14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Küba Turu

 • Tarih : 1-10 Şubat 2015
 • Süre : 8 GECE 10 GÜN
 • Aeroflot ile Küba Turu. Küba Turu Havana, Varadero, Trinidad, Cienfuegos, Santa Clara gezilerini içeren Küba turları. 8 gece konaklamalı dolu dolu Küba turu. Kendine özgü ruhu, misafirperver ve canayakın insanları, dünyaca meşhur puroları, eski arabaları ve salsasıyla Küba, keyifli bir programla sizleri bekliyor. Küba turlarında deneyimli ekibimizle özel bir Küba turu deneyimi.
 • PDF indir

REZERVASYON

 • 1. GÜN / İstanbul-Madrid-Havana
  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Aeroflot ile moskova aktarmalı olarak hareket. Serbest zaman ve geceleme otelimizde.

  2. GÜN / Havana
  Sabah kahvaltısından sonra tam günlük panoramik Havana şehir turu için otelden ayrılacağız. Etkileyici tarihinin yanında Dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlanan, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip Havanayı tanımaya yönelik şehir turu gerçekleştirilecek. İspanyollar tarafından kurulan ve ilk ismi olan San Cristobal de la Habana, sonradan La Habana olarak kısaltılmıştır. Turumuz, modern Havanadan başlar, art deko ve modern mimari ile karışık Vedado ve Miramar Bölgesinden geçer ve dünyaca ünlü Devrim Meydanında ilerler. Capitolio Binasından başlayarak Central Park ve Opera Binası görülür. Sonrasında Obispo Caddesi boyunca gezdikten sonra Eski Havana nın Kolonyal tarzı meydanları karşınıza çıkacak. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli mekânları ve eski sokakları gezilirken çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağ zı purolu yaşlılar sizlere el sallayacak. Kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Havana Club rom üretim süreci hakkında bilgi edinmek ve Dünyaca ünlü Havana Romunu tatmak için “Havana Club Rum Müzesi” ziyaret ediniyoruz. Gün boyunca sürecek gezinin ardından otele dönüş. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği meşhur “Tropicana Show” (Kişibaşı EUR110) Geceleme otelimizde.

  3. GÜN / Havana
  Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misaflerimiz rehberlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği “ Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu”na katılabilirler. (kişibaşı €80.) 1492 yılında Cristof Colombun burayı gördüğü zaman “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer” dediği vadinin tam gün yapılacak Pinar del Rio ve Vinales Turumuzda, tütün tarlaları gezilecek ve doğuşundan itibaren bir Puronun hikâyesi anlatılacaktır. Tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Riodaki Tarihi Puro Fabrikasını ziyaret açık olduğu takdirde ziyaret edeceğiz. Cueva del Indio Mağarasının içindeki nehri sandalla gezdikten sonra Mural de la Prehistoriada inanılmaz güzel bir doğa ortamda “Mogote” üzerinde Leovigildo Gonzalez tarafından çizilmiş devasa bir yağlı boya tablo sizleri şaşırtacak. “Los Jazmines” Tepesindeki seyir terasından Vinales Vadisi manzarasını seyrettikten sonra Havana daki otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

  4. GÜN / Havana
  Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olacak düzenleyeceği “Ernst Hemingway Müze Turu”na katılabilirler. (Kişibaşı €60) Son 20 yılını Kübada geçiren ünlü yazar Ernest Hemingwayın müze haline getirilmiş La Vigia çiftliğindeki La Fincayı gezeceğiz. Küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas Restaurantda öğle yemeğimizi alacağız. Öğle yemeği sonrası otele Dönüş. Akşam arzu eden misafilerimiz Buena Vista Social Club üyelerinin de sahneye çıktığı, Taberna Restaurant a gidebilirler. (kişibaşı €65)

  5. GÜN / Havana - Matanzas - Cienfuegos - Trinidad
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Matanzas Bölgesine hareket ediyoruz. Burada buharlı lokomotifle şeker kamışı tarlalarını ziyaret ediyor, yüzyıl öncesi hasadın keyfini hissediyor ve Cienfuegosa devam ediyoruz. İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos merkezini yürüyerek geziyoruz ve zamanın durduğu şehir Trinidad a hareket ediyoruz. Varışımızda otelimize transfer ve “her şey dahil” konseptinde otelimizdeki odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  6. GÜN / Trinidad
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Trinidad Turu için hareket. Kolonyal Trinidadı gezerek UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Kübalıların gurur duyduğu şehri yakından tanıma fırsatınız olacaktır. Gezimiz esnasında kocaman pencerelerden yüksek tavanlı evler seyredeceğiz. Çok popüler olan sallanan koltukları, evlerde bulunan değerli ahşaptan mobilyaları ve misafirperver Trinidad halkı neşenize neşe katacak. Tur sırasında Şehir Müzesi, Plaza Mayor ve Santisima Trinidad Katedrali ziyaret edilecek. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrası Trinidad kilise meydanındaki müzik gösterilerini izlemek için Trinidad a hareket. Geç saatlerde otele dönüş. Geceleme otelimizde.

  7. GÜN / Trinidad - Santa Clara - Varadero
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Varaderoya hareket. Güzergâhımız üzerinde Santa Clara turunu gerçekleştiriyoruz. Tur dahilinde önce Kahraman Ernesto Guevaranın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı Chenin Anıt Mezarı ve Müzesini ziyaret edip, sonra da Chenin kahramanlık öyküsünün yazıldığı mekan olan Tren Blindadoya (Silahlı Tren Müzesine) gidiyoruz. Tur sonunda Varadero ya transfer. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

  8. GÜN / Varadero
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından güneşin, denizin ve Varaderonun muhteşem kumsalının tadını çıkartmak üzere serbest zaman. Mevsim şartları uygun olduğu müddetçe arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenleyeceği Cayo Blanco Turu na katılabilirler. Şnorkeller ile dalış, Karayiplere özgü renkli denizaltı hayatını ve siyah, kırmızı mercanları görme imkanı. Katamaranla deniz gezisi, yunuslarla birlikte yüzme (özel çevreli koy) ve bembeyaz kumsalda güneşlenme olanağı canlı Cuba müzikleri eşliğinde öğlen yemeğiniz deniz ürünlerinden oluşuyor ve gün boyunca sınırsız içki. (Kişibaşı €105) Tur sonu otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  9. GÜN / Varadero - Havana – Madrid
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Havanaya hareket. Uçak saatine kadar şehirde serbest zaman. Ardından havalimanına transfer ve Air Europanın UX0052 sefer sayılı uçuşu ile 21:00 de Madride hareket.

  10. GÜN / Havana – İstanbul
  Aeroflot ile Moskova aktarmalı olarak İstanbul'a donus . Turumuzun sonu.                                                                                                 

 • VİZE İLE İLGİLİ

  :: Küba vizesi Amerika'ya girişte herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.
  :: Yeşil pasaportu olan T.C. vatandaşlarına Küba vizesi gerekmemektedir.

  REZERVASYON İLE İLGİLİ

  Turumuzda sınırlı uçak bileti kontenjanı mevcuttur. Web sayfamızda turun yayında olması, turda yer olduğu anlamına gelmez, lütfen online rezervasyon yapmadan önce müsaitlik sorunuz.


  BİLİNMESİ GEREKENLER

  Bir Küba seyahatine çıkmadan önce bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

  · Küba, Türkiye saatine göre 7 saat geridir.

  . Resmi ve konuşulan dil İspanyolcadır.

  · Yıllık ortalama sıcaklığı 28 derecedir.

  · Küba'da "Cadeca" adı verilen döviz bürolarında EURO bozdurmak daha avantajlıdır.

  . Amerikan Doları getirmeniz tavsiye edilmez, komisyonu çok yüksektir.

  · Euro'dan Pesos Cubanos (Convertibles veya CUC )'e para bozdurmanız gereklidir. 1 € = 1.20/30 CUC

  · Turkcell veya AVEA kartınızla Türkiye ile rahat konuşabilirsiniz. (1dk = 11 TL civarı)

  · Büyük alışveriş merkezlerinde, lokantalarda ve otellerde VISA/Master Kart geçerlidir. Alışveriş için ise genelde nakit kullanılır.

  · Küba'dan Türkiye'yi arama kodu +119, Türkiye'den Küba'yı arama kodu ise 00 537'dir.

  · Havana'daki havaalimanı çıkış vergisi olan 25 CUC nakit ödenir.

  . Elektrik : 110 Volt olup, fakat otellerde 220 Volt mevcuttur.

  · Faturasız puro almanızı tavsiye etmiyoruz!!! YASAKTIR. Ancak 2 kutu faturasız puro gümrükten geçer, fazlasına gümrükte el koyabilirler.

  · Faturalı purolarda ise, Casa del Habano'dan veya fabrikadan kişi başına 2000 €'ya kadar alışveriş yapabilirsiniz.

  . Yanınızda dizüstü bilgisayar getirmenize gerek yoktur, çünkü kalacağınız otellerde bilgisayar ortamı ve internet mevcuttur.

  · Küba turizm yapmak için güvenli bir ülkedir, suç oranı çok düşüktür. Bulaşıcı hastalıklar çok ender veya yoktur, çünkü Küba Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, koruyucu hekimlikte birinci, pek çok tıp dalında da ön sıralardadır. Küba vatandaşları için sağlık hizmetleri eğitim de olduğu gibi ücretsizdir. Türkiye'nin pek çok sağlık alanında kullanılan aşılar, Küba'dan gelmektedir.

  - Yanınızda fotoğraf makineleriniz için yedek batarya, hafıza kartı bulundurmanız gerekmektedir.

  - Siyah çay, ıslak mendil ve kırmızı (pul) biber bulunmamaktadır. İhtiyacınız olacağını düşünüyorsanız yanınızda bulundurmalısınız.

  - Kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız.

  - Telefonunuzdan internete bağlanabilmeniz için otelden internet şifresi almanız gerekmektedir.

  - Genelde otellerde restorant ve gece kulüplerinde ise erkeklerin kot/kumaş pantolon ve gömlek, bayanlarında daha şık giyinmesi beklenir.

  · İklim: Ilımlı subtropik bir iklimi vardır. Kısa kış dönemlerinde Kuzeyden gelen soğuk rüzgarlarla serinler fakat bu rüzgarlar uzun süreli değildirler. Gece ve gündüz sıcaklıkları sahillerde iç kısımlara oranla daha az değişiklik gösterirler. Ülkenin doğusu, batısına kıyaslandığında daha sıcak bir iklim sergilemektedir.
  · Yaklaşık havasıcaklığı: 24,6º C (76,3º F); Yazın: 25º C (77º F); Kışın: 22º C (71,6º F).

  · Bitki ve Hayvanlar : Küba'da bulunan bitki örtüsü çok zengin ve çeşitlidir. Yaklaşık sekiz bin tür bulunmaktadır. Milli ağaç sayılan palmiye ağacını Küba'nın genelinde görmek mümkündür. Küba'nın özelliklerinden bir tanesi de zehirli veya insane sağlığına zarar verebilecek hayvan türlerinin olmamasıdır. Çeşitli parlak renkleriyle polymita sadece Küba'da görebileceğiniz bir yumuşakça türüdür. Dünyanın en küçük sinekkuşu sayılan Zunzún ve Küba'nın milli kuşu sayılan Tocororo da yine sırf Küba'da görebileceğiniz hayvan türleridir. Adayı çevreleyen sularda çoğu yenilebilir yaklaşık 900 balık türü yaşar.


  YİYECEK - İÇECEK - ALIŞVERİŞ

  Bir ada ülkesi olan Küba'da denizde yaşayan ve çoğu yenebilir 900 çeşit canlı vardır. Deniz ürünlerinin bolluğundan dolayı Kübalılar bunlara pek rağbet etmemektedirler. Bu nedenle, tavuk adada en yaygın yiyeceklerin başında gelir. Küba yemeklerinde genelde acı ve baharatlar kullanılılır. Temel gıda maddeleri arasında pirinç ve fasülye bulunur. “Cristal” (hafif) ve “Bucanero”, “Lagarto”, “Mayabe” (sert) adanın en popüler biralarıdır. Meşrubat olarak “Refrescos” adı verilen içecekler yaygındır. Bu meşrubatların en popüleri tropikal bir meyve suyu olan “Guayaba”dır. Sıcak içecek olaraksa kahve ve espresso mevcuttur. Adada her yerde kokteyller bulmanız mümkündür. Özellikle beyaz şeker kamışı, misket limonu (lime) suyu, ezilmiş nane, rom, soda ve buzun karışımından oluşan “Mojito” Küba'dan dünyaya yayılan ünlü kokteylidir.

  Adadan eşe dosta hatta kendinize hediye etmek isteyeceğiniz şeylerin başında akla ilk gelenler rom ve purodur. Puro almayı düşünüyorsanız puro fabrikası olan “La Casa del Habano”nun satış dükkanlarını tercih etmenizi öneririz. Diğer tavsiye edebileceğimiz puro markalarıysa “Cohiba”, “Montecristo”, “Cuaba” ve “Vegas Robaina” dır. Rom meraklıları için tavsiye ettiğimiz marka marka “Havana Club”dır. Diğer rom çeşitleri “Silver Dry”, “Carta Blanca (3 yıllık)”, “Carta Oro (5 yıllık)” ve “Anejo (7 yıllık)”dır.Yıllanmış rom sek içilir ve genelde kokteyllerde pek kullanılmaz.

  “Tiendas” adı verilen Küba'ya özgü marketlerde giyimden kozmetiğe her şeyi bulabilmeniz mümkün. Gıda alışverişinizi de tiendaslardan yapabilirsiniz. CD ve kaset alımlarınız içinse “Artex” veya “Longina” adı verilen dükkanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Küba'da resim, heykel ve baskı sanatlarının ürünleri, resmi güvenilirlik sertifikası (official authencity certificate) ile satılmaktadır. Adada “Feria” adı verilen sokak pazarlarından satın alabileceğiniz diğer Küba'ya özgü eşyalar arasında tahta oymalar, yağlı tablolar, seramikler, nakışlar, mercan takılar ve müzik enstrumanları bulunuyor.

  Son olarak, Küba'nın ritmi olan Salsa ve Rumba'yı her yerde duyabilirsiniz. Her an mutlu, kıpır kıpır bu ritimleri yaşatan Kübalı müzisyenlere Küba sokaklarında rastlamanız an meselesi...

  TUR ŞARTLARI

  -Fiyatlar; Havayollarının en düşük fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
  -Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Deep Nature Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
  -Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Deep Nature Turizm sorumlu değildir.
  -Deep Nature Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
  -Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
  -Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
  -Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz. -Otellerde c-in saati 14.00 ve c-out saati 11 - 12.00 arasıdır.
  -Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Deep Nature Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Deep Nature Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
  -Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
  -Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Deep Nature Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

 • TUR FİYATI
  Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 2299 EURO
  Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 2199 EURO
  * Fiyatlarımıza zorunlu seyahat sigortası dahildir.

  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: Aeroflot ile ekonomi sınıfı uçak bileti
  :: Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler
  :: Havana’da 4* Hotel Nacional vb. 4 gece Oda - Kahvaltı Konaklama
  :: Trinidad’da 4* Hotel Trinidad del Mar vb. 2 gece “Herşey Dahil” Konaklama
  :: Varadero Melia Varadero Hotel vb. 2 gece “Her şey Dahil” Konaklama
  :: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
  :: Programda dahil olduğu belirtilen tüm yemekler
  :: Panoramik şehir turları
  :: Zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Yemekler sırasında alınacak içecekler
  :: Ekstra olduğu belirtilen tüm gezilerimiz
  :: Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler
  :: Küba Havalimanı giriş ücreti (20 € )
  :: Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
  :: Uçaklarda 20 kg'ı aşan bagaj ücreti
  :: Otel ekstralarınız ve bahşişler
  :: Küba Vize Ücreti (75 € )
  :: Kişisel harcamalar


  ÇOCUK FİYATLARI
  0-2 yaş 1500 Euro indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklama halinde)
  2-12 yaş 200 Euro indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklama halinde)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde nakit ödemede 600 Euro single farkı talep edilir.

 • GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.


  Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.

  Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.

  HATIRLATMA: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
   
   

 • TURUMUZ TOPLAM 8 GECE OTEL KONAKLAMALIDIR.


  Havana’da 4* Hotel Nacional vb. 4 gece Oda - Kahvaltı Konaklama
  Trinidad’da 4* Hotel Trinidad del Mar vb. 2 gece “Herşey Dahil” Konaklama
  Varadero Melia Varadero Hotel vb. 2 gece “Her şey Dahil” Konaklama

 • 8 KAHVALTI, 4 ÖĞLE YEMEĞİ VE 4 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  Öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler ekstradır.

Hatırlatmalar

:: Küba vizesi Amerika'ya girişte herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

:: Tur rehberi program üzerinde düzenleme yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Yurtdışı TurlarıTüm turlar