14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Karayoluyla Balkanlar Turu

 • Tarih : 13–22 Mayıs 2016 / 10–19 Haziran 2016 / 1–10 Temmuz 2016 (Bayram Turu) / 5–14 Ağustos 2016 / 9–18 Eylül 2016 (Bayram Turu) / 14–23 Ekim 2016
 • Süre : 9 GECE 10 GÜN
 • Karayoluyla Balkanlar Turu. 8 Ülke 5 Başkenti içeren ekonomik program.
  Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan
  Sofya, Belgrad, Vişegrad, Saray Bosna, Mostar, Dubrovnik, Kotor, Budva, Tiran, Ohrid, Resne Manastır, Üsküp, Selanik, Kavala görülecek şehirler.

  Balkanlar turlarında tecrübeli ekibimiz tarafından oluşturulmuş dolu dolu bir programla, bölge uzmanı rehber eşliğinde Balkanlar gezisi deneyimi.
 • PDF indir

REZERVASYON

Ödeme seçenekleri
 • 1.Gün Cuma  İstanbul Sofya  
  Belirlenen noktadan saat 24:00 te hareket ile Edirne yolu üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Bulgaristan’ a giriş yapıyoruz.

  2.Gün Cumartesi Sofya
  Sabah saatlerinde Sofya’ya ulaşıyoruz. İlk olarak sabah kahvaltımızı alıyor ve ardından Sofya turumuzu yapıyoruz.Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksandr Nevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii’yi görüp, daha sonra Meclis Binası’nın yanından yürüyerek şehrin simgesi Sofya Heykeli’ne bakış ve  Aya Nedelya Kilisesi’nin görülmesi. Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama Otelimizde.

  3.Gün Pazar Sofya Belgrad
  Sabah kahvaltımızın ardından Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi,  Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BELGRAD’ta otelimizde. Akşam yemeğini ( Müzik eğlenceli olarak Yerel bir Restaurantta alıyoruz.)

  4.Gün Pazartesi Belgrad,  Vişegrad,  Saray Bosna
  Sabah Kahvaltımızın ardından ilk olarak Vişegrad’da bulunan 2007 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine eklenen Drina Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz., Osmanlı İmparatorluğu nun ünlü Sadrazamı Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan’a 1577 yılında Drina Irmağına inşa edilmiştir.Taş bloklar şeklinde kesme taşlardan inşa edilmiş Drina Köprüsü 180 metre civarı uzunluğa ve 7 metre kadar genişliğe sahiptir.  Sokollu Mehmed Paşa Köprüsü olarak bilinen köprü , Mehmet Paşa Sokuloviç olarak da bilinir. Ardından Bosna Hersek’in Başkenti Saray Bosna’ya hareket ediyoruz.  Bosna’ya varışımıza istinaden 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan şehirde turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğimiz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği  SARAYBOSNA'daki otelimizde.

  5.Gün Salı Saray Bosna, Mostar, Dubrovnik
  Sabah kahvaltımızın ardından, Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar gezimizde Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar turumuzun  ardından ilk olarak , Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Gezilerimizin ardından Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği   ve Konaklama Dubrovnik’te otelimizde.

  6.Gün Çarşamba Dubrovnik Kotor Budva
  Sabah Kahvaltımızın ardından Dubrovnik Şehir Turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu, muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran şehirde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından Kotor’a doğru yola çıkıyoruz. Korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Kısa bir yolculuğun ardından Budva’ ya varıyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Budva.

  7.Gün Preşembe Budva Tiran Ohrid
  Sabah kahvaltımızın ardından ilk olarak . Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem Sveti Stefan adasını  görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran'a hareket ediyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panaromik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı  göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ohri’ye doğru yola çıkıyoruz. Varış saatimize göre Ohri Şehir turumuzu yapıyoruz. Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki şehirde; Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ile Türk Çarşısını geziyor ve Meşhur sedef takılarından alışveriş yapıyoruz. Konaklama Otelimizde… ( Akşam Yemeği yerel bir restaurant’ta müzik eğlenceli olarak alınacaktır.)

  8.Gün Cuma Ohrid Resne Manastır Kalkandelen Üsküp
  Sabah Kahvaltımızın ardından ilk olarak Yol güzergahında Resne’de, Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı ziyaret ediyor ve burada fotoğraf molası veriyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Bitola ( Manastır )’a varıyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz. Şirok sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Osmanlı’dan kalan Orduevi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz bitiminde 2 saatlik bir otobüs yolculuğun ardından Tetovo ( Kalkandelen )’ e varıyoruz. Kalkandelen‘de Alaca cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati BabaTekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz.. Ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi,Türk Çarşısı,İsa Bey Camii,Mustafa Paşa Camii,Murat Paşa Camii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Konaklama Otelimizde ( Akşam Yemeğini Yerel Bir Restaurant’ta müzik eğlenceli olarak alıyoruz. )

  9.Gün Cumartesi Üsküp Selanik
  Sabah Kahvaltımızın ardından Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik gezimizde  görülecek yerler; (Makedonia Bakanlık Binası, Atatürk’ün Evi, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Mekadonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “B.İskender Heykeli, Aristoteles  Meydanı, Bizans surları, Eski Selanik, “Ana Poli”, şehrin kuşbakışı seyri sonrası konaklama SELANİK’te otelimizde. ( Akşam Yemeğimizi Yunan Tavernasında Limitli içkili olarak alıyoruz)

  10.Gün Pazar Selanik Kavala İstanbul
  Sabah Kahvaltımızın ardından Kavala’ya doğru yola çıkıyoruz.Kavala turumuzda . Su kemerleri, Liman, 19 yy Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezileri sonunda İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıp bir başka gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 • VİZE
  Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Schengen vizesi gerekmektedir.

  KATILIM & KONTENJAN
  Bu turun kontenjanı 40 kişidir.


 • Katılım ücretine dahil olanlar
  :: Tur güzergahı boyunca transfer
  :: Tur güzergahı boyunca panoramik turlar
  :: Tur güzergahı boyunca türkçe yerel rehberlik hizmeti
  :: Zorunlu kotor,dubrovnik ve belgrad yerel rehber
  :: Belirtilen vb. otellerde 8 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği dahil )
  :: Ülkeye ayakbastı vergileri
  :: Zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
  :: Schengen vizesi ve hizmet bedeli ( 130 euro )
  :: Öğle yemekleri
  :: Akşam yemeklerindeki içecekler
  :: Dahil olduğu belirtilmemiş tüm geziler
  :: Tekne Turu (10 Euro)
  :: Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri (15 Euro)
  :: Otel ekstraları
  :: Kişisel harcamalar


  VİZE ÜCRETİ
  Schengen vizesi ve işlem bedeli (peşin 130 Euro / taksitli 135 Euro)

  İNDİRİMLER
  0-6 yaş çocuklar 100 Euro indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklamak kaydıyla)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde nakit ödemede 200 Euro single farkı talep edilir.

 • ULAŞIM TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

   

 • TUR ÜCRETİNE 8 GECE KONAKLAMA DAHİLDİR.

  (5*) Ramada Otel vb. Sofya
  (4*) Prag Otel vb. Belgrad
  (3*) Petka Otel vc. Dubrovnik
  (4*) Sendito Tara Otel vb. Budva
  (4*) Belvedere Otel vb. Ohrid
  (5*) Holiday Inn Hotel vb. Üsküp
  (4*) Holiday Inn Hotel vb. Selanik

 • 8 SABAH KAHVALTISI VE 8 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
 • Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.  Bu tur hakkında 2 yorum var. 5 tanesi listelendi.
  Tüm yorumlar için tıklayınız.

  03.08.2012 - Balkan gezimiz gayet hos gecti ve herkes memnun kaldi. Yardimlariniz icin tesekkur ederiz.
  Bülent, 15-22 Temmuz 2012 Balkanlar Turu

  16.05.2012 - Merhaba Deep Nature (Gökhan Bey) 1-8 Mayıs 2012 tarihleri arasında birlikte gerçekleştirdiğimiz Balkanlar (Bosna, Belgrad, Dubrovnik, Kotor, Budva, Ohrid vs.) turu için titizliğiniz ve ayrıntılara gösterdiğiniz özen, rehberimizin seviye, bilgi birikimi ve içtenliği, otel seçimlerinizdeki kalite, guruptakilerin özel istekleri karşısında gösterdiğiniz gayretler, yemek hususunda gösterdiğiniz dikkat ki burada ayrı bir parantez açarsak (Yurtdışı seyahatlerinde yiyeceklerin içeriği ve helal gıda olup olmadıkları gerçekten önemli bir problemdir. Ancak bu durum bizler için sayenizde önemli bir sorun oluşturmadı) ve bize yaşattığınız tüm güzellikler için TEŞEKKÜRLER.. Urfa'dan 38 kişilik gezi grubu adına Mehmet E.
  Mehmet, 1-8 Mayıs 2012 Balkanlar Turu

Hatırlatmalar

:: Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Hırvatistan vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine ise vize gerekmemektedir.


:: Tur rehberi hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programında düzenleme yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Yurtdışı TurlarıTüm turlar