14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Küba Turu

 • Tarih : 26 Mart - 3 Nisan 2015
 • Süre : 7 GECE 9 GÜN
 • Aeroflot ile Küba Turu. Küba Turu Havana, Varadero, Trinidad, Cienfuegos, Santa Clara gezilerini içeren Küba turları. 7 gece konaklamalı dolu dolu Küba turu. Ekonomik Küba Turu programı.

  Kendine özgü ruhu, misafirperver ve canayakın insanları, dünyaca meşhur puroları, eski arabaları ve salsasıyla Küba, keyifli bir programla sizleri bekliyor. Küba turlarında deneyimli ekibimizle Küba turu deneyimi.
 • PDF indir

REZERVASYON

 • 1.GÜN:  İSTANBUL-MOSKOVA-HAVANA       01:40  18:15   
  Sabah saat 00:15 de İstanbul Atatürk Havalimanı AEROFLOT HAVAYOLLARI bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra  tarifeli seferi   Moskova’ya a uçuş  , daha sonra alanda beklemeyi takiben , Havana’ya yolculuğumuza  devam ediyoruz. Akşam saatlerinde varış.. Alanda karşılama ve  otelimize transfer.
  Konaklama: Havana Occidental Miramar  Hotel 4****

  2.GÜN:  HAVANA
  Kahvaltı sonrası saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…Akşam yemeği bugün turumuza dahil ve otelimizde. Geceleme otelimizde.
  Konaklama: Havana Occidental Miramar  Hotel 4****

  3.GÜN: HAVANA
  Kahvaltı sonrası  serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna katılabileceklerdir.(90€ ) Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
  Konaklama: Havana Occidental Miramar  Hotel 4****

  4.GÜN: HAVANA
  Otelimizde alacağımız  kahvaltımızı  takiben , serbest günümüzde muhteşem Havana yı keşfe devam ediyoruz..
  Geceleme  otelimizde.
  Konaklama: Havana Occidental Miramar  Hotel 4****

  5.GÜN: HAVANA-CİENFUEGOS
  Kahvaltı sonrası Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden Trinidad'a gidiş. Panaromik turumuz  esnasında ,Cienfuegos'da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio del Valle)görüyoruz. Sonrasında otele yerleşme, otelde akşam yemeği ve konaklama. 
  Konaklama: Trinidad Brisis Del Caribe Hotel 4**** Yarım pansiyon konaklama

  6.GÜN: Trinindad-  Santa  Clara-  Varadero
  Bugün , sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz. Trinidad üzerinden Santa Clara'na ulaşıyoruz. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra  Varadero’ya doğru yolumuza devam ediyoruz..  Geceleme otelimizde.
  Konaklama: Varadero Memories Resort Hotel 4**** Herşey dahil konaklama

  7.GÜN:  VARADERO
  Bugün Varadero sahillerinde  güzel bir gün bizleri bekliyor.. Serbest günümüz  içinde arzu eden misafirlerimiz  rehberimizin eşiliğinde  TEKNE/CATAMARAN gezisine katılabilirler..45€
  Geceleme otelimizde.
  Konaklama: Varadero Memories Resort Hotel 4**** Herşey dahil konaklama

  8.GÜN: VARADERO-HAVANA-MOSKOVA    19:30  15:30+1 
  Havana'ya dönüş.  Tam Gün serbest saatlerimiz olacak , son bir kez alış veriş ve  eski Havana caddelerini  gezme imkanımız  olacak.  Daha sonra akşam saatlerinde  havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası saat 19:30 ‘da Moskova ’ya uçuşumuzu yapıyoruz. Geceleme  uçakta.

  9.GÜN: MOSKOVA- İSTANBUL –Varış  16:55 20:30
  Moskova’ya varış ve  aktarma ardından Istanbul’a  hareket . İstanbul ‘a  varış   ve gezimizin sonu.            UÇUŞLAR

  GİDİŞ : 
  AEROFLOT AIRLINES  İstanbul Atatürk 01:40 > Moskova 06:15
  AEROFLOT AIRLINES  Moskova 12:00 > Havana  18:15


  DÖNÜŞ :
  AEROFLOT AIRLINES Havana 19:30 > Moskova 15:30 (+1) 
  AEROFLOT AIRLINES Havana 16:55 > Moskova 20:30                                                                                      

 • VİZE İLE İLGİLİ

  :: Küba vizesi Amerika'ya girişte herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.
  :: Yeşil pasaportu olan T.C. vatandaşlarına Küba vizesi gerekmemektedir.

  REZERVASYON İLE İLGİLİ

  Turumuzda sınırlı uçak bileti kontenjanı mevcuttur. Web sayfamızda turun yayında olması, turda yer olduğu anlamına gelmez, lütfen online rezervasyon yapmadan önce müsaitlik sorunuz.


  BİLİNMESİ GEREKENLER

  Bir Küba seyahatine çıkmadan önce bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

  · Küba, Türkiye saatine göre 7 saat geridir.

  . Resmi ve konuşulan dil İspanyolcadır.

  · Yıllık ortalama sıcaklığı 28 derecedir.

  · Küba'da "Cadeca" adı verilen döviz bürolarında EURO bozdurmak daha avantajlıdır.

  . Amerikan Doları getirmeniz tavsiye edilmez, komisyonu çok yüksektir.

  · Euro'dan Pesos Cubanos (Convertibles veya CUC )'e para bozdurmanız gereklidir. 1 € = 1.10 CUC

  · Turkcell veya AVEA kartınızla Türkiye ile konuşabilirsiniz. (1dk = 11 TL civarı)

  · Büyük alışveriş merkezlerinde, lokantalarda ve otellerde VISA/Master Kart geçerlidir. Alışveriş için ise genelde nakit kullanılır.

  · Küba'dan Türkiye'yi arama kodu +119, Türkiye'den Küba'yı arama kodu ise 00 537'dir.

  · Havana'dan dönerken  havalimanı çıkış vergisi olan 25 CUC nakit ödenir.

  . Elektrik : 110 Volt olup, fakat otellerde 220 Volt mevcuttur.

  · Faturasız puro almanızı tavsiye etmiyoruz!!! YASAKTIR. Ancak 2 kutu faturasız puro gümrükten geçer, fazlasına gümrükte el koyabilirler.

  · Faturalı purolarda ise, Casa del Habano'dan veya fabrikadan kişi başına 2000 €'ya kadar alışveriş yapabilirsiniz.

  . Kalacağınız otellerde kartla saatlik satın alabileceğiniz internet erişimi imkanı mevcuttur ancak internet altyapısında zaman zaman sıkıntı yaşanabilmektedir.

  · Küba turizm yapmak için güvenli bir ülkedir, suç oranı çok düşüktür. Bulaşıcı hastalıklar çok ender veya yoktur, çünkü Küba Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, koruyucu hekimlikte birinci, pek çok tıp dalında da ön sıralardadır. Küba vatandaşları için sağlık hizmetleri eğitim de olduğu gibi ücretsizdir. Türkiye'nin pek çok sağlık alanında kullanılan aşılar, Küba'dan gelmektedir.

  - Yanınızda fotoğraf makineleriniz için yedek batarya, hafıza kartı bulundurmanız gerekmektedir.

  - Siyah çay, ıslak mendil ve kırmızı (pul) biber bulunmamaktadır. İhtiyacınız olacağını düşünüyorsanız yanınızda bulundurmalısınız.

  - Kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız.

  - Telefonunuzdan internete bağlanabilmeniz için otelden ücret karşılığı saatlik internet şifresi almanız gerekmektedir.
  (1 saat internet 4-5 Euro arası)

  - Genelde otellerde restorant ve gece kulüplerinde ise erkeklerin kot/kumaş pantolon ve gömlek, bayanlarında daha şık giyinmesi beklenir.

  · İklim: Ilımlı subtropik bir iklimi vardır. Kısa kış dönemlerinde Kuzeyden gelen soğuk rüzgarlarla serinler fakat bu rüzgarlar uzun süreli değildirler. Gece ve gündüz sıcaklıkları sahillerde iç kısımlara oranla daha az değişiklik gösterirler. Ülkenin doğusu, batısına kıyaslandığında daha sıcak bir iklim sergilemektedir.
  · Yaklaşık havasıcaklığı: 24,6º C (76,3º F); Yazın: 25º C (77º F); Kışın: 22º C (71,6º F).

  · Bitki ve Hayvanlar : Küba'da bulunan bitki örtüsü çok zengin ve çeşitlidir. Yaklaşık sekiz bin tür bulunmaktadır. Milli ağaç sayılan palmiye ağacını Küba'nın genelinde görmek mümkündür. Küba'nın özelliklerinden bir tanesi de zehirli veya insane sağlığına zarar verebilecek hayvan türlerinin olmamasıdır. Çeşitli parlak renkleriyle polymita sadece Küba'da görebileceğiniz bir yumuşakça türüdür. Dünyanın en küçük sinekkuşu sayılan Zunzún ve Küba'nın milli kuşu sayılan Tocororo da yine sırf Küba'da görebileceğiniz hayvan türleridir. Adayı çevreleyen sularda çoğu yenilebilir yaklaşık 900 balık türü yaşar.


  YİYECEK - İÇECEK - ALIŞVERİŞ

  Bir ada ülkesi olan Küba'da denizde yaşayan ve çoğu yenebilir 900 çeşit canlı vardır. Deniz ürünlerinin bolluğundan dolayı Kübalılar bunlara pek rağbet etmemektedirler. Bu nedenle, tavuk adada en yaygın yiyeceklerin başında gelir. Küba yemeklerinde genelde acı ve baharatlar kullanılılır. Temel gıda maddeleri arasında pirinç ve fasülye bulunur. “Cristal” (hafif) ve “Bucanero”, “Lagarto”, “Mayabe” (sert) adanın en popüler biralarıdır. Meşrubat olarak “Refrescos” adı verilen içecekler yaygındır. Bu meşrubatların en popüleri tropikal bir meyve suyu olan “Guayaba”dır. Sıcak içecek olaraksa kahve ve espresso mevcuttur. Adada her yerde kokteyller bulmanız mümkündür. Özellikle beyaz şeker kamışı, misket limonu (lime) suyu, ezilmiş nane, rom, soda ve buzun karışımından oluşan “Mojito” Küba'dan dünyaya yayılan ünlü kokteylidir.

  Adadan eşe dosta hatta kendinize hediye etmek isteyeceğiniz şeylerin başında akla ilk gelenler rom ve purodur. Puro almayı düşünüyorsanız puro fabrikası olan “La Casa del Habano”nun satış dükkanlarını tercih etmenizi öneririz. Diğer tavsiye edebileceğimiz puro markalarıysa “Cohiba”, “Montecristo”, “Cuaba” ve “Vegas Robaina” dır. Rom meraklıları için tavsiye ettiğimiz marka marka “Havana Club”dır. Diğer rom çeşitleri “Silver Dry”, “Carta Blanca (3 yıllık)”, “Carta Oro (5 yıllık)” ve “Anejo (7 yıllık)”dır.Yıllanmış rom sek içilir ve genelde kokteyllerde pek kullanılmaz.

  “Tiendas” adı verilen Küba'ya özgü marketlerde giyimden kozmetiğe her şeyi bulabilmeniz mümkün. Gıda alışverişinizi de tiendaslardan yapabilirsiniz. CD ve kaset alımlarınız içinse “Artex” veya “Longina” adı verilen dükkanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Küba'da resim, heykel ve baskı sanatlarının ürünleri, resmi güvenilirlik sertifikası (official authencity certificate) ile satılmaktadır. Adada “Feria” adı verilen sokak pazarlarından satın alabileceğiniz diğer Küba'ya özgü eşyalar arasında tahta oymalar, yağlı tablolar, seramikler, nakışlar, mercan takılar ve müzik enstrumanları bulunuyor.

  Son olarak, Küba'nın ritmi olan Salsa ve Rumba'yı her yerde duyabilirsiniz. Her an mutlu, kıpır kıpır bu ritimleri yaşatan Kübalı müzisyenlere Küba sokaklarında rastlamanız an meselesi...

  TUR ŞARTLARI

  -Fiyatlar; Havayollarının en düşük fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
  -Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Deep Nature Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
  -Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Deep Nature Turizm sorumlu değildir.
  -Deep Nature Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
  -Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
  -Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
  -Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz. -Otellerde c-in saati 14.00 ve c-out saati 11 - 12.00 arasıdır.
  -Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Deep Nature Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Deep Nature Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
  -Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
  -Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Deep Nature Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

 • TUR FİYATI
  Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 1769 EURO
  Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 1680 EURO
  * Fiyatlarımıza zorunlu seyahat sigortası dahildir.

  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: Aeroflot ile ekonomi sınıfı uçak bileti
  :: Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler
  :: Havana’da 4* Occidental Miramar Hotel vb. 4 gece Oda - Kahvaltı Konaklama + ilk gün akşam yemeği
  :: Cienfuegos Plaza Hotel vb. 1 gece “Yarım Pansiyon'' Konaklama
  :: Varadero 4* Memories Resort Hotel vb. 2 gece “Her şey Dahil” Konaklama
  :: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
  :: Programda dahil olduğu belirtilen tüm yemekler
  :: Panoramik şehir turları (Havana, Cienfuegos, Trinidad)
  :: Santa Clara Che Anıt Mezarı ve Müzesi gezisi 
  :: Zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Yemekler sırasında alınacak içecekler
  :: Ekstra olduğu belirtilen tüm gezilerimiz
  :: Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler
  :: Küba Havalimanı çıkış ücreti (25 CUC )
  :: Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
  :: Uçaklarda 20 kg'ı aşan bagaj ücreti
  :: Otel ekstralarınız ve bahşişler
  :: Küba Vize ve İşlem Ücreti (65 € )
  :: Kişisel harcamalar


  ÇOCUK FİYATLARI
  0-2 yaş ... Euro indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklama halinde)
  2-12 yaş ... Euro indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklama halinde)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde nakit ödemede 220 Euro single farkı talep edilir.

 • AEROFLOT HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  UÇUŞLAR

  GİDİŞ : 
  AEROFLOT AIRLINES  İstanbul Atatürk 01:40 > Moskova 06:15
  AEROFLOT AIRLINES  Moskova 12:00 > Havana  18:15


  DÖNÜŞ :
  AEROFLOT AIRLINES Havana 19:30 > Moskova 15:30 (+1) 
  AEROFLOT AIRLINES Havana 16:55 > Moskova 20:30


  Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.

  Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.

  HATIRLATMA: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
   
   

 • TURUMUZ TOPLAM 7 GECE OTEL KONAKLAMALIDIR.


  Havana’da 4* Occidental Miramar Hotel vb. 4 gece Oda - Kahvaltı Konaklama (ilk akşam yemeği dahil)
  Cienfuegos'ta Plaza Hotel vb. 1 gece “Yarım Pansiyon” Konaklama
  Varadero 4* Memories Resort Hotel vb. 2 gece “Her şey Dahil” Konaklama

 • 7 KAHVALTI VE 4 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  Her şey dahil oteller dışındaki yemeklerde öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler ekstradır.

Hatırlatmalar

:: Küba vizesi Amerika'ya girişte herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

:: Tur rehberi program üzerinde düzenleme yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Yurtdışı TurlarıTüm turlar