tarafından satılan ortak bir program olduğundan turumuz erkenden dolmaktadır, erken rezervasyon öneririz.
   
  VİZE HAKKINDA
  Ürdün'e giriş için en az 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. Turistik seyahatler için  Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.
   
  AÇIKLAMALAR
  DEEP NATURE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Sayfada turun yayında olması o turda yer olduğu anlamına gelmez. Güncel kontenjan durumu için telefonla acentamızı arayarak yada mail ile bilgi alabilirsiniz. DEEP NATURE turun satış acentası olup Tur Operatörü ile müşteri arasında aracı konumundadır. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi acentamızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan DEEP NATURE sorumlu tutulamaz. DEEP NATURE , gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. DEEP NATURE, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından DEEP NATURE sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Katılım ücretine dahil olan hizmetler

  :: Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul-Akabe gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
  :: Havalimanı vergileri
  :: 4* otellerde Akabe’de 4 gece, Amman’da 1 gece konaklama
  :: Sabah kahvaltıları
  :: Programda belirtilen geziler
  ::  Mabada gezisi, Nebo Dağı gezisi, Ölü Deniz gezisi
  :: Türkçe rehberlik hizmeti
  :: Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
  :: Türsab zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Öğle ve akşam yemekleri
  :: Ekstra turlar
  :: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
  :: Program harici geziler
  :: Kişisel harcamalar


  ÇOCUK FİYATLARI
  2-12 yaş 20 USD indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklamak kaydıyla)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde nakit ödemede 190 USD single farkı talep edilir.
   

 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ VE BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

   

  UÇUŞ BİLGİLERİ

  Gidiş
  THY İstanbul Atatürk Havaalanı - Akabe 22:40 kalkış - 01:30 varış (ertesi gün)

  Dönüş
  THY Akabe-İstanbul Atatürk Havaalanı 02:25 kalkış - 05:00 varış


  Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 3 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkış saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.

  HATIRLATMA: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

   


  BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA
  Bölgedeki ulaşımlar katılımcı sayısına göre minibus veya otobüslerle sağlanmaktadır. Araçlarımız klimalıdır.
   

 • 4 YILDIZLI OTELLERDE 5 GECE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR. 


  OTELLER:

  4* MARİNA PLAZA HOTEL  vb. (4 gece Akabe) – Standart Odada Oda-Kahvaltı Konaklamalar

  www.marinaplazahotel.com

  4* CHAM PALACE vb.  (1 gece Amman) – Standart Oda, Oda-Kahvaltı Konaklama

  http://www.ammanchamhotel.com/  İlgili tur tarihinde belirtilen otellerde yaşanabilecek rezervasyon sıkıntısı halinde acenta aynı kategoride bir başka otelde konaklama sağlar.
   

 • KONAKLANAN OTELLERDE 5 SABAH KAHVALTISI  TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

   


   
   


   

Hatırlatmalar

:: Ürdün'e giriş için en az 6 ay geçerli bir pasaport gerekmektedir.


:: Bölgede kredi kartı cok gecmediginden nakit (dolar olarak) bulundurulması gerekmektedir.


:: Tır Rehberi;  hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Yurtdışı TurlarıTüm turlar