14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Küba Turu

 • Tarih : 25 Ocak-1 Şubat 2016
  21-28 Mart 2016
 • Süre : 6 GECE 8 GÜN
 • 2016 Küba Turu. Havana, Cienfuegos, Santa Clara ve Havana Puro Fabrikası gezilerini içeren Küba turları. Air France ile 6 gece 8 gün Küba turu.

  Kendine özgü ruhu, misafirperver ve canayakın insanları, dünyaca meşhur puroları, eski arabaları ve salsasıyla Küba, keyifli bir programla sizleri bekliyor. Küba turlarında deneyimli ekibimizle Küba turu deneyimi.
 • PDF indir

REZERVASYON

Ödeme seçenekleri
 • 1.  GÜN: İSTANBUL – PARİS – HAVANA
  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Air France Havayolları check in kontuarı önünde 03:00’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından 06:15’te Paris aktarmalı Havana uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam saatlerinde Havana şehrine varış. Alanda bizleri bekleyen yerel rehberimiz ve aracımız tarafından karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  2.  GÜN: HAVANA
  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Eski Havana sokaklarından başlayacağız tura.. Daha sonra sırası ile ; Malecon Bulvarı , Devrim Meydanı Ve Devrim Müzesi , Colomb Mezarlığı , Havana Katedrali , Miramar , Morro Kalesi , Rom Müzesi ve Ünlü Puro Fabrikası ile devam edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda Küba müzikleri eşliğinde alacağız. Otele gitmeden önceki son durağımız ünlü yazar Ernest Hemingway’in bir heykelinin de bulunduğu Floridita olacak.. Tur bitimi otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

  3. GÜN : HAVANA
  Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün bu güzel şehri keşif için serbest zaman.. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği tam gün öğle yemekli Vinales Vadisi – Pınar Del Rio turuna katılabilirler. Bu bölge Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış , Küba Purolarının yapıldığı tütünlerin yetiştiği tarlalar ile kaplıdır. Yerel Puro çiftliklerini ziyaret edecek ve Puro yapımına şahit olacağız. Sonrasında İndian Cave denilen Mağarada kısa bir su yolculuğu yapacak , mağara içerisindeki enteresan şekilleri inceleyeceğiz. Öğle yemeğimizi Afro – Cuban bir restoranda alacak ve Havana’ya geri döneceğiz. (ekstra 90 €) Geceleme otelimizde.

  4.  GÜN : HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD
  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Trinidad şehrine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol güzergahı üzerinde ilk durağımız Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan tarihi şehir Cienfuegos olacak.. Burada Tarihi Merkezi , Valle Sarayını ve Malecon Bulvarını göreceğiz. Tur bitiminde Trinidad’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Varışta otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  5.  GÜN : TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO
  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Varadero’ya  gitmek üzere yola koyuluyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında birçok çatışmaya şahit olmuş Santa Clara’yı gezeceğiz. Gezi esnasında Che Guevara’nın Anıt Mezarı ve Müzesini gezeceğiz. Yine burada Tren Blindado’yu görecek ve geçmişe bir yolculuk yapacağız. Gezi bitiminde Küba’nın ünlü tatil beldesi , Beyaz Kumlar ve Masmavi Denizi ile Varadero’ya yolculuğumuz devam edecek. Varışta otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  6.  GÜN : VARADERO
  Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün deniz ve güneşin tadını çıkarmak için serbest saatler. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde.

  7.  GÜN : VARADERO - HAVANA  - ISTANBUL
  Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından karayolu ile Havana’ya hareket. Varışta havalimanına transfer olacağız. 22:50’de Air France Havayollarının tarifeli seferi ile Paris aktarmalı İstanbul uçuşumuz gerçekleşecektir. Geceleme uçakta.

  8. GÜN : PARİS - İSTANBUL
  Paris’e varışta uçak değişimi ardından  İstanbul’a hareket. 23:15 ‘te İstanbul’a varış ve yolculuğumuzun sonu. Bir başka turumuzdan tekrar buluşmak dileğiyle...
                                                                              

 • VİZE İLE İLGİLİ

  :: Küba vizesi Amerika'ya girişte herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.
  :: Yeşil pasaportu olan T.C. vatandaşlarına Küba vizesi gerekmemektedir.

  REZERVASYON İLE İLGİLİ

  Turumuzda sınırlı uçak bileti kontenjanı mevcuttur. Web sayfamızda turun yayında olması, turda yer olduğu anlamına gelmez, lütfen online rezervasyon yapmadan önce müsaitlik sorunuz.


  BİLİNMESİ GEREKENLER

  Bir Küba seyahatine çıkmadan önce bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

  · Küba, Türkiye saatine göre 7 saat geridir.

  . Resmi ve konuşulan dil İspanyolcadır.

  · Yıllık ortalama sıcaklığı 28 derecedir.

  · Küba'da "Cadeca" adı verilen döviz bürolarında EURO bozdurmak daha avantajlıdır.

  . Amerikan Doları getirmeniz tavsiye edilmez, komisyonu çok yüksektir.

  · Euro'dan Pesos Cubanos (Convertibles veya CUC )'e para bozdurmanız gereklidir. 1 € = 1.10 CUC

  · Turkcell veya AVEA kartınızla Türkiye ile konuşabilirsiniz. (1dk = 11 TL civarı)

  · Büyük alışveriş merkezlerinde, lokantalarda ve otellerde VISA/Master Kart geçerlidir. Alışveriş için ise genelde nakit kullanılır.

  · Küba'dan Türkiye'yi arama kodu +119, Türkiye'den Küba'yı arama kodu ise 00 537'dir.

  · Havana'dan dönerken  havalimanı çıkış vergisi olan 25 CUC nakit ödenir.

  . Elektrik : 110 Volt olup, fakat otellerde 220 Volt mevcuttur.

  · Faturasız puro almanızı tavsiye etmiyoruz!!! YASAKTIR. Ancak 2 kutu faturasız puro gümrükten geçer, fazlasına gümrükte el koyabilirler.

  · Faturalı purolarda ise, Casa del Habano'dan veya fabrikadan kişi başına 2000 €'ya kadar alışveriş yapabilirsiniz.

  . Kalacağınız otellerde kartla saatlik satın alabileceğiniz internet erişimi imkanı mevcuttur ancak internet altyapısında zaman zaman sıkıntı yaşanabilmektedir.

  · Küba turizm yapmak için güvenli bir ülkedir, suç oranı çok düşüktür. Bulaşıcı hastalıklar çok ender veya yoktur, çünkü Küba Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, koruyucu hekimlikte birinci, pek çok tıp dalında da ön sıralardadır. Küba vatandaşları için sağlık hizmetleri eğitim de olduğu gibi ücretsizdir. Türkiye'nin pek çok sağlık alanında kullanılan aşılar, Küba'dan gelmektedir.

  - Yanınızda fotoğraf makineleriniz için yedek batarya, hafıza kartı bulundurmanız gerekmektedir.

  - Siyah çay, ıslak mendil ve kırmızı (pul) biber bulunmamaktadır. İhtiyacınız olacağını düşünüyorsanız yanınızda bulundurmalısınız.

  - Kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız.

  - Telefonunuzdan internete bağlanabilmeniz için otelden ücret karşılığı saatlik internet şifresi almanız gerekmektedir.
  (1 saat internet 4-5 Euro arası)

  - Genelde otellerde restorant ve gece kulüplerinde ise erkeklerin kot/kumaş pantolon ve gömlek, bayanlarında daha şık giyinmesi beklenir.

  · İklim: Ilımlı subtropik bir iklimi vardır. Kısa kış dönemlerinde Kuzeyden gelen soğuk rüzgarlarla serinler fakat bu rüzgarlar uzun süreli değildirler. Gece ve gündüz sıcaklıkları sahillerde iç kısımlara oranla daha az değişiklik gösterirler. Ülkenin doğusu, batısına kıyaslandığında daha sıcak bir iklim sergilemektedir.
  · Yaklaşık havasıcaklığı: 24,6º C (76,3º F); Yazın: 25º C (77º F); Kışın: 22º C (71,6º F).

  · Bitki ve Hayvanlar : Küba'da bulunan bitki örtüsü çok zengin ve çeşitlidir. Yaklaşık sekiz bin tür bulunmaktadır. Milli ağaç sayılan palmiye ağacını Küba'nın genelinde görmek mümkündür. Küba'nın özelliklerinden bir tanesi de zehirli veya insane sağlığına zarar verebilecek hayvan türlerinin olmamasıdır. Çeşitli parlak renkleriyle polymita sadece Küba'da görebileceğiniz bir yumuşakça türüdür. Dünyanın en küçük sinekkuşu sayılan Zunzún ve Küba'nın milli kuşu sayılan Tocororo da yine sırf Küba'da görebileceğiniz hayvan türleridir. Adayı çevreleyen sularda çoğu yenilebilir yaklaşık 900 balık türü yaşar.


  YİYECEK - İÇECEK - ALIŞVERİŞ

  Bir ada ülkesi olan Küba'da denizde yaşayan ve çoğu yenebilir 900 çeşit canlı vardır. Deniz ürünlerinin bolluğundan dolayı Kübalılar bunlara pek rağbet etmemektedirler. Bu nedenle, tavuk adada en yaygın yiyeceklerin başında gelir. Küba yemeklerinde genelde acı ve baharatlar kullanılılır. Temel gıda maddeleri arasında pirinç ve fasülye bulunur. “Cristal” (hafif) ve “Bucanero”, “Lagarto”, “Mayabe” (sert) adanın en popüler biralarıdır. Meşrubat olarak “Refrescos” adı verilen içecekler yaygındır. Bu meşrubatların en popüleri tropikal bir meyve suyu olan “Guayaba”dır. Sıcak içecek olaraksa kahve ve espresso mevcuttur. Adada her yerde kokteyller bulmanız mümkündür. Özellikle beyaz şeker kamışı, misket limonu (lime) suyu, ezilmiş nane, rom, soda ve buzun karışımından oluşan “Mojito” Küba'dan dünyaya yayılan ünlü kokteylidir.

  Adadan eşe dosta hatta kendinize hediye etmek isteyeceğiniz şeylerin başında akla ilk gelenler rom ve purodur. Puro almayı düşünüyorsanız puro fabrikası olan “La Casa del Habano”nun satış dükkanlarını tercih etmenizi öneririz. Diğer tavsiye edebileceğimiz puro markalarıysa “Cohiba”, “Montecristo”, “Cuaba” ve “Vegas Robaina” dır. Rom meraklıları için tavsiye ettiğimiz marka marka “Havana Club”dır. Diğer rom çeşitleri “Silver Dry”, “Carta Blanca (3 yıllık)”, “Carta Oro (5 yıllık)” ve “Anejo (7 yıllık)”dır.Yıllanmış rom sek içilir ve genelde kokteyllerde pek kullanılmaz.

  “Tiendas” adı verilen Küba'ya özgü marketlerde giyimden kozmetiğe her şeyi bulabilmeniz mümkün. Gıda alışverişinizi de tiendaslardan yapabilirsiniz. CD ve kaset alımlarınız içinse “Artex” veya “Longina” adı verilen dükkanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Küba'da resim, heykel ve baskı sanatlarının ürünleri, resmi güvenilirlik sertifikası (official authencity certificate) ile satılmaktadır. Adada “Feria” adı verilen sokak pazarlarından satın alabileceğiniz diğer Küba'ya özgü eşyalar arasında tahta oymalar, yağlı tablolar, seramikler, nakışlar, mercan takılar ve müzik enstrumanları bulunuyor.

  Son olarak, Küba'nın ritmi olan Salsa ve Rumba'yı her yerde duyabilirsiniz. Her an mutlu, kıpır kıpır bu ritimleri yaşatan Kübalı müzisyenlere Küba sokaklarında rastlamanız an meselesi...

  TUR ŞARTLARI

  -Fiyatlar; Havayollarının en düşük fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
  -Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Deep Nature Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
  -Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Deep Nature Turizm sorumlu değildir.
  -Deep Nature Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
  -Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
  -Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
  -Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz. -Otellerde c-in saati 14.00 ve c-out saati 11 - 12.00 arasıdır.
  -Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Deep Nature Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Deep Nature Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
  -Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
  -Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Deep Nature Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

 • TUR FİYATI
  Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 2399 EURO
  Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 2299 EURO
  * Fiyatlarımıza zorunlu seyahat sigortası dahildir.

  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: Air France Havayolları ile İstanbul – Havana – İstanbul  arası yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşlar
  :: Havana’da 3 gece 4* otelde oda-kahvaltı bazında konaklama
  :: Trinidad’ta 1 gece 4* tatil köyünde tam pansiyon konaklama
  :: Varadero’da 2 gece 4* tatil köyünde tam pansiyon konaklama
  :: Havana öğle yemekli şehir turu 
  :: Havana'da Morro Kalesi , Puro Fabrikası , Rom Müzesi ve Devrim Müzesi giriş ücretleri
  :: Tüm transferler
  :: Cienfigos şehir turu
  :: Santa Clara Che Guavera anıt mezarı ve müzesi turu
  :: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  :: Zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Küba vizesi ve hizmet ücreti ( 50 € )
  :: Küba çıkış vergisi ( misafirler tarafından direkt ödenir 25 CUC )
  :: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
  :: Kişisel harcamalar ve giderler
  :: Programda belirtilmemiş tüm turlar
  :: Rehber ve şoför tipleri


  ÇOCUK FİYATLARI
  0-2 yaş .... Euro indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklama halinde)
  2-12 yaş 200 Euro indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklama halinde)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde nakit ödemede 699 Euro single farkı talep edilir.

 • AIR FRANCE HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.


  UÇUŞLAR

  GİDİŞ : 
  AIR FRANCE  İstanbul Atatürk 06:15 > Paris 08:55
  AIR FRANCE    Paris 16:30 > Havana  20:25


  DÖNÜŞ :
  AIR FRANCE   Havana 22:50 > Paris 14:05 (+1) 
  AIR FRANCE   Paris 18:50 > İstanbul Atatürk 23:15


  Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.

  Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.

  HATIRLATMA: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
   
   

 • TURUMUZ TOPLAM 6 GECE OTEL KONAKLAMALIDIR.

  Havana’da 3 gece 4* otelde oda-kahvaltı bazında konaklama
  Trinidad’ta 1 gece 4* tatil köyünde tam pansiyon konaklama
  Varadero’da 2 gece 4* tatil köyünde tam pansiyon konaklama

 • 6 KAHVALTI,  2 ÖĞLE YEMEĞİ VE 3 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  Her şey dahil oteller dışındaki yemeklerde öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler ekstradır.

Hatırlatmalar

:: Küba vizesi Amerika'ya girişte herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

:: Tur hareketinden 15 gün öncesine kadar, zorunlu operasyonel değişiklik nedeniyle turun başlangıç ve bitiş günleri 1 gün öne gelebilir, ileri alınabilir.

:: Tur rehberi program üzerinde düzenleme yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Yurtdışı TurlarıTüm turlar