14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Küba Turu

 • Tarih : 29 Mayıs-6 Haziran 2016
 • Süre : 7 GECE 9 GÜN (29 Mayıs-6 Haziran 2016)
 • 2016 Küba Turu. Havana, Cienfuegos, Santa Clara ve Varadero gezilerini içeren Küba turları. Air France ile 8 gece 9 gün Küba turu.

  Kendine özgü ruhu, misafirperver ve canayakın insanları, dünyaca meşhur puroları, eski arabaları ve salsasıyla Küba, keyifli bir programla sizleri bekliyor. Küba turlarında deneyimli ekibimizle Küba turu deneyimi.

  TURUMUZ KESİN KALKIŞLIDIR.
 • PDF indir

REZERVASYON

Ödeme seçenekleri
 • 1.  GÜN: İSTANBUL – PARİS – HAVANA //  29 Mayıs Pazar 2016
  Saat 03.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 06.15’te Air France Havayolları’na ait AF-1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 40 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 08.55’te Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip saat 16.30’da
  AF-946 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 10 saat 10 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 20.25’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Havana’daki otelimizde.

  2.  GÜN: HAVANA // 30 Mayıs Pazartesi 2016
  Kahvaltının ardından özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra Havana Club Rom Müzesi’ni gezecek ve şeker kamışının roma dönüştüğü uzun macerayı izleyeceğiz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Tropicana Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra Küba’nın simgelerinden olan “Coco Taxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.
  Ekstra Tropicana Show: 110 € (Kişi başı)

  3.  GÜN: HAVANA // 31 Mayıs Salı 2016
  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana’daki otelimizde.

  Ekstra: Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu:      85 € (Kişi başı)

  4.  GÜN: HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD // 01 Haziran Çarşamba 2016
  Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 4 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarı’nı göreceğiz. Öğle yemeğimizi Cienfuegos’ta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad'da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’daki otelimizde.

  5.  GÜN: TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO // 02 Haziran Perşembe 2016
  Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra öğle yemeğimizi Trinidad’da yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varadero’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Varadero’daki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  6.  GÜN: VARADERO // 03 Haziran Cuma 2016
  Kahvaltının ardından deniz – kum ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Öğle, akşam yemekleri ve konaklama otelimizde.

  7.  GÜN: VARADERO - HAVANA //  04 Haziran Cumartesi 2016
  Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Havana’ya hareket. Havana’ya varışımızın ardından otelimize giriş yapacağız. Ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki Cafe Taberna’daki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama Havana’daki otelimizde.

  Ekstra: Cafe Taberna Show (Bueno Vista Müzik Grubu Eşliğinde/Akşam yemekli):        85 € (Kişi başı)

  8.  GÜN: HAVANA - PARİS //  05 Haziran Pazar 2016
  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Hemingway Köyü turuna katılabilirler.  son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Yazarın Ambos Mundos otelde 7 yıl kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Turun ardından akşam saatlerinde havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve saat 22.50’de
  AF-943 sefer sayılı Air France uçağı ile Paris’e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

  Ekstra: Hemingway köyü turu : 30 € (Kişi başı)

  9. GÜN: PARİS - İSTANBUL // 06 Haziran Pazartesi 2016
  Yerel saat ile 14.05’te Paris Charles de Gaulle Havalimanı’na varıyoruz. Uçağımızı değiştirdikten sonra saat 18.50’de AF-1390 sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.15’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere.
                                                                                                                                                                                                               
 • VİZE İLE İLGİLİ

  :: Küba vizesi Amerika'ya girişte herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.
  :: Yeşil pasaportu olan T.C. vatandaşlarına Küba vizesi gerekmemektedir.

  REZERVASYON İLE İLGİLİ

  Turumuzda sınırlı uçak bileti kontenjanı mevcuttur. Web sayfamızda turun yayında olması, turda yer olduğu anlamına gelmez, lütfen online rezervasyon yapmadan önce müsaitlik sorunuz.


  BİLİNMESİ GEREKENLER

  Bir Küba seyahatine çıkmadan önce bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

  · Küba, Türkiye saatine göre 7 saat geridir.

  . Resmi ve konuşulan dil İspanyolcadır.

  · Yıllık ortalama sıcaklığı 28 derecedir.

  · Küba'da "Cadeca" adı verilen döviz bürolarında EURO bozdurmak daha avantajlıdır.

  . Amerikan Doları getirmeniz tavsiye edilmez, komisyonu çok yüksektir.

  · Euro'dan Pesos Cubanos (Convertibles veya CUC )'e para bozdurmanız gereklidir. 1 € = 1.10 CUC

  · Turkcell veya AVEA kartınızla Türkiye ile konuşabilirsiniz. (1dk = 11 TL civarı)

  · Büyük alışveriş merkezlerinde, lokantalarda ve otellerde VISA/Master Kart geçerlidir. Alışveriş için ise genelde nakit kullanılır.

  · Küba'dan Türkiye'yi arama kodu +119, Türkiye'den Küba'yı arama kodu ise 00 537'dir.

  · Havana'dan dönerken  havalimanı çıkış vergisi olan 25 CUC nakit ödenir.

  . Elektrik : 110 Volt olup, fakat otellerde 220 Volt mevcuttur.

  · Faturasız puro almanızı tavsiye etmiyoruz!!! YASAKTIR. Ancak 2 kutu faturasız puro gümrükten geçer, fazlasına gümrükte el koyabilirler.

  · Faturalı purolarda ise, Casa del Habano'dan veya fabrikadan kişi başına 2000 €'ya kadar alışveriş yapabilirsiniz.

  . Kalacağınız otellerde kartla saatlik satın alabileceğiniz internet erişimi imkanı mevcuttur ancak internet altyapısında zaman zaman sıkıntı yaşanabilmektedir.

  · Küba turizm yapmak için güvenli bir ülkedir, suç oranı çok düşüktür. Bulaşıcı hastalıklar çok ender veya yoktur, çünkü Küba Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, koruyucu hekimlikte birinci, pek çok tıp dalında da ön sıralardadır. Küba vatandaşları için sağlık hizmetleri eğitim de olduğu gibi ücretsizdir. Türkiye'nin pek çok sağlık alanında kullanılan aşılar, Küba'dan gelmektedir.

  - Yanınızda fotoğraf makineleriniz için yedek batarya, hafıza kartı bulundurmanız gerekmektedir.

  - Siyah çay, ıslak mendil ve kırmızı (pul) biber bulunmamaktadır. İhtiyacınız olacağını düşünüyorsanız yanınızda bulundurmalısınız.

  - Kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız.

  - Telefonunuzdan internete bağlanabilmeniz için otelden ücret karşılığı saatlik internet şifresi almanız gerekmektedir.
  (1 saat internet 4-5 Euro arası)

  - Genelde otellerde restorant ve gece kulüplerinde ise erkeklerin kot/kumaş pantolon ve gömlek, bayanlarında daha şık giyinmesi beklenir.

  · İklim: Ilımlı subtropik bir iklimi vardır. Kısa kış dönemlerinde Kuzeyden gelen soğuk rüzgarlarla serinler fakat bu rüzgarlar uzun süreli değildirler. Gece ve gündüz sıcaklıkları sahillerde iç kısımlara oranla daha az değişiklik gösterirler. Ülkenin doğusu, batısına kıyaslandığında daha sıcak bir iklim sergilemektedir.
  · Yaklaşık havasıcaklığı: 24,6º C (76,3º F); Yazın: 25º C (77º F); Kışın: 22º C (71,6º F).

  · Bitki ve Hayvanlar : Küba'da bulunan bitki örtüsü çok zengin ve çeşitlidir. Yaklaşık sekiz bin tür bulunmaktadır. Milli ağaç sayılan palmiye ağacını Küba'nın genelinde görmek mümkündür. Küba'nın özelliklerinden bir tanesi de zehirli veya insane sağlığına zarar verebilecek hayvan türlerinin olmamasıdır. Çeşitli parlak renkleriyle polymita sadece Küba'da görebileceğiniz bir yumuşakça türüdür. Dünyanın en küçük sinekkuşu sayılan Zunzún ve Küba'nın milli kuşu sayılan Tocororo da yine sırf Küba'da görebileceğiniz hayvan türleridir. Adayı çevreleyen sularda çoğu yenilebilir yaklaşık 900 balık türü yaşar.


  YİYECEK - İÇECEK - ALIŞVERİŞ

  Bir ada ülkesi olan Küba'da denizde yaşayan ve çoğu yenebilir 900 çeşit canlı vardır. Deniz ürünlerinin bolluğundan dolayı Kübalılar bunlara pek rağbet etmemektedirler. Bu nedenle, tavuk adada en yaygın yiyeceklerin başında gelir. Küba yemeklerinde genelde acı ve baharatlar kullanılılır. Temel gıda maddeleri arasında pirinç ve fasülye bulunur. “Cristal” (hafif) ve “Bucanero”, “Lagarto”, “Mayabe” (sert) adanın en popüler biralarıdır. Meşrubat olarak “Refrescos” adı verilen içecekler yaygındır. Bu meşrubatların en popüleri tropikal bir meyve suyu olan “Guayaba”dır. Sıcak içecek olaraksa kahve ve espresso mevcuttur. Adada her yerde kokteyller bulmanız mümkündür. Özellikle beyaz şeker kamışı, misket limonu (lime) suyu, ezilmiş nane, rom, soda ve buzun karışımından oluşan “Mojito” Küba'dan dünyaya yayılan ünlü kokteylidir.

  Adadan eşe dosta hatta kendinize hediye etmek isteyeceğiniz şeylerin başında akla ilk gelenler rom ve purodur. Puro almayı düşünüyorsanız puro fabrikası olan “La Casa del Habano”nun satış dükkanlarını tercih etmenizi öneririz. Diğer tavsiye edebileceğimiz puro markalarıysa “Cohiba”, “Montecristo”, “Cuaba” ve “Vegas Robaina” dır. Rom meraklıları için tavsiye ettiğimiz marka marka “Havana Club”dır. Diğer rom çeşitleri “Silver Dry”, “Carta Blanca (3 yıllık)”, “Carta Oro (5 yıllık)” ve “Anejo (7 yıllık)”dır.Yıllanmış rom sek içilir ve genelde kokteyllerde pek kullanılmaz.

  “Tiendas” adı verilen Küba'ya özgü marketlerde giyimden kozmetiğe her şeyi bulabilmeniz mümkün. Gıda alışverişinizi de tiendaslardan yapabilirsiniz. CD ve kaset alımlarınız içinse “Artex” veya “Longina” adı verilen dükkanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Küba'da resim, heykel ve baskı sanatlarının ürünleri, resmi güvenilirlik sertifikası (official authencity certificate) ile satılmaktadır. Adada “Feria” adı verilen sokak pazarlarından satın alabileceğiniz diğer Küba'ya özgü eşyalar arasında tahta oymalar, yağlı tablolar, seramikler, nakışlar, mercan takılar ve müzik enstrumanları bulunuyor.

  Son olarak, Küba'nın ritmi olan Salsa ve Rumba'yı her yerde duyabilirsiniz. Her an mutlu, kıpır kıpır bu ritimleri yaşatan Kübalı müzisyenlere Küba sokaklarında rastlamanız an meselesi...

  TUR ŞARTLARI

  -Fiyatlar; Havayollarının en düşük fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
  -Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Deep Nature Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
  -Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Deep Nature Turizm sorumlu değildir.
  -Deep Nature Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
  -Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
  -Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
  -Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz. -Otellerde c-in saati 14.00 ve c-out saati 11 - 12.00 arasıdır.
  -Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Deep Nature Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Deep Nature Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
  -Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
  -Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Deep Nature Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  :: Air France Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Paris-Havana gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  :: Havalimanı vergileri
  :: Havana’da 5* Otelde 4 gece oda+kahvaltı konaklama
  :: Trinidad’ta 3* Otellerde 1 gece her şey dahil konaklama
  :: Varadero’da 5* Otelde 2 gece her şey dahil konaklama
  :: Havana’daki ilk gecemizde akşam yemeği (otelde), Cienfuegos ve Santa Clara şehir turu sırasında öğle yemekleri (yerel restoranda)
  :: Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara, Varadero şehir turları
  :: Programda belirtilen şehirlerarası transferler
  :: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
  :: Türkçe Rehberlik Hizmeti 
  :: Zorunlu seyahat sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  :: Küba vizesi ve hizmet ücreti ( 60 USD )
  :: Küba çıkış vergisi ( misafirler tarafından direkt ödenir 25 CUC ) 
  :: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
  :: Kişisel harcamalar ve giderler
  :: Programda belirtilmemiş tüm turlar 
  :: Rehber ve şoför tipleri  


  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde 375 USD single farkı talep edilir.
 • AIR FRANCE HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR. 

  UÇUŞLAR

  GİDİŞ : 
  AIR FRANCE 29 Mayıs İstanbul Atatürk 06:15 > Paris 08:55
  AIR FRANCE 30 Mayıs Paris 16:30 > Havana  20:25

  DÖNÜŞ : 
  AIR FRANCE 06 Haziran  Havana 22:50 > Paris 14:05 (+1) 
  AIR FRANCE 06 Haziran  Paris 18:50 > İstanbul Atatürk 23:15

  Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.

  Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
 • TURUMUZ TOPLAM 7 GECE OTEL KONAKLAMALIDIR.

  OTELLER
  Havana- 5* Melia Cohiba  vb., standart oda konaklamalar
  https://www.melia.com/en/hotels/cuba/havana/melia-cohiba/index.html

  Trinidad –  3* Ancon  Hotel vb., standart oda konaklamalar
  http://www.hotelancon-cuba.com/

  Varadero – 5* vb. Melia  Peninsula vb., standart oda konaklamalar
  http://www.melia.com/en/hotels/cuba/varadero/melia-varadero-en/index.html 
 • TUR FİYATINA 4 KAHVALTI, 3 ÖĞLE YEMEĞİ VE 3 AKŞAM YEMEĞİ DAHİLDİR.


Hatırlatmalar

:: Küba vizesi Amerika'ya girişte herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

:: Tur hareketinden 15 gün öncesine kadar, zorunlu operasyonel değişiklik nedeniyle turun başlangıç ve bitiş günleri 1 gün öne gelebilir, ileri alınabilir.

:: Tur rehberi program üzerinde düzenleme yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Yurtdışı TurlarıTüm turlar