14 Yıl

Özenli Turlar, Keyifli Tatiller 0 212 243 68 85

Butik Balkanlar Turu

 • Tarih : Bu turumuz en az 12 kişilik kapalı gruplara özel olarak organize edilmektedir.
 • Süre : 8 GECE 9 GÜN
 • Balkanlar Turu DEEP NATURE farkıyla... Türk Hava Yolları ile 8 gece 9 günlük Balkanlar turları. 7 ülke, 13 şehir. En fazla 25 kişilik butik Balkanlar turu. Makedonya, Kosova, Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek, Hırvatistan ve Arnavutluk'u görebileceğiniz kapsamlı Balkanlar gezisi. Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Poçitel, Priştine, Prizren, Dubrovnik, Budva, İşkodra, Tiran ve Ohrid program dahilinde görülecek yerler. İyi programlanmış kapsamlı programımız, deneyimli ekibimiz ve özenli hizmet anlayışımızla Balkanlar'ı DEEP NATURE farkıyla gezin.

  22-29 Haziran 2013 Balkanlar Turu programına ulasmak için tıklayınız.
  8-11 Ağustos 2013 Şeker Bayramı Kısa Balkanlar Turu programına ulasmak için tıklayınız.
 • PDF indir

REZERVASYON

 • 1. GÜN / İSTANBUL - PRİŞTİNE - PRİZREN - ÜSKÜP
  Istanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 07:45'te Priştine'ye hareket. 08:40'da 2008 Şubatı'nda Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye'nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova'nın başkenti Priştine'ye saat 12:25' te hareket ve 13:00 te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi,Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından Prizren'e hareket ve 1.5 saatlik yolculuktan sonra varış. Osmanlı'dan birçok eserin bulunduğu Kosova'nın diğer önemli merkezi olan Prizren'de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Turun sonunda diğer bir genç Cumhuriyet olan, Osmanlı kültürünün hem erken hem de geç dönemde merkezlerinden biri olmuş Makedonya'nın başkenti Üsküp'e geçeceğiz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.  Geceleme Üsküp'te.

  2. GÜN / ÜSKÜP - KALKANDELEN- MANASTİR- RESNE-OHRİD
  Sabah alınacak kahvaltıdan ardından panoramik Üsküp şehir turumuza başlıyoruz, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türkçarşısı,çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi,Vardar Nehri,16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşumlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı,ve meydanda 2011 senesi içinde açılan ve Yunanistan'la politik soruna yol açan büyük Aleksandar'ın devasa heykeli,Çar Samuel ve Kiril Metod heykelleri, eski ve şuanda restaurant olarak hizmet veren tren istasyonu, Hükümet Binası, Meclis, 17. yy.'dan kalma St.Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı,Rahibe Teresa'nın Evi görülecek yerler arasındadır.Turumuzun bitiminde Üsküp'e 1 saatlik mesafedeki, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen'e (Tetovo) geçtikten sonra, dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi'ni ve Alaca Cami'yi ziyaret edeceğiz. Ardından Balkanlar'ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya'nın tarih ve kültür cenneti Manastır'a (Bitola) gidiyoruz. Makedonca'da da Manastır anlamına gelen ‘Bitola' adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır'da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk'ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi'ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Öğle yemeğini Elveda Rumeli ekibinin kaldığı Epinal Hotel'de öğlen yemeğini alıyoruz.(Öğlen yemeği ekstradır). Manastır sonrasında ki ilk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid'in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi'nin öncülerinden Niyazi Bey'in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey'in Fransa'daki Château de Chenonceau'yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz.Turumuzun sonunda UNESCO'nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi'ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohrid Gölü'nün Doğu kıyısındaki Ohrid şehrine varış, otele yerleşme ve akşam yemeği. Geceleme Ohrid'te ki otelimizde.


  3. GÜN / OHRİD – STRUGA - OHRİD
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Osmanlı'nın Balkanlar'daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi'ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı'nın en görkemli mabedlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından tekrar Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'yı gezeceğiz.Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hünsü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler. Turun ardından Ohrid şehrine dönüş ve meşhur Ohrid gölü incisi alışverişi için serbest zaman. Sonrasında otele dönüş ve akşam yemeği. Geceleme Ohrid'de ki otelimizde.


  4. GÜN / OHRİD - TİRAN - ISKODRA - BUDVA
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Kafasan sınır kapısından Arnavutluk'a geçiyoruz. Yol üzerinde Elbasan ve Draç(Durres) şehirlerini aracımızdan inmeden panoramik olarak gördükten sonra, 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca'nın eski anıtmezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler. Tiran turumuzun ardından Lezhë'de Arnavutluk'un 15. yüzyılda yaşamış büyük kahramanı İskender Bey'in mezarını panoramik olarak gördükten sonra, Arnavutluk'taki son durağımız olan İşkodra'ya geçiyoruz. Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü'nün güneydoğu ucuna kurulmuş bu stratejik şehir, 435 sene Osmanlı yönetiminde kalmış ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olmuştur. Panoramik turumuz sırasında İşkodra'daki tarihi kale ve şehir surlarını göreceğiz. Daha sonra 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa'nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ'a geçiyoruz. Adriyatik Sahili'ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabalar olan Bar ve Petrovac üzerinden, son yıllarda Güney Avrupa'nın en gözde tatil mekanlarından birisi hâline gelen Budva'ya varış ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


  5. GÜN / BUDVA - HERCEG NOVİ - DUBROVNİK
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Avrupa ve Rus sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Karadağ Sahilleri'ndeki turumuza Budva'dan başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra, özellikle ünlülerin rağbet ettikleri, bakir bir koy üzerinde bulunan Sveti Stefan'a özel otobüsümüzle geçiş ve sonrasinda dar boğazlarla Karadağ'ın iç kesimlerine dantela gibi giren muhteşem Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Tarih boyunca korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen ve böylece ekonomisini İtalyan devletleri ile yaptığı ticarete dayandırmış Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları.Devamında Tivat kasabasına gideceğiz. Buradan bineceğimiz feribot ile Kotor Körfezi'ni geçtikten sonra karşı sahildeki Herceg Novi'ye varış. 200 yıllık Osmanlı egemenliğinde Yeni Hersek adıyla da anılan bu kasabadan geçtikten sonra Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surlarını aşağıdan, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman.Turumuzun ardından otele yerleşme ve yürüyerek gezebileceğiniz bu güzel yarımada şehirde serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


  6. GÜN / DUBROVNİK – POÇİTEL – MOSTAR – SARAYBOSNA
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra yakın tarihi savaş ve katliamlarla dolu, Türkiye'ye tarihi ve dini bağları olan, Balkanlar'ın tarih ve kültür merkezi Bosna-Hersek'e geçiyoruz. 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi'ni ziyaret edeceğiz.(tadilatta değil ise) Buna Nehri'nin kaynağındaki dev kayalık oluğa inşa edilmiş tekkenin civarındaki balık restoranlarında öğle yemeği yeme imkanınız da olacak.(ekstra) Öğleden sonra, 1992 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar'a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından otobüsümüzle Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya hareket, nehir yatağı boyunca manzaralı bir yolculuğun ardından varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


  7. GÜN / SARAYBOSNA
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra, iki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından buarada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'yı tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tüneli, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi ve içinde modern Bosna-Hersek'in ilk cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç'in mezarının da bulunduğu şehitlik göreceğimiz yerlerden bazıları. Saraybosna turunun ardından otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme Saraybosna'da ki otelimizde.


  8. GÜN / SARAYBOSNA - BELGRAD
  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Saraybosna'da ki otelimizden ayrılıyoruz.Ve Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen ve Beyaz Şehir anlamına gelen Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz.Eski Yugoslavya'nın ve şuanda Sırbistan'ında başkentliğini yapan kültür ve spor şehri olan şehirde ki panoramik turumuzda Osmanlı eseri olan Kalemegdan(Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi,Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı askerinin mahalleli bir çocuğa tokat atmasıyla Osmanlı'ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme,meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı,St.Sava Kilisesi,Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize transfer.

  9. GÜN / BELGRAD - ISTANBUL
  Sabah kahvaltı sonrası Belgrad Havalimanı transfer. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile 09:20'de Istanbul'a hareket. Saat 12:00'de Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle…
   

 • VİZE
  Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Hırvatistan vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine ise vize gerekmemektedir.

  Vize başvurusu için, pasaport, 2 adet fotoğraf, kimlik fotokopisi ve başvuru formu gerekmektedir. Vize ücreti ve işlem bedeli nakitte 95 Euro'dur. Vize işlemi tarafımızdan yapılmaktadır. Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

   

  KATILIM & KONTENJAN
  Bu turumuz bayram tatili dönemleri dışında en az 12 kişilik kapalı gruplara istenilen tarihte organize edilebilir. Afişe fiyatlar 2013 yılı içerisinde 12-15 kişi arası gruplar için geçerlidir, farklı sayılarda fiyat değişir. Farklı sayıdaki gruplarınız için fiyat teklifi isteyiniz.

  Özel grup çalışması otel ve rehber uygunluğuna bağlı olarak istenen tarihte yapılabilir. Özel grup çalışmaları için en az 45 gün önceden kesin rezervasyon gerekir.

   

 • TUR FİYATI
  Kredi kartı ile peşin ve anlaşmalı kartlara taksitli 999 EURO
  Nakit veya banka havalesiyle peşin ödemede 949 EURO
  * Fiyatlarımıza zorunlu seyahat sigortası dahildir.


  Katılım ücretine dahil olan hizmetler
  :: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Priştine / Belgrad-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
  :: Havalimanı vergileri
  :: Bölgedeki ulaşımlar
  :: Türkçe rehberlik
  :: Üsküp'de 1 gece 4* Nev Star Otelde (vb) konaklama
  :: Belgrad'da 1 gece 4* Art Otelde (vb) konaklama
  :: Saraybosna'da 2 gece 4* Hollywood Otelde (vb) konaklama
  :: Dubrovnik'te 1 gece 4* Grand Park Otelde (vb) konaklama
  :: Budva'da 1 gece 4* Tara Otelde (vb) konaklama
  :: Ohrid'de 2 gece 4* Belverede Otelde (vb.) konaklama
  :: 8 sabah kahvaltısı
  :: 8 akşam yemeği
  :: Program dahilindeki tüm transferler ve cevre gezileri
  :: Araç gümrük geçiş ücretleri
  :: Ülke ayakbastı vergileri
  :: Zorunlu seyahat sigortası

  Katılım ücretinin dışındakiler
  :: Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
  :: Öğle yemekleri
  :: Akşam yemeklerindeki içecekler
  :: Müze ören yeri ve milli park giriş ücretleri
  :: Otel ekstraları
  :: Bahşişler
  :: Hırvatistan vizesi ve işlem bedeli (nakit 95 Euro / taksitli 100 Euro)
  :: Kişisel harcamalar
   

  İNDİRİMLER
  6-12 yaş çocuklar 70 Euro indirimli (iki yetişkinle aynı odada konaklamak kaydıyla)

  SINGLE FARKI
  Tek kişi konaklama halinde nakit ödemede 180 Euro single farkı talep edilir.

 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ VE BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  UÇUŞ BİLGİLERİ

  GİDİŞ (CUMARTESİ)
  TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Atatürk H. - Priştine 07:45 kalkış - 08:40 varış

  DÖNÜŞ (PAZAR)
  TÜRK HAVA YOLLARI Belgrad - İstanbul Atatürk H. 09:20 kalkış - 12:00 varış


  Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 3 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkış saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.

  HATIRLATMA: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır


  BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA
  Bölgedeki ulaşımlar katılımcı sayısına göre minibus veya otobüslerle sağlanmaktadır. Araçlarımız klimalıdır.

   

 • 8 SABAH KAHVALTISI VE 8 AKŞAM YEMEĞİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.
 • Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.  Bu tur hakkında 2 yorum var. 5 tanesi listelendi.
  Tüm yorumlar için tıklayınız.

  03.08.2012 - Balkan gezimiz gayet hos gecti ve herkes memnun kaldi. Yardimlariniz icin tesekkur ederiz.
  Bülent, 15-22 Temmuz 2012 Balkanlar Turu

  16.05.2012 - Merhaba Deep Nature (Gökhan Bey) 1-8 Mayıs 2012 tarihleri arasında birlikte gerçekleştirdiğimiz Balkanlar (Bosna, Belgrad, Dubrovnik, Kotor, Budva, Ohrid vs.) turu için titizliğiniz ve ayrıntılara gösterdiğiniz özen, rehberimizin seviye, bilgi birikimi ve içtenliği, otel seçimlerinizdeki kalite, guruptakilerin özel istekleri karşısında gösterdiğiniz gayretler, yemek hususunda gösterdiğiniz dikkat ki burada ayrı bir parantez açarsak (Yurtdışı seyahatlerinde yiyeceklerin içeriği ve helal gıda olup olmadıkları gerçekten önemli bir problemdir. Ancak bu durum bizler için sayenizde önemli bir sorun oluşturmadı) ve bize yaşattığınız tüm güzellikler için TEŞEKKÜRLER.. Urfa'dan 38 kişilik gezi grubu adına Mehmet E.
  Mehmet, 1-8 Mayıs 2012 Balkanlar Turu

Hatırlatmalar

:: Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Hırvatistan vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine ise vize gerekmemektedir.


:: Tur rehberi hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programında düzenleme yapabilme hakkını saklı tutar.

Diğer Yurtdışı TurlarıTüm turlar